FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 07-05-2008, 13:24   

Jak dla mnie jest mocno zastanawiającym czemu Karolek nie zafundował Suzaku resetu, tylko postanowił zostawić mu wiedze zwiazana z geass i Lelouchem, a na dodatek zaprowadził go do tego miejsca z Mieczem Akashy, gdzie nie postawił stopy zaden inny rycerz (nawet Knight of ONE) ani nawet Schneizel, oni nawet o tym miejscu nie wiedza, tak samo jak o geass. Może stwierdził, że bezpiecznie mieć jednego sługasa z ta wiedza, warto poddać synalka próbie pt. masz na ogonie ukochanego przyjaciela, który cie nienawidzi i tylko patrzy jak wbić nóż w plecy, gdyby wykasował mu wspomnienia, to Suzaku by stracił motywacje. No i jednak jakieś poczucie honoru ma, skoro już dał mu ta posadke za złapanie "Zero", to juz niech ją ma.

Jak dla mnie Code Geass poniekąd przypomina tragedie antyczna - cokolwiek zrobi główny bohater, jest skazany na porażkę, cierpienie.

Trzech rycerzy jest w Japonii - Suzaku, Anya, Gino. Sam Suzaku w myslach stwierdza, ze teraz ma siłe militarna, by przeciwstawic sie mu. Sam jeden Lancelot spacyfikował oddziały UE, więc trzech to juz wystarczająco. Póki co nie ma szans, by cała 12-tka sie włączyła do akcji. Poza tym poza Suzaku nic nie wiedza o geass, więc sa potencjalnie mocno narażeni na zgeassowanie.

W drugim odcinku tak, Rolo uzywał swojej mocy zatrzymania umysłu, tylko ze twócy ukazali to z perspektywy osoby, która znajduje sie pod jego wpływem. Moc po prostu "zawiesza" na chwile swiadomość pilota mecha, ale sam mech dalej zgodnie z prawami fizyki wykonuje swój ruch, a Rolo uzywa tego by sie przeslizgnac.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-05-2008, 14:27   

Nanami napisał/a:
Jak dla mnie Code Geass poniekąd przypomina tragedie antyczna - cokolwiek zrobi główny bohater, jest skazany na porażkę, cierpienie.

Ja już dawno wpadałam na ten sam pomysł, szczególnie to widać w 22 odcinku. Co do chińskiego bisza, to nie jestem do niego za bardzo przekonana. Można powiedzieć, że narazie jestem na neutralnym gruncie, zobaczymy co będzie dalej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 15:38   

Co do Suzaku i jego "wystarczających sił militarnych", to tylko on tak uważa :) Oni mają w tej chwili 3 mega mechy u siebie (Lancelot, Tristan, Mordred o ile pamietam), ale u Leloucha mamy Kallen i Rolo ze swoimi maszynami, a Chińczyk też pewnie w razie potrzeby do swojego wsiądzie. Innymi słowy siły wyrównane na tyle, że się to w jednym starciu napewno nie skończy :) A nawet jeśli przyjąć że ci od Zero są słabsi militarnie, to w geassach na polu walki wygrywają 2:0 więc się jakoś wyrównuje

A z resetem Suzaku też mnie to zastanawiało - do końca w sumie nie wiemy, czy czegoś mu tam nie pokasowano. Ciekawie by było, jakby Lelouch podczas konfrontacji w tą nutę uderzył - Suzaku chce go ubić, ten pyta dlaczego, pada odpowiedź że za to a za to, a Lelouch robi zdziwioną minę i stwierdza "ale o czym ty do mnie rozmawiasz? ktoś ci pranie mózgu zrobił czy jak?" - i tym sposobem kolejny typ po Rolku i Vilett'cie z rozstrojem nerwowym do kolekcji ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 16:42   

fm napisał/a:
Tak przynajmniej dzieje się często z tymi, którzy widzą siebie w roli Wallenrodów, a w rzeczywistości dopuszczają się coraz większych podłości. Zresztą jakby Imperatorowi się coś odwidziało, to mógłby w dowolnej chwili zafundować restart systemu swojemu rycerzykowi.


Z tego co mi wiadomo Wielki Mistrz Krzyżacki nie ma tutaj porównania ;] Jego samobójstwo to dowód, że jedyne o co mu chodziło to dobro Litwy, a nie władza dla "wiekszego Dobra" Jeśli już kogoś porównać do Suzaku z romantycznych bohaterów to Konrada z III części Dziadków. Ten to chciał mieć wszystkich pod kontrolą ... ;] przynajmniej w improwizacji. W sumie to on w tej scenie nosił imie Gustaw, ale dawno to czytałem, wiec mogłem coś pokręcić.


A co do tego, że Suzaku wprowadził by jeszcze wiekszy reżim, zgadzam się w 100 %. Napewno zaostrzył by prawo tak, że nawet ajdrobniejsze przewinienia są poważne kary by zapobiec jakimkolwiek przestępstwom.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-05-2008, 19:17   

A wiecie moze dlaczego w poczatkowych scenach piatego epizodu C.C. mowi do lulu ze ona i kallen sa jedynymi znajacymi prawdziwa twarz zero??

Przeciez w pierwszym epizodzie zaraz po przywroceniu pamieci lulu, obok kallen staje kilku czarnycyh rycerzy wi zwracaja sie do zero ( ktory nie ma maski ) z prosba o wydanie rozkazow. Wszyscy zgineli podczas tej akcjii ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Quan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Paź 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 19:33   

Oprócz Kallen to ja tam widziałem tylko Urabe, tylko on prosił o rozkazy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8938346
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-05-2008, 20:25   

Tak apropo tego telefonu od Nunally, to możliwości jest wiele. Lulu może nawet się rozłączyć i powiedzieć, że przerwało połączenie, lub użyć jakiegoś szyfru, który kiedyś sobie ułożyli z Nunnally. Problem może się pojawić, jeżeli Nunnally też została zageasowana przez Emperora (nie wiemy, czy jego Geass przenosi sie tak samo jak ten Lulu. Zresztą,ślepota nie powinna być przeszkodą, bo taka energia na pewno mogłaby przedostać się innymi narządami zmysłów niż oczy) i świadomie uczestniczy w prowokacji wymierzonej w Zero (powiedzmy, że pamięta go jako świra, myślącego, że jest jej bratem) Wtedy pojawia się problem.

PS: Czy tylko ja nie wiem, skąd C.C. wie, że Emperor ma Geass od V.V. ?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 07-05-2008, 20:39   

Norrc napisał/a:
wiecie moze dlaczego w poczatkowych scenach piatego epizodu C.C. mowi do lulu ze ona i kallen sa jedynymi znajacymi prawdziwa twarz zero??

Śmiem twierdzić, że chodzi tu o fakt, iż Lulu jest tak naprawdę odsuniętym od tronu Księciem Brytyjskim.

No, i jestem świerzo po piątym odcinku. Zastanawim się ile osób dostało zawału serca, albo chociarz lekkiej psychozy podczas teog krótkiego seansu. W tym odcinku komercyjny absurd aż piszczy, ale twórcy dzielnie nie rozwalają fabuły tym odcinkiem komediowym, serwując nam na koniec słodkie
Spoiler: pokaż / ukryj
"nii-san?!"
.
W każdym razie Sunrise dzięki takim wstawkom zbija kokosy, więc właściwie nie można im mieć za złe paru, nastawionych na komerchę, minut. Za to jestem zadowolona, że było trochę Gino ^^ Anya mnie zdecydowanie denerwuje. Zachowuje się trochę jak marna imitacja C.C (mam na myśli tę charakterystyczną "obojętność") z lichym ilorazem inteligencji.

Najlepszy tekst:
Suzaku (patrząc na kontener z pomidorami, z którego dolatują niepokojące dźwięki):Czy tam jest Arthur?!
Luluś: Nie, koty nie lubią pomidorów!!! <odkrycie na skalę światową>

I jeszcze jeden ważny wątek - istotna różnica w rozumowaniu Suzaku i Lulu:
Lulu: Zostałem porzucony przez ojczyznę.
Suzaku: Musiałem porzucić ojczyznę.


Ostatnio zmieniony przez Lena100 dnia 07-05-2008, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-05-2008, 20:44   

cesarz vedry napisał/a:
Z tego co mi wiadomo Wielki Mistrz Krzyżacki nie ma tutaj porównania ;] Jego samobójstwo to dowód, że jedyne o co mu chodziło to dobro Litwy, a nie władza dla "wiekszego Dobra"


Dlatego Ysen nie napisał "grają rolę Wallenroda" czy też "powtarzają schemat Wallenroda" tylko "widzą się w roli", co należy rozumieć raczej jako "wydaje im się, że są nie wiadomo kim i zbawią świat" niż "ich postać jest podobna do postaci Konrada Wallenroda".

Co do przyczyn, dla których Karol nie zafundował Suzaku prania mózgu mam dwie hipotezy. Po pierwsze - może zafundował? Tylko fabuła czeka na odpowiedni moment i w kluczowej chwili okaże się, że Suzaku postąpi zupełnie nie jak on, bo jednak ma nie po kolei w głowie (mam na myśli BARDZIEJ nie po kolei niż normalnie :D). A jeżeli nie zafundował - cóż, Suzaku nie jest trudny do rozgryzienia, a udowodnił już, że czasem daje Lulusiowi radę. Poza tym Imperator ma wszystko, o czym mógłby kiedykolwiek marzyć Suzaku, więc ma go w garści. Nie wykluczam także, że Suzaku może się w którymś momencie okazać potrzebny w związku ze Sword of Akasha (ewentualnie otrzyma Geassa). Po prostu nie stanowi dla Karola zagrożenia, a jestem więcej niż pewien, że jest już elementem jakiegoś evil planu.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-05-2008, 21:00   

Ja mam nadal nadzieję, że Suzaku jeszcze przejdzie na stronę Lulu. Wiem jest to nierealne, ale w pragnieniach nie ma ograniczeń. Przypuszczam, że i Lulu i Suzaku w finale dojdą do wniosku, że postępowali źle i razem będą bohaterami antycznymi skazanymi na klęskę. Wtedy triumwować będzię C.C i ziemia zamieni się w wielką Pizzę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 07-05-2008, 21:09   

616 napisał/a:
PS: Czy tylko ja nie wiem, skąd C.C. wie, że Emperor ma Geass od V.V. ?

Gra poniekąd dostarcza wskazówek.

Spoiler: pokaż / ukryj
W niej są "rozwnięte" monologi a właściwie dialogi C.C. z których wynika, że C.C. rozmawia sobie z Marianne i z V.V. i jeszcze jedna nieznana osoba. Stąd też wiedziała, że Nanaly została uprowadzona.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2008, 15:57   

Tam sporo osób się w nekromantów zabawia, nie dość że C.C prowadzi te swoje dialogo/monologi, to w pierwszej serii Imperator też rzucił do jednego ze swoich Nazguli tekst w stylu "właśnie rozmawiałem z Clovisem, trzeba się pospieszyć z planem" - oczywiście kiedy Clovis już od jakiegoś czasu wąchał kwiatki od spodu :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-05-2008, 19:55   

A ja robię sobie powtórkę, jestem na 4 odcinku i naszła mnie pewna refleksja. Zauważcie, w jak genialny sposób Lulu manipuluje Rolo! Najlepszy jest ten moment,


Spoiler: pokaż / ukryj
w którym mówi, że przyszłość Rola jest przy nim. I w tym momencie cudowna interwencja Guilforda - w jednej chwili zmusił niestabilnego psychicznie psychopatę do podjęcia decyzji. A jak Rolo obronił Leloucha, to już właściwie było po wszystkim, zwłaszcza dla kogoś tak pozbawionego inicjatywy, jak on :D


Edit: Teraz jestem po 5 epku i rzuciła mi się w oczy kolejna kwestia: Viletta. Parę postów temu była dyskusja, na temat rzekomego błędu Lulusia. Otóż zrobił on według mnie jedyną słuszną rzecz, jaką mógł zrobić w tej sprawie. Otóż Viletta jest ostatnią osobą (poza Suzaku) stanowiącą dla Lulu zagrożenie w szkole. Poza tym chwilę temu Viletta widziała Kallen w stroju zielonego cosia (po tym, jak się zderzyły, Kallen odpadła głowa (xD)). W związku z tym zignorować Viletty nie można, bo to oznacza problemy. Ale nie można jej też zlikwidować, bo jest głównodowodzącą komórki agencji wywiadu zajmującej się śledzeniem Lulusia. Jeżeli weźmiemy to wszystko pod uwagę okazuje się, że Lulu tak naprawdę nie miał innego wyjścia.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-05-2008, 22:06   

Nanami napisał/a:
Jak dla mnie Lelouch trochę przegina. Jakoś nie moge znieść tego, że chce wykorzystać w taki sposób kogoś, kogo przeciągnał na swoja strone.
Lena100 napisał/a:
Oj, oj, a mnie się właśnie zdaje, że Lulu jest tak na niego wściekły za to, że "zajął" miejsce Nunally w jego życiu,
Nic dodać, nic ująć.

Keii napisał/a:
Lena100 napisał/a:
A on już gotowy był ją wydać w ręce Rollo...
Bardzo, bardzo wątpię. Luluś wie raczej, jak ważną postacią w całym tym zamieszaniu jest C2, więc chyba nie będzie jej nikomu dawał.
Dokładnie, on dobrze wie że CC nie jest łatwym przeciwnikiem. I teraz przekonuje się, że wie o Geassie więcej niż inni...

Nanami napisał/a:
Ja chce JUŻ zobaczyć minę Leloucha, jesli sie okaze, ze Nanaly

Yakusoku doori~~

Vodh napisał/a:
Ale scena z C.C. z workiem na głowie była bezcenna :D
Fakt. "What a pushy boy..." "Shut up, witch!" XD' A jednak, wydaje mi się CC była mile połechtana swoistą troską Lulu...

Parę totemoobrazkokomentarzy:


"Anya"? Nagato Yuki / Ichinose Kotomi clone spotted!


Pink?! Oh GEASS NO!


Bubbles... BUBBLES!!!
...
/me przypomina sobie ostatni taki komentarz...
OK, Anya na szczęście nie jest hyper-genki, ale nagle paskudnie skojarzył mi się Gundam 00 i pewne dziewczę z głosem Kugimiyi Rie... o_O <3v!L>

Salva napisał/a:
Ja już jeden sposób wymyśliłam i jestem strasznie ciekawa czy mam rację...
Proszę o Spoiler!!!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2008, 21:38   

A ja się dziwię, że Lulu się tak dał zaskoczyć tym telefonem od siostrzyczki. Wiedział prawie na 100%, że ma ją Imperator i nie przyszło mu do głowy, że wykorzysta ją, żeby się nad nim poznęcać? W końcu nawet fani serii na to wpadli XD

Jeszcze tak nie do końca przekonuje mnie ten szantaż Viletty. W końcu jakie Luluś może przedstawić dowody na to, że miała romans z Ougim? Świadectwo Ougiego czy Kallen jako "terrorystów" jest mało wiarygodne dla brytyjskiego społeczeństwa i przełożonych Viletty. A nawet jeśli taka deklaracja mogłaby trochę zaszkodzić jej reputacji, to jeśli teraz szybko poinformowałaby odpowiednich ludzi, że Luluś odzyskał wspomnienia i przyczyniłaby się do jego zabicia/pojmania (co tam sobie Imperator pragnie), to w sumie wyszłoby to jej na dobre. Suzaku dostał w końcu za pojmanie Zero mega awans.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group