FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Mangazyn - R.I.P.?
Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-10-2004, 14:23   

Jesli ktoś jeszcze nie wie, kilka godzin po pierwszym poście sprawa "Mangazynu" została ostatecznie rozwiązana: http://www.anime.com.pl/news.php?id=vTydaEFd .

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-10-2004, 16:13   

Amen... Pozwolę sobie jednak na złośliwy komentarz. Jedi udaje, że jest miły i w ogóle, ale tak naprawdę ochrzania ludzi za to, że mają niskie gusta, czasopismo było dla nich zbyt ambitne i tak dalej. otóż problemem MZ nie było to, że był zbyt ambitny, lecz to, że był zbyt luksusowy i zbyt częsty(będę powtarzał o tym cyklu miesięcznym do końca świata:/).

Poza tym co to ma być? Ledwie wiążą koniec z końcem, a zachciało im się wydawać anime na DVD? Przecież to normalne, że przedsięwzięcie może się nie powieść, więc nie ma sensu warczeć na fanów, że ściągają tonami torrenty i sami zarzynają rynek(tu mówię nie tyle o Jedi'u, co o reszcie redakcji, zwłaszcza jak jeszcze istniało pismo). Fani do jasnej i ciasnej nie mają obowiązku kupowania anime, bo to rynek ma służyć im, a nie oni rynkowi.

I, ukazując mą wstrętną, materialistyczną i cyniczną naturę, zapytam: oddadzą mi forsę za prenumeratę czy nie:(??

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2004, 17:55   

No właśnie, dobrze by było, no nie, Ysuś?

Nie komentuję już nic więcej- odeszło dobre, bardzo dobre czasopismo, które jednak było zbyt pewne siebie i zbyt ostro zaczęło... Cóż, wszystko się ciągle zmienia, niekoniecznie na lepsze.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-10-2004, 21:39   

zgadzam się wcałej rozciągłości z przedmówcami...
jedno tylko mnie gnębi, i będę tym nudzić i nudzić...

CZEMU DO JASNEJ CIASNEJ PADŁO MFORUM?
przecież nawet jeśli serwer padł, to da się odzyskać przynajmniej część plików <vide WB>. Zresztą nawet po wykasowaniu i zapisaniu da się coś odzyskać. no, chyba, że Jeremy zaczął walić młotkiem :D
Dajcie je mnie, postawie je na jakimś serwerze i będzie dla luda, a nie - przepadło wszystko, fiki, komenty, topiki <K*^$a> ruski film, nikt nic nie wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-10-2004, 22:52   

Nie ma nadziei.....

Ciekawe ile pociagnie rynek mangowy...
Edit: wydawalo mi sie, iz ironia az sie wylewa z mojego posta..


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 05-10-2004, 07:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-10-2004, 07:12   

Nie no, Smook, nie przesadzaj. Jak już mowiłem, klęska MZ to wina głównie braku kalkulacji i znajomości rynku, a nie zapaści na rynku mangowym. Myślę, że jeśli wydawnictwa będą ostrożniejsze i będą wychodzić naprzeciw rynkowi to paść nie powinny. Oczywiście mogę się mylić, przed czym uchowaj nas Boże.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-10-2004, 08:08   

1) Też to zauważyłem Ysen... To bardzo typowe dla wydawnictw hobbystycznych, że one są dobre, a jedynie fani źli. Wydajsz gazete o RPG, która kosztuje prawie 10 złotych, ma forat 60 stronowego zeszytu, połowa objętości to listy, reklamy Twoich mających niedługo wyjść produktów, a reszta to przygody, gorsze od tych, które za darmo można znaleść w necie do Twoich produktów... Naturalnie nikt tego nie kupuje, a dlaczego? Bo polscy fani nie mają instynktu wspierania swojego hobby!!! Inny wydaje gazete, w której dzieli się głównie swoimi niewiele (na pewno nie 15zł) przemyśleniami o wszystkim, tylko nie o hobby, któremu ją poświęcił i bankrutuje? To też wina fanów!!! Jeszcze jeden robi gazetkę służącą głównie jemu i jego kolegom - grafomanom do katowania świata swą ,,sztuką" i przemyśleniami o polskim fandomie fantastyki wziętymi z powietrza, która kończy po dwóch numerach jak większość efemeryd czytaczy... Naturalnie nie z winy swej słabości, tylko przez fanów.

Bo fani nie mają instynktu wspierania swojego hobby i zamiast wydawać pieniądze na gniota wolą wydawać je na coś innego? Zamiast na gazete o swoim hobby na hobby? I zamiast czytać o Mandze / Książkach / RPG wolą poczytać Mange etc.

I tym razem także pismo padło nie dlatego, że nie miało kampani reklamowej, było za drogie i nie miało rzucającego się w oczy loga, oraz było wymierzone do nieadekwatnej grupy wiekowej, ale z tej przyczyny, że fanom nie chciało się o nim dowiedzieć, byli przyzwyczajeni do starego tytułu, kase - złośliwcy - chcieli wydać na inne reczy i byli jeszcze tak wredni, że zapewne w wyniku zmowy - nie dorośli jeszcze do odpowiedniego wieku.

2) A rynek mangowy pociągnie jeszcze trochę... Teraz jest recesja, bo sie Dragonball skończył i długo nic na rzadnym normalnym kanale nie leciało, więc pieniądze skupiają się na fanach... Tych jest tak na oko ze 3 - 4 razy tyle co RPG-owców, więc te kilka miniaturowych wydawnictw mogą udźwignąć. Kolejny boom będzie kiedyś, kiedy jakaś telewizja znowu przypadkiem kupi i puści jakąś niezłą serię. Niestey są równe szanse, że stanie się to jutro, za rok, dziesięć lat lub nigdy, bowiem żadna z nich nie wydaje się mieć spójnego programu działania na polu ,,dobranockowym". Jedynym wyjątkiem jest tu TVP 1 które od czasów (mojej) głębokiej podstawówki trzyma się tej samej metody i katuje nas poraz nie wiem który Gumisiami i Alladynem puszczanymi w soboty i niedziele wedle ramówki starszej niż Wielcy Przedwieczni.

3) A to anime na DVD... To przypadkiem nie było wielkie cudo pt. Arjuna? Ponadto oni jeszcze mangę próbowali wydać dołanczaną do ich kompediów. Dziełem wybitnego artysty to ona nie była.

4) Forum ich pewnie padło dlatego, że likwidują infrastruktórę. Zawsze, gdy pada jakieś pismo jego przybudówkę w necie w minuty diabli biorą. Znam jedynie wa przypadki, w których odbyło się to z jakimś ostrzeżeniem dla czyleników; Świat Gier Komputerowy i Mangazyn właśnie

PS. Czy tylko mi rzuciło się w oczy, że Mangazyn opisywał rzeczy, które za starej ekipy zostały już opisane w Kawaii?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-10-2004, 20:54   

Cóż, Mangazynu trochę szkoda, ale fajnie, że udało mi się napisać do niego jeden artykuł :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-10-2004, 08:44   

Serio? Który:>?

Cytat:
Edit: wydawalo mi sie, iz ironia az sie wylewa z mojego posta..


Dokładnie. Wydawało ci się:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-10-2004, 18:20   

Cholera... Co mam zrobić z kasą za prenumeratę?? Bo już sama nie wiem 1. Jak oni zamierzają to oddawać (całość przecież nie. W końcu mam te 7 numerów...) 2. JAK ja mam tą kasę niby dostać ==

Aż się zastanawiam, czy to warte zachodu

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2004, 13:23   

Mai, to zależy, kiedy ci się prenumerata kończy- moja w okolicach października/listopada (chyba ^^"), więc uznałem, że raczej nie ma sensu się co bawić...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-10-2004, 21:37   

Trzeba zadzwonić i sie skontaktować, oni już powiedzą na jakich to warunkach ma być. Następnie trzeba mieć konto bankowe na które oni dokonają przelewu. Mi powiedzieli, że może to trwać nawet do 2 miesięcy.

Aha Mai - damom nie uchodzi klnąć:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2004, 07:52   

Ysengrinn napisał/a:
Serio? Który:>?



Ten o Ragnaroku (maam ten numer, dzieki Kei, przydał sie bardzo, troche mnie wprowadzil w swiat RO ^^), a jaki inny? ;D

Cush, szkoda Mangazynu..dobrze ze go nie prenumerowałam..ale tak na serio, wolałam dołozyc te 4-5 zł i kupic sobie mangę niz Mangazyn..cena byla, no..wysoka jak dla mnie

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-10-2004, 10:03   

Powiedz to mr Jediemu. On jest w dalszym ciągu przekonany, że nie kupowałaś bo było dla ciebie za ambitne:>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2004, 19:17   

ehh...jak czytam ten topic to stwierdzam że jednak dobrze że takich rzecyz nie kupuje:P
chociaż teraz nei mam czego żałować:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group