FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Magazyn "Otaku"
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 18:03   

Ahem, Crack... Owszem, flash jest wyjątkowo uciążliwy, a pdf bardzo wygodny, ale to chyba też chodzi o to, aby od jutra te wszystkie archiwalia nie zaczęły same krążyć po sieci. Owszem, flasha też się da skopiować, ale i trudniej, i jakość będzie gorsza.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-03-2009, 18:44   

Naprawdę? Z zegarkiem w ręku, 15 sekund po wejściu na stronę Otaku miałem już JPEG jednej strony. Użyłem Firefoxa z podstawowym narzędziem webdeveloperów.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 19:10   

No dobrze, fakt, mi to zajęło mniej więcej tyle samo jak już się strona wczytała (marne łącze). Użyłem programu do robienia zrzutek. To już nie wiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-05-2009, 14:55   

„Otaku” #18
Ku uciesze wszystkich fanów mangi i anime „Kuroshitsuji” w tym numerze prześwietlamy relacje jakie łączą Ciela i jego demonicznego służącego Sebastiana, mecho-maniacy odkryją z nami świat „Bokurano”, w którym piętnaścioro dzieci stanie na drodze kosmicznej inwazji, fani związków damsko-damskich poznają najdziwniejsze yuri pod słońcem, czyli „Maria†Holic”...
Jednak to nie koniec romansów, gdyż zajęliśmy się także alternatywną wersją historii kochanków z Werony w „Romeo x Juliet” oraz mangą yaoi „Junjō Romantica”, będącą pełną humoru opowieścią o trzech dość burzliwych związkach...
Na deser, dział kultury Japonii przygotował sprawozdanie, w którym dowiecie się ile boskiej krwi ma w sobie cesarski ród potomków bogini Amaterasu. Stoczymy też wyjątkowe bitwy w najbardziej mangowej grze figurkowej - „Anima Tactics”.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-06-2009, 17:46   

Jeszcze w czerwcu ukaże się pierwszy tom nowego komiksu Studia JG zatytułowanego „Vanarium". Autorem scenariusza jest Konrad „Armaid" Kalinowski, który odpowiada też za część strony graficznej natomiast głównym autorem rysunków jest Agnieszka „Irulana" Mirosław.

Krótki opis fabuły komiksu:

Gdy 18-letnia Iza wyrusza na szkolną wycieczkę nie zdaje sobie sprawy jak bardzo zmieni ją ta podróż. Początkowa sielanka wyprawy w góry skończy się wraz z tajemniczą, potężną eksplozją, która spowoduje wypadek autokaru. Okaleczona dziewczyna ostatkami sił dotrze do jaskini i zniknie w niej na kilka dni. Gdy z niej wyjdzie już nic nie będzie takie samo.
Okładka:
http://otaku.pl/numery/mangi/vanarium/vanarium_okladka.jpg

Przykładowe strony:
http://otaku.pl/numery/mangi/vanarium/vanarium_sample_1.jpg
http://otaku.pl/numery/mangi/vanarium/vanarium_sample_2.jpg
http://otaku.pl/numery/mangi/vanarium/vanarium_sample_3.jpg
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2009, 16:56   

Zgodnie z zapowiedziami, w przeciągu najbliższych kilku dni do sprzedaży w sieciach Empik, Matras oraz w wybranych punktach sieci RELAY i INMEDIO do sprzedaży trafi dwudziesty numer miesięcznika "Otaku"!
W środku znajdziecie recenzje takich tytułów jak: "Ef: A tale of memories", "Toradora!", "Trigun" czy "Dōjinwork". W dziale Offroad pogramy w nową odsłonę gry "Silent Hill: Homecoming" a w Kulturze odpowiemy na pytanie czy Ganguro są nowym ideałem japońskiego piękna.
Oczywiście to nie wszystkie teksty jakie znajdziecie w środku! Oprócz tekstów przygotowaliśmy też liczne konkursy związane z Trzecimi Urodzinami Otaku (nagrody zwalają z nóg i zapierają dech w piersiach!), do numeru dołączyliśmy też cztery wielkie plakaty (większe niż standardowe), a także dzięki uprzejmości firmy Anime Gate w numerze znalazła się płyta DVD z pierwszymi odcinkami sześciu najlepszych anime z oferty Anime Gate!

Zachęcamy do zamówienia numeru już dziś w naszym sklepie internetowym http://yatta.pl
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-09-2009, 19:29   

Grisznak napisał/a:
związane z Trzecimi Urodzinami Otaku

To już trzeci rok? Jak ten czas leci...

No, co jak co, w urodziny szaleństwo większe, niż te, które pamiętam podczas pięciolatki Kawaii (A znać Wam trzeba, że pamiętam!).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Naq Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2010, 21:54   

W Empikach jest już dostępny 22. numer magazynu "Otaku"

Cytat:
A co nowego w dwudziestym drugim „Otaku”?
Na tekst numeru wybraliśmy recenzję „Pandora Hearts” – hitu, określanego mianem „następcy Kuroshitsuji”. Czy jednak nazwa ta w pełni oddaje stan rzeczywisty? Czy „Pandora” jest na prawdę lepsza od przygód Ciela i Sebastiana? A może takie porównanie jest nie na miejscu? Autorka recenzji postara się odpowiedzieć na te i na inne pytania...
Wśród tytułów, które trafiły na łamy „Otaku” znajdziecie także: „Bitter Virgin”, „Crying Freeman” i „Król wilków”. Starszych fanów m&a na pewno ucieszy, iż poświęciliśmy dużo miejsca na recenzje starszych pozycji – „Szumu Morza” Studia Ghibli oraz kultowych „Kronik wojny na Lodoss”. Nie zapomnieliśmy też o amatorkach yaoi, które będą mogły razem z nami udać się do Akademii Bell Liberty („Gakuen Heaven”), oraz fanach yuri i dzieł autorstwa Eriki Sakurazawy. Prócz tego przyjrzymy się, znanej z kultowego anime „Yattaman”, japońskiej zabawce – kendamie, poznamy historię największych na świecie targów dōjinshi, a także sprawdzimy, czy „Street Fighter IV” jest tak samo dobry jak jego poprzednicy. Oczywiście to nie koniec przyjemności – jak zawsze, w „Otaku” znajdziecie przepisy kulinarne, słowniczek polsko-japoński, najświeższe niusy z kraju i ze świata, rynkowe podsumowanie ostatniego miesiąca oraz wiele, wiele innych.


A do tego dwa plakaty w rozmiarze XXL!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2010, 22:02   

Naq napisał/a:
w rozmiarze XXL!

A w sortymentacji papierniczej to jaki wymiar?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-03-2010, 13:54   

Na początku przyszłego tygodnia trafi do Was najnowszy numer magazynu „Otaku”. Stali czytelnicy na pewno spostrzegą zmianę w okładkowym motywie - we wcześniejszych zapowiedziach mogliście zobaczyć okładkę z „D.Gray-mana”. Allan Walker na miesiąc ustąpił miejsca prześlicznej Lightning z bajecznego „Final Fantasy XIII”, którego premiera stanowi jedno z najciekawszych marcowych wydarzeń około japońskiego świata. A co czeka na Was w numerze oprócz niespotykanej dotąd w „Otaku” premiery?

Dużo miejsca poświęciliśmy kultowym „Fairy Tail” i „Baccano!”. Nie zapomnimy też o przetarciu z kurzu klasyków gatunku: FLCL Gainaxu oraz „Magic Knight Rayearth” CLAMP-a. W numerze także gratka dla fanów fanserwisu, czyli „Kämpfer”... Oprócz tego wielki powrót działu j-music wraz z relacją z berlińskiego koncertu, jednego z królów japońskiej sceny – Miyaviego.

Oprócz tego, jak zwykle dużo dobrych tekstów, kącik kulinarny „Gotuj z Otaku”, nowe przydatne japońskie zwroty a także ogromniaste plakaty z „Final Fantasy XIII” i „Wampirzycy Karin”!
Powrót do góry
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 12:28   

Na samym początku chcę podkreślić, iż UWIELBIAM Wasze pisemko. Mam wszystkie numery [za wyjątkiem tych z E-archiwum. Cóż, być może znajdę je w jakimś antykwariacie] i co miesiąc z niecierpliwością oczekuję na kolejne "Otaku".

Chciałabym zwrócić się z niewinną prośbą w stronę Szanownej Redakcji "Otaku" o recenzję "Higurashi no Naku Koro ni", jak i innych anime tego pokroju, gdyż jestem ich zażartą fanką. Uwielbiam wszelkiego rodzaju kryminały, horrory, filmy akcji, thrillery i dramaty, także proszę o umieszczenie w "Otaku" więcej anime/mang traktujących o tym.

Aha, zapomniałabym: i więcej yuri! Z tego, co wiem, dość mało jest anime stricte o samym yuri. Chciałabym poznać yuri pokroju "Strawberry Panic!", o ile to oczywiście możliwe. :3

Pozdrawiam serdecznie,
Shion

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Naq Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 01:24   

Dziękujemy za miłe słowa. Jeśli chodzi o Twoją prośbę, to recenzja "Higurashi" ukazała się w 11 numerze "Otaku" (jest on aktualnie dostępny w E-Archiwum, ale już niedługo w sklepie yatta.pl pojawi się możliwość zakupienia go w formie papierowej - bądź czujna, bo zostało nam niewiele sztuk tego numeru). Niewykluczone jednak, że w którymś z najbliższych numerów przypomnimy o tym tytule. Co do "Strawberry Panic!" to zanotowałam sobie i postaramy się, by jego recenzja również niedługo ukazała się na łamach "Otaku".

A jeśli już o tym mowa, to nowy numer "Otaku" ukaże się za ok. dwa tygodnie.

Cytat:
Jak sugeruje okładka, nadszedł czas długo oczekiwanej recenzji serii "D.Gray-Man". Zgłębimy sekrety Allana Walkera i organizacji Black Order chroniącej Ziemię przed ostateczną zagładą... Z mroku wydobędzie nas urocze i "jajcarskie" "Shugo Chara". Jeśli jednak mamy ochotę na wspaniały koktajl czarnego humoru i różowej słodyczy sięgnijmy po "Sayonara Zetsubō Sensei". W zupełnie innej, acz równie interesującej, tonacji utrzymane jest romansidło pełne muzyki, czyli "Nodame Cantabile".
Dział Offroad zapełniliśmy recenzją jednego z najlepszych mordobić wszech czasów, czyli "Super Smash Bros.Brawl" - nie ma nic lepszego niż Mario okładający Yoshiego! Opowiemy Wam także co nieco o popularnym gatunku Visual Novel, a fanów j-music zainteresuje sylwetka zespołu An Cafe...

Co będzie w tym numerze dodatkiem? Ha! Tę niespodziankę ujawnimy dopiero w dniu premiery ;) Mogę uchylić tylko rąbka tajemnicy - spełniamy jedną z waszych najczęściej pojawiających się w listach próśb!


Okładkę można znaleźć na stronie Otaku.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 17:07   

Naq napisał/a:
Dziękujemy za miłe słowa. Jeśli chodzi o Twoją prośbę, to recenzja "Higurashi" ukazała się w 11 numerze "Otaku" (jest on aktualnie dostępny w E-Archiwum, ale już niedługo w sklepie yatta.pl pojawi się możliwość zakupienia go w formie papierowej - bądź czujna, bo zostało nam niewiele sztuk tego numeru). Niewykluczone jednak, że w którymś z najbliższych numerów przypomnimy o tym tytule. Co do "Strawberry Panic!" to zanotowałam sobie i postaramy się, by jego recenzja również niedługo ukazała się na łamach "Otaku".


Tylko 11, czy ostały Wam się może jeszcze inne?

Aha, i na prośbę koleżanki: Kemeko Deluxe i Gintama. Czy byłoby możliwe, aby umieścić je kiedyś na łamach "Otaku"? :3

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-05-2010, 17:29   

Cytat:
Aha, zapomniałabym: i więcej yuri! Z tego, co wiem, dość mało jest anime stricte o samym yuri. Chciałabym poznać yuri pokroju "Strawberry Panic!", o ile to oczywiście możliwe. :3

A spodziewałem się, że raczej ludzie nie chcą czytać o yuri, że to temat niszowy i mało atrakcyjny... Więcej o yuri pisałem w pierwszym numerach Otaku, w czasach, kiedy faktycznie bardzo mocno interesowałem się tym tematem. Ale obiecać mogę, że od czasu do czasu recenzja jakiegoś tytułu z tego nurtu na pewno się pojawi.
Powrót do góry
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 20:51   

Grisznak napisał/a:
A spodziewałem się, że raczej ludzie nie chcą czytać o yuri, że to temat niszowy i mało atrakcyjny... Więcej o yuri pisałem w pierwszym numerach Otaku, w czasach, kiedy faktycznie bardzo mocno interesowałem się tym tematem. Ale obiecać mogę, że od czasu do czasu recenzja jakiegoś tytułu z tego nurtu na pewno się pojawi.


Dziękuję. Pro po yuri: co dziwne, wszystkie moje koleżanki, interesujące się m&a, właśnie najbardziej lubią yuri. Przyjaciółka się nawet smuciła, że mało w "Otaku" jest anime stricte o tym. Yuri ma w sobie coś... pięknego, niezwykłego, przyciągającego i zachęcającego do oglądania. Ludzie, z którymi piszę na forach, potrafią całymi dniami siedzieć i oglądać/szukać po internecie dobrych tytułów. I właśnie z tym mają problem. Kolega mi mówił, że zna bardzo mało dobrych, wartych zainteresowania, produkcji. Także, gdyby co miesiąc w "Otaku" pojawiała się jedna recenzja tego gatunku, byłabym Wam bardzo wdzięczna.

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group