FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Zima 2008/2009
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-01-2009, 01:11   

Kemono no Souja Erin właśnie mnie wdeptało.

Moi drodzy, jeśli podobały się wam klimaty z Seirei no Moribito to tu właśnie je znajdziecie. I zapewne nic w tym dziwnego, bo autorką noweli której ta seria jest ekranizacją, jest też Nahoko Uehashi, ta sama której zawdzięczamy Seirei no Moribito. I jakby tego było mało, serię produkuje to samo studio, Production I.G.

Kreska jest trochę inna, i nie musi się podobać, ale mnie pierwszy odcinek historii poskramiaczek bestii bardzo wciągnął. Chcę więcej~!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-01-2009, 17:29   

Sora o Kakeru Shoujo 01 - Różowo jest! Ale z przyczyn bliżej nieokreślonych, spodobało mi się. I to bardzo. Szybkie, lekkie, rozrywkowe, do tego całkiem niezła oprawa wizualna (nie licząc OKROPNYCH animacji 3d pojazdów) i głos Lulusza w fenomenalnej roli nieco zidiociałej SI...
Spoiler: pokaż / ukryj
I HAVE CONTROL!!!
Powagi, mhroku i emo nie odnotowano nawet w niewielkim stężeniu. Zapowiada się całkiem przyjemnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2009, 17:37   

wa-totem napisał/a:
Kreska jest trochę inna, i nie musi się podobać

Mnie od razu zachwyciła, zwłaszcza tła. Sama kreska jest dosyć nietypowa (i to właśnie w kreskach lubię), ale te kolory też są pikne!

wa-totem napisał/a:
mnie pierwszy odcinek historii poskramiaczek bestii bardzo wciągnął.

Wszystkie smoko-podobne stwory rządzą! A ten maluch to już w ogóle jest totalnie uroczy.

Kemono no Souja Erin zrobiło na mnie największe wrażenie ze wszystkich nowości, jak tylko zobaczyłam opening, wiedziałam, że to JEST to! Teraz czekam na napisy, żeby lepiej wszystko zrozumieć, choć ogólny sens jest zrozumiały.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2009, 19:28   

fm napisał/a:
Hajime ni Ippo ~New Chalenger~ 01 - pierwszy odcinek kolejnej serii zapewnia większą niż zwykle porcję wątków yaoi (drugi otwierać na własne ryzyko), niż zwykle. Być może później studio przypomnie sobie, że to anime o boksie ;)

Eee tam. Niewybredne żarty z rozmiarów przyrodzenia Ippo oraz z homoseksualnych podtekstów jego fascynacji rywalem to stały (i cholernie zabawny) element tej serii.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
RappaR Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2009, 22:02   

Cytat:
Eee tam. Niewybredne żarty z rozmiarów przyrodzenia Ippo oraz z homoseksualnych podtekstów jego fascynacji rywalem to stały (i cholernie zabawny) element tej serii.

Na razie obejrzałem 15 odcinków z pierwszej serii o Ippo i powiem tak: doping Takamury przy debiucie Makunouchiego to było coś, czego łatwo nie zapomnę :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2071260
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2009, 21:08   

Drugi sezon Tower of Druaga - Sword of Uruk. Mam nadzieję, że będzie poważniejszą serią niż poprzednia. Biorąc uwagę końcówkę 1sezonu jest to bardzo prawdopodobne.
Właśnie obejrzałem 1 odcinek i jest całkiem całkiem. Jestem nastawiony pozytywnie.
Dobrego fantasy jest zresztą dość niewiele, więc liczę na dobrą serię.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-01-2009, 21:27   

Poważniejsze? Oby nie, kiedy pierwsza seria poszła w powagę zrobiła się po prostu nudna...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-01-2009, 16:37   

No i zła wiadomość.

Koreańscy nacjonaliści wywołali taką burzę medialno-dyplomatyczną, że Hetalia, mimo zapewnień producenta że "Korea" nawet w anime nie wystąpi, została zdjęta z grafiku antenowego. Swoją drogą, deklaracja że Korei nie będzie wywołała kolejne oskarżenie, o afront i zakłamywanie historii... LOL Korea.

W tym roku nie kupię nic z logo Hyundai, Samsung lub LG. Take that, Korea.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-01-2009, 16:41   

wa-totem napisał/a:
została zdjęta z grafiku antenowego

To jest przedwczesny żart primaaprilisowy, prawda? @@
A serio, to czemu kreskówka jest przedmiotem wojny dyplomatycznej? Skoro nawet tej nieszczęsnej Korei tam nie będzie? Eh... nic nie rozumiem, ale ANN niestety twierdzi, że masz rację...

Edit: ANN mówi jeszcze, że Hetalia będzie dystrybuowana przez sieć komórkową i internet. Czy to oznacza, że jednak można spodziewać się subów?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-01-2009, 16:46   

Bo Japonia i Korea miały bolesną historię (Japończycy zawsze byli wojowniczy, zaś Korea zawsze była najbliżej), a japoński rząd lubi rozdrapywać rany, regularnie składając ofiary w jakiejś świątyni shinto poświęconej de facto zbrodniarzom z II wojny światowej. Z tego co mówił Totem robią to jako przemyślany afront w stronę Chin - najwyraźniej jednak Korea także ma jakieś pretensje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2009, 16:51   

Bo dla Korei IIWŚ to poważna sprawa. Gdy ludzie odpowiedzialni za masowe mordy kręcą zabawną kreskówkę na ten temat przechodzi to ich granice dobrego smaku. Osobiście się nie dziwię. Hetalia dla nich to jeszcze jedna rzecz mająca na celu wymazać z pamięci społeczności międzynarodowej Japońskie zbrodnie (za które Japończycy nie ponieśli odpowiedzialności).

http://en.wikipedia.org/wiki/Korea_under_Japanese_rule -> więcej w tym temacie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-01-2009, 17:19   

Dobra, łapię już pobieżnie sytuację (przestudiowanie artykułu na wiki to rzecz na jutro) - w dużym uproszczeniu wygląda to mniej więcej jak okupacja hitlerowska w Polsce, tylko bez obozów zagłady, za to z większym natężeniem pracy przymusowej i zaciąganiem kobiet do wojska w wiadomych celach, tak?

vries napisał/a:
Hetalia dla nich to jeszcze jedna rzecz mająca na celu wymazać z pamięci społeczności międzynarodowej Japońskie zbrodnie (za które Japończycy nie ponieśli odpowiedzialności).


Ale w tym momencie, to albo ja kompletnie nie rozumiem polityki (wariant malo prawdopodobny), albo ludzie na wschodzie mają dziwną dla mnie wrażliwość historyczną (wariant bardziej prawdopodobny).

Moje podejście jest raczej takie, że to jest kreskówka. Ma bawić. I dopóki nie próbuje ewidentnie nawoływać do popierania tego co działo się podczas wojny, dopóty jest ok. Do tej pory nie odnosiłem wrażenia, że Hetalia próbowała coś takiego mi wcisnąć. Dla mnie ściąganie kreskówki przez to, że Korea (której w wersji animowanej być nie mialo) czuje się obrażona (czym? mieli dotęp do scenariusza, czy jak?) to jakaś paranoja. Porównywalna do ściągnięcia przez TVP z anteny "Czterech Pancernych" i "Stawki większej niż życie".

Co do braku odpowiedzialności, to wikipedia pokazuje, że Japończycy mieli swoją Norymbergę (aczkolwiek nie wypowiem sie na temat skuteczności i sprawiedliwości procesów, bo wiem mało), a jedyni, którzy nie ponieśli odpowiedzialności, to członkowie rodziny cesarskiej, którzy nota bene już nie żyją.

Na koniec uczciwie przyznam, że mogę mylić fakty, bo na koreańsko-japońskich wzajemnych pretensjach się nie znam. Dlatego byłbym wdzięczny, żeby ktoś - jeśli to robię - uświadomił mi to. Będę wtedy dużo szczęśliwszy.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 17-01-2009, 17:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-01-2009, 17:38   

wa-totem napisał/a:
No i zła wiadomość.

Koreańscy nacjonaliści wywołali taką burzę medialno-dyplomatyczną, że Hetalia, mimo zapewnień producenta że "Korea" nawet w anime nie wystąpi, została zdjęta z grafiku antenowego.
A żeby to szlag jasny trafił. Jedyne anime z zimówki, na które naprawdę czekałam. Znaczy tak czy siak jest internet, ale jednak...

Przecież patrząc na to wszystko na serio, my też powinniśmy się obrazić (co najmniej, chociaż "Hetalia" w życiu by do nas nie dotarła przez telewizję), bo: a) Ludwig jest bardzo sympatyczną postacią, jego cierpliwość do Włoch jest niemalże święta, a przecież Niemcy dla nas takie paskudne były; b) Feliks jest jedną z najbardziej radosnych i lekkomyślnych (i durnych, ale i tak go lubię) postaci w "Hetalii", a w końcu Polska za bardzo wesołej historii nie miała.

W "Hetalii" autor naśmiewa się po prostu, a robienie z tego takiego cyrku to... Grrr >__<'

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2009, 19:01   

Słucham? Nie będzie Hetalii? To śmieszne, ludzie nie mają już się czego czepiać. To było jedno z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie anime w tym sezonie. Dobrze, że mamy jeszcze mangę...

Edit: Wzbogaciłam post o polskie znaki.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 18-01-2009, 00:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-01-2009, 22:29   

Genji Monogatari 1

Czy?... Matko. To było. Straszne. Pierwszy odcinek był śmiertelnie nudny, to pierwsze. Po drugie: te ooooczy, te USTA i mały Hikaru no Kimi mimo spodenek wygłąda jak rasowa dziewczynka! Po trzecie: opening... Co... Co to JEST?! Ja przepraszam bardzo, ale spodziewałam się tradycyjnych melodii japońskich, jakiejś spokojnej piosenki. A tu CO? J-pop, który przypominał mi miauczenie spasionego kocura... To było... Okropne.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group