FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 22:13   

Nanami napisał/a:
Shizuku napisał/a:
Nanami napisał/a:
Byłoby śmiesznie, gdyby oryginał zdjecia miała Nunnally i codziennie wieczorem je sobie oglądała >D

Hmmm, tylko problem polega na tym, że Nunnaly nie może go oglądać, gdyż zwyczajnie jest niewidoma...

Wrong, Nunnally doskonale mogłaby widzieć, tylko ze ma zacisniete powieki z powodu szoku spowodowanego ujrzeniem śmierci swojej własnej matki. Uraz psychiczny, nie fizyczny.

Nie pamiętam już, na jakim tłumaczeniu oglądałam (tzn. od kogo) I sezon, ale wiem, że było coś o tym, że w czasie, kiedy doszło do morderstwa odłamki szkła poraniły jej oczy.

Ale skoro większość opowiada się za szokiem psychicznym, to może rzeczywiście tak jest. Szczerze, to nigdy jakoś głębiej nie zastanawiałam się nad przyczyną ślepoty Nunnally.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-06-2008, 22:22   

Nie wiem jak z reszta forumowiczow, ale ja sam podczas oglądania CG mam wrażenie jakbym oglądał połączenie amv (mnóstwo scen następujących jedna po drugiej) z ... kryminałem (każdy odcinek, aż do samego finału przynosi więcej pytań niż odpowiedzi).
Poza tym nie przypominam sobie serii w której w każdym odcinku następują zwroty akcji. To może być męczące, ale dla mnie to jeden z głównych powodów dla których oglądam to anime.

A co do preview. Chyba jeszcze nikt nie wysunął teorii o tym dlaczego się "aktywował" symbol geass na czole C.C. Są dwie możliwości: albo jest to wina V.V. i Oragne-kun'a i ich działań w świątyni pokazanej w zapowiedzi, albo geass Lulu znów zwiększył moc-co może oznaczać tylko kłopoty.

Jeszcze jedno. Zważywszy na to co dotąd działo się z geass'em-wygląda na to, że nie tyle zwiększa on swoją moc, co powoli wyłamuje się spod kontroli nosiciela i go wyniszcza. Stan pernament jest słabością i nie wiąże się ze zwiększeniem mocy/zasięgu geass. Pomimo tego Charles'owi udało się jakoś cofnąć lub opanować ten proces.
Z drugiej strony sytuacja w której Lelouch mógłby używać geass nawet za pośrednictwem głosu byłaby...
No powiedzmy, że byłby wtedy w stanie podbić Brytanię w ciągu miesiąca. ^^"
Powrót do góry
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 18-06-2008, 21:18   

Opowiadam się, za wersją, że Nunally jest niewidoma, bo odłamki szkła poraniły jej oczy. Wydaje mi się, że w pierwszym sezonie takie stwierdzenie miało miejsce. A co do tego, że ma zawsze zamknięte oczy - skoro kiedyś utkwiło w nich szkło, to niekoniecznie musi to być przyjemny widok.

Mimo wszystko, wierzę, że geass Lulu nie sprawi, że ten skończy tak jak Mao. Miejmy nadzieję, żę C.C, albo V.V wiedzą jak zatrzymać jego rozwój.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-06-2008, 22:13   

Lena100 napisał/a:

Mimo wszystko, wierzę, że geass Lulu nie sprawi, że ten skończy tak jak Mao. Miejmy nadzieję, żę C.C, albo V.V wiedzą jak zatrzymać jego rozwój.


Po pierwsze - Mao od początku był zdrowo rąbnięty, wychowywał się tylko z C.C. i jakoś jestem dziwnie spokojny, że bez Geassa też by skończył jako kandydat do oddziału zamknętego w wariatkowie. A przypadek Karolka dobitnie pokazuje, że można mieć Geass długo i sobie radzić. (poza tym ciekaw jestem, czy Geass Lulusia mógłby rozwinąć się tak, żeby można było go używać wielokrotnie na tej samej osobie ^^)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-06-2008, 22:30   

10 ep powtórzony i pojawiły się nowe teorie. A może Lulu wziął osobę podobną do niego i wydał rozkaz "Bądź Lelouchem Lamperougem"? Dobra geass chyba nie ma, aż takiej mocy, choć niewiadomo w końcu jego możliwości rosną.
Druga opcja wyniesiona z doświadczenia. Jeśli nie wiadomo, który jest prawdziwy, to najprawdopodobniej żaden. Ale sama w to nie wierzę, ten co dowodzi w Chinach musi być naszym Lulu. Grrr, no naprawdę nie wiem jaka może być odpowiedź.

Co do Nunnaly, to ja też jestem przy wresji szkła w oczach. Watpie by było to coś innego, chyba, że twórcy znowu z czymś wyskoczą. W CG niczego nie można być pewnym...

A właśnie nikt o tym nie wspomniał. C.C znająca Chińską Federację? Mówiła, że to stare dzieje... O ile pamiętam to w 1 sezonie tam jej nie było. Czyżby zaczeła coś sobie przypominać z przeszłości, czy może podczas tego roku amnezji Leloucha tam się ukrywała.

Ciekawa jestem strasznie co takiego chce ogłosić Lelouch co ma odwrócić szalę zwycięstwa? Coś związanego z Tian Zi, a może dobrowolnie da się pojmać? Hmmm...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2008, 23:28   

Shizuku napisał/a:

A właśnie nikt o tym nie wspomniał. C.C znająca Chińską Federację? Mówiła, że to stare dzieje... O ile pamiętam to w 1 sezonie tam jej nie było. Czyżby zaczeła coś sobie przypominać z przeszłości, czy może podczas tego roku amnezji Leloucha tam się ukrywała.


No z tego co pamiętam, to jakoś w środku pierwszego sezonu Lelouch wysłał C.C. do Chińskiej Federacji żeby cośtam negocjowała, była jakaś scena na lotnisku z nią w peruce i z podrabianymi dokumentami.

Co do dwóch Lelouchów - ten w Chinach od czasu do czasu ma prześwietlenie maski, a że widać znaczek na oku więc raczej jest prawdziwy. Też pojęcia nie mam co to za złego brata bliźniaka tam wymyślili, ale obstawiam że nieobecność Sayako odgrywa jakąś rolę. Jeśli chodzi o Suzaku który nie rozpoznaje C.C. w papierowej torbie na łbie, to jest to po prostu wina konwencji anime - pamiętajcie, że podobnie było w pierwszym sezonie pod koniec, jak Kallen okularki zdjęła podczas zajmowania szkoły, a wszyscy zonka zaliczyli że to ona. A Anya spokojnie mogła to zdjęcie małego Leloucha sama zrobić kiedyś, więc wydaje mi się że ta scena mówiła że skojarzyła te dwie osoby ze sobą. Do wymyślenia że miałby on wszelkie powody żeby prowadzić rebelie przeciw Brytanii jeszcze trochę brakuje, ale wygląda mi ona na na tyle inteligentną że prędzej czy później wpadnie na to i będzie to miało jakiś w miarę znaczący wpływ na wydarzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2008, 11:35   

Teoria: Podejrzewam, że fałszywy Lulu to tak naprawdę tak dziewczyna z fioletowymi włosami, o której wspominano od jakiego czasu. Nie doszedłem jeszcze do tego, po czyjej miałaby być stronie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-06-2008, 13:12   

Przekopuję się przez DA w poszukiwaniu czegoś ciekawego z CG i zauważyłem pewną prawidłowość - na artach, poza Lelouchem, właściwie króluje C.C. Pozostałe bohaterki ledwo się pojawiają (Kallen ciut częściej) a z Euphemią i Niną nie ma niczego. Niestety, nie znalazłem też żadnego fika shoujo-ai z tej serii, a doujinshi też nie powalają (na dodatek część z nich to futa...bleeee).
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-06-2008, 11:18   

Też zauważyłem niedobór ficków shoujo-ai w fandomie CG. Myślę, że może to się poprawić niedługo, bo w R2 autorzy coraz częściej puszczają oczko w stronę parowania C.C. z Kallen (albo to tylko ja i moja chora wyobraźnia).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-06-2008, 11:21   

Ja w tej chwili pisze fika Nina/Euphemia, Nanami wczoraj zwróciła mi uwagę na cokolwiek dziwne zachowanie Millay wobec Shirley. W R2, poza sceną z ręcznikiem, na razie niczego nie zauważyłem.
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-06-2008, 12:57   

Grisznak napisał/a:
Ja w tej chwili pisze fika Nina/Euphemia, Nanami wczoraj zwróciła mi uwagę na cokolwiek dziwne zachowanie Millay wobec Shirley. W R2, poza sceną z ręcznikiem, na razie niczego nie zauważyłem.


A właśnie, w 10 epie była fotka, na której Millay najnormalniej w świecie obmacuje Shirley. Ale przez następne fotografie nikt nie zwrócił na nią uwagi.
A R2 zaczęło budować C.C. x Karen pogrywając na dwuznacznościach, przy okazji dodawania hintów ich pairingom z Lulu - ot choćby to spojrzenie Karen, gdy C.C. i Zero wchodzą razem do windy - można je interpretować na wiele sposobów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 21-06-2008, 13:52   

616 napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Ja w tej chwili pisze fika Nina/Euphemia, Nanami wczoraj zwróciła mi uwagę na cokolwiek dziwne zachowanie Millay wobec Shirley. W R2, poza sceną z ręcznikiem, na razie niczego nie zauważyłem.


A właśnie, w 10 epie była fotka, na której Millay najnormalniej w świecie obmacuje Shirley. Ale przez następne fotografie nikt nie zwrócił na nią uwagi.

Plus drugi ending z pierwszej serii ;)
Screeny 1 i 2

Jeśli już coś naciągać z Kallen i C.C. to raczej na tle ich wzajemnego konkurowania o Lulusza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-06-2008, 14:18   

Nanami napisał/a:
616 napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Ja w tej chwili pisze fika Nina/Euphemia, Nanami wczoraj zwróciła mi uwagę na cokolwiek dziwne zachowanie Millay wobec Shirley. W R2, poza sceną z ręcznikiem, na razie niczego nie zauważyłem.


A właśnie, w 10 epie była fotka, na której Millay najnormalniej w świecie obmacuje Shirley. Ale przez następne fotografie nikt nie zwrócił na nią uwagi.

Plus drugi ending z pierwszej serii ;)
Screeny 1 i 2

Jeśli już coś naciągać z Kallen i C.C. to raczej na tle ich wzajemnego konkurowania o Lulusza.

A pomyśleć, że zawsze przewijam endingi...
Co do Kallen i C.C. - zupełnie nie widzę tu potencjału yurigennego i raczej tego nie ruszę.

Acha, jestem po 10 epie....czy ja tam widziałem dwa Lalusie?
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-06-2008, 15:13   

Widziałeś, widziałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-06-2008, 18:34   

Tzn, ten w akademii to zapewne podpucha podstawiona przez Vilettę i Rolo, w których najlepiej pojętym interesie jest utrzymanie wrażenia, że Laluś wciąż nie odzyskał pamięci.

Przeciw tej tezie mogłoby zasadniczo przemawiać to, że Zero w Chinach nie wygrał bitwy z wojskami chińskimi, a w najlepszym razie zremisował, podobnie jak w pojedynku szachowym ze Sznyclem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group