FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Anime Gate i inni, polscy dystrybutorzy:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-10-2005, 08:49   Anime Gate i inni, polscy dystrybutorzy:

Ok, temat był już wałkowany ze sto razy, ale bynajmniej nie a) w gronie pozaredakcyjnym b) na forum (przynajmniej dostępnym dla wszystkich).

W tej chwili w Polsce mamy trzy firmy sprzedające anime:
- Anime Gate
- A-V
- Monolith

Co myślicie o nich? Czy to się przyjmie? Co przeważy - niska jakość i wysokie ceny, czy też może milość fanów do swego hobby? Bądź co bądź to przecież instytucje pionierskie, pierwsze w swoim rodzaju na naszym rynku.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-10-2005, 08:52   

mamy 4, jeszcze ktos, ale nie wiem kto, wypuszcza gundam seeda.....
Powrót do góry
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2005, 09:20   

Anime Store się nazywa, ma całkiem spory asortyment, ale i swiatowe ceny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-10-2005, 12:55   

AnimeStore.pl to nie dystrybutor, tylko mały pokątny importer bez wykupionych licencji.

A-V to nie polski dystrybutor, Zeg. To dystrybutor niemiecki który kupując licencję zaznaczył kwadracik przy dodatkowym terytorium.

A ten czwarty... pisałem o nich już na tej części forum.

To francuska firma, nazywają się Beez Entertainment. http://www.beez-ent.com/

Niestety dopiero zaczynają ekspansję "unijną", a polskiego nie ma nawet w opcjach strony. Przejrzałem sekcję francuską, zajrzyjcie sami - wydają SUPER rzeczy... GitS, Midori no Hibi, Crest of the Stars... wow! Co ważne, wszystko ma ścieżki japońskie , a wiele nowszych także suby angielskie.

Nas chyba ostatnio wzięli "na rybkę", narazie, w Polsce dystrybuują dwie kinówki Gundama, i pierwsze dwa dyski z 10 odcinkami Gundam Seed.

Niestety, wszyscy distis którzy działają na skalę europejską i kupują więcej terytoriów by móc robić dłuższe serie dysków, to dla nas problem. Bo wprawdzie anime będzie ale za to będzie drogie - by przeciwdziałać reeksportowi na główne rynki, czyli Niemcy i Francję. Niestety, wróży nam to więcej tanich gniotów z A-G i upiornie drogie dobre serie z niekoniecznie dobrymi subami... aż do chwili gdy Vision się znudzi i sprzeda A-G niemcom lub francuzom...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2005, 08:35   

mnie chyba ceny odstrasza bez wzgledu na jakosc .. mimo wszystko tutaj chyba jeszcze za slaby ryneczek jest.. i za malo chlonny na takie produkty (no chyba ze tylko ja jestem bidok ze wschodniej sciany.. )

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
porudeq Płeć:Mężczyzna
master_of_monsters


Dołączył: 04 Lis 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2005, 19:09   

Nie jestesmy atrakcyjni wystarczajaco: srednie zarobki niskie, ogromne piractwo itp. Rynek jest maly i bezlitosny. Upadlo juz nawet jedyne czasopismo o m&a. To o czyms swiadczy.

_________________
..::Like a bullet in your head::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7983859
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-11-2005, 02:10   

O jakości czasopisma? O przeroście formy i kosztów nad treścią? O utopieniu wielkiej kasy w ukachanym gniocie rednacza (Arjuna, wciąż leży w Carrefourze po parę zeta za dysk)?

Lol, OK OK. Ale to nie tylko ich problem - większość tego co puszczali, można było wcześniej samemu znaleźć w sieci. Smutne, ale 'zaawansowani' fani radzili sobie bez nich, a tych mniej zagłębionych i tak nie obchodziło...

Cóż, takie czasy.

A piractwo to konsekwencja polityki cenowej, a nie jej przyczyna i wytłumaczenie. Dawno temu wszystkie gry na PC kosztowały >120zł. I też wszyscy pitolili że nie da się, bo piractwo... aż pokazały się pierwsze gry po 19 zeta... a wydawca pływał w gotówce. To samo mówiono o polonizacji gier... i też, do pierwszego sukcesu...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 08-11-2005, 17:00   

W 'moim' Empiku od jakiegoś czasu jest reagł na DVD z anime. Ceny niestety odstraszają. Wczoraj dojrzałam na jednej z półek film 'Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie', wydane przez Warner Bros. (nawet nie zdawałam sobie sprawy, że coś takiego miało miejsce). Za prawie 60 zł. Skąd przeciętny zjadacz czipsów i fan tej serii ma wziąć tyle kasy?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-11-2005, 17:17   

Dida napisał/a:
Skąd przeciętny zjadacz czipsów i fan tej serii ma wziąć tyle kasy?

Od rodziców :P
Przeciętni fani tej serii mają 0X do 1X lat :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2005, 19:36   

Cytat:
A piractwo to konsekwencja polityki cenowej, a nie jej przyczyna i wytłumaczenie. Dawno temu wszystkie gry na PC kosztowały >120zł. I też wszyscy pitolili że nie da się, bo piractwo... aż pokazały się pierwsze gry po 19 zeta... a wydawca pływał w gotówce. To samo mówiono o polonizacji gier... i też, do pierwszego sukcesu...


no wlasnie, skoro gry na PC moga byc tanio i moga byc spokojnie tlumaczone to czemu nie mozna tak z anime?? nawet gry na PS2 zaczynaja tlumaczyc (niby cena nadal odstrasza, ale jest sklep-dla-idiotow z calkiem okazyjnymi promocjami)... moze za 10 lat czy 15 sie tego doczekamy ...

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 10-11-2005, 13:46   

Na pocieszenie i jako źródło nadziei, pozostaje nam 'Kino Domowe' z GitSem za 20 zł. Dzisiaj wybieram się na łowy.

Keii napisał/a:
Dida napisał/a:
Skąd przeciętny zjadacz czipsów i fan tej serii ma wziąć tyle kasy?

Od rodziców :P

Rodzice mogą nie wykazać zrozumienia dla chęci kupienia DVD za 60 zł lub też zwyczajnie mogą nie mieć pieniędzy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2005, 14:10   

BetiiX napisał/a:
no wlasnie, skoro gry na PC moga byc tanio i moga byc spokojnie tlumaczone to czemu nie mozna tak z anime??

Hm. Imo sprawa wygląda tak:
Duża część graczy to osoby młode, z językiem angielskim nieobyte. Siłą rzeczy, nawet jeśli chcą piracić, to i tak ściągać będą angielskie wersje, które ich nie usatysfakcjonują w pełni. A nielegalne spolszczenia do gier chyba (w sumie się tym raczej nie interesuję) zdobyć dość ciężko/nie ma ich prawie w ogóle. Tak więc kiedy firma wyda grę po polsku ciężko będzie ją zdobyć z powiedzmy jakiegoś zagranicznego trackera BT i kupi ją dużo osób. Na przykład rodzice, widząc, że gierka jest po polsku mogą ją kupić swoim dzieciom.
Ogólnie popyt na gry po polsku jest dość duży.

A jak sprawa wygląda z anime?
Dostępność gigantyczna i sprawa z językiem łatwa do rozwiązania - masa stron z polskimi napisami - używamy jakiegoś programu do wrzucenia ich na ekran i viola - japoński dubbing + polskie napisy.
Zresztą, nawet, jeśli ktoś wyda dobre anime po polsku to i tak bardzo prawdopodobnej est, że wśród nie-dość-licznej-by-zaspokoić-kieszeń-wydawcy grupy "fanów", połowa powie "e, ja to już ściągnąłem i mi się nie podobało" albo "po co mam płacić za coś, co mam za darmo". Ewentualnie zaczną się lamenty "czemu ja nie mam dvd". A rodzice mogą dziecku kupić jakąś nie-japońską bajkę, co również ucieszy szkraba :>

Wg. mnie dlatego właśnie gry mogą być tanie, a anime nie =]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 15:51   

A ja trochę od czapy, ale się pochwalę.

Zlazłam całą Warszawę. Kioski, empiki, traffic... ALE MAM TEGO GiTSa!!! Kurza stopa, dzień po wyjściu czasopisma, a już kompletnie nigdzie nie było. Jak dorwałam w końcu w kiosku na przystanku, już z założeniem, że nie znajdę nigdzie, wydałam taki pisk radości, że chyba ludzie powinni uznać, że trzeba wzywać karetkę :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2005, 16:21   

Chcialbym słyszec ten pisk :P
Powrót do góry
porudeq Płeć:Mężczyzna
master_of_monsters


Dołączył: 04 Lis 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2005, 21:41   

Gry komputerowe sa duzo bardziej popularne niz "bajki z wielkimi oczyma" i to juz samo w sobie winduje ceny anime jako produktu niszowego. Gry sa tansze, bo sa spolonizowane i tym samym mniej atrakcyjne dla obcokrajowcow, ktorzy mogliby zaopatrywac sie w nie u nas. Popatrzcie na Quaka IV, ktory teraz ma niebotyczna cene- ponad 200 zl. Ta sama gra z literkami PL na opakowaniu pojawi sie w grudniu i bedzie kosztowala okolo stowy. DVD natomiast nigdy nie ma jednej sciezki dzwiekowej i napisow w jednym jezyku (a tymbardziej polskim).

_________________
..::Like a bullet in your head::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7983859
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group