FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Magazyn "Otaku"
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-05-2010, 20:17   

Tego raczej zrobić się nie da, ale postaram się, żeby kilka na rok się pojawiło. Ostatnio było o bardzo, moim zdaniem, dobrym "Love Vibes".
Przejdź na dół
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2010, 07:32   

Mam jeszcze takie pytanie: brakuje mi sześciu numerów "Otaku". Czy znacie może jakieś fora internetowe, strony, cokolwiek, gdzie można je jeszcze dostać?

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-05-2010, 08:44   

W zasadzie tylko allegro, pierwsze numery można przeczytać w e-archiwum Otaku: http://yatta.pl/sprzedaz-01,Magazyn_Otaku.html
Powrót do góry
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2010, 19:34   

Tak, jednak bardzo mało jest "dostępnych" stron, bodajże 6.

Ostatnio tak myślałam, czy byłoby możliwe powstanie nowego działu [bądź też poddziału w Kulturze] j-rock? Osobiście jestem bardzo zainteresowana muzyką japońską, zwłaszcza po przeczytaniu w 23 numerze artykułu o Miyavim. Zaczęłam go słuchać, słuchać... I mam bardzo pozytywną opinię na temat tego wokalisty. Co prawda, dołączacie wiadomości o j-rocku w Offroad, jednak dobrym, nowym doświadczeniem byłoby przeczytać oddzielny artykuł, nie tylko relacje z koncertu zespołu, którego wielu nie miało jeszcze okazji poznać. Oczywiście, na takie kicze typu Boysband'y nie ma co się rozpisywać, jednak dobrej muzyce [jaką niewątpliwie jest j-rock] warto poświęcić trochę więcej.

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luchianka
Gość
PostWysłany: 12-05-2010, 16:42   Recenzja

Możliwe,że kiedyś w Otaku zobaczę recenzje Marii-samy ga miteru?
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2010, 23:31   

Nowa i odświeżona szata graficzna oraz prezentująca się na okładce, śliczna Yoko, sprawią iż Wasze wakacje będą jeszcze fajniejsze.

Wspomniana wcześniej Yoko, z pewnością zachęci Was do zapoznania się z anime „Tengen Toppa Gurren Lagann”, zaś urocza Midori opowie o swoich pokręconych przeżyciach z Sawamurą w komedii romantycznej „Midori no Hibi”. Ku uciesze żeńskiej części widowni, na scenie pojawi się także całym harem bishōnenów rodem z „Hanasakeru Seishōnen”. A temu wszystkiemu krytycznym okiem przyjrzy się Święty Pamięci – jeden z bohaterów 3-tomowej mangi „Česary” autorstwa Katarzyny „Hitohai” Wasylak. By jednak nieco zmienić wesoły, wakacyjny klimat opowiemy Wam także o Czarnym i Białym chłopcu z mangi „Tekkonkinkreet”, alternatywnym zespole muzycznym z „Solanina” oraz o mandze „Japan”.

Prócz recenzji, w najnowszym numerze znajdziecie artykuły dotyczące light novel oraz manga cafe – japońskich kawiarnio-czytelni, w których każdy otaku poczuje się jak w domu. Nie zapomnieliśmy też o starych, dobrych anime puszczanych na Polonii 1. Tym razem przyjrzymy się dokładniej „Maho no Mako”, znanej polskim fanom jako „Syrenka Mako”. Prócz tego, przygotowaliśmy dla Was to, co tygryski lubią najbardziej, czyli stałe rubryki – recenzje książek, przepisy kulinarne oraz kolejną lekcję języka japońskiego.

Numer można już zamawiać - Tutaj.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-09-2010, 23:46   

Mamy połowę września, a zatem czas na zapowiedź nowego numeru „Otaku”. A co w nim znajdziecie?

Jak zawsze porcję najświeższych niusów, recenzje tytułów i tych starszych, i tych nowszych, przepisy kulinarne, kolejną część nauki japońskiego, a także artykuły poświęcone japońskim grom i ciekawostkom. W dziale manga & anime przyjrzymy się popularnej serii „Prince of tennis”, a także jednemu z ciekawszych dzieł grupy CLAMP – 4-tomowej mandze „Clover”. Prześwietlimy „Black Jacka”, zajrzymy do restauracji Wagnaria z anime „WORKING!!”, a na koniec sprawdzimy jak poznali się rodzice Miny w polskiej mandze „the Reids”. Prócz tego sięgniemy po „Fantastyczny świat Paula” z Polonii 1, „Anagram” od Hanami oraz „Samotnego wilka i szczenię”. Szczególną uwagę zwrócimy na wydany niedawno przez Vision film kinowy „Evangelion: 1.11”. Czy nowa produkcja sprosta wymaganiom wybrednego „mangowego wyjadacza”, jakim jest Grisznak? To jednak nie koniec artykułów, które dla Was przygotowaliśmy.

W nowym numerze „Otaku” pojawi się kolejna odsłona „TOP 10” – tym razem weźmiemy w obroty magical girls. Opiszemy też japońskie kawiarnie maid cafe, jRPG „Dragon Quest” oraz przyjrzymy się zespołowi BUCK TICK.
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2011, 16:17   



Na dniach pojawi się 27 numer Otaku. A w środku:

Dział Manga i Anime w 2011 roku otwieramy klasyką i recenzją "Lovelessa". Na zajęcia zaprosi Was "High school of the dead". Odkurzymy klasykę Aleksandra Dumasa i tchniemy w nią mangowe życie w anime "Gankutsuou - Hrabia Monte Christo". Opowiemy Wam legendę o Bogu Śmierci w "07-Ghost". Powróci psi demon InuYasha w "InuYasha: Final Act", a wszystkim spragnionym odrobiny szaleństwa, dzikich kolorów i dobrej historii polecamy tekst o "Kūchū Buranko". W dziale offroad poznacie Top10 jRPG i dowiecie się także czy dobrze być uczniem w Japonii. Jak zwykle to tylko niektóre z recenzji, które dla Was przygotowaliśmy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2011, 18:22   

Już niedługo ukaże się 28 numer Otaku. A co w środku?
W nowym „Otaku” postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się mandze „One Piece”, która została niedawno wydana na naszym rynku. Prócz tego, sprawdziliśmy czy druga seria „Kuroshitsuji” jest lepsza od pierwszej, mangowy „Zmierzch” dorównuje swojej książkowej wersji, „Onegai Teacher” wciąż śmieszy, a także czy bezimienny sprzedawca medykamentów sprawi, że zapomnimy o całym świecie, oglądając „Mononoke”. Zajmiemy się też kwestią cenzury w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz grą „Bleach: The 3rd Phantom”. A na deser... pierwsza część artykułu „Bizony – zarys klasyfikacji”, w którym poznamy wszystkie typy bishōnenów, które przewijają się przez mangę i anime.
28. numer „Otaku” zawiera dwa plakaty wielkości B3. A są to: Mina z serii „Meago Saga” i „the Reids” autorstwa Magdy „Meago” Kani oraz... postacie z mangi „Ouran High School Host Club”!

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2011, 13:12   

Niebawem ukaże się 29 numer "Otaku". W środku natomiast:
Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was recenzje najlepszych tytułów – zarówno najnowszych, jak i starszych produkcji, które każdy fan znać powinien. W tym numerze szczególną uwagę poświęcimy hitowi „Durarara!!”, który ma już całkiem pokaźną grupkę wielbicieli w naszym kraju. Nie wiecie, kim jest Shizuo i Izaya? Czas najwyższy nadrobić te zaległości! Z innych nowości, prześwietlimy OAV-kę „Black Rock Shooter”, poznamy piekielnego Beelzebuba, równie piękną, co groźną Bridget z „Freezing” oraz... japońską wersję Iron Mana! Pod lupę weźmiemy też starsze tytuły – kultowe anime „Space Battleship Yamato”, mangę „20th Century Boys”, niezwykle pogodne „Letter bee”, a w ramach „top 10” – mangi Osamu Tazuki.

Ciekawych tematów nie zabraknie także w działach kultura i offroad. Prócz drugiej części klasyfikacji bizonów, w nowym numerze znajdziecie recenzję szalonych bijatyk 2D z serii „BlazBlue” oraz artykuł poświęcony katastrofie w Japonii. W ramach nauki japońskiego dowiecie się jak tworzyć daty oraz poznacie rozwiązanie testu rocznego z poprzedniego numeru. A na deser... Artykuł, którym chcielibyśmy rozpocząć dyskusję „Czy wypada czytać w empikach?”.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2011, 17:10   

Dałoby połączyć ten z tym: http://forum.kotatsu.pl/tematy10/6674.htm#271408

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-05-2011, 17:25   

Teoretycznie tak, ale to nie jest najlepszy pomysł. Nie widzę sensu przyłączania tematu, z którego musiałabym wyciąć trzy czwarte postów, ponieważ albo są wyliczankami, albo jednolinijkowcami z emotką.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dx51 Płeć:Mężczyzna
Lazy Translator


Dołączył: 19 Sty 2011
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2011, 21:16   

Jako, że w moich rejonach anime to niespotykane zjawisko przypadkiem trafiłem na ten magazyn będąc w Empiku w jednek z "galerii grafic". Kupiłem i jestem zadowolony.

_________________
テッカマン VOL TEKKA!!!

Soon subtitles to Tekkaman II
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6281536
Osaka Płeć:Mężczyzna
Amaterasu


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2011, 13:33   

Mam od 2-3 tygodni nowy numer Otaku (właściwie 29) i bardzo... mi się podoba! Kto go ma?! Mi osobiście przypadła do gustu rcenzja Beelzebub' a i Durarary (nawet jest z tym anime okładka :), dlatego w dziale "Alfabet" stworzyłem temat "Beelzebub" o tu: http://forum.kotatsu.pl/tematy44/6676.htm - zapraszam ;P

Otaku #29.jpg
Plik ściągnięto 360 raz(y) 37,57 KB


_________________
Osaka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11891388
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-08-2011, 10:55   

OK, dzisiaj stał się przełom. Kupiłem Otaku. Niestety zarobić nikomu nie dałem, bo znalazłem go w taniej prasie za chyba 4 złote (czy trzy, nie wiem, bo wziąłem jeszcze Uważam Rze). Oczywiście to nie nowy numer, a czerwcowy. I potwierdziły się moje zarzuty względem mangowej prasy w Polsce, które wcześniej, przyznam się szczerze, wyciągałem tylko na podstawie spisów treści i własnych domniemywań. Właściwie większość swoich przemyśleń przedstawiłem już wcześniej na ACEPie, w komentarzach do recenzji pierwszego numeru Akiby, ale główne myśli przytoczę jeszcze tutaj:

Cytat:
NIe mam nic to gazet, bo jeżeli chodzi np. o prasę fachową, to w internecie nie uzyskam tak rzetelnych informacji (np. gazety historyczne, popularno-naukowe, wojskowe, militarne czy skierowane do pewnych grup zawodowych i pasjonackich, jak "Łowiec Polski", "Brać leśna" czy "Drwal", albo "Aura" czy inne "Militaria XX-wieku" albo "Polska Zbrojna"), jak w nich, gdzie mogę zapoznać się z opiniami fachowców na dany temat, gdzie dostanę wywiad z zaangażowanym w daną sprawę politykiem czy naukowcem. Internet nie jest fachowy - jest interaktywny. Niech więc nasza mangowa prasa będzie fachowa - wtedy ukazane w niej treści będą tematyką i treścią odbiegały od tych dostępnych za darmo w sieci.


Cytat:
Manga i Anima to nie tylko recenzje, szczerze powiedziawszy jest masa ciekawszych tematów. Fan o wyrobionych gustach niewiele znajdzie w recenzjach, wolałby poszerzyć swoją wiedzę w innych dziedzinach związanych a mangą i anime.


Cytat:
można jeszcze np. tworzyć artykuły o danych autorach mangi/anime, rysownikach, reżyserach, jeju! To są niewyczerpane źródła materiału! Przedstawienie "ewolucji" danego rysownika w czasie, dzieła z różnych okresów twórczości. To jest COŚ.


Cytat:
osoby z wyrobionymi gustami recenzje najczęściej czytają tylko po to, by poznać opinie innych. Bo taka osoba sama wie co chce zobaczyć i nie potrzebuje zachęty czy pomocy, albo zniechęcenia. Sam pisze recenzje i lubię to robić, ale już czytania recenzji bardzo nie trawię i dlatego też nie kupuję nowych czasopism M&A - nie znajduję w nich niczego ciekawego. Bo o ile z autorem recenzji zamieszczonej w internecie mogę dyskutować, więc mam jakiś powód do zapoznania się z jej treścią, o tyle w gazetach nie ma opcji komentarza. Oczywiście, istnieje takie coś, jak recenzja polemiczna, ale kto w dzisiejszych czasach się na takie coś porywa, skoro o wiele łatwiej może pokłócić się z Internecie?


Cytat:
W gazetach można znaleźć wartościowe informacje. Jednak w prasie mangowej innych tematów, jak recenzję, właściwie nie można uświadczyć. Tak więc, jeżeli ktoś szuka innych informacji, niż o konkretnych anime, to ani nie znajdzie tego w obecnie wydawanych gazetach, ani w sieci - bo w internecie ciężko o rzetelność, jaką może zaoferować artykuł w czasopiśmie.

Tak więc, jeżeli czasopisma o M&A w naszym kraju to dalej będą w 90% recenzje, to nie tyle jestem za ich zlikwidowaniem, co ich los zupełnie mnie nie obchodzi i nie obejdzie mnie, że któraś marka upadła.


I jeszcze ten komentarz, którego nie przytoczę, ale który na pewno pomoże zrozumieć mój tok myślenia.


No więc kupiłem owe Otaku. Newsy a plus, tu nie mogę się przyczepić. No ale dalej, szukam czegoś, co mnie zainteresuje.

Recenzje, recenzje, recenzje, przewijam po kolei, szukam czegoś innego... O, recenzja Evangeliona, szkoda, że prezentuje punkt widzenia, jaki znam jeszcze z Kawaii, czyli nic nowego. Lecim dalej, może coś się znajdzie. O, minilekcja japońskiego. Można rzucić okiem. Dalej recenzja książki - te przeczytam, bo opinii na temat literatury o Japonii nie mam wyrobionej. No, w końcu coś, artykuł poświęcony Yoojiemu Enokido. Ok, nie wiem kto to, ale chętnie się dowiem, bo z zapowiedzi wynika, że to osoba odpowiedzialna za sukces wielu dobrych anime. No, kolejne zaskoczenie, artykuł o Moe, do przeczytania. No i zestawienie dziesięciu najlepszych mang wydanych na naszym rynku. Mimo subiektywności bardzo chętnie się z nim zapoznam. A na deser stały punkt programu, czyli listy.Nie jest najgorzej, 10 stron wartych mojej uwagi, czyli w sumie 1/5 czasopisma... Ale zadowolony i tak nie jestem - chciałbym więcej.

Na upartego można by rzec, że dostałem tyle interesującego materiału, za ile zapłaciłem. Ale jednak te 3.50 wydałem, a to prawie połowa ceny nominalnej, tymczasem mnie tylko 2/5 czasopisma (łącznie z newsami). Nie, to nie argument, po prostu z góry chcę zaznaczyć, że na zarzuty o kupowanie gazetki taniej nie będę odpowiadał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.



Ostatnio zmieniony przez Slova dnia 27-08-2011, 23:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group