FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Mangazyn - R.I.P.?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-10-2004, 11:50   Mangazyn - R.I.P.?

Na wypadek gdyby ktoś był zainteresowany, a jeszcze nie wiedział. Na anime.com.pl pojawiła się informacja(potwierdzona), że wydawanie Mangazynu zostało wstrzymane. W ciągu dwóch tygodni ma się wyjaśnić, czy Mangazyn znika forever czy tylko zostaje czasowo zawieszony. Jeśli ktoś ma prenumeratę powinien się skontaktować z redakcją celem ureguloania ewentualnego zwrotu pieniędzy.

Jeśli chodzi o moją opinię to nie ma się czemu dziwić. Nie zdążyli jeszcze się dobrze ustawić na rynku, a już zaczęli zmieniać, np. dodali kolorki w Kamikaze i zmienili cykl na miesięczny. To IMHO przykład kiepskiej znajomości rynku, bo przecież nie każdego stać na kupowanie pisma co miesiąc, zwłaszcza że można te pieniądze wydać na mangi. Tak więc osobiście mam nadzieję, że jednak owstaną z martwych, acz jeśli dalej będą szaleć to im tego niew wróżę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2004, 22:37   

tak.. cena jest dosyć śmieszna, tymbardziej że postanowili ponad to wydawać mangazyna co miesiąc. Osobiście nie kupuje, cóz.. zostaje Kawaii XD

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2004, 22:40   

na LON!!! Aria Kawaii jest teraz straszneO.o takie...kolorowe..fuj!!...takie...popcornowate...a fee!!!

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 01-10-2004, 22:53   

Cholera, a ja mam prenumeratę na 12 numerów... Szkoda, psia kostka. Mam szczerą nadzieję, że Mangazyn wstanie... Szkoda by było :(

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-10-2004, 10:57   

mi tam rybka, nie kupuję. Tylko trochę szkoda, ze Kawaii zostanie jako jedyne pismo o anime i mandze __^__

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-10-2004, 11:22   

We're doomed >/
Powrót do góry
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2004, 14:58   

Niedobrze, niedobrze... ja nawet nie pamiętam do kiedy mam prnumeratę, to jeszcze gorzej ^^'

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-10-2004, 15:30   

Cóż, kolejne hobby zchodzi do podziemia... W tym wypadku - internetu. Ciekawe, czy odbije się to na nim pozytywnie, czy negatywnie?

RPG-owcy, którzy taką sytuację mają już ładnych parę lat jakoś sobie radzą, możnaby powiedzieć, że niemal kwitną...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-10-2004, 17:02   

Doh... (i to jest cały komentarz do sytuacji...)

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2004, 20:05   

Nie znam się na RPGowcach, ale czy oni też są "prześladowani" za bycie niemoralnymi itd? ^^'' Bo mam wrażenie, że jak mangowcy zostaną bez pisma, szybko zacznie się powtarzać sytuacja sprzed paru lat, która ostatnio jakoś się polepszyła... ^^''

Ostatnio nie jest łatwo znaleźć kogoś, kto by o mandze w ogóle nic nie słyszał, ale kto wie, co będzie, jeśli Mangazyn zniknie? Zawsze to mniej wiedzy, a jednak jeszcze nie wszyscy mają sieć. I pole do popisu dla ewntualnych obrońców moralności wzrośnie...

Dobra, pesymistką jestem, wiem XDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-10-2004, 21:04   

ka_tka napisał/a:
Nie znam się na RPGowcach, ale czy oni też są "prześladowani" za bycie niemoralnymi itd? ^^'' Bo mam wrażenie, że jak mangowcy zostaną bez pisma, szybko zacznie się powtarzać sytuacja sprzed paru lat, która ostatnio jakoś się polepszyła... ^^''


Czy są prześladowani?

Po pierwsze prześladują ich Ci Co Zawsze Kogoś Prześladują - podwórkowa Inkwizycja z pod znaku Obrońców Moralności.
Po drugie - jak wiadomo - RPG-owcy niszczą Fandom, więc przesladuje ich kawałek fantastów - czytaczy.
Po trzecie RPG-owcy nie lubią karciarzy, bo ci - jak wiadomo - niszczą fandom - więc karciarzy prześladują... Za co większegrupy karciarzy prześladują RPG-owców.
Po czwarte - jakby tego było mało - RPG-owcy prześladują się wzajemnie: ci od 7th Sea nie lubią Monastyrowców (i vice versa), nikt nie kocha Wodziarzy (którzy i tak wiedzą, że ICH systemy są najambitniejsze), mroczni tempią heroicznych (na odwrót rzadziej), starzy dedekowcy poczuli siłe i pare razy najeżdżali na innych, za to inni najeżdżają na młodych dedekowców...

Historia RPG to historia prześladowań każdego przez każdego... Nie mniej jednak nikt sie tym nie przejmuje (za bardzo jest zajęty prześladowaniem)... Mangowcy - których sytuacja jest raczej dobra - po prostu mają syndrom oblężonej twierdzy (obserwować to było można w listach np. w Kawaii i pewnie Mangazynie też).

Ponadto nie sądze, by zniknięcie pisma wywarło jakieś szczególne efekty... Dziś 99% populacji żyje nie na tym, co wyczyta, ale co zassie z netu, względnie wysępi od kolegi. Po prostu działalność klubowa postawi krok dalej w głąb cyberprzestrzeni.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2004, 14:36   

Skądś się ten syndrom wziąć musiał. I wziął się z tego zapewne, iż te kilka lat temu fan mangi to był jeśli nie zboczeniec, to dzieciak całkowity. Ja jako obnosząca się z Kawaii 8 latka byłam 'atakowana' przez rówieśników, więc można sobie wyobrazić, co było między starszymi ^^''

Dzieciak byłam, ale jeszcze doskonale pamiętam z różnych tamtejszych artykułów i listów, że jeśli kiedykolwiek wspomniano w mediach o mandze na poważnie (czyli nie jako o bajeczkach), wskazywano na niemoralność Japończyków, pozwalającym dzieciom coś takiego czytać i oglądać ^^'''

Tym bardziej teraz, kiedy już wszystko się w miarę ustabilizowało, szkoda by było tego pisma, kiedy kupowane jest przez więcej osób i coraz częściej ułożone z dala od Ciuchci... I kiedy sprzedawczyni nie patrzy na ciebie dziwnie i nie zastanawia się, czemu twoja młodsza siostrzyczka czyta takie głupoty (podobno tak bywało, ja nie wiem, gdyż sama byłam wtedy jak ta młodsza siostrzyczka) ^^'''''

Inna sprawa że listy te pisali często ludzie... hmmm... dziwni ^^'' Nie mogłam zrozumieć nigdy historii z serii "nie mogę dogadać się z rodzicami, bo nie akceptują mojego hobby". Takie przypadki to się na jakąś terapię rodzinną nadają bardziej niż na łamy pisma :P

No, ale racja, sieć w tej chwili jest tak zawalona m&a w dobrym tego słowa znaczeniu, że naprawdę trudno nie trafić choćby przypadkiem. Co nie zmienia faktu, że mając pismo, wyglądamy poważniej w oczach narodu XDDDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-10-2004, 18:03   

Cytat:
Mangowcy - których sytuacja jest raczej dobra - po prostu mają syndrom oblężonej twierdzy (obserwować to było można w listach np. w Kawaii i pewnie Mangazynie też).


W punkt. Poza tym mają, za przeproszeniem, dziecinną skłonność do wmiawiania sobie problemów i zgrywania męczennika. Połowa listów jakie tam czytałem była w temacie "Och ach, nikt mnie nie rozumie, nandaree...??" albo "Hurraa!!! Mama powiedziała na Mononoke film a nie bajka!!!".

Skoro zaś jesteśmy przy listach: w MZ dało się zaobserwować baaardzo dziwną tendencję - zrzynkę z Kawaii. Tak, tego NOWEGO Kawaii. Jak w Kawajcu wymyślili, że każdy list musi otrzymać głupią odpowiedź, to MZ też zaczął dostawiać głupie odpowiedzi. Zapomniał, że jego docelowi klienci mają trochę więcej lat na karku i taki poziom humoru może u nich wywołać najwyżej depresję. Podobnie chyba było z tym cyklem mjiesięcznym, "jak oni mają to i my". Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć, te kroki są dla mnie nie do pojęcia.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-10-2004, 18:50   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Mangowcy - których sytuacja jest raczej dobra - po prostu mają syndrom oblężonej twierdzy (obserwować to było można w listach np. w Kawaii i pewnie Mangazynie też).


W punkt. Poza tym mają, za przeproszeniem, dziecinną skłonność do wmiawiania sobie problemów i zgrywania męczennika. Połowa listów jakie tam czytałem była w temacie "Och ach, nikt mnie nie rozumie, nandaree...??" albo "Hurraa!!! Mama powiedziała na Mononoke film a nie bajka!!!".

Skoro zaś jesteśmy przy listach: w MZ dało się zaobserwować baaardzo dziwną tendencję - zrzynkę z Kawaii. Tak, tego NOWEGO Kawaii. Jak w Kawajcu wymyślili, że każdy list musi otrzymać głupią odpowiedź, to MZ też zaczął dostawiać głupie odpowiedzi. Zapomniał, że jego docelowi klienci mają trochę więcej lat na karku i taki poziom humoru może u nich wywołać najwyżej depresję. Podobnie chyba było z tym cyklem mjiesięcznym, "jak oni mają to i my". Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć, te kroki są dla mnie nie do pojęcia.



Polecam poczytac Actio Redaction z CD-Action. Sposob glupkowatego odpowiadania na listy wzial sie pewnie z tej wlasnie rubryki, ktora kiedys prowadzil wlasnie Mr. Jedi.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-10-2004, 18:56   

Tyle, że w CDA to było nawet śmieszne, humor nie był taki na siłę. Piszę było, bo ostatnio Smuggler odpowiada chamsko nawet tym, którzy pytają normalnie, a nie tylko bufonowatym masochistom którzy specjalnie piszą głupio żeby od niego oberwać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group