FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Kawaii Kaput
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2005, 16:26   Kawaii Kaput

No i stało się, kolejne pisma zajmujące się mangą i anime - Kawaii i A+ padły, jak donoszą dosnosiciele z www.anime.com.pl. Co wy na to ?
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-06-2005, 16:41   

Jak powiedziałem wczoraj na rewelacje Mai albo IKi "No kto by się spodziewał?"

Mowiłem to już z tysiąc razy: nawet największy fanatyk nie będzie kupował gniota, tylko dlatego, że jest o jego hobby (a już szczególnie, jeśli lepsze teksty może dostać za darmo w necie... Poziomu tego, co było w obydwu pismach nie trudno zdeklasować). Hobby nie uprawia się ze względu na gnioty!

Co do przyszłości fandomu to jestem spokojny: jest net, są kluby, są ziny, są konwenty. RPG trzyma się nieźle bez gazety (Gwiezdnego Pirata o śmiesznie małym nakładzie nie da się traktować jako gazetę), co roku wychodzą nowe systemy (np. pojutrze Warhammer 2ed ma swoją premiere) i jakoś się to kręci. Mamy swoich guryu, swoich zwalczających się liderów, obecnie stabilizuje się sytuacja 4 silnego wydawnictwa.

A Bitewniacy (ci od fgurek)? Oni nigdy swojego pisma nie mieli, a jakoś nie przeszkadza im to organizować turnieji i mieć ogólnopolskich rankingów graczy.

To po co pismo mangowcom? Bardziej martwiłbym się, gdyby padło np. JPF albo inne wydawnictwo.

PS. Przyszłość to Internet!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-06-2005, 07:21   

Cytat:
Co wy na to ?


Jeśli to prawda, to jestem weryhepi. Bo to dowód na to, że jednak fani M&A to nie hhoły:]. I jednak pismo w stylu wielkie joł się nie sprzeda.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2005, 07:22   

No i masz babo placek... Szkoda, bo cos, co istnieje, zawsze ma mozliwosc rozwoju, a cos, co nie istnieje z zasady tejze mozliwosci nie ma.

To mi troche urozmaici moja magisterke o Mandze... w sumie... heh...

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2005, 11:29   

podobno kawaii to juz oficjalnie, anime+ moze sie ukaze........ ale jesli nie sa glupi to raczej nie - nie ma cudow by zaczynac nowe pismo na tej zasadzie
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2005, 12:31   

Cytat:
Przyszłość to Internet!

Bardzo cacy, tylko ilu ludzi w tym kraju go ma ? Poza tym jestem stary piernik i czytanie z monitora męczy mi oczy, więc nie uważam internetu za alternatywę dla prasy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2005, 12:43   

Internet ma całkiem sporo osób i większość mangowców... Skądś przecież muszą brać te anime, a w sklepach osiedlowych chyba nie kupują.

A widzisz inną alternatywę dla prasy niż Internet?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-06-2005, 13:24   

Jak dla mnie sprawa wygląda tak: net mam i za czytanie w nim czegokolwiek dodatkowo nie płacę, męczy oczy, czy też nie. Natomiast za pisemko zapłacić trzeba. Przy czym niestety ja już mam taki dziwny syndrom, że żeby pisemko kupić, muszę odnosić wrażenie, że "jest dobre, ja bym tak nie napisała!". A obawiam się, że Anime+ przejrzałam i to wrażenie nijak nie chciało przyjść... Coś takiego mogę poczytać za darmo w necie i jest ok, ale żeby kupować, to musiałoby być coś ciekawszego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2005, 15:13   

Zegarmistrz napisał/a:
Internet ma całkiem sporo osób i większość mangowców... Skądś przecież muszą brać te anime, a w sklepach osiedlowych chyba nie kupują.

A widzisz inną alternatywę dla prasy niż Internet?

Zadną, bo nie widzę alternatywy dla prasy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2005, 22:19   

Grisznak napisał/a:
Zadną, bo nie widzę alternatywy dla prasy.


Wiesz... Ja w chwili obecnej nie widzę przyszłości dla prasy, chyba, że w formie takich ulotek dodawanych jako bonus do płyt CD / DVD.

Jeszcze parę lat temu uważałem naturalnie, że Internet nigdy nie wygra z papierem, dziś jednak tego nie powiem... Po prostu jakieś luźne organizacje uczniów, nastolatków, studentów, grafomanów i szurnietych pasjonatów odwalają w każdej dziedzinie, za jaką się wezmą po sto razy lepszą robotę niż czynią to tak zwani profesjonaliś i nie każa sobie za to płacić... Właściwie brakuje mi już tylko do szczęścia jakiejś orgaznizacji prasowej złożonej z rozrzuconych po calym świecie pseudodzienikarzy codziennie donoszących o ważnych wydarzeniach w swej okolicy... To trudne do zrealizowania, bowiem wymagałoby to liczącej dziesiątki tysięcy osób organizacji, ale wykonalne.

Przed gazetami stoi wybór - albo dorównać poziomem swej cenie, albo odejść w mrok historii.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-06-2005, 22:55   

Zegarmistrz napisał/a:
Właściwie brakuje mi już tylko do szczęścia jakiejś orgaznizacji prasowej złożonej z rozrzuconych po calym świecie pseudodzienikarzy codziennie donoszących o ważnych wydarzeniach w swej okolicy... To trudne do zrealizowania, bowiem wymagałoby to liczącej dziesiątki tysięcy osób organizacji, ale wykonalne.

Jest już Wikinews, który z założenia jest właśnie czymś takim.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2005, 23:01   

Musze się przyjrzeć... Może już niczego nie brakuje?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2005, 15:33   

Oh well, prawa rynku są nieubłagane. Poza tym trzeba się pogodzić z faktem że net mocno wpływa na kulturę. Gazety nie są już jedynym źródłem informacji, jak jeszcze 10lat temu, zatem popyt na nie spada, zwłaszcza jeśli porównywalne lub lepsze teksty można znaleźć w necie. Nawet w Polsce coraz więcej osób ma net, zwłaszcza w większych miastach, a jeśli chodzi o zmęczenie oczu... wchodzą coraz śmielej monitory ciekłokrystaliczne. Postępu się nie zatrzyma - druk zepchnął rękopis na margines, to samo kiedyś być może stanie się z drukiem, prasa utraciła monopol na informację wraz z wynalezieniem radia, telewizji, a teraz netu - najgroźniejszego medium.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2005, 17:50   

W sumie spodziewalam sie tego.. bo i poziom Kawaii i pozniej Mangazynu zaczal gwaltownie spadac.. Anime+tylko przejzalam i jakos nie ciagnelo mnie do kupna.. i moze ilepiej, mam mile wspomnienia zwiazane z Kawaii sprzed paru lat, sa jak pisze Zeg konwenty, ziny i co wazniejsze MANGI.. to sie chyba najbardziej liczy, ze w naszym biednym kraju jako taku wyksztalcil sie mangowy ryneczek, ze mamy JPF, Waneko, Egmont ma swoj mangowy oddzial i w Polsce, Kasen tez juz sie chyba ustabilizowal i bedzie spokojnie i bez pospiechu mangusie wydawal

a recenzje sa i na necie, a net jest i w szkolach i na uczelniach, sa tez kafeiki wiec zapaloni mangofil zawsze moze pojsc na godizne do kafeiki, nasciagac na dyskietke czy do folderu interesujacych go artow i potem drugowac za naprawde niewielka oplata (jezeli i kompa w domu nie ma)

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 26-06-2005, 12:01   

A ja się nie spodziewałam upadku 'Kawaii'. :/ Myślałam, że fanów 'czipsowych' serii jest dużo (a wśród nich ja, lubię Bey Blade i YuGiOh :P) i to pismo długo pociągnie. Może zainteresowanie nimi osłabło, bo Polast wciąż emituje powtórki, zamiast nowych serii?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group