FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Anime Gate i inni, polscy dystrybutorzy:
Wersja do druku
Albatrozz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2006, 14:37   Anime Gate



W necie natknąłem się właśnie na to. Będzie co oglądać !!

A tak pozatym co myślicie o anime Gate ??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2006, 15:09   

Po pierwsze: na oficjalniej strone nic nie ma, więc może poczekajmy, aż się potwierdzi? Bo to równie dobrze może być czyjś żart, dorobić napis to w sumie żadna sztuka.

Po drugie: jestem ciekawa, czy i jak AG się rozkręci, ale jak na razie sprawia na mnie wrażenie przedsięwzięcia trochę niepoważnego - oni chyba niczego nie wydali w pierwszym zapowiadanym terminie! X_x Ja rozumiem, że negocjacje mogą sie przesunąć i w ogóle, ale żeby to była reguła?... Bez przesady, to naprawdę wygląda okropnie nieprofesjonalnie - i fakt, że jest pod patronatem Vision, bynajmniej nie ratuje sprawy.

Poza tym mnie osobiście nie podoba mi sie dobór wydawanych anime. Przeciętne albo poniżej przeciętnej produkcje rozrywkowe, póki co nic, na co miałabym ochotę się skusić (Ostatniego Strażnika nie widziałam i podejrzewam, ze może być tu chlubnym wyjątkiem). Submarine 707 obejrzałam i łapki mi opadły - fabuła nie trzymała się kupy i była sztampowa do bólu, postaci to samo, a wątek obyczajowy byl doczepiony okropnie na siłę. A do obejrzenia Tristii bardzo skutecznie zniechęciła mnie recenzja umieszczona w portalu AG - oczywiście napisana w superlatywach, ale przy próbie wyciągniecia z niej jakichkolwiek konkretów wyszło mi, że jedyną zaletą tego anime jest to, że jest "sympatyczne" (notabene to slowo pojawia się tam w prawie każdym zdaniu ^^") - a że w sumie nie jest niczym poza reklamówką gry, to przecież nieważne. Zresztą opinie ludzi, którzy to widzieli, potwierdzają moje podejrzenia. Dziękuję, ja postoję.

Póki co niestety za bardzo widać, że anime AG dobiera wyłącznie pod względem ceny licencji, nie treści czy targetu (bo kompletnie nie mogę rozpracować, jaki jest target wspomnianych przeze mnie produkcji. Młodsze natolatki?), usiłując jednocześnie celować w produkcje nowe i mało znane. Oczywiście każde anime z kolei zachwalając w swoim portalu jako mega-super-hiperprodukcję. Niestety anime z reguły bywaja mało znane dlatego, że są słabe, to nie są jakieś zaginione perełki. Mnie osobiście znacznie bardziej odpowiadałaby strategia wydawania produkcji może starszych i mniej efektownych graficznie, ale za to ciekawszych - więc jeżeli naprawdę zamierzają wydać VHD, to świetnie. Ale uwierzę, jak zobaczę u nich newsa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2006, 18:44   

Zwłaszcza, że jak na razie Albatrozz rozkleja te reklamówki na każdym możliwym mangowym forum, więc o ile nie jest jakimś (baaardzo marnym) specem od marketingu w A-G to watpie, żeby to była prawda.

Z AG tylko Appleseed był dobry. Reszta wydanych anime to szajs niewarty nawet tej drobnej kasy za jaką go oferują, ale się sprzedaja wśród małolatów co daje nadzieje na jakieś poważniejsze (i ciekawsze) produkcje w przyszłości.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-05-2006, 22:45   

A mi się obiło o uszy że AG mają wydawać X-a the movie. To dopiero ciekawe :)

Powiem wam że polacy za bardzo na wszystko narzekają że tego nie ma i tego też..., a jak już coś dostaną to również im nie pasuje, bo znajdują sobie setki innych powodów na nie... kraj wiecznych malkontentów :) Może warto dać im szansę zwłaszcza że pokazali iż potrafią wydać dobre anime w przystępnej cenie.

Dembol napisał/a:
Zwłaszcza, że jak na razie Albatrozz rozkleja te reklamówki na każdym możliwym mangowym forum, więc o ile nie jest jakimś (baaardzo marnym) specem od marketingu w A-G to watpie, żeby to była prawda.
Wiesz Dembol, dobre anime zawsze warto zareklamować... nawet jeśli miałoby się okazać nieprawdą to i tak popieram taki sposób.

Dembol napisał/a:
AG tylko Appleseed był dobry. Reszta wydanych anime to szajs niewarty nawet tej drobnej kasy za jaką go oferują, ale się sprzedaja wśród małolatów co daje nadzieje na jakieś poważniejsze (i ciekawsze) produkcje w przyszłości.

Fakt że AG wydało takie anime, które ci nie pasuje to już tylko twój, osobisty problem. Wszystkim nie dogodzisz. Ja również niektórych tytułów nie wziąłbym do ręki ale... moim zdaniem właśnie o to chodzi aby trafiać w gusta różnych odbiorców bo tylko wtedy firma ma szansę odbić się od "dna".... Apleeseeda kupiłem i jestem zadowolony. Shin może za bardzo ambitny nie jest ale stwierdzić nie moge bo nie kupiłem jeszcze. A Tristia..cóż, małolatom może się spodobać :P

Serika napisał/a:

Póki co niestety za bardzo widać, że anime AG dobiera wyłącznie pod względem ceny licencji, nie treści czy targetu
W takim razie zapraszam do A-S i kupuj anime po 80 zł od płytki jeśli cena ci ne pasuje... gatunków masz tam sporo, do wyboru do koloru :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2006, 23:03   

Cytat:
W takim razie zapraszam do A-S i kupuj anime po 80 zł od płytki jeśli cena ci ne pasuje... gatunków masz tam sporo, do wyboru do koloru :)

Ne... Widzisz, 80 złotych nie wydam na pewno, a jakbym miała 30 złotych, z którymi nie miałabym co zrobić, na pewno nie kupiłabym anime, które mnie nie interesuje. Jeśli nie ma na rynku nic ciekawego za rozsądną cenę, to trudno, za to mogę sobie kupić na przykład dobrą książkę i też być zadowolona, nie samym anime człowiek żyje.
Nie bardzo rozumiem, skąd podejście, że osoba, która jest potencjalnym widzem anime, wyda każdą dostępną kasę na anime, jeżeli akurat jest dostępne - moim zdaniem to gruby błąd w założeniach. Ja owszem, jestem skłonna coś kupić, ale to MUSI być coś, co do czego jestem pewna, że ma dużą szansę mi się podobać - na nic innego pięniędzy nie wydam, bo jest wystaczająco dużo innych potrzebnych/chcianych rzeczy, które mogłabym za to mieć. Prosta ekonomia...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2006, 16:30   

A jednak wyjdzie ten VHD. Pojawiło się info na stronie AG (dział anime).
Serika napisał/a:
a owszem, jestem skłonna coś kupić, ale to MUSI być coś, co do czego jestem pewna, że ma dużą szansę mi się podobać - na nic innego pięniędzy nie wydam, bo jest wystaczająco dużo innych potrzebnych/chcianych rzeczy, które mogłabym za to mieć. Prosta ekonomia...

Dokładnie tak samo postępuje. Anime z A-G (zresztą ogólnie tytuły anime wydawane w Polsce) mają bardzo niski priorytet na mojej liście wydatków.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-05-2006, 20:10   

Widzisz Serika. chciałaś coś starszego i dobrego to masz :P Ciekawe ile sobie będą życzylii za tego VHD... patrząc na ceny innych produkcji wydanych przez AG wnioskuje że nie będzie wygórowana:P Ja obstawiam 40 zł :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Erii Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Cze 2006
Skąd: Mysłowice
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 20:27   

Jak piszą na swojej stronce, życzą sobie za VHD 29 złotych polskich...co moim zdaniem nie jest taką wygórowaną ceną...po wstępnych oględzinach serii widać, ze klimat mhroczny i złyyy. a to oznacza, iż może być ciekawie...
Co do tego Karasa, (jakaś nowa super hiper kul produkcja) to mój wewnętrzny głosik uprzedzenia mówi mi zdecydowanie "nie".

_________________

Kości twoje zbieleją na prerii, tatuś i mamusia będą płakać, aż utoną we łzach, a z ciebie nie zostanie nic, w ogóle nic, może tylko tyle, żeby kojoty miały nad czym wyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7185747
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-06-2006, 21:12   

Erii, ja to widzialam katem oka.... grafika robi WRAZENIE.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2006, 22:22   

Karas pod względem graficznym robi naprawdę duże wrażenie. Niestety, po 3-cim odcinku 6-cio odcinkowej oavki nadal nie mam bladego pojęcia o co chodzi (i mam poważne obawy, że tak jest do końca)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Albatrozz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2007, 21:51   



Już w maju Ergo Proxy, ale zobaczcie co znalazlem. Tak na oko, to tło nie jest z tego anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2007, 11:02   

Na ilustracji jest Real, główna bohaterka Ergo Proxy. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-05-2007, 13:55   

Teukros, ale on napisał, że tło nie jest z EP, a nie że bohaterka.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group