FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
  the best M&A
Wersja do druku
Melisa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 07 Gru 2007
Skąd: wiatr wie, w którą stronę wiać?
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 12:07   

IKa napisałam: "Szczególnie polecam: (..)" czyli drogą dedukcji to te spodobały mi się najbardziej ;). A liste podoałam ponieważ wszystkie te anime uważam za udane (nie pod każdym względem, ale jednak ^^).

_________________
"Aniele miecza, stworzony z gniewu, przynależny chaosowi - bezczelny, dumny, lecz, przyznaję, odważny - oto mianuję Cię nieszczycielem..."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4051588
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-12-2007, 12:46   

Oftop poleciał lotem koszącym. Proszę o powrócenie do tematu.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2007, 15:59   

Często mam problem z tematami takimi jak ten... Podoba mi się sporo rzeczy, praktycznie w każdej obejrzanej / przeczytanej dotychczas m&a udawało mi się znaleźć coś atrakcyjnego, coś dobrego, coś "swojego". Z większości oglądanych rzeczy "coś" wynoszę, nawet jeśli niespecjalnie mi się podobają.

Ale do rzeczy.
Postanowiłam ograniczyć listę do 3 pozycji mangowych i 3 jeśli chodzi o anime... tych, które na chwilę obecną uważam za absolutne *must see* i bez których czułabym się w jakiś sposób mentalnie uboższa.
Zastrzegam sobie prawo do modyfikowania listy w przyszłości :)


Manga:

1. Eden
za niebanalną fabułę, poruszanie interesujących problemów społecznych i egzystencjalnych, ciekawie wykreowanych bohaterów, realistyczną kreskę... w zasadzie mogłabym rzec za całokształt :)

2. Cześć Michael
ponieważ bardzo odpowiada mi zaprezentowany w tych malutkich niepozornych tomikach typ humoru, ponieważ sama posiadam kota i ponieważ uwielbiam do tego wracać

3. Akira
za rozmach, za intrygującą fabułę, za ciekawe przedstawienie psychologiczne i socjologiczne postaci, za nieprzewidywalność

Anime:

1. Cowboy Bebop
za jedyny w swoim rodzaju niepowtarzalny klimat, za przykuwających uwagę bohaterów z którymi ciężko było się rozstać, za muzykę, za hm, lekkość fabularną

2. Hikaru no Go
za pasję, która wychyla się niemalże z każdego kadru, za bohaterów i to jak się zmieniają w trakcie serii, za ogólną pozytywną energię którą mi daje to anime

3. Mononoke Hime
za muzykę, za malownicze tajemnicze baśniowe scenerie, za wciągającą fabułę, za dylematy, które porusza

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kazio_gt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Tokyo-03
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2007, 22:57   

1.Neon Genesis Evangelion
2.Code Geass
3.School Days
4.Kannon
5.Zero no Tsukaima

Moja best piątka :P

_________________
"If you really want to live, every place could be heaven. I'm living so I have chance to find happiness." Yui Ikari
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8308538
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-12-2007, 01:26   

Zgadzam się po części z chise - ja także praktycznie z każdego anime wynoszę coś dla siebie . Z mangą nie mam niestety do czynienia, a z anime jest poplątana sprawa: przedstawić anime, które widziało się jako pierwsze i dało motywacje by oglądać więcej, te które najbardziej rozśmieszyło czy poryszło? Ciężka sprawa :/
Ale przedstawie coś od siebie by poznać waszą opinię mimo wszystko :)

5 centymetrów na sekundę - the best pod względem poruszenia nawet tych "kamiennych" serc, coś co nawet nie udało sie filmom czy książkom, czyli prawdziwe, nieprzerysowane emocje, muzyka której tak naprawdę nigdy się nie zapomni, i ta poruszająca prawda

Death Note - the best (póki co) anime pod względem klimatu, przerażające i przyciągające jednocześnie, mroczna atomosfera - i co najbardziej lubię, genialni bohaterowie, świetnie przedstawieni

Ouran High School Host Club - the best komedia i niezapomniani bohaterowie, którzy uczynili to anime wyjątkowe, po prostu trafili stylem swojego poczucia humoru we mnie, to było to czego szukałam :)

Do tych the best dołącze jeszcze Spirited Away - W krainie bogów po prostu magia, magia i jeszcze raz magia, cudo muzyka, cudo w całości

Wybór prosty nie był, ale wybrałam te które dały coś więcej niż tylko dobrą rozrywkę - musiałam zastosować jakiś klucz :) i niech tak narazie zostanie...

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2007, 12:28   

Manga :
07 Ghost -> ciekawy świat imperium ,Kościół itd. postaci ciekawe (np: biskup co czyta magazyny erotyczne)
i tyle

Anime:
Welcome to the NHK-> poruszane problemy są "na czasie" ( takie dzisiejsze np: brak zrozumienia....)
REC-> Krótko i przyjemnie przedstawione rozwijające się uczucie
Genshiken [ obie serie]-> jacy na prawdę są otaku ich radości i smutki
Kenichi [History's strongest discipline Kenichi]-> świetne sceny walk , bardzo ciekawe postaci, humor na dość wysokim poziomie i miła atmosfera rywalizacji bądź przyjaźni między bohaterami
5 centymetrów na sekundę-> opisane wyżej i ja się z tym zgadzam

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Kogut Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2007, 20:05   

Anime:Bible black
Manga: Naruto


pozdro.

_________________
hentai.xxx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sivii Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Lis 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2007, 21:26   ...

Przy próbie stworzenia zestawienia najlepszych tytułów M&A (w mojej opini) poważnym problemem może tu być obiektywizm (oczwiscie mówię o obiektywiźmie węwnetrznym cechującym własny wybór, niezależnie od zewnęrznego subiektywizmu danej osoby). Zwykle po obejrzeniu serii zaliczanej (na pierwszy rzut oka) do kategorii "Bardzo Dobry +" staje się ona chwilowo "tą najlepszą", i dopiero po dłuższym czasie może zostać poddana wmiare obiektywnemu osądowi. Dodatkowo dochodzą tu również zmiany zachodzące w samym widzu (związane z wiekiem, i zmiennością zainteresowań) jak i te cechujące z swoistą ewolucją opini o danej serii postępujące z czasem ( traktowanie danego tytułu jako jakiegoś punktu przełomowego, sentymentalne podejście do pewnych serii). Utrudnia to stworzenie takiego zestawienia, a zarazem ukazuje że jest ono aktualne wyłącznie w danej chwili.

Odnosząc się do powyższego zrezygnuje tutaj z listy, kolejnośc tytułów jest dowolna ...

Anime

FLCL - Najabsurdalniesze anime jakie widziałem. Połączenie paranoidalnego humoru wartką akcją i niesamowitymi pomysłami. + rewelacyjna muzyka The Pillows tworząca niesamowity klimat. Zarazem jedyny tytuł w którym wersja dubbingowana na angielski nie jest gorsza od orginału (w wielu aspektach nawet lepsza).

Code Geass - Dobra, mocna fabuła, zróźnicowane postacie z róźnymi wizjami otaczającej ich rzeczywistości i o róźnych systemach wartości . Strasznie wciągające anime.

Gurren Lagann- Czysta akcja w typowo Gainaxowym stylu. Zdecydowanie najlepsze designy mechów, dobrze przedstawione walki ...

NHK ni Youkoso! - Swietnie ukazane problemy społeczene ...

Filmy Makoto Shinkai (The Place Promised in Our Early Days i 5 Centimeters per Second) - Niesamowity, urzekający klimat, niesamowite tła, genialnie oddane emocje bohaterów ...

Manga

Berserk - Zdecydowanie najlepsze Dark Fantasy, świetna wizja świata, ukazanie losu nieodwracalnie oddziałowującego na życie bohatera.

Death Note - Walka Dwóch umysłów w nieczystej grze pozorów ...

Gintama - Jedna z najlepszych parodii, dobre postacie, świetny klimat świata, egzystencjalne problemy sprawadzane do błachych problemów.

edit - i tak jakby na potwierdzenie powyższych słów - juz musze dodać kolejny element, bo zapomniałem o nim całkowicie, a wymienić trzeba ...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4101202
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2008, 22:10   

Numer jeden to dla mnie Cowboy Bebop. Mało tego, nie zajmuje on pierwszego miejsca tylko w kategorii anime. Wkradł się on nawet do rankingu wszystkich filmów jakie kiedykolwiek widziałam i nadal plasuje się na wysokim miejscu.
Co dalej? No tu pojawia się problem streszczenia się w kilku tytułach. A chyba będzie tak (kolejność przypadkowa):
- 5cm na sek. - za prawdziwe uczucia, realizm i słodko gorzkie zakończenie (takie uwielbiam)
- Beck- za opowieść o (nie)zwykłych nastolatkach i ich pasji. I ta muzyka.....
- Nana, Honey&Clover - i znowu nastolatki i ich problemy (chyba mam do tego słabość) do tego humor, który bardzo mi odpowiadał.
- Monster- super historia z "dodatkiem".

Aha no i jak bym mogła zapomnieć o Code Geass - za to, że taką frajdę mi dawało oglądanie każdego odcinka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2008, 18:44   

Trudno mi ocenić które anime z obejrzanych przeze mnie jest najlepsze. Mam problem mimo tego, że widziałem ich w sumie jeszcze nie wiele.

Kolejności nie podam, bo po prostu nie potrafię i mogło by to być krzywdzące dla innych tytułów.

Clannad - anime które chyba uwielbiam najbardziej, jest w sumie jednym z pierwszych które obejrzałem(pierwszym po tasiemcach) i czuję do tego niezwykły sentyment.

Kanon 2006 - ciągle zastanawiam się czy wolę to czy tytuł wymieniony wyżej. Jak spojrzeć z boku pod każdym kątem Kanon wypada lepiej, ale ja i tak chyba wolę Clannad(nie mam pojęcia za co - przyznaję się). Tytułu przy którym równie często się płacze chyba nie ma ;)

Ouran High School Host Club - za świetnych bohaterów(pod tym względem to chyba nic Ourana nie pobije), trafiony humor i wszystko inne.

Haruhi Suzumiya no Yuutsu - za to że od początku do końca nie wiadomo o co chodzi, świetnych bohaterów i te świetne dialogi :>

Gdzieśtam jeszcze powinno znaleźć się miejsce dla Lucky Star, które czasami zamiatało mną podłogę :)

Chyba model bohatera ratującego świat, czy zdobywającego świat jest nie dla mnie - bo jak widać wszystkie anime to raczej produkcje takie mi bliższe(same komedie :/). Nie wiem dlaczego, ale dominuje u mnie studio KyoAni, chociaż to w sumie nic dziwnego bo ich anime są naprawdę dobre.

Jeszcze wiele pozycji przede mną, więc pewnie wkradną się tu inne tytułu, a niektóre będą musiały po prostu opuścić swoją pozycję.

Pozdrawiam
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-11-2008, 22:40   

Zdecydowanie najbardziej wartościowym tworem japońskiej animacji który dany było mi obejrzeć, jest Kino no Tabi. Dlaczego? Kto widział to wie, a kto nie widział... to musi zobaczyć, bo ciężko to opisać.

Z pośród mang wygrywa zdecydowanie GTO. Może nie z powodu jakiś szczególnych walorów artystycznych, ale wciąga i naprawdę śmieszy. Zresztą przyznam - mang wielu nie czytałem, więc nie mam porównania.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 02:05   

Wiele by tu pisać można.
Skupię się więc na najważniejszych dla mnie. Moja ocena będzie całkowicie subiektywna, i jeśli komuś to przeszkadza ten buc i komuchofaszysta.
1. Tenchi Muyo (1 i 2 OVA) Niezapomniane anime. Co tu dużo mówić: fabuła, postaci i Ryoko.
Ryoko rulez! Tak po prostu. Te dwie OAVki zajmują zdecydowanie najważniejsze miejsce w moim sercu i tak pozostanie. Oczywiście angielski dubbing rządzi bezapelacyjnie.
2. 3x3 Eyes Jedna z pierwszych OAVek anime jakie obejrzałem. Niezła fabuła, mocne postaci. Trąci już myszką, ale nadal ogląda i słucha się przyjemnie. Preferuję angielski dubbing.
3. Golden Boy Świetna komedia ecchi. Ciągle bawi. Postać głównego bohatera, sytuacje w jakich ląduje, kobiety które spotyka na swojej drodze- to wszystko daje świetną komedię, której jedyną wadą jet to, że jest za krótka. Tak, tylko 6 odcinków.
4. Gunsmith Cats Klasyka. Cenią ją z podobnych względów co 3x3 Eyes. I również preferuję angielski dubbing.
5. Martian Succesor Nadesico Jak dla mnie jeden z najlepszych seriali o wielkich robotach. Tak wiem, że jest to parodia. Co nie zmienia faktu, że posiada sensowną fabułę i kompletny logiczny świat. Mocną stroną serialu jest główny bohater, doceni go każdy kto obejrzał więcej niż kilka seriali o wielkich robotach , jak i reszta postaci. Muszę przyznać, że serial obejrzałem kilka razy. Jest po prostu dobry. I podoba mi się. Oczywiście angielski dubbing rządzi i w tym przypadku, z bardzo prostych i zrozumiałych względów.
6. Desert Punk Mocne post apokaliptyczne anime. Komedia, ale bardzo(wg mnie) mocno osadzona w realiach świata. Spaczony Chaosem humor, postaci i język to zalety tego anime. Wersja angielska jest zdecydowanie lepsza od japońskiej. Nawet piosenki brzmią lepiej(co jest rzeczą niespotykaną prawie). Polecam.
7. Legend of Galactic Heroes Pomijając dość kiczowato brzmiącą nazwę jest to jedno z najlepszych militarno politycznych SF jakie widziałem. Realistyczne logiczne i sensowne. Posiadające cały wybór postaci. Żadnego głupiego humoru, debilnych nastolatków, bohaterów z mroczną przeszłością, żadnych podobnych pierdół. Zero cholernego japońskiego infantylizmu. Wszystko na poważnie. Oglądając to miałem wrażenie jakbym na nowo odkrywał Asimova. Stare dobre SF - po prostu rzecz rzadsza niźli włos na żabie - takich seriali już nie robią.
8. Crest/Baner of the Stars Za świetny świat. Piękne walki w kosmosie. Druga najlepsza wg mnie seria SF. Przez długi czas pierwsza.
Jeszcze kilka pozycji by się znalazło. Może następnym razem teraz tylko je wymienię:
Gasaranki, Orphen, Infinite Ryvius, Oulaw Star, Planetes, 12Kingdoms, Berserk.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 29-12-2008, 13:49   

Przyznam że mangi nie czytałem żadnej, nie z niechęci lecz z braku funduszy itp.

A z anime to będzie tak:
-Death Note
-Angel's Egg
-Kigeki
-Whisper of the Heart
-Grave of the Fireflies

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tytanion Płeć:Mężczyzna
Kuro no Shinigami


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2009, 22:26   

Manga :
- Death Note - najlepsza manga jaką czytałem .

Anime :
-Death Note
-Elfen Lied
-Kuro no Keiyakusha

jeszcze Higurashi i OVY Hellsinga ale nie zostały całe wydane, więc są jak narazie kandydatami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6287254
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2009, 01:01   

Manga:
-Battle Angel Alita
-Bradherley’s Coach
-Paradis Kiss
i ja niewierna zapomniałam wymienić Blame! >.<

Anime:
- Texhnolyze
...
- Comedy, Tekkonkinkreet, Mind Game i wszystko czego dotknie się Studio 4°C za niecodzienna i bezbledną grafike a przy okazji oryginalna fabule
- She and Her Cat ( tkliwy - ulamek historii - jak przystało na Makoto Shinkai )
- Boogiepop Phantom - takiego klimatu brakuje niejednemu anime
- Paranoia Agent, Perfect Blue, Paprika - niesamowite i zaskakujace

By już dalej sie nie rozpisywac to chociaz wspomne, bo wypada, o: Mushishi, Cat Soup, Welcome to the NHK, Pale Cocoon, The Twelve Kingdoms, Sayonara Zetsubou Sensei, Monster, A Girl Who Runs Through Time,

_________________


Ostatnio zmieniony przez Issina dnia 13-02-2009, 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group