FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2008, 23:43   

Shizuku napisał/a:
No i trzeba zauważyć jak nietypowo wygląda. Jest niebieski i odwrócony do góry nogami.

Stawiam na to, że po prostu anty-geass to całkowite przeciwieństwo normalnego Geassa, zarówno w działaniu (zamiast geassoać ludzi, odwraca jego działanie), jak i w wyglądzie (odwrócony znaczek, inny kolor). Stąd ta różnica, bo jakoś nie widzę sensu doszukiwania się w tym głębszych teorii.

Cytat:
Acha i jeszcze ten rycerz na B. Czemu ma oczko zaszyte? Czyżby niesforny geass?

Na wszystkich fanowskich stronach pisze tylko, że jest ''one-eyed''. Zobaczymy, czy coś więcej kryje się pod jego łatką. Prawdopodobieństwo, że ma Geassa wynosi 50% ^^'


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 01-07-2008, 00:14, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2008, 23:48   

Cytat:
Acha i jeszcze ten rycerz na B. Czemu ma oczko zaszyte? Czyżby niesforny geass?


Ooooo! Dobre! Podoba mi się ten pomysł, byłby kolejny wątek mieszający w fabule.
Sposób na zatrzymanie coraz silniejszego geass: wydłubać sobie oko. XD

Co do geass cancelera to trzeba policzyć ile(nadal żywych) osób jest pod wpływem geassa Lulu. Tak po prawdzie to on większość osobników wykorzystywał potem zabijał....ale to będzie tak:
- Shirley- wszyscy wiemy sprawa sie tu trochę pogmatwa
- Suzaku- może wreszcie szczeżnie, i tyle
- Cornelia- jest już poza wpływem geass, ewentualnie sobie przypomni o co pytał ją Zero.

Więcej osób nie pamiętam, ale jeżeli takie były i w jakiś słuszny sposób zagrażałyby Lulu to poprawcie mnie. Jak na razie myślę, że poradzi sobie. Shirley jakoś przeciągnie na swoją stronę. Dobrze się stało, że nie użył geassa na Rolku, Tian Zi i reszcie. To by była zadyma dopiero.

Kolejna myśl to co z Ashford. Jeżeli pomarańcza, jak sam powiedział, wkroczy do Ashford to rada studencka przypomni sobie o Nanaly i co wtedy? Nie narobi to kłopotów Karolkowi? Nowy geass jest nie wygodny dla wszystkich.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-07-2008, 00:36   

Sola napisał/a:
Dobrze się stało, że nie użył geassa na Rolku, Tian Zi i reszcie. To by była zadyma dopiero.


Nooo, pokomplikowało by się trochę. Dobrze, że Lulu ma głowę na karku i często bez geassa może sobie poradzić.
Sola napisał/a:
Kolejna myśl to co z Ashford. Jeżeli pomarańcza, jak sam powiedział, wkroczy do Ashford to rada studencka przypomni sobie o Nanaly i co wtedy? Nie narobi to kłopotów Karolkowi? Nowy geass jest nie wygodny dla wszystkich.


W następnym epie pojawi się nowy nauczyciel histori. Taak, to będzię Oranż;D Byłaby beka. Karolek jako dyrekotor, a Cornelia jako dajmy na to matematyczka. Shneizel mógłby być od geografi, a Loyd od fizyki;D Chciałabym zobaczyć minę Lulusza jakby zobaczył nowe grono pedagogiczne.
A tak na poważnie, to on nie powinien się z tym geassem tak rozpędzac, ale to świr, więc póki go nie zatrzymają do zdąży odgeassować cała Japonię. Trochę nierozsądnie dawać mu taką moc, o ile sprawia ona, że już nigdy nie można użyć na danej osobie geassa. Szczegóły tej mocy pewnie w następnym epie. O jak cudownie by było, gdyby ta moc skracała życie, albo co. Może sam siebie wykończy? Nikt nie będzie się musiał męczyć, własnie szaleństwo go wpędzi do grobu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2008, 08:05   

Cytat:
A tak na poważnie, to on nie powinien się z tym geassem tak rozpędzac, ale to świr, więc póki go nie zatrzymają do zdąży odgeassować cała Japonię

Wystarczyłoby, aby wlazł na szczyt Tokyo Tower i hurtem odgeassował całą Japonię.

Cytat:
W następnym epie pojawi się nowy nauczyciel histori. Taak, to będzię Oranż;D Byłaby beka. Karolek jako dyrekotor, a Cornelia jako dajmy na to matematyczka. Shneizel mógłby być od geografi, a Loyd od fizyki;D Chciałabym zobaczyć minę Lulusza jakby zobaczył nowe grono pedagogiczne.

Ne, historii powinien uczyć Bismarck. Pomarańczka mogłaby się zająć Wychowaniem Patriotycznym. Cornelia jak na matematyczkę jest zbyt nerwowa, ale Przysposobienie Obronne byłoby dla niej idealne. A Odysseus - wychowanie seksualne, ze szczególnym uwzględnieniem lolikonu. Lloyd - Zajęcia Praktyczno Techniczne. Charles - WoS, tylko i wyłącznie, pewnie i tak cały czas uzasadniał by Społeczny Darwinizm.

Cytat:
Kolejna myśl to co z Ashford. Jeżeli pomarańcza, jak sam powiedział, wkroczy do Ashford to rada studencka przypomni sobie o Nanaly i co wtedy?


Owszem, tym bardziej że Shirley już przypomniała sobie wszystko i może spokojnie powiedzieć "Sprawdzam", zaś Lelouch nie ma żadnej mocniejszej karty w ręce (choć ma zawsze coś w rękawie).

Poza tym pytanie brzmi, w jakim stanie jest pamięć Nunnaly - skoro pamięta Leloucha to znaczy, że jej nikt nie geassował (zresztą, da się zgeassować ślepego?). Tak więc ona może np. sama chcieć odwiedzić Ashford.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-07-2008, 14:07   

Code Geass R2 12 - no fajnie, podoba mi się wizja przyszłego władcy świata będącego obiektem polowania z udziałem motyk, kiji, wyrzutni rakiet, i 108 dziewcząt :-)


Spoiler: pokaż / ukryj
Mam smutne wrażenie, że z Shirley sie niedługo pożegnamy, chyba, że anulowanie geassa w jej mózgu pozwoli Lulu na ponowne wykasowanie wspomnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 17:33   

w prewievie
Spoiler: pokaż / ukryj
Shirley jest gdzieś na jakiejś wycieczce z Lulu i Suzaku w cywilu i jest uśmiechnięta. To jest CG, więc raczej nie ma co liczyć, że ot tak wybaczy Lulu, tym bardziej jeżeli to z jej inicjatywy jest tam Suzak, choć więcej ma już wspólnego z takim Rivalzem... Co prawda Shirley nie jest w stanie wymyślić jakiejkolwiek intrygi, ale...


Będzie ciekawie :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-07-2008, 18:51   

Co do uwagi Gamera.


Spoiler: pokaż / ukryj
Może chce spędzić z nim ostatnie szczęśliwe chwile, a potem się zabić? Albo zwariowała z tego wszystkiego i nie wie co się wokół niej dzieje. Ogólnie podejrzewam, że to będzie ostatni odcinek z Shirley.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2008, 19:14   

Ja bym nie podchodził do tego tak kategorycznie. Czemu? Bo nie ma dla niej następcy. Sądzę, że Shirley będzie z nami jeszcze jakiś czas.
Być może chce po prostu poznać pełną prawdę, a to może zrobić tylko będąc blisko Lalusia.
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-07-2008, 19:42   

Grisznak, jest, jest - Miya, czy jak jej tam było, ta fioletowowłosa dziewczyna, co zwinęła Luluszowi kupidynowa czapeczke.

Ale i tak uważam, ze twórcy jej nie wyeliminuja. Ubiłabym ich za schemat "a teraz go zabije, a potem będę mogła sobie sama strzelić w łeb". Poza tym ja tu zaś widze podobny zaręt jak w analogicznych odcinkach w pierwszym sezonie. To znaczy, odkrycie tożsamości Zero przez Shirley, wkroczenie maniaka, rozterki miłosne i tak dalej. Ciekawe, czy zakończenie tego łuku też będzie analogiczne.

Mam nadzieje, ze nie okaże się później "wszyscy mamy geassa i jest nam wesoło!". Co za dużo, to nie zdrowo. Potencjalni kandydaci: Nunnally, Bismarck... ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2008, 20:04   

Cytat:
To znaczy, odkrycie tożsamości Zero przez Shirley, wkroczenie maniaka, rozterki miłosne i tak dalej. Ciekawe, czy zakończenie tego łuku też będzie analogiczne.

Przyznam, że tu mam dylemat - bo zakończenie może oznaczać śmierć którejś z kluczowych postaci. Shirley do odstrzału? Ma warunki, bo jest odpowiednio urocza, aby jej zabicie wywołało traumę u oglądających. Zresztą, niech ją nawet zabiją, byleby Kallen nie zabili - gdyby tak się stało, to bym się na twórców serii poważnie obraził.
Oczywiście, kandydatem do umierania jest ten bizoniasty chiński samuraj, ale jego śmierć, jakakolwiek by nie była, raczej mnie nie ruszy.

Miya? Nawet jej nie zauważyłem. A przybyć ktoś musi, bo z grona szkolnego ubyli już Nunnally, Kallen, Millay i Nina.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 22:15   

18-ty odcinek Code Geass

Spoiler: pokaż / ukryj
Odcinek wcześniej Lelouch się w końcu dowiedział, kto pilotuje Lancelota. Ów pilot w dzisiejszym został pasowany przez Euphie na rycerza (to się musiało stać).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-07-2008, 22:38   

To co napisałam, to znaczy o tym krótkim ujeciu na ta sale z witrażem i Lulu i Shirley w niej, Shirley trzymająca coś w dłoni - prawdopodobnie pistolet. Jak dla mnie jest jasne, że Shirley znów bedzie próbować ubić Leloucha - może tylko tym razem bedzie ją podżegał Suzaku, a nie Mao. I pewnie znów nic z tego nie wyjdzie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-07-2008, 23:57   

Pewnie tym nowym psycholem będzie Oranż, nadaje się świetnie na następce Mao. Mam nadzieję, że skończy tak samo jak on. Nie wiem co zrobią z tą Shirley. O, o olśniło mnie. Lulu będzie znowu próbował ją zgeassować, ale efekt będzie odwrotny i już nigdy nie będzie mogła o tym zapomnieć i to wciąż i wciąż odnawiać się w jej pamięci. Kto wie, może geass Oranża ma takie właściwości. Odwraca działanie geassa na osobie, która zeskanował wcześniej. W efekcie Shirley zeświruje i trzeba będzie się nią jak małym dzieckiem opiekować. Dramatycznie będzie i bez śmierci się obędzie. Ale chyba nie chciałabym takiego obrotu wydarzeń. Też nie chcę, żeby umarła, bo trochę jej jednak szkoda, mimo, że specjalnie za nią przepadam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2008, 17:13   

20-ty odcinek Code Geass

Spoiler: pokaż / ukryj
Nina w końcu spotyka się z Euphie. Co było do przewidzenia - robi wrażenie jakby nie tyle chciała jej podziękować za ocalenie życia, co zakochała się w niej. Mamy więc wątek yuri, a przynajmniej shoujo-ai...
Pod koniec odcinka Euphie wyznaje miłość Suzaku, co także było do przewidzenia...

Oraz 21-y...

Spoiler: pokaż / ukryj
Podczas festiwalu ogłoszono zrobienie największej pizzy na świecie, więc C.C. musiała się pojawić >D .
Euphie oficjalnie uznaje istnienie Japonii jako państwa, ale Lelouch nie jest specjalnie zachwycony...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-07-2008, 12:45   

Gdzieś neidawno czytałem, ze znaleziono i porównano ilustracje przedstawiające młodą Marianne i Anyę, rzekomo są podobne jak dwie krople wody. Poza tym, Anya posiada na telefonie fotkę młodego Leloucha. Do tego dochodzi dziwna reakcja C.C. na Anyę podczas ich walki Chinach.
Wnioski, jakie z tego wyciągnięto, są dość śmiałem, bo:
a) Anya jest siostrą Leloucha i Nunnally, o której ci nie wiedzieli
b) Anya jest klonem Marianne, na podobnej zasadzie co Rei z Evy była klonem Yuki

Młoda Marianne - http://trainwreck.ggkthx.org/wp-content/uploads/2008/06/rsfbs_mariannya.png

Co prawda sam do wszystkich spekulacji podchodzę nader ostrożnie, ale chętnie takie rzeczy czytam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 57 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group