FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Anime, a kino zachodnie:
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-11-2006, 21:10   

Abigail napisał/a:
Są pewne cechy pozwalające ocenić, czy dany film jest dobry - np. czy w fabule nie ma dziur, czy jest zachowana jakaś logika, czy kreska nie zmienia się z minuty na minuty itd itd. To są już obiektywne wyznaczniki nie mające z gustem nic wspólnego.

Wyznaczniki są, ale jaką mają wagę? Na ile kogo razi w oczy to czy tamto? Ano właśnie, tu dochodzimy do sedna sprawy. Ocena zawsze opiera się o pewną skalę porównawczą. Nie ma jednej uniwersalnej, każdy ocenia według siebie samego i własnego gustu. Stąd nie wierzę w obiektywność jakiejkolwiek oceny tego czy innego anime. Nawet ocena grafiki czy muzyki w anime jest czysto subiektywna, o reszcie już nie wspominając.
Abigail napisał/a:
Problem w tym, że tak mówi mało kto, za to całe rzesze próbują przekonać niewiernych o wartościach wszelakich zawartych rzekomo w produkcjach co najwyżej przeciętnych, zaprzeczając oczywistym faktom.

To już osobny problem. Ale to nadal nie usprawiedliwia nazywania czegokolwiek chłamem, bo ci ludzie mają prawo uważać to anime za wartościowe ze swojego punktu widzenia. Każdy przecież co innego uważa za wartościowe. "Ani trochę mi się nie podobało" - okay. "Odrzuciło mnie" - okay. "Chłam" - to już IMO nie ocena tylko czyste chamstwo. Oczywiście to działa w obie strony.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-11-2006, 10:07   

LunarBird napisał/a:
To już osobny problem. Ale to nadal nie usprawiedliwia nazywania czegokolwiek chłamem, bo ci ludzie mają prawo uważać to anime za wartościowe ze swojego punktu widzenia. Każdy przecież co innego uważa za wartościowe. "Ani trochę mi się nie podobało" - okay. "Odrzuciło mnie" - okay. "Chłam" - to już IMO nie ocena tylko czyste chamstwo. Oczywiście to działa w obie strony.

Aha. No to w takim razie dla mnie stwierdzenie "to jest grzech" tez jest chamstwem, poniewaz chyba tylko jakis 1% wierzacych obwarowuje je zdaniem "zgodnie z zasadami mojej religii". A, i narzekanie ze w Polsce sa za niskie place - bo przeciez dla kogos na Bialorusi to bylby szczyt marzen, i tak dalej. A, no i ty osobiscie jestes chamem bo dla kogos milosc homoseksualna jest jedyna sluszna i prawdziwa. I cala zaloga Tanuka (i wieksza czesc czytelnikow), bo uwazamy pedofilie za zboczenie, a nie "cos normalnego" jak co poniektorzy inni.

Czy powyzszych przykladow wystarcza zebys sie zastanowil nad tym co mowisz? Bo to ze pedofil ze swojego punktu widzenia uwaza swoje zachowanie za normalne i jedynie sluszne bynajmniej nie powoduje, ze ja moge conajwyzej uwazac jego zachowanie za "moim zdaniem niesluszne". A to ze ktos uwaza za szczyt wyrafinowania hentaja z mackami i gwaltami ROWNIEZ nie jest dostatecznie dobrym powodem, zebym "zaczela doceniac tego typu produkcje" (bo uwazam, ze zarowno autorom jak i widzom takiego czegos nalezy zafundowac przymusowa terapie). I dalej w ten desen. Kto inny ma prawo uwazac, ze to wyzsza forma sztuki abstrakcyjnej, dla mnie to chlam.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-11-2006, 10:17   

Mógłbym prosić o powrót do tematu dyskusji?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-11-2006, 10:26   

Czy można powrócić do dyskusji na temat "wyższości anime nad resztą świata?"

Dziękuję.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group