FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Twórcy Chobits?
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-05-2007, 12:45   

Noooo, jak ty od sequela wymagasz tylko, żeby był, nawet na poziomie Pokemona...

Czemu ma się kończyć na 1 sezonie? Bo Bleach, Naruto, Dragonball, Pokemon i inne tasiemcowate serie wypełnione po brzegi tzw. fillerami. To, że coś jest długie, nie znaczy, że dobre. Ba, przesadne wydłużanie serii często brutalnie morduje dobry pomysł. Stado OAVek humorystycznych do Chobitsów? Brrrrr...

Chii nie była niedorozwinięta. Chii była dzieckiem. Jak na dziecko przystało, poznawała świat przez naśladownictwo i, jak na dziecko przystało, miała wyjątkowo niedojrzałe reakcje. Ot, 4-latka zamknięta w ciele 16-latki (tak na oko).

Co do problemów seksualnych Hidekiego i tego, że niby przesadzam... Jesteś pewien? W końcu
Spoiler: pokaż / ukryj
głównym problemem tego związku będzie 1. fakt, że Chii tak naprawdę jest kompem - acz z tym Hideki raczej sobie poradzi 2. fakt, że oni NIE MOGĄ. Zakładając, że Hideki jest normalnym, zdrowym facetem, a Chii nadal będzie się "uczyć" (a będzie - to w końcu jedna z głównych cech jej programu) i kiedyś dojdzie chociaż do poziomu nastolatki, to chyba jednak zauważy, że jej ukochanemu podejrzanie często zdarzają się wypady "na piwo z kumplami"...

No co? Nie wierzę w miłość platoniczną...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2007, 12:45   

OHOHOHOHOHOH~~~~ *śmiech a'la Tomoyo*

Czemu CLAMP nie wydaje X'a? Przez trzęsienia ziemi. Informacja potwierdzona, był nawet gdzieś na necie o tym artykuł. Jak czytelnicy dobrze wiedzą (albo nie >.>) wręcz podstawą działań Smoków Ziemi były trzęsienia. Wiązało się to też z tworzeniem kekkaiów, ale nie o tym mowa...
Niestety przez trzęsienia ziemi w Japonii zginęło wówczas dużo ludzi i wydawanie X'a po takowych katastrofach było niepoprawne. Zresztą się nie dziwię.


Mai_chan napisał/a:
A Clampetki, jak to Clampetki - cholernie dumne istoty - i nie zmienią zakończenia i też kropka.

I bardzo dobrze.

Może teraz Asuka zgodziłaby się na wydanie X'a, ale CLAMP ma na głowie trzy inne komiksy (Kobato, xxxHolic, TRC), z czego dwa ostatnie mają się zakończyć gdzieś około za rok. Później zabiorą się za inne komiksy, ale z tego co widziałam to Nekoi BARDZO chce kontynuować Gohou Drug (i gut!). Zobaczym co z tego będzie.
Sama pragnę X'a jak niczego innego.

Chii w TRC nie jest z Fay'em, grr.
Pierwsza sprawa - CLAMP wyznaje kult soulmate'ów. Chii ma Hidekiego. Hidekiego nie ma w TRC, ale to i tak nie ma znaczenia...

Spoiler: pokaż / ukryj
Zresztą kto wie czy Chii jeszcze żyje...


Lain napisał/a:
Ten odcinek wygląda na taki w którym spotkali Chi w alternatywnym świecie bo raczej nie sądzę że jest to Chi z Celes

To jest Chii z Celes, a po drugiej stronie Chii (chociaż może bardziej Freya) z innego świata - Infinity.

A z drugiej serii Chobits nic nie będzie. Na pewno nie ze strony CLAMPa.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 13:06   

Crofesima napisał/a:

Lain napisał/a:
Ten odcinek wygląda na taki w którym spotkali Chi w alternatywnym świecie bo raczej nie sądzę że jest to Chi z Celes

To jest Chii z Celes, a po drugiej stronie Chii (chociaż może bardziej Freya) z innego świata - Infinity.


Teraz to już nic nie łapie myślałam że Fai nie chciał wrócić do Celes o_0 Chyba jednak powinnam przeczytać te wcześniejsze tomy q_p
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 13:08   

Po kolei - co to są te "X'y, soulmate" ? ;)

Cytat:
A z drugiej serii Chobits nic nie będzie. Na pewno nie ze strony CLAMPa.


To jest potwierdzone czy cosik? O_o"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2007, 13:19   

X/1999 - manga CLAMPa (do niedawna najdłuższa), która została z'anime'owana (recenzja serii TV tutaj: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/80/rec/80)
Nie, tam NIE MA Chii. I jest to trochę... inny gatunek.

soulmate: http://en.wikipedia.org/wiki/Soulmate

Prościej: jak ktoś wyznał komuś miłość w jednej mandze (i jest ona w taki czy inny sposób odwzajemniona), to nie pokocha kogoś innego w innej serii (np. Subaru/Seishirou, Sakura/Syaoran... chociaż wątpię, żeby mówiły Ci coś te imiona).
Zresztą Fay stworzył Chii. Ot.

CLAMP już zostawił Chobits za sobą. Mają teraz inne sprawy na głowie (dokończenie Kobato, xxxHolica, TRC, niezakończone tytuły takie jak X, Clover, Gohou Drug). Wątpię, żeby twórcom chciało się tworzyć SAMYM nowy scenariusz, bo tego pragną fani.

Lain: Fay już sam nie wie czego chce. Ostatnie...hm... ok. 30 chapterów robi wodę z mózgu.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 15:21   

Cytat:
Chii w TRC nie jest z Fay'em, grr.

I nie będzie. A że w anime próbowali zasugerować coś koło tego, to już inna para kaloszy. Zresztą, w Tsubasa Chronicle nie brakuje fillerów, równie nieudolnych, jak te w Bleachu. Grr, jak ja nie znoszę tej ekranizacji. Jedynie muzyka przypadła mi do gustu, ale po bardziej wnikliwym osłuchaniu się z muzyką Yuki Kajiury, wszystko zaczyna wydawać się zrobione "na jedno kopyto".

Cytat:
Fay już sam nie wie czego chce. Ostatnie...hm... ok. 30 chapterów robi wodę z mózgu.

No tak, założyli sobie z Sakurą Klub Młodego i Powabnego Angstowicza, tym samym skazując czytelnika na testowanie cierpliwości. Swoją drogą, ciekawą ma za sobą przeszłość ten Fay. A tak niewinnie wygląda.

Cytat:

CLAMP już zostawił Chobits za sobą. Mają teraz inne sprawy na głowie (dokończenie Kobato, xxxHolica, TRC, niezakończone tytuły takie jak X, Clover, Gohou Drug).

I dobrze, że Clampice zostawiły Chobits za sobą. W mojej opinii jest jedna ze słabszych mang w ich dorobku i skoro ma status zamkniętej (tak naprawdę, niewiele ich wytworów zostało doprowadzonych do końca), to nie warto już jej rozdrapywać.
Mam szczerą nadzieję, że jeśli szczęśliwie uda im się dokończyć TRC i Holica (ten tytuł interesuje mnie szczególnie), to zajmą się innymi mangami. Np. takie Gouhou Drug chętnie zobaczyłabym dokończone. A Kobato... To im idzie jak krew z nosa. A szkoda, Mokona tworząca w tak sympatycznej formie, to widok niecodzienny, prawie nie uwierzyłam, że to jej praca.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2007, 18:02   

(modzi mnie za to zbiją, ale cóż. Już na temat drugiej serii Chobits nie mam co powiedzieć, a temat związany jest z CLAMPem, więc jest dobra okazja na porozmawianie o ich tytułach. Hm, chyba to nie jest najlepsze wytłumaczenie..)

Tsunami napisał/a:
I nie będzie.

No ba. ;]

TRC anime to jak dotąd najgorsza widziana przeze mnie ekranizacja mangi (a przy tym jedna z najgorszych serii TV). Tak to znienawidziłam, że nie mogłam obejrzeć do końca. Do jakiegoś momentu śmiałam się z BeeTrain i ich nieudolnych prób odgejowienia Fay'a (niewykonalne.), ale z czasem odpadłam. Dziesięciominutowe najazdy na twarz Syao i Sakury mnie nie bawiły. Jak się cieszę, że nie ma trzeciej serii!
Ale OSTy są naprawdę ładne. Jedyny udany element w tej produkcji.

Tsunami napisał/a:
No tak, założyli sobie z Sakurą Klub Młodego i Powabnego Angstowicza, tym samym skazując czytelnika na testowanie cierpliwości. Swoją drogą, ciekawą ma za sobą przeszłość ten Fay. A tak niewinnie wygląda.


Spoiler: pokaż / ukryj
Ale Sakury się pozbyliśmy na jakiś czas. 'Biedny' Fay został sam (i na dobry początek dostał po głowie od Kuro-daddy'ego). W następnym chapterze idziem do Celes, a więc... WITAJ ANGŚCIE! Oh już nie mogę się doczekać Ashury-ou.
A co do ciekawej przeszłości Fay'a - jeszcze wszystkiego nie wiemy... ;]


Tsunami napisał/a:
W mojej opinii jest jedna ze słabszych mang w ich dorobku

Święte słowa. Ja oczywiście nie optuję za kontynuacją tej serii, broń Boże! Siedzę cicho i czekam na zakończenie TRC i Holic'a. Bardzo mnie ono ciekawi. Już nawet nie próbuję spekulować - u CLAMPa to nie ma sensu.

I mam nadzieję na kontynuację GD. Coraz bardziej realna staje się ta wizja.

Kobato wychodzi raz na miesiąc, a CLAMP nawet z tym ma problem... jednakże dziewczęta mają sporo na głowie - dwa inne tytuły, Clamp In Wonderland 2 (i związane z nim wywiady), a sama Mokona niedawno wydała Mokona no Okimonokimono (czyli znów wywiady...). Biorąc pod uwagę fakt, że pracują zupełnie SAME (bez asystentów), to można im to wybaczyć.

Grethort - jeszcze jedno... obydwie Chii pojawiają się (jako młode dziewoje) jeszcze w malutkim projekcie CLAMPa - Kobato. Ale tam ich rola jest naprawdę niewielka...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-05-2007, 18:05   

Cytat:
Noooo, jak ty od sequela wymagasz tylko, żeby był, nawet na poziomie Pokemona...

To może napiszesz chobitsowego sequela - maikofika?
Powrót do góry
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2007, 08:30   

No więc tak:

Widzę, że Chii występuje w TRC. A, że niedługo to anime zagości na HYPER'u to sobie obejrzę ;)

PS Nadal spamuje im maila ( tzn. w tempie 1 mail w ciągu 2-3 dni ) - i będę dalej to czynić... ale tak na serio to 'private-war' ;) Może w końcu odpiszą...

PS2 Fajne forum oraz bardzo ciekawi userzy ~~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2008, 20:36   

Od 18 czerwca na Hyperze będzie druga seria Tsubasa Chronicle.

Mam nadzieję że Hyper myśli o wkupieniu praw do emisji na wszystko co jest związane z TRC, bo jak nie będzie OVA, to w sumie ten drugi sezon będzie tylko taką stratą czasu kiedy by mogli puścić coś lepszego.


Ostatnio zmieniony przez Lain dnia 04-06-2008, 08:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-06-2008, 21:18   

Grethort. Ty się nie łudź kontynuacji nie będzię. Nie czytałeś mangi, to nie wiesz, więc póki tego nie zrobisz, to daj tym ludziom spokój i skrzynki im nie zapychaj. Manga WSZYSTKO wyjaśnia i nie ma nic więcej do dodania. Ma inne zakończenie niż anime, które moim zdaniem zostało okradzione z części uroku tej serii. Nie ma żadnej tajemnicy, żadnych elementów, które pchałyby fabułę do przodu. Ja wręcz obraziłabym się na panie z CLAMPa gdyby coś tam jeszcze przy tym majstrowały. Więc nie pisz tam więcej, przeczytaj mangi, a wtedy zrozumiesz, że nic więcej dodawać nie trzeba.
Acha i jeszcze uwaga. Dopiero po KILKAKROTNYM przeczytaniu całej serii Chobits będziesz w stanie wszystko wychwycić. Ja i moje przyjaciółki, za każdym razem odkrywałyśmy coś nowego w tej mandze. Za pierwszym razem nue wychwyci się wszystkiego i myślisz, że jakieś pytanie pozostało bez odpowiedzi, a tak naprawdę, ona tam jest. Po prostu trza uważnie czytać, a nie nerwowo przerzucać strony, by wiedzieć co będzie dalej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2008, 07:58   

Rany - naprawdę to napisałem? ...

Cytat:
Od 18 czerwca na Hyperze będzie druga seria Tsubasa Chronicle.


Pięknie - akurat jak się przerzuciłem na cyfrowy polsat musiałem powiedzieć HYPER'owi żegnaj. Czyli jednak sobie nie obejrzę.

Co do tematu - muszę przyznać, że chyba każdy miał kiedyś "podobne" wyskoki - nie mniej jednak chyba za bardzo mnie poniosło. W sumie jak dla mnie to temat jest do zamknięcia ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group