FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2008, 10:55   

Twórczość Sound Horizon. Połączenie popu z operą, muzyką klasyczną i fabułą. Naprawdę ciężko to jakoś dokładnie opisać, ale jest genialne. Moim zdaniem oczywiście.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2008, 11:07   

Wreszcie udało mi się rozpoznać zespół, którego utwory nagrałem na kasetę podczas jednej z audycji radia Bis :) I tym sposobem teraz leci u mnie płytka "Musique" zespołu Theatre of Tragedy ^_^ - ciekawe połączenie klubowej elektroniki z metalem :)

Jeden z utworów ;)

Przez jakiś czas się zastanawiałem, czy to nie jest czasem tzw. New Rave (który, wnioskując z opisu, ma tyle wspólnego z muzyką rave, co nu-metal z heavy-metalem, ale to szczegół).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-09-2008, 11:47   

Cytat:
Co do Summoning to ich genialność (jeśli w ogóle kiedyś dotknęli muzycznego absolutu, co do czego nie jestem w 100% pewien) skończyła się w 1995 roku. Później to już tylko równia pochyła.

Na "Lugburz"? Ech, to przecież do bólu sztampowy, kiepsko zagrany black metal, bez polotu, pomysłu ani czegokolwiek innego. Płyta nudna i nieciekawa, nic dziwnego, że dalej nie szli w tym stylu. Od "Minas Morgul" poszli swoją własną drogą i chwała im za to, choć nie wiem, czy i co nagrali po "Let the mortal...", bo mniej więcej w tym okresie straciłem na kilka lat zainteresowanie metalem. Niemniej, w swoich czasach byli naprawdę dobrzy i, co ciekawe, zarówno krytyka jak i fani byli tu raczej zgodni. Nie robili w muzyce rewolucji, po prostu grali bardzo dobrze to, czego od nich oczekiwano. Od innych klimatów mieli Abigor, Kreuzweg Ost i Die Verbannten Kinder Evas.

Cytat:
I tym sposobem teraz leci u mnie płytka "Musique" zespołu Theatre of Tragedy ^_^ - ciekawe połączenie klubowej elektroniki z metalem :)

O bogowie...pamiętam, że chyba nie widziałem pochlebnej recenzji tego krążka.Nawet mnie to nie dziwi, Liv Kristine udając Madonnę i Britney skutecznie zniechęciła do siebie wszystkich fanów. A żeby było śmieszniej, w podobnym czasie ukazał sie album Madonny zatytułowany "Music". Ładnie się to uzupełniało.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2008, 12:37   

Grisznak napisał/a:
O bogowie...pamiętam, że chyba nie widziałem pochlebnej recenzji tego krążka

A mnie się podoba połączenie metalu z elektronicznymi brzmieniami i dyskotekowymi rytmami, o!
Cytat:
1 and 4 was for the Commodore (64? :) )


[dodano: 15.09.2008 godzina 23:40]
A teraz leci sobie album "Golden Vibes III - Old is Gold" - całkiem przyzwoita składanka z muzyką goa-trance ^__^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2008, 18:34   

Po tych rzeźniach czas na coś lżejszego - koncertówka Jethro Tull z 1991, chyba jedynego zespołu mieszającego folk z rockiem, który uwielbiam. Nic dziwnego, bo muzyka przednia, porywająca, ciężka a jednocześnie bardzo lekka i grana z wielkim polotem. Poza tym jest na tym krążku. Jest tam też fenomenalna, hard rockowa, wersja "Heavy Horses" - http://pl.youtube.com/watch?v=jL4hf_EBSdY&feature=related - z partiami gitary, które po prostu porażają, a w duecie z fletem i skrzypcami...ech, szkoda gadać, dziś tak już się nie gra. Finału warto słuchać bardzo głośno.

Generalnie, Jethro to jedni z moich progresywnych faworytów. Zespół, który potrafił nagrać prawdziwy koszmar punka - jeden, czterdziestominutowy utwór ("Thick as a Brick"), które nie nudził przegadaniem muzycznym, ale przez praktycznie cały czas trwania zaskakiwał, zachwycał wykonaniem, a poczuciem humoru sprawiał, że o zadęciu, tak typowemu dla wielu kapel tego nurtu, nie był mowy.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2008, 18:56   

Jethro Tull jest fajny :) Na razie mam tylko płytkę "Aqualung" i bardzo mi się podoba ^_^ . I chyba zaraz sobie puszczę...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2008, 20:30   

Blur - 13. Jakim cudem ja to tak późno znalazłem? Super płyta.

Poza tym The Gutter Twins - Adorata i Metallica - Death Magnetic. Przy czym ta druga jest zaskakująco dobra (spodziewałem się sromoty prze okrutnej, a jest naprawdę nieźle).

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2008, 16:03   

Nocturnal Mortum - "Nechrist" - chyba najlepsza płytka z za Buga, jaką słyszałem. Porywający, melodyjny black metal z mocnymi folkowymi naleciałościami prosto z Ukrainy. Już wcześniejsze krążki były dobre, ale ten chyba wyszedł im najlepiej - zaś język ukraiński dodaje tej muzyce oryginalności. Najlepsza, obok Lucifugum, kapela z tamtych stron.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2008, 19:50   

W tej chwili leci album "The Altogether" zespołu Orbital :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2008, 20:37   

"Valdr Garga" i "Urkraft" Thyrfinga, fajny i klimatyczny viking metal z miłymi blackowymi naleciałościami. Część utworów śpiewana w języku Szekspira, część po szwedzku (mamy tak około-blackowy skrzek, mamy czyste wokale, ba chwilami mamy nawet heavy metalowe śpiewanie), jest power, są świetne galopady, jest 'słodzenie' klawiszami. Ogólnie bardzo fajne granie!

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-09-2008, 09:12   

Jako, że skończyłem tłumaczyć ten fik to i leci u mnie Kasia. Nie kryję, uwielbiam ją i to od dawna, w moim prywatnym rankingu zajmuje bardzo wysokie miejsce. Kilka razy leciało "Wuthering Highs" piosenka, którą się kocha lub nienawidzi, będąca spiritus movens powyższego fika. Poza tym teatralne "Constelation of the Heart" czy zawsze urocza, choć ciut gorzka "Babooshka" i porywające "Hounds of Love" Czegokolwiek by Kasia nie nagrała, zawsze było to jedyne w swoim rodzaju, a ona pozostawała niezmiennie szczera i bardzo kobieca.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2008, 16:31   

A mnie dzisiaj coś naszło na klasyczną elektronikę. W tym momencie leci album "Oxygene" Jean-Michel Jarre'a :)

Utwór "Oxygene part 4" należy chyba do najbardziej rozpoznawalnych motywów w muzyce elektronicznej, jeśli nie w muzyce w ogóle ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-09-2008, 20:42   

"Rose Is Still A Rose" Aretha Franklin i Lauryn Hill

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2008, 13:36   

Mała zmiana klimatów. Tym razem leci album "3 feet high and rising" zespołu De La Soul. Stary hip-hop z 1989 roku :) . Najbardziej znany kawałek z płyty, to "Me myself and I".


[dodano: 24.09.2008 godzina 14:00]
Martin Lechowicz (aka Completely Unprofessional) "Ach jak przyjemnie (wersja dla programistów)"... XD
Cytat:
Ach, jak przyjemnie, gdy błędów w kodzie brak
I nagle prąd wyłączą i wszystko trafia szlag!

So true...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2008, 21:24   

Dyskografia kapel z mojego ścisłego topu, Orphaned Land i Nevermore czyli dużo porządnego doom-death-prog-folk-etc i trash-heavy-prog-etc metalu (:>) na najwyższym poziomie ^^

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 80 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group