FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Lansowanie chudej sylwetki u płci pięknej w anime.
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-09-2007, 21:51   Lansowanie chudej sylwetki u płci pięknej w anime.

Sam sie dziwie że wcześniej tego nie zauważyłem. W niemal każdym anime główne bohaterki są szczupłej budowie. Na przykład Lafrael od Cotsa nie widać żadnych zmian w sylwetce, a powinna tu i ówdzie mieć zaokrąglenia przez te lata. Staram sie też przypomnieć czy jakaś puszysta dziewczyna miała bardzo ważny epizod w anime. Znowu nic. Pytanie czemu tak jest. Czy narysowanie takiej postaci jest trudne z strony technicznej.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-09-2007, 22:10   

Cóż, pewnie się podłożę ale mnie osobiście (może z racji mojej własnej konstytucji genetycznej) puszystość kojarzy się głównie z leniwym stylem życia, może dlatego, że żadne diety (bądź ich brak) na mnie nigdy nie działały, za to zaniedbanie regularnej gimnastyki i ruchu - niemal momentalnie widzę we własnym "pasie".

W przypadku Lamhirh (Ablïarsec Néïc Dubleuscr Bœrh Parhynr Lamhirh wg pisowni Abh, a po naszemu Lafiel) nie sądzę by oficer imperialnej floty w służbie czynnej pozwolił sobie na "obrastanie sadłem" w fotelu. Pomijając wyjaśnienie w świadomie przez tą rasę zarządzanym własnym genomie...

Niestety nasz polski tryb życia zdecydowanie nie ułatwia utrzymania tzw. złotej triady (8h snu, 8h pracy, 8h codziennej rutyny, odpoczynku - i ruchu, dla pracujących umysłowo), lenistwo się szerzy ("ćwiczyć? nieeeechceeeeemiiiiiisięęęę"), jemy wysokokalorycznie, a skoro tak, to pewnie ludzi mających problemy z nadwagą będzie przybywać.

Co do lansowania... bo ja wiem? Z jednej strony, czasy Rubensowskich wzorów urody to prehistoria, z drugiej jak patrzę na te szkieletory na pokazach Haute Couture to bez przerwy się śmieję...

A co powiesz na "Lansowanie WIEEEEELKICH oczu w anime"? Mniej-więcej tak samo sensowne...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2007, 22:20   

Lansowanie lansowaniem - po pierwsze to ogólna tendencja we współczesnej kulturze, także to nie tylko w anime występuje... Ciarki mi przechodzą po plecach jak pomyślę, że w Stanach wprowadzono rozmiar "0" dla dorosłych kobiet (a to rozmiar jaki noszą szczupłe 12 latki), a jak się nosi jakiś większy to już się środowisko patrzy krzywo... :/

A po drugie dużo osób ogląda anime, co by nie mówić, ze względów "estetycznych" *khem* - rysowanie takich a nie innych postaci ma zapewnić większą publikę (tzn. to jest moje zdanie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-09-2007, 10:25   

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył (da się?) to podstawową różnicą między kreskówkami zachodnimi a anime w przypadku grafiki jest właśnie kwestia fizycznej urody - w anime postacie są silnie idealizowane, na Zachodzie karykaturyzowane (jest takie słowo.__.?). Nawet przystojniacy i piękne kobitki mają uproszczoną budowę, a wyszczególnione np. wargi, podbródek czy brwi. W anime natomiast główni bohaterowie i większość pobocznych są jak z obrazka, mniejsza już o to, czy wedle kobiecego kanonu urody (w shoujo), czy męskiego (shounen).

Proponuję zajrzeć do starszych serii anime - po "Biach", "Yattamanach" i "Harlockach" uwijały się całe armie grubasków, małpiszonów i inszych paskudników. Nie wiem, czy "przełomowe" pod tym względem nie było zbizoniałe i zbiszodziałe Saint Seiya...

Cytat:
Ciarki mi przechodzą po plecach jak pomyślę, że w Stanach wprowadzono rozmiar "0" dla dorosłych kobiet (a to rozmiar jaki noszą szczupłe 12 latki), a jak się nosi jakiś większy to już się środowisko patrzy krzywo... :/


W takim razie w Stanach patrzy się krzywo na jakieś 80%, zwłaszcza te 2/3 z nadwagą...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2007, 14:59   

Cytat:
W takim razie w Stanach patrzy się krzywo na jakieś 80%, zwłaszcza te 2/3 z nadwagą...

Wiedziałam, że to ktoś napisze... ;P Wszyscy wiemy jak to u nich w społeczeństwie jest z nadwagą. Pisząc o rozmiarze "0" miałam na myśli przede wszystkim tzw. "wyższe" warstwy, zwłaszcza świat show business'u.
... a tak a propo - zawsze się zastanawiałam, skoro u nich taka otyłość, to skąd biorą tyle szczupłych dziewczyn do teledysków czy "scen plażowych"? Import z innych kontynentów? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-09-2007, 18:51   

cintra napisał/a:
... a tak a propo - zawsze się zastanawiałam, skoro u nich taka otyłość, to skąd biorą tyle szczupłych dziewczyn do teledysków czy "scen plażowych"? Import z innych kontynentów? ;)
Wybacz, ale czy Tobie się wydaje że oni chodzą taki rzeczy kręcić na ulicach? Jak płacisz, to możesz ustawić wszystko dowolnie. Włącznie z usunięciem z widoku wszelkich "grubasów".
Zresztą sama wiedza "co gdzie kiedy" czasem wystarcza; ja np. mam zdjęcie siebie samego na całkowicie pustej, zamkniętej dla ruchu Wall Street :> Przed wiadomymi drzwiami xP I nie, nie robiono mi go w środku nocy, ani zaraz po atakach xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2007, 19:08   

wa-totem napisał/a:
Wybacz, ale czy Tobie się wydaje że oni chodzą taki rzeczy kręcić na ulicach?

Rety, przecież ja tego nie pisałam na poważnie! W końcu od czegoś mają agencje modelek czy po prostu castingi. ^^' Z tego co można zrobić mając pieniądze, też naprawdę zdaję sobie sprawę....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-09-2007, 19:09   

Caladan napisał/a:
Na przykład Lafrael od Cotsa nie widać żadnych zmian w sylwetce, a powinna tu i ówdzie mieć zaokrąglenia przez te lata.

W serii OVA trochę sie tu i ówdzie zaokrągla.

Co do lansowania to do głowy mi nie przyszło animowanych kanonów urody przykładać do realnego świata. Zaiste wąski miałabym wybór gdybym zaczęła na szkolnym korytarzu szukać bizonów o sylwetce rodem z "Uteny". To co ładnie wygląda w filmie animowanym niekoniecznie musi podobać sie w życiu.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-09-2007, 19:47   

cintra napisał/a:
Rety, przecież ja tego nie pisałam na poważnie!
Ah, OK, OK ^^; Wolałem się upewnić ;D
Inna rzecz że hameryka faktycznie idzie ku skrajnościom... >_<

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-09-2007, 19:57   

Niestety obawiam się, ze to ogólny trend. W mojej szkole ok 60% dziewcząt ma albo nadwagę albo niedowagę kwalifikujące sie do leczenia.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group