FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Źródła fenomenu:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-07-2006, 17:49   Źródła fenomenu:

W prawdzie dziś zamierzałem założyć inny temat, bardziej na luzie, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedniego obrazka, a jednocześnie na innym forum (o RPG) wybuchła dość intensywna dyskusja, która skłoniła mnie do założenia takiego oto topicku.

Mam pytanie do znawców gatunku: co sprawiło, że właśnie w Japonii przemysł filmowy skupił się na filmach animowanych? Dlaczego rysownikom powierzono to, co zwykle powierza się aktorom?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-07-2006, 18:04   

skrót myslowy:
bo w animacji mozna pokazać to, co za chiny ludowe nie wydzie w realu, kosztuje to o niebo mniej, a "aktorzy" nie mają idiotycznych wymagań i mozna ich maltretować na rózniste sposby, które w naturze kosztowałaby wórców miliony. No i mozna radosnie niszczyc Tokio co drugi dzień. Tudzież reszte świata/galaktyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-07-2006, 20:36   

nie tylko.

Nie zapominaj że w japonii rysunek i rysowanie ZAWSZE były popularne.

Zaczynając od drzeworytu, przez rysunek, komiks aż po współczesną mangę i jej filmową wersję - anime.

Yon-koma (czteropanelowa 'manga', początkowo ręcznie rysowana/malowana i sprzedawana przez wędrownych handlarzy-rysowników) istniała tam wcześniej niż prasa drukowana.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 15-10-2007, 21:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2006, 20:54   

zgadzam się z wa-totem
masa mang powstawała , zrobiono pierwsze anime , ono wypaliło i okazało się dobrym środkiem do zarabiania forsy i tak to później poszło :P Jak dla mnie duży wpływ właśnie miała kasa... :P

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 08:39   

lukim napisał/a:
masa mang powstawała , zrobiono pierwsze anime , ono wypaliło i okazało się dobrym środkiem do zarabiania forsy i tak to później poszło :P Jak dla mnie duży wpływ właśnie miała kasa... :P

Kasa rzadzi swiatem...;)Tak w ogole sie zgadzam z tym,a poza tym jak napisala IKa, za pomoca anime mozna pokazac wszystko.

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 09:18   

zgadzam się. W realu nie można pokazać tak wspaniałych głupawych min:P
po za tym... manga będzie istnieć tak długo, jak długo będzie się cieszyć niesłabnącą popularnością. mówiąc wprost: dopóty ludzie zachwycać mangą, dopóty bedą twórzyć anime...
(mam takie wrażenie, że panowanie mangi nie zgaśnie:P)

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 10:17   

Zaczęło się od tradycji, skończyło na pieniądzach. Do tego dochodzą ambicje artystyczne, i jest.

A przy okazji, gdzie ta dyskusja na forum RPG ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 13:34   

Martita napisał/a:
zgadzam się. W realu nie można pokazać tak wspaniałych głupawych min:P
po za tym... manga będzie istnieć tak długo, jak długo będzie się cieszyć niesłabnącą popularnością. mówiąc wprost: dopóty ludzie zachwycać mangą, dopóty bedą twórzyć anime...
(mam takie wrażenie, że panowanie mangi nie zgaśnie:P)


Wydaje mi się , że po pewnym czasie , gdy skończą się pomysły , a humor , fanservis i głupie miny zaczną popadać w absurd wtedy to wszystko upadnie... nie można wszystkiego ciągnąć w nieskończoność takie jest moje zdanie , jeśli manga ma istnieć dalej to musi w jakimś sensie ewoluować

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 15:33   

[quote="lukim"]
Martita napisał/a:
jeśli manga ma istnieć dalej to musi w jakimś sensie ewoluować

A nie ewoluoje ?? Moze w mandze nie widac tego tak bardzo ,ale w anime nie trudo nie zauważyć ewolucji (szczególnie pod względem formy) .
Może i słabo się znam (a sięgam wstecz pamięcią jeszcze słabiej),ale podejżewam że z 10 lat temu mniej było tych wszystkich "gatunków" czy raczej "podgatunków" :D .

Fenomen polega też moim zdaniem na tym, że manga/anime w inny sposób wpływa na psychikę niz normalny film . Pomimo iż jest to mniej realistyczne potrafi trafiać (np. w emocje) znacznie silniej i celniej niz co niektóre (wydawać by się mogło) "realistyczne" rzeczy .
Mimo wszystko ciężko się przebić temu zjawisku poza Japonię do świata "zachodu" ,chyba przez mentalnosc i utarte tutaj przez lata przekonanie do podziału na to co dla dzieci i dla dorosłych .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-07-2006, 18:10   

sugi napisał/a:
Mimo wszystko ciężko się przebić temu zjawisku poza Japonię do świata "zachodu" ,chyba przez mentalnosc i utarte tutaj przez lata przekonanie do podziału na to co dla dzieci i dla dorosłych .

Błąd. 'Zachód', jak go nazywasz, dawno już się zorientował co dobre i jaki z tego biznes mozna robić. To zdanie dotyczy w największym stopniu naszego kraju właśnie, a właściwie wszystkich będących częścią komuny rosyjskiej. <bo jak nie patrzeć, ci na zachód od nas są już cywilizowani w tym temacie, a ci na wschód ni ciut.>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 21:32   

Nie wiem czy cieszyłbym się jak wszystkie tytuły były by u nas zlicencjonowane... zapewne nie stać by mnie było kupować , a ściągając łamał bym prawo :P

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-07-2006, 21:56   

Żeby było u nas jak w cywilizowanych krajach to ceny miałyby poziom zjadliwy dla przeciętnego osobnika. I wcale nie mówie tu o spadku cen <bo nasze są na w miare normalnym poziomie, przynajmniej jeżeli o rzeczy z m&a związane> a o zarobkach... Bo te ciągle odbiegają od jakiejkolwiek normy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-07-2006, 23:31   

lukim napisał/a:
Wydaje mi się , że po pewnym czasie , gdy skończą się pomysły , a humor , fanservis i głupie miny zaczną popadać w absurd wtedy to wszystko upadnie...
No przecież napisałem wam wyraźnie...
W japonii ten rodzaj sztuki (rysunek opowiadający jakąś historię) liczy setki lat.
Więc gadanie że coś co jest tak dobrze zakorzenione w ich kulturze, upadnie - nie ma sensu.

Dzisiejsze anime nie ma nic wspólnego z tym sprzed dekady, ani tym bardziej tym sprzed lat dwudziestu i więcej. Zmiany są nieuniknione, pytanie tylko w którą stronę pójdą.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group