FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Anime+
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-05-2005, 15:42   

Mizuumi napisał/a:
Ale mam kumpla, ktory ma na plytce cala Mange Video Girl Ai, bo pozyczyl od kolegi i mu sie podobalo. I nie ma zamiaru tego kupic.

To już jest problem. Jeśli coś jest płatne, to powinno być kilka możliwości:

a) Nie kupić, bo się nie podoba.
b) Nie kupić, bo za drogie.
c) Kupić, bo podoba się i mam pieniądze.

Wiele osób dodaje do tego jeszcze (a może zamiast punktu c):

d) Spiracić, bo się podoba, ale nie będę nikomu płacić, buhahaha.

I to jest zarówno nieuczciwe, jak i nielegalne, w przeciwieństwie do opcji a, b i c.

Oczywiście, w przypadku rzeczy bezpłatnych powyższe nie ma znaczenia - dowolna kombinacja podobania się, posiadania i ilości kasy jest w porządku.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2005, 15:48   

Jako, że większość, co chciałem zawrzeć w tym poście wyczerpał już Tilk pozostaje mi tylko jedno małe OT.

Mizuumi napisał/a:
Ale np. ubodloby mnie, gdybysmy w Polsce doznali zalewu skanlacji typu MegaTokyo - ktore ewidentnie wychodzi lepiej niz wersja oficjalna, wiec to akurat zly przyklad.


To nie jest skanlacja. Megatokyo jest darmowym komiksem sieciowym, który można czytać na http://www.megatokyo.com - stronie autora. Jest też darmowo tłumaczona na Polski na animesheen.

Zarówno w Polsce jak i w USA pojawiły się też komercyjne wydania na papierze. Polskie jest niezłe, choć tłumacze się nie wykazali (np. zamordowali wszystkie nawiązania do gier komputorych).

Koniec OT.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-05-2005, 16:01   

A ja coś dodam... Darmowe != dowolnie redystrybutowalne. Warunki korzystania z darmowych utworów określają prawa autorskie. O ile umowa licencyjna nie mówi inaczej, oznacza to m.in. zakaz redystrybucji. Tłumaczenie darmowego webkomiksu może więc być równie nielegalne, co skanlacja.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Yukari Płeć:Kobieta
Sailor Venus :P


Dołączyła: 10 Maj 2003
Skąd: Gorzów Wlkp
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2005, 18:10   

moim zdaniem to piracenie mang/anime na ktore ma licenzje jakies wydawnictwo/firma w Polsce jest wysoce nieetyczne bo ceny tu nie sa wcale wygorowane. Piracenie rzeczy niewydanych w kraju nie jest wedlug mnie takie straszne ^.-

_________________
Mew Mew
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5576641
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2005, 18:36   

Cytat:
Tak jak i ja dziękuję za poprawne napisanie mojej kswyki

Przepraszam i do stop padam - ale nawet w powyzszej linijce trafila sie literowka.

Cytat:
No własnie i jako klient, który wydał na to pieniądze mam prawo ponarzekać, czyż nie ?


Miedzy narzekaniem a krytyka jest jedna, cieniutenka, acz jednak - linia. I na moje po prostu narzekanie jest nie fair, w ogole. Nie tylko na to, za co zaplacilismy, ale za to darmowe i na wszystko inne. A krytyka - spoko wodza - niech sobie bedzie.

Przenosnia taka:
Zrzedzenie/marudzenie/narzekanie - NIEbamboocha
krytyka - bamboocha, normalnie zycie w butelce.

Cytat:
tylko Ty coś robisz a reszta jedynie koncertowo się op***la i krytykuje...


A gdzie ja napisalam cos takiego. Napisalam POCHWALAM robienie. Nie wazne jest, ze siedze w interesie juz od bycia smarkaczem, czyli niecale 10 lat, dorobek mam skromniejsi niz niektorzy, mam tylko main-orgowanie na lokalnym konwencie na koncie, stanie jak helper na Pyrkonach , zamieszanie w kilka fanzionow i serwisow, no i stworzenie klubu w Poznaniu (3 rozpady grup, wszystkie przezylam i nosilam to dalej). I dawno juz wyroslam ze slepegozachwytu. I dwa razy bardziej cenilam wskazywanie innym mozliwosci, niz wykorzystywanie ich wszystkich samemu. Wszyscy jestescie fantastyczni. Tak dlugo jak nie siadacie na dupie i nie smecici jak zul nad osmym piwem, ze go zona nie kocha, corke ma cpunke, a wydawcy w Polsce po jej wejsciu do Unii zwiekszyli ceny i obnizyli jakos papieru. *wzdycha*
czy do kogos dotarlo ze NIE NASKAKUJE NA LUDZI ale na POSTAWE?

Cytat:
Megatokyo jest darmowym komiksem sieciowym(...)


No tak, zle ujete, i zle odczytane w niewlasciwym kontekscie, blad merytoryczny.
Z MT sie zetknelam jak tam byly moze 20 4klatkowe jpgi (thx Meagen ^^) a potem pierwszy tomik oryginalu sciagalam z Ameryki przez pewna urocza ksiegarnie. Tak, tak, blad, wybaczcie. :)

Cytat:
Tłumaczenie darmowego webkomiksu może więc być równie nielegalne, co skanlacja.


Czy to nie Polacy ku zgryzocie Freda-senpai jako pierwszy piracili jego arty i wlasnosc? Tak mi sie tylko przypomnialo....


Cytat:
Piracenie rzeczy niewydanych w kraju nie jest wedlug mnie takie straszne ^.-


Yukari - ciiiiiiiszej, jeszcze ktos uslyszy ;)

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2005, 19:33   

Mizuumi napisał/a:
czy do kogos dotarlo ze NIE NASKAKUJE NA LUDZI ale na POSTAWE?


Wybacz... Ale mi coś takiego kojarzy się zwykle z wyższym krokiem na ścieżce narzekania: Narzekanie na Narzekających.

Swoją drogą nie ma w narzekaniu nic złego... Wyraża niezadowolenie ze świata zastanego, stanowi formę sprzeciwu i walki ze złą rzeczywistością. Forma walki kaleka, ale cel dobry.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2005, 19:47   

Zegarmistrz napisał/a:
Forma walki kaleka, ale cel dobry.


To sie zapisze w annalach dla potomnych. A przynajmniej na moim stacie :)

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-05-2005, 07:49   

Większość zostało już powiedziane, dorzucę tylko parę groszy...

Cytat:
w moim empiku tego nie bylo xD ale znalazlam w sklepie osiedlowym xD zupelnie przez przypadek xD a bylo z 5 egzemplarzy co najmniej xD empik sux xD


"xD" to taka nowa, bajerancka, postmodernistyczna kropka?

Cytat:
Juz bardziej odpowiednia wydaje mi sie petycja do redaktora z konkretna prosba , wyslana przez uzytkownikow jakiegos forum,


Primo - my sobie tylko marudzimy na poziom tego pisma. To czy ono padnie czy nie nas mało obchodzi, więc zwyczajnie nie chce nam się wysyłać petycji w stylu "Panie Michale! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz? Za szablę nie chwytasz? Na koń nie wsiadasz? Co się z tobą dzieje - rednaczu?!" Jeśli Michio chce zostać na rynku musi go znać, a to oznacza też czytanie opinii na forach.

Duo - Michiowi mnóstwo osób zwracało uwagę. Jego reakcją było - "naprawdę? Och" albo "odp.... się". Więc wybacz, ale o czym tu gadać?

Cytat:
Mam po prostu niejasne wrazenie, ze krytykuje sie mnie za to, ze nie lubie mowienia, a pochwalam robienie. Niech mi ktos, BLAGAM, powie, ze sie myle.


Krytykuje się Ciebie za to, że pochwalasz robienie, nawet jeśli jest to robienie kupy. Anime + to jest biznes. Jeśli chcą żeby im się sprzedał - niech zrobią coś porządnego, a nie wielkie joł i do przodu. W przeciwnym razie razie nikt im nie zapłaci, kropka.

Cytat:
Ani tak, ze jak ktos cos zrobi, to mozna po nim za to z luboscia pojechac, bo ty bys zrobil inaczej i lepiej, jakby ci sie, oczywiscie, chcialo (ale sie nie chce).


Nie moja droga. Ja wiem, że bym tego nie zrobił lepiej, ale to nie powód, żebym się miał tym zachwycać, bo bym się musiał zachwycać nawet gostkiem obsługującym młot pneumatyczny. Jak ktoś coś dokumentnie schrzani - dostanie opieprz. Anime + w pełni na to zasłużył, bo to tylko Mangazyn, który walnął głową w beton, został upośledzony i postanowił zostać hiphopowcem.

Cytat:
moim zdaniem to piracenie mang/anime na ktore ma licenzje jakies wydawnictwo/firma w Polsce jest wysoce nieetyczne bo ceny tu nie sa wcale wygorowane. Piracenie rzeczy niewydanych w kraju nie jest wedlug mnie takie straszne ^.-


Nie tu, do tego jest osobny temat.

Cytat:
czy do kogos dotarlo ze NIE NASKAKUJE NA LUDZI ale na POSTAWE?


Do mnie od razu. Po prostu uważam, że niepotrzebnie tu zaliczyłaś A+, który nie jest żadną "szczytną inicjatywą" a sposobem na zarabianie pieniędzy. Pieniędzy, których nie jest warty

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2005, 08:19   

Ysen - czy ty zes moze zauwazyl negacje na poczatku tego mojego zdania?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-05-2005, 08:42   

Zauważyłem, tylko z jakiegoś powodu wydało mi sie to pytaniem retorycznymXD. Sorry;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 17:23   

Ysengrinn napisał/a:
Krytykuje się Ciebie za to, że pochwalasz robienie, nawet jeśli jest to robienie kupy. Anime + to jest biznes. Jeśli chcą żeby im się sprzedał - niech zrobią coś porządnego, a nie wielkie joł i do przodu. W przeciwnym razie razie nikt im nie zapłaci, kropka.


Cały post byl fajny i w porzadku, ale do tego sie chyba musze przyczepic - nie pieje, ze A+ sa, wiec sa wspaniali. Mowie, ze nie lubie krytykowania czegos, w czym nigdy sie nie maczalo lap i nie ma sie o tym pojecia. Co odnosi sie do czesci forumowicz, a czesc omija szerokim lukiem bo swoje juz zobaczyli i napisali, i odwalili kawal naprawde fantastycznej roboty, albo tez nie zrobili, ale sa cicho.
Wam by z moja postawa bylo niewygodnie byc moze, ja swojej nie zmienie.
A+ jest dalekie od idealu, o wiele blizsze niz Kawaii, jak na moje gusta. I licze, ze bedzie lepiej. Bo generalnie to Anime+ mi sie podoba :)... nie wiem czemu. Moze to to, ze czesc z tych ludzi znam i fajni sa/byli. A moze za inicjatywe jakas. W koncu, racja, nie postaraja sie, upadna.

A zreszta, komu ja to mowie *wzrusza ramionami*

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-05-2005, 19:08   

Mizuumi napisał/a:
Mowie, ze nie lubie krytykowania czegos, w czym nigdy sie nie maczalo lap i nie ma sie o tym pojecia.

Ja zaś uważam, że jeśli coś uważa się za kiepskie, to nie ma powodu, dla którego miałoby się o tym nie mówić. Trudność nie jest uzasadnieniem dla kiepskości. Zgodnie z twoim twierdzeniem nie można krytykować chociażby awaryjności samochodów jakiejś marki czy działania systemu operacyjnego pewnej znanej firmy.

Mizuumi napisał/a:
Bo generalnie to Anime+ mi sie podoba :)...

Hmmm... Więc twój odzew jest w zasadzie reakcją emocjonalną rodzaju "mnie się podoba, więc bronię". "Mi się podoba" to tylko pogląd, nie prawda uniwersalna, więc nie odbieraj na jego podstawie prawa do dyskusji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 19:28   

tilk napisał/a:
"Mi się podoba" to tylko pogląd, nie prawda uniwersalna, więc nie odbieraj na jego podstawie prawa do dyskusji.


Nie mam prawa odbierac praw ;)
Mowie, ze nie lubie trucia, a nie dyskusji, na Budde, mam to napisac caps lockiem?

Jeszcze raz: wy mi nie wyperswadujecie, ani ja wam. Wy jestescie w porzadku , ja tez.
Po co ta dyskusja =_=?

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-05-2005, 19:46   

Mizuumi napisał/a:
Mowie, ze nie lubie trucia, a nie dyskusji, na Budde, mam to napisac caps lockiem?

Zdefiniuj, czym się różni jedno od drugiego. Sama napisałaś, że między krytyką a narzekaniem jest cienka linia. Określ, gdzie.

Co, trudno? W praktyce to oznacza, że rozróżniasz między krytyką a narzekaniem według własnego widzimisie.

Mizuumi napisał/a:
Po co ta dyskusja =_=?

Może przeczytaj jeszcze raz wątek od początku? Przypominam, że zaczął się wtedy, gdy nie sposobało ci się, że ktoś śmie krytykować Anime+.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 20:12   

tilk napisał/a:
Może przeczytaj jeszcze raz wątek od początku? Przypominam, że zaczął się wtedy, gdy nie sposobało ci się, że ktoś śmie krytykować Anime+.


OOO przepraszam! Ja napisalam, ze marudzenie, ze nikt w Poznaniu nie slyszal o pismie jest bzdura, bo wciaz sie wala po kioskach. A potem, ze jestem z zlym nastroju i mam ochote na cos w desen :
Cytat:
jeszcze jedno slowo krytyki od kogos, kto tylkiem przez ostatnie 9 lat nie ruszal praktycznie i chyba zaczniemy rzez


Pozniej precyzowalam, ze nie chodzi mi stricte o krytyke, tylko o narzekanie tego typu wlasnie - klamliwe, szukanie dziury w calym, jak kto woli.

Przyznalam, ze mnie tez sie nie wszystko podobalo. Powiedzialam, ze nie naskakuje na ludzi, a na bierna postawe. Taka do bolu konsumencka, bo jej nie lubie i juz. Na tej samej zasadzie jak nienawidze pomidorow, bo tak - nic nie poradze, geny.

A gdzie jest linia miedzy krytyka a narzekaniem? To nie takie trudne.
Krytyka to dla mnie cos konstruktywnego, pochodzacego od czlowieka "w klimatach" (przyklad ludzi "nie w klimatach" - ekipa TVN o Dragon Ballu), o funkcji informatywnej dla innych, lub wprowadzajacej cos do calosci sprawy. (dla mnie, slownikowo : " analiza i ocena wartosci czegos z okreslonego punktu widzenia, ocena ujemna, ganienie")
Narzekanie to marudzenie na wszystko co sie da, wychodzi z uprzedzen, nudy, wprowadza zamet, czesto nic poza tym. (slownikowo, "narzekac - mowic o czyms z niezadowoleniem, wypowiadac skargi, zale; utyskiwac, skarzyc sie, biadac" - wiec jedyna semantyczna roznica bylaby chyba w tym, ze narzeka laik, a krytykuje ktos, kto sie tym zajmuje bardziej profesjonalnie... ale slownik sobie, a ja sobie, bo wstydu nie mam ;) )

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group