FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Najbardziej skłaniające do myślenia anime:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-03-2006, 14:20   

korsarz napisał/a:
Chyba niewielu wie ;-)


Złośliwi twierdzą, że o nic.

mizu111 napisał/a:
zgadzam sie z zegarmistrzem, kino no tabi zmusza do myślenia. szczególnie historia o trójce na torach, byla smutna i to bardzo jak dla mnie


Mnie natomiast ta historia mocno pocieszyła, odebrałem ją zupełnie inaczej. Nie mniej jednak to cecha tego typu, przypowieściowych historii. Można z nich wyciągnąć więcej niż jeden morał.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-03-2006, 14:33   

Co do Kino no Tabi, to mam powody by sądzić, że jest to mądrzejsze od NGE, mimo to sytuacja jest podobna - większość ludzi twierdzi, że zakończenie jest dołujące, ja twierdzę, że jest optymistyczne.

Cytat:
Złośliwi twierdzą, że o nic.


Bo większość szuka nie tam gdzie trzeba.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
mizu111 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: wrocław
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2006, 21:03   

masz rację zegarmistrzu, to ciekawe, że coś może być tak skrajnie odbierane, ale to podobno cecha tego co najlepsze, a historia pracowników kolei w kino no tabi zmusiła mnie do zastanawiania sie nad tym co jest naprawde ważne, czy to, ąby zapewnić byt, czy to, żeby po prostu być, ale obok...........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bobon4 Płeć:Mężczyzna
bobon


Dołączył: 11 Mar 2006
Skąd: warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2006, 19:59   

no napewno gits to oczywiste no a pozatym to czyba raczej też eee......... hmmmm........... nooo........... zaraz zaraz ( myśle) no to ja już nic nie wymyśle ;p

_________________
www.bobon666.forumer.pl
www.forumjaponia.forumer.pl - forum o japoni itd. zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-03-2006, 20:13   

Brother, Dear Brother - bo oglądając ten tytuł można dowiedzieć się sporo niezbyt ciekawych prawd o zachowaniach ludzi.
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2006, 08:21   

W moim przypadku w ostatnim czasie będzie to na pewno Serial Experiments Lain, jest to anime dość popularne - a mówi o małej dziewczynce obdarzonej dość asertywnym charakterem, która posiada chyba wrodzone problemy z nawiązywaniem kontaktów, w ramach trwania serii zaczyna interesować się siecią informacyjną zwaną Wired - coś jak nasz internet i okazuje się że ma dość duży potencjał jeśli chodzi a hacking, więcej zdradzać nie mogę.

To co nakłania do myślenia w tym anime to napewno, przynajmniej w moim przypadku to stopień alienacji głównej bohaterki i jej relacje z rodzicami, naprawde głęboko nie ludzkie, bo ci ludzie poprostu się nie słuchają, istnieją jako jedna rodzina, mieszkają pod jednym dachem ale każdy z nich jest uwięziony w matni swojego charakteru, oni przynajmniej w moim odczuciu tworzą własne mikrowszechświaty, w których są centrum, to wrażenie potęgowane jest przez technologie, która w przypadku ojca Lain jest jedyną okolicznością, która zmusza go do komunikacji, bo na forum rodziny nie wykazuje takich skłonności - to chora sytuacja bo można wywnioskować z jego wypowiedzi że sieć jest jedynym obszarem gdzie mogą istnieć szeroko rozumiane relacje między ludzkie, a rzeczywistość jest pod tym względem mało atrakcyjna.

Odbieram tą serie jako przypowieść o wypaczaniu kontaktu między ludzkiego przez technologię - to naprawdę daje do myślenia, bo nie jestem pewnien, ale może nam jako ludziom "narażonym" na życie w dobie rewolucji informatycznej grozi w podobnym stopniu proces wyjałowienia emocjonalnego, polegającego na tym że będziemy przenosić chęć komunikacji tylko w rejony sieci.

Ciesze się że Kino no tabi ma tutaj tak pochlebne opinie mam właśnie tą serie i już na dniach zabieram się do jego oglądania.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
shell_ghost Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2006, 21:23   

wa-totem napisał/a:
Hmmm... Fakt - Kurau. Bardzo nietypowe i skłania do myślenia.

A ja mam nową rzecz - Aria. Tu ktoś kto nie myśli umrze z nudów i przesłodzenia, bo w tej serii naprawdę wiele się nie dzieje. Ale całość, szczególnie korespondencja Ai i Akari (z czego ta pierwsza pojawai się tylko w pierwszym odcinku, potem tylko słyszymy fragmenty listów które wymienia z Akari) to wielka rozprawka na temat istoty szczęścia i radości życia. Bardzo wartościowa seria.


No nie wiem czy taka nowa;) Ai pojawia się w ostatnim odcinku tak btw.
Co do nudów i przesłodzenia. Myślę że jeżeli ktoś szuka jakiejś zawiłej historii, czy też na pierwszy rzut oka egzystencjalistycznych zapytań tudzież kawałka "krwawego steka" to faktycznie będzie sie nudzić.
Aria The Animation po prostu powala prostotą spojrzenia na życie. Pozytywną prostotą. "Carpe-Diem" nabiera w nim znaczenia aż do przesytu i karykatury. I właściwego znaczenia. Nie w sensie "Bierz co się da i żryj, ciesz się tym dzisiaj póki możesz", bo tak jest to niestety pojmowane przez sporo osób, tylko "Zobacz jaki ten świat jest piękny" (Nie mówię że to właściwa interpretacja ;) ). Dodatkowo Aria maluje bardzo ładnie portrety psychologiczne różnych osób. Skłania to nas do myślenia też o innych jako o istotach żywych, mających uczucia i pragnienia. W świecie który coraz bardziej nas izoluje od innych, tworzącym pozory łatwego i szybkiego kontaktu, w świecie w którym szerzy się coraz bardziej "dehumanizacja" jednostki, Aria to naprawdę trafna próba przesłania do widza pewnej prawdy.

Reasumując Aria jest naprawdę ładną "bajką" na dobranoc. Ale jest to bajka na dobranoc dla młodych i powiedziałbym w szczególności dla dorosłych.
Fatycznie Aria skłania do myślenia lecz brak pretensji i prostota aż zawstydzają widza i pozwalają coś więcej niż TYLKO myślenie. Przynajmniej dla mnie tak sie stało.
Obejrzyjcie, naprawdę warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AmpeZ
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2006, 22:22   

Gainax tak sobie poplątał ,że sam do dzisiaj nie wie o co chodzi XD....
A z serii do myślenia ostatnio z pewnością zmusił mnie "Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora"- niesamowita jest siła miłości.
Oprócz tego oczywiście GitS,a z cyberpunku jeszcze Serial Experiments Lain (co jest ,rzeczywistością ,a co już fikcją?).
No, i w końcu Cowboy Bebop , a właściwie wątek Spike'a i Julii...sam nie wiem dlaczego...
Powrót do góry
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2006, 19:53   

Chcesz mocnych przemyśleń i refleksji, obejrzyj Wolf's Rain oraz Cat Soup!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
projekt 2501 Płeć:Mężczyzna
poszukujący

Dołączył: 02 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2006, 10:52   

Dla mnie takim anime jest Gits. Co do NGE to nie mam zdania bo jeszcze nie widzałem.

_________________
Pragnienie do pozostania sobą jest tym co nas ogranicza.
(GitS)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group