FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Jesień 2011
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 17:00   

616 napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
nie uważacie że jest to drobne przegięcie? zaczynać historie od piątego odcinka? przy 12 odcinkowej serii...

Widziałeś książki? Ten sezon to dopiero wstęp jak Infinite Stratos a kolejny już został zapowiedziany.


Jeśli mnie pytać o zdanie, to nie jest dobre wytłumaczenie. To jednak 12 odcinków a fabuły wciąż nie widać.

Same here. Gdyby nie to, że zrobiłem rezerwację na recenzję, być może bym już to rzucił w diabły.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-10-2011, 20:03   

616 napisał/a:
3) Jak to jest, że kiedy bohater zachowuje się tak jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji, to zawsze ludzie narzekają jaki jest wkurzający. A kiedy nie zachowuje się jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji to ludzie zawsze narzekają jaki jest wkurzający.

Rozwiązanie tej zagadki może cię zszokować, więc trzymaj się krzesła. Otóż: ma to związek z faktem, że rzeczony bohater, normalny czy nienormalny, jest - LE GASP - wkurzający. Wiem, ja też sam bym na to nie wpadł.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 20:51   

Cytat:
Rozwiązanie tej zagadki może cię zszokować, więc trzymaj się krzesła. Otóż: ma to związek z faktem, że rzeczony bohater, normalny czy nienormalny, jest - LE GASP - wkurzający. Wiem, ja też sam bym na to nie wpadł.


A może po prostu jesteście tsundere? :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-10-2011, 10:10   

JJ napisał/a:
616 napisał/a:
3) Jak to jest, że kiedy bohater zachowuje się tak jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji, to zawsze ludzie narzekają jaki jest wkurzający. A kiedy nie zachowuje się jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji to ludzie zawsze narzekają jaki jest wkurzający.

Rozwiązanie tej zagadki może cię zszokować, więc trzymaj się krzesła. Otóż: ma to związek z faktem, że rzeczony bohater, normalny czy nienormalny, jest - LE GASP - wkurzający. Wiem, ja też sam bym na to nie wpadł.


Problem w tym, że z tego co widzę, widzów zazwyczaj wkurza każdy bohater który nie odpowiada ich określonym ideałom nieważne jaki by nie był.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2011, 14:46   

Oglądanie Mirai Nikki dla Yukkiego to masochizm. On musi być fajtłapą, bo inaczej nie byłoby miejsca dla Yuno, królowej yandere.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-10-2011, 20:23   

616 napisał/a:
JJ napisał/a:
616 napisał/a:
3) Jak to jest, że kiedy bohater zachowuje się tak jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji, to zawsze ludzie narzekają jaki jest wkurzający. A kiedy nie zachowuje się jak normalny dzieciak w obliczu niebezpiecznej sytuacji to ludzie zawsze narzekają jaki jest wkurzający.

Rozwiązanie tej zagadki może cię zszokować, więc trzymaj się krzesła. Otóż: ma to związek z faktem, że rzeczony bohater, normalny czy nienormalny, jest - LE GASP - wkurzający. Wiem, ja też sam bym na to nie wpadł.


Problem w tym, że z tego co widzę, widzów zazwyczaj wkurza każdy bohater który nie odpowiada ich określonym ideałom nieważne jaki by nie był.

Jeśli zamieni się słowo "ideały" na "preferencje", to będzie to odpowiadało prawdzie. O ile w okruchach życia łatwo mi zaakceptować "normalnych" bohaterów (choć i w takich facet powinien mieć "jaja"), to od shounenów oczekuję:
1) bohaterów większych od życia
2) z początku odrobinę przytłoczonych głównych bohaterów, którzy przechodzą ewolucję w tych z punktu 1)

Yukiteru w mandze Mirai Nikki (żeby nie było wątpliwości - przeczytałem ją całą) nie zalicza się do żadnej z tych kategorii. Za każdym razem, gdy uda mu się dokonać czegoś bardziej męskiego (sytuacje takie można policzyć na palcach jednej ręki) wykonuje dwa kroki wstecz i staje się znów jojczliwym nastolatkiem (co irytowało również z powodu zaprzepaszczonego potencjału). Na argumenty, że taki powinien być, bo to realistyczne (*khem*) albo, że dokładnie tak go zaplanowali twórcy, mam jedną odpowiedź - no i co z tego? Bohater wcale nie staje się przez to bardziej strawny. O ile mangę można szybko przekartkować (więc zanim człowiek zszarga sobie nerwy, przechodzi do bardziej interesującego wątku), to oglądanie anime na szybkim podglądzie mija się z celem, wobec czego czas, który mógłbym przeznaczyć na oglądanie Mirai Nikki poświęcę na coś innego

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2011, 22:08   

W Mirai Nikki prawde powiedziawszy, interesuje mnie wszystko poza głównym bohaterem, mamy powtórkę z Deadman Wonderland, więc wiem że niestety nie mogę niczego oczekiwać po nim.
Wierze że będzie on pionkiem w grze zręczniejszy graczy(np. detektywek, choć mam nadzieje w innych) i wole oglądać zmagania biednej Yuno w ratowaniu jego marnego tyłka.

Spoiler: pokaż / ukryj
To było piękne jak go złapali jego kumple i zawlekli na stracenie. Gdzie się podziała ta nieustępliwa heroiczna postawa kolegów, oraz nauczycieli którzy nigdy nie pozwolą skrzywdzić swoich uczniów? Mniami :))
Też czekam na moment w którym zostanie on zdradzony przez tego detektywa, wierze że będzie to ciekawy moment, no i ofc końcówka(nie czytałem mangi, więc są to moje spekulacje), czy zabiję Yuno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 18:26   

Horizon 4
Coś się wreszcie zaczęło dziać. Nadal nie wiem, kto, co, czemu i dlaczego, ale przynajmniej fajnie się biją - tak, walka meido machającej kawałkami ulicy z mechem była całkiem udana. Mam dziwne wrażenie, że wywalenie dotychczasowych głównych postaci na trzeci plan pomogło...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2011, 13:24   

Majikoji 3
Serio, to anime robi się całkiem niezłą parodią haremówek. Choć samo jest ekranizacją jednej z nich, to pewne motywy (ot, choćby romantyczne wspomnienia podczas gry... w Touhou czy przekonanie o konieczności ślubu po pokazaniu majtek) wypadają uroczo śmiesznie, pod warunkiem, że jednak nie są na poważnie. Patent ze zrobieniem gry o samej sobie też był udany - zresztą, widać wyraźnie, że seria jest robiona mocno pod graczy. Szkoda tylko, że druga połowa odcinka była wyraźnie przegadana.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 22:49   

Horizon 5
Bili się cały odcinek, a ja nadal nie wiem, po co.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-11-2011, 10:26   

Zacznijmy od

Last Exile 2- Pierwsza wersja tego anime była dla mnie bardzo dobrą przygodówka, która bardzo przyjemnie się oglądało za świat. Tak zwany drugi sezon szarga dobre imię tamtych moich wspomnień. Odpadłem po 3 odcinkach, bo pustacie mnie mocno wkurzają. Sama fabuła jest trochę słabo poskładana. Jedynie latające machiny są na plus, ale psuje efekt brak skutków natury na latających bohaterów.

Horizon- Odrzuciło mnie po 2 odcinkach. W skrócie opowiem tak do bycia Trollem trzeba trochę finezji. Jak porównuje sobie Króla Trolli z Level E to ten chłopaczek wygląda naprawdę miernie. Konwencja sama tego anime odrzuciła, bo nawet nie udało im się sparodiować kilka tytułów.

Ben-To- Dla mnie rewelacja sezonu. Jakiś naprawdę dobry fighting z dobrze zrealizowanym powodem do tej walki. Wydaje się durny, ale sama otoczka zasad i honoru jest fajna. Postacie nie są płaskie, a główny bohater ma jaja, ale lekko ciapowaty jest.

Maji coś tam- Kolejny fighting, który mi się podoba. Plus za myślącego bohatera głównego i za łuczniczkę, która bardzo chce..... Walki są trochę gorzej zrobione od Ben To, ale trzymają poziom, ale wkurza cenzura, bo Ecchi całkiem niezłe.

Mirrai Nikki- Jak ktoś tu napisał ogląda się dla yandare. Są słabsze i lepsze odcinki. Od Deadman Wonderland trochę gorsze.


Cdn

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group