FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Jesień 2011
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-10-2011, 16:20   

Horizon 2 - Szczerze powiedziawszy dropnę anime. Narazie widzę w nim głupie Ecchi, a gadanie głównego bohatera o swojej perwersji w gronie dziewczęcym jest trochę dziwne. Wolę jak dostają już w mordę na samym początku Chociaż to świadczy o godności tychże dziewcząt. Co z tego, że bohaterowi narysowali złośliwą buzię. Jak jego głowie nie widać krzty rozumu. Równie ten odcinek można było nazwać pierwszym, bo w niczym nie rożni się od poprzedniego.

Kimi no Boku
2- Na plus dali dziewczynę, ale seria robi się głupia i dziecinna. Chłopaczki nie mają krzty męskości w sobie. Są rozlaźli. Całej z tej zgrai normalniejszy wydaje się ten okularnik.

C3 odc 2- Co z tego lżejsza wersja Higurashi jak widzę tą bohaterkę to mam ochotę wsiąść bejsbola i samemu zabawić się osławione anime. Nic odkrywczego i drop

Chiyaya 2- Anime ma w sobie coś uroczego. Pokazanie cudownego dziecka, które musi być ciągle pierwsze , bo tak chcą rodzice. Takie true. Nie mówię o drugim dziecku, które chce pokazać, że mam w czymś talent, a cała uwaga jest skierowana na starszą córkę modelkę. Bardzo smakowite niewidzialne motywy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-10-2011, 17:16   

Edycja super krótka.

Kimi to Boku - zzzzZZZZzzz czemu oni są tak skrajnie flegmatyczni? Wypowiedzenie jednego zdania prostego zabiera im pół odcinka. Przy drugim już nie wytrzymałam i wyłączyłam po 10 minutach. N U D A.

Fate/Zero - Snejp Snejp Severus Snejp

Horizon - już nawet nie zwracam uwagi na nosy, zbyt często widok zasłaniają mi melony przyczepione do mopów. Nie ma to jak b. subtelny fanserwis. W tym anime nawet te ich elo moce nie trzymają się kupy. Drop.

Chihayafuru - jejkuś, ten jego akcent jest bardzo dziwny i trochę irytujący ya. Ale samo anime jest perełką, dawno nie widziałam tak sympatycznej głównej bohaterki. Przyjemny opening.

Sekaiichi Hatsukoi 2 - a to nadal potworne! Nic nowego. Jestem masochistką. Nic nowego.

Persona 4 - póki co jestem rozczarowana. Nie ujrzałam w tym anime nic oryginalnego. A taki sposób cieniowana twarzy może i sprawdzał się w grze, ale w przypadku animacji wygląda tragicznie.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2011, 23:24   

Czas na szybki przegląd jesiennych nowości.

Moi 2 faworyci na ten sezon to:

Fate/Zero (1-2) – mrukh, zapowiada się świetnie, o wiele lepiej, niż się spodziewałam po F/SN. Co tu się rozpisywać, wszystko mi się jak na razie podoba. I kurka, jak do tej pory nie odczuwałam potrzeby posiadania żadnej figurki z Fate’a, tak teraz chciałoby się postawić na półce kilka okazów... ^^;

Chihayafuru (1-2) – dawno nie widziałam tak ciepłej, uroczej serii z tak sympatycznymi i true bohaterami, zwłaszcza główną bohaterką. Codzienna rzeczywistość i karuta, nic więcej. To ma mieć 20-parę odcinków? Oh yeess.

...

Kimi to Boku (1-2) – drugi odcinek lepszy od pierwszego, ale nadal przynudnawy. Oglądać się da i nic ponad to.

Mirai Nikki – może bardziej by mnie wciągnęło, gdybym nie znała mangi. Całkiem dobrze zrobiony pierwszy odcinek. Oglądać będę; manga jest już zakończona, a seria ma mieć 20-parę odcinków, więc są spore szanse, że jej nie schrzanią.

Sekaiichi Hatsukoi 2 – ”stare, dobre” SH, czyli nic się nie zmieniło. Wrażenia takie same jak po pierwszym sezonie, czyli w miarę pozytywne.

Boku wa Tomodachi ga Sukunai – szzzztaaampaa. Póki co ląduje na on-holdzie, jak będzie miało pozytywne opinie, to może wznowię oglądanie.

Working’!! (1-2) – miałam nie oglądać kontynuacji, ale pierwszy odcinek wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie niż takie ”Boku wa Tomodachi...” czy ”Kimi to Boku”...

Kyoukai Senjou no Horizon (1) – fajny główny bohater, cała reszta do mnie nie przemawia. Twórcy myślą, że naćkają dużo dziwnych postaci, super szmocy i ”polityki”, to seria będzie fajna. No i fanserwis – meh, already tired of it. Zapowiada się dość absurdalnie, seria raczej nie dla mnie, ale może wznowię, jeśli będzie miała dobre noty.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-10-2011, 19:31   

Lineup noitaminy na ten sezon kręcił mnie na tyle, że obejrzałem obie serie na livestreamie... Jest dobrze.

Un-Go 1 - fajny design, staranna grafika - może bez fajerwerków, ale to po prostu nie jest seria z dużą ilością akcji. Zapowiada się animu detektywistyczne, niestety nie do końca realistyczne - pewna forma magii tu występuje, i to chyba tylko po to żeby widzowie mogli się głowić po jaką cholerę twórcy ją wrzucili...

Spoiler: pokaż / ukryj
No i żeby pokazać szotę transformującego się w sexy biuściastą pannę.

Ponadto, świetny BGM i boski ending (opening niestety przegapiłem) - i w sumie dostajemy coś, co zapowiada się na naprawdę niezły tytuł. Klimacik jest. Teraz czekam na suby, żeby stwierdzić czy jest też fabuła :D

Guilty Crown - TA MUZYKA~! Absolutnie rewelacyjna, już nie mogę się doczekać singli z piosenkami. Jest ładnie, efektownie, panienki seksowne (ale nie tak nachalnie jak w typowych fanserwiśnych animcach) a wybuchy odpowiednio wybuchowe. Czego chcieć więcej? Hmmm, może głównego bohatera, który nie jest takim cieniasem.

Spoiler: pokaż / ukryj
Okej, jestem jeszcze w stanie zrozumieć że nie staje w obronie dziewczyny kiedy mierzą do niego z ~10 karabinów... Ale mógł przynajmniej zgrywać twardziela. A już w ogóle zarąbiście by było, gdyby po fakcie się nie popłakał <facepalm>

Na szczęści do końca odcinka koleś trochę zmężniał, może zainspirował się innym, znacznie bardziej badass facetem...

Jak na pierwszy odcinek wypada nieźle - fabularnie to po prostu standard który trzeba było odbębnić (MC spotyka dziewczynę, wplątuje się w walkę o losy świata, zdobywa supermoc - to ostatnie swoją drogą to dość hardkorowy asspull, ale w sumie - Luluś też dostał geassa w wyniku wypadku losowego i nikt nie narzekał...). A realizacja jest odpowiednio efekciarska.

(Choć mam wrażenie, że byłaby jakieś trzy razy mniej fajna, gdyby nie te piosenki ;D)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2011, 22:03   

Guilty Crown
Coś naprawdę chce być w Super Robot Wars razem z Code Geass :P

Na razie może być, od razu plus za posiadanie postaci o imieniu Gai. Akcji było chyba mniej niż w pierwszym odcinku CG ale nie pamiętam. MC nie jest romantycznym upadłym księciem jak Lelouch tylko standardowym anime MC który chyba ma głos MC z No.6 i parę cech wspólnych. Przynajmniej zmężniał.
Muzyka rzeczywiście świetna.

Słyszałem opinie innych że to japońska nacjonalistyczno-cierpiętnicza bajeczka i nieco tym to śmierdzi. CG też tak miało, ale przynajmniej główny bohater nie był Japończykiem.

Animacji nie ocenię bo oglądałem shitty stream.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-10-2011, 23:11   

Un-Go tym razem z napisami.

Opening jednak rewelacyjny nie jest, ale endingu mogę słuchać w kółko.

Setting: Japonia niedalekiej przyszłości po jakimś konflikcie zbrojnym. Zagadka detektywistyczna: w porządku, chyba nawet nie domyśliłbym się gdybym nie oglądał wcześniej rawa. Postaci: już lubię główną parkę, poza tym pani prokurator jest urocza z tą swoją śmiertelną powagą :D

Wyjaśniły się czary-mary, to taka słabsza wersja mocy geassa ;> Można zmusić nią tylko do powiedzenia prawdy. A szota to jakieś diabelstwo, które najwyraźniej ocaliło głównego bohatera i zawarło z nim jakiś kontrakt... Zresztą, nieistotne, pewnie i tak zrobią z tego wątek poboczny.

Enyłej, bardzo fajne anime się zapowiada. Dodane do oglądanych oczywiście.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2011, 01:23   

Guilty Crown 1 ...
zerżneli z Code Geassa, chyba wszystko co można było, dobra kilka motywów pewnie, czemu by nie. Ale co pięć sekund widzę scene którą widziałem w Geassie.

Wielcy źli, okupują biedną Japonię.
Jest waleczny ruch oporu.
Jest piękna tajemnicza z (?)bombą biologiczna?
ELIMINACJA GETTA, Bo przecież tak jest łatwo i na pewno nikt nie zauważy...
OFC robociki...
Super Power! Lulu przynajmniej w cyckach C.C nie grzebał.
Tragiczna przeszłość bohatera! Bo czemu by nie?

I pomyśleć że do prawie połowy odcinka wierzyłem że to dobre anime... Naprawde mi się podobało. Piękna bohaterka, Dobry pościg z delikatną nutą, zmieszany z teledyskiem. Ale gdy już zaczęli akcje mordowania co widze, po prostu nie zdołałem już powstrzymać się...
Szkoda, a mogło być tak pięknie.

UN-GO 1

Nie wiem czemu ale oglądając Opening cały czas szukałem postaci podobnej do Fai'a (Tsubasa Chronicle) lub Break'a (Pandora Hearts).Tajemniczej, a do tego z deczka szalonej i nieprzewidywalnej.
# Po obejrzeniu całości:
Tiaaaaa to małe dziwne coś emituje podobną aure ^^. Główny Troll serii? I'm in!

Dobre anime, podoba mi się! Rzadko widuje się anime w którym kłamstwo wygrywa nad prawdą, choć tak właśnie zazwyczaj bywa. Z pewnością będę śledzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2011, 11:57   

Cytat:
zerżneli z Code Geassa, chyba wszystko co można było

To nie zrzynanie gdy robi to ten sam człowiek który tworzył Geassa.

Ponoć on jednak stracił kontrolę nad produkcją CG, GC więc pewnie jest CG według jego pełnej wizji.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2011, 12:48   

Kimi to Boku - odpadłam po paru minutach... Zapowiadało się w miarę ciekawie, ale zblobieni bohaterowie, z których flegma wylewa na wszystkie strony i te ich egzaltowane i skrajnie nierealistyczne przedstawienie relacji mnie skutecznie zniechęca. Nie przepadam za twardzielami-przepakami, ale tak przecież nie zachowują się nastoletni chłopcy... Zamiast wspólnie grać w piłkę oni bawią się we fryzjerów... Takie rozlazłe kółeczko, które mam wrażenie zaraz zacznie robić na drutach, zbierać kwiatki i śpiewać. Brrrrrr...

Chihayafuru

Przeczytanie mangi to jednak był błąd jednak... Akcja może się nie dłuży, ale w pierwowzorze nie gna na złamanie karku, a i w anime niekoniecznie się z tym spieszą... A zanim cokolwiek ruszy... No cóż. Nie zmienia to jednak faktu, że to chyba najsympatyczniejsza seria tego sezonu - taka codzienna, a jednak szalenie barwna.

Mirai Nikki

W tym przypadku mam tylko nadzieję na dobrą ekranizację mangi, która cudem nie jest, ale czytało się to naprawdę dobrze. Odpowiednia dawka akcji i trochę tajemnic sprawiły, że wyszła bardzo strawna mieszanka wybuchowa. Oby tak dalej.

Sekaiichi Hatsukoi 2

Powtórka z rozrywki, czyli: kocham nie kocham? Robi się to już nużące, ale jeśli nie przesadzą to da się oglądać tę serię jako odpoczynek po wyczerpującym tygodniu.

Guilty Crown

Na myślenie i odpowiedzi przyjdzie pora potem, na razie dostajemy typową serię akcji z małoletnimi partyzantami, tajemniczą mocą i okupowanym krajem. Pal sześć martyrologię Japonii po raz enty. Bardzo dobra grafika, efektowność i znakomita muzyka. Czego chcieć więcej? Fabuły, ale to przyjdzie z czasem. A! Nie ubijajcie mi charyzmatycznego blond bizona pod koniec, dobrze? Tak ładnie proszę.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2011, 13:05   

Guilty Crown
Na cycki nieletniej niewiasty, MOCY PRZYBYWAJ! Czyli He-Man w wersji japońskiej. Eee... spodziewałem się czegoś więcej. Charadesign jest fajny (a piersi kształtne). Spróbujemy to pociągnąć.

Mirai Nikki
Yanderowi fetyszyści będą z uwielbieniem czcić swoją najwspanialszą waifu. Cóż... czemu by nie. Yuno rox.

Un-Go
Um... Tajemnicza tajemnica, czy tłumacze się machli, czy Japończycy spaprali tytuł (mam na myśli Inga =/= Un-Go). Niezależnie od tego mamy fazową serią detektywistyczną. Ostatnio modna sprawa, ale nie wychodziło to najlepiej. Może tym razem coś z tego będzie, bo nie wyłączyłem z niesmakiem.

Horizon 2
Ten ep potwierdza moją opinię o tym, że to anime jest zwyczajnie słabe. Ale co mi tam...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2011, 13:15   

NecroMac napisał/a:
Ale co pięć sekund widzę scene którą widziałem w Geassie.

Wielcy źli, okupują biedną Japonię.
Jest waleczny ruch oporu.
Jest piękna tajemnicza z (?)bombą biologiczna?
ELIMINACJA GETTA, Bo przecież tak jest łatwo i na pewno nikt nie zauważy...
OFC robociki...
Super Power! Lulu przynajmniej w cyckach C.C nie grzebał.
Tragiczna przeszłość bohatera! Bo czemu by nie?


Khy, bo Geass to taka oryginalna seria była wszak... Nie no, serio, porównajmy do klasyki historii o dzielnych rebeliantach:

Wielcy źli, okupują biedną Galaktykę.
Jest waleczny ruch oporu.
Jest piękna tajemnicza z (?)planami Gwiazdy Śmierci(?)
ELIMINACJA FARMY LARSÓW, Bo przecież tak jest łatwo i na pewno nikt nie zauważy...
OFC robociki...
Super Power! Luke Skywalker przynajmniej w cyckach Leii nie grzebał jak używał mocy.
Tragiczna przeszłość bohatera! Bo czemu by nie?

Pomijając już to o czym wspomniał Gamer - trudno mówić o zrzynaniu kiedy scenarzysta jest ten sam ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2011, 15:00   

to o scenarzyście to nie wiedziałem, jednak mimo wszystko mógł by się postarać by nie wyglądało to identycznie jak Geass, od około drugiej połowy odcinka, czułem się jak bym oglądał powtórkę geassa, poprostu wszystko działo się identycznie. Tego właśnie się czepiam.

nie chodzi mi o wymyślanie kompletnie nowych motywów, lecz o sposób ich połączenia i przedstawienia, aby wyglądały na nowe dzieło. Niestety ten zabiej w GC się wybitnie nie udał twórcom. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-10-2011, 08:18   

Enevi napisał/a:
Kimi to Boku (...) zbierać kwiatki
W drugim odcinku były tulipany xD

Enevi napisał/a:
Chihayafuru

Przeczytanie mangi to jednak był błąd jednak...
Też doszłam do takiego wniosku. Co prawda przeczytałam tylko przetłumaczone półtora tomu, ale właśnie prawie tyle zajmują te retrospekcje. Czyli patrząc na tempo anime, gdzieś tak do połowy serii będzie to anime o dzieciakach. Nieszczególnie mnie to cieszy. Ale racja, to anime jest jak na razie najlepszym w tym sezonie, przynajmniej dla mnie (a nie widziałam jeszcze dwóch anime, które sobie zaplanowałam: unko [musiałam, ten tytuł jest taki głupi...] i Guilty Crown).

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-10-2011, 11:26   

Easnadh napisał/a:
W drugim odcinku były tulipany xD


Żartujesz, prawda?


Easnadh napisał/a:
unko [musiałam, ten tytuł jest taki głupi...]


"ango", "ango" moja droga xD Jak dla mnie to dziwaczna pisownia imienia autora, ale mogę się mylić... Cholera ich wie.

A co do samego anime. Może niekoniecznie wybitne kino kryminalne... ale jakoś tak fajny klimat miało, nie potrafię go zbytnio określić. Znacznie bardziej interesują mnie główni bohaterowie. Czekam więc z niecierpliwością na Inga-ron. I faktycznie, ending jest świetny, ale jakim cudem to ten sam zespół od czołówki z No.6? Jak widać wystarczy zmienić proporcje śpiewane i dać więcej czasu panu.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-10-2011, 12:07   

Cytat:
Żartujesz, prawda?

Serio, serio! :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group