FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Następny
  Anime uczą
Wersja do druku
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2009, 15:35   

Ysengrinn napisał/a:
R2D2 napisał/a:
Za pomocą dwóch joysticków i kilku przycisków można zmusić mecha do wykonywania pełnego zakresu ruchu człowieka, prowadzenia celnego ognia ze zintegrowanych dział i odłączania w razie potrzeby poszczególnych elementów maszyny. (Co to za anime? Podpowiadam że nazywa się Code Geass ;)).


Pfff, też się miałeś czego czepić. Przypominam, że w takim Gundam Wing mieli nie joysticki, ale wajchy - przesuwali nimi w przód i w tył jak pakerzy na siłowni, a mech robił dokładnie to czego od niego chcieli.


A czy to w jakimś stopniu umniejsza słabość rozwiązania z Code Geass? ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-05-2009, 16:25   

Nie, ale temat z grubsza ma wskazywać pewne ekhm...unikatowe ciekawostki właściwe dla anime, a nie wykazywać, czy rozwiązania w CG są słabe, czy nie :P Wypisywanie więc owych Unikatowych Ciekawostek jest jak najbardziej wskazane ;P

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-05-2009, 19:22   

Tak w anime mechy bywają sterowane w różny niedorzeczny sposób. W paniponi za pomocą solniczek i padów od famicoma (d-pad i 4 przyciski) i oczywiście pilotuje to 11 letnie dziecko już na pierwszym spotkaniu. Ale paniponi trudno brać pod uwagę. Mnie bardziej uderzył fakt że mimo tych ograniczonych systemów kierowania wszystkie człekokształtne mechy zachowują się jak "klon pilota". Chodzi mi o te małe różnice w pilotażu, popisy i nawyki. Bo nie dość że po pierwszym spotkaniu nastoletnie dzieci pilotują te wielkie maszyny. Ale te wielkie maszyny zaczynają "wyglądać i ruszać się" jak ich piloci. Gdy mamy do czynienia z układem hydraulicznego przenoszenia sił to jeszcze można sobie wyobrazić ale przy użyciu pada to już trzeba być wirtuozem. Kolejna kwestia to przeniesienie obrażeń i lęków. Gdy pilot jest ranny nie przeszkadza mu to być pilotem jednak mech rusza się też jakby był ranny a gdy pilot boi się czegoś robot zasłania oczy rękami. Działa to również w przeciwną stronę. Jest to oczywista oczywistość.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2009, 22:14   

Paweł napisał/a:
JJ napisał/a:
I stają. Nie mogą się ruszać przez pięć sekund, a obrażenia są liczone dopiero po dłuższej chwili - i ni stąd ni zowąd któryś zaczyna krwawić, ewentualnie pada na ziemię.


Może to przez serotoninę? ;P

Bardziej adrenalinę ;) Do pewnego stopnia można by to wytłumaczyć szokiem pourazowym (a ludzie w tym stanie potrafią z połamanymi kończynami uciec spory szmat drogi) i obkurczaniem ścian naczyń krwionośnych w ramach reakcji obronnej organizmu. Do pewnego stopnia.

Teoria Mendla to pic na wodę, wszak jak dowodzi "Sailor Moon" dziecko bruneta i blondynki będzie mieć włosy różowe.

Chleb po namoczeniu zamienia się w plastelinę. ("Tytania" once again).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2009, 23:28   

Galnea napisał/a:
i obkurczaniem ścian naczyń krwionośnych w ramach reakcji obronnej organizmu. Do pewnego stopnia.


...za co właśnie odpowiedzialna jest serotonina przechowywana w płytkach krwi.

Oczywiście adrenalina też dużą rolę odgrywa i pozwala na niesamowite wyczyny, gdzie człowiek sięga po ilość rezerw energetycznych, która nie do pomyślenia byłaby w normalnych warunkach, z tym że w tym akurat przypadku nie o to chodziło.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 00:09   

Rana nie krwawi od razu po jej zadaniu. Na zranionym miejscu (policzku najczęściej) pojawia się najpierw cienka kreseczka, która poszerza się zdodnie z kierunkiem toru lotu pocisku/ostrza po czym od razu zamienia się w pełnoprawną, obkwicie krwawiącą i szeroką ranę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 00:25   

@R2D2
Wczoraj rozbiłem własną głową żyrandol, potem zaś rozciąłem sobie dłoń sprzątając. Mogę ci więc powiedzieć, z pierwszej ręki, że tak właśnie jest.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-05-2009, 01:40   

W japoni nie ma czegoś takiego jak indywidualne nauczanie. Japońscy nauczyciele są be i jeśli uczeń ze względów zdrowotnych nie może chodzić do szkoły to po prostu kibluje. Trzeba dodać, że te poważne choroby, na które cierpią bohaterowie ograniczają się do stanów grypopodobnych. Kaszel, gorączka i osłabienie. Tej wspaniałej wiedzy nabyłam dzięku Clannadowi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-05-2009, 01:49   

Jesteś głównym bohaterem? Fear not! Niezawodny plot shield ocali cię przed wybuchem twojego mecha( patrz Kira Yamato i Hero Yui), bomby atomowej, śmiertelnym wirusem, klątwą a nawet przebiciem mieczem wielkości wieżowca na wylot.

Athrun zawsze dostaje czerwonego Mobile Suita....zawsze....i zawsze je wszystkie psuje.
Bogowie Śmierci(shinigami) też mogą umrzeć( to kto zabierze ich dusze? shinigami shinigami?).
Jeżeli to tylko możliwe( brak drzew jest sporym problemem: patrz Battle Angel Alita i Casshern Sins) to sakura wciśnie się wszędzie.
Jeżeli nosisz okulary to twoje IQ skacze o 200 punktów w górę w skali lub jesteś wielkim cwaniakiem/oszustem.
Pakerny dziadek? Pewny kandydat do trumny ( nawet Kame-sennin zszedł po tym jak nie trafił Mafumbą w Piccolo Daimo{tak wiem Dragon Balls i wskrzeszenie ale liczy się że poszedł do piachu}).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 08:38   

demiCanadian napisał/a:
@R2D2
Wczoraj rozbiłem własną głową żyrandol, potem zaś rozciąłem sobie dłoń sprzątając. Mogę ci więc powiedzieć, z pierwszej ręki, że tak właśnie jest.


Ja dla odmiany w życiu się z tym nie spotkałem ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 12:18   

Paweł napisał/a:
Galnea napisał/a:
i obkurczaniem ścian naczyń krwionośnych w ramach reakcji obronnej organizmu. Do pewnego stopnia.


...za co właśnie odpowiedzialna jest serotonina przechowywana w płytkach krwi.

Oczywiście adrenalina też dużą rolę odgrywa i pozwala na niesamowite wyczyny, gdzie człowiek sięga po ilość rezerw energetycznych, która nie do pomyślenia byłaby w normalnych warunkach, z tym że w tym akurat przypadku nie o to chodziło.

W kwestii adrenaliny ok - nie zrozumiałam. Jednak wracając do serotoniny, to owszem, jest ona przechowywana w płytkach krwi, ale nawet jeśli bierze udział w obkurczaniu naczyń krwionośnych, to jako neuroprzekaźnika głównym jej zadaniem byłoby raczej tymczasowe znieczulenie miejsca zranienia. Za hamowanie krwawienia jest odpowiedzialna przede wszystkim produkowana przez nabłonek endotelina (którą w kategorii zwężania naczyń prześciga chyba tylko nikotyna) i płytkowy tromboksan.
W każdym razie sprowadza się to do tego, że akurat krwawienie z rany może nastąpić dopiero po chwili, z czym oboje się zgadzamy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-05-2009, 13:46   

Ciała ludzkie generują przyciągające się wzajemnie pola (ale tylko u płci przeciwnych), szczególnie mocno aktywne w okolicach ust, narządów rodnych i klatki piersiowej, które sprawiają, że jeśli bohater przewraca się na bohaterkę, to musi upaść na jej biust, między jej nogi lub idealnie tak, aby ją przy tym pocałować.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-05-2009, 13:59   

R2D2 napisał/a:
Ja dla odmiany w życiu się z tym nie spotkałem ;).


A spotkałeś się z czystym cięciem, na tyle głębokim, żeby krwawiło, które zachowywałoby się inaczej? Ciekaw jestem, jak to powinno wyglądać według Ciebie ^^.


Na temat:
To, czy ktoś zostanie trafiony pociskiem zależy w bardzo dużym stopniu, jak dobrym jest wojownikiem. Jeżeli jest zaprawiony w bojach, to serii z broni maszynowej unika bez wysiłku, a zranić go można tylko dokładnie wymierzonym strzałem z jakiejś silniejszej broni.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 14:34   

Vodh napisał/a:
R2D2 napisał/a:
Ja dla odmiany w życiu się z tym nie spotkałem ;).


A spotkałeś się z czystym cięciem, na tyle głębokim, żeby krwawiło, które zachowywałoby się inaczej? Ciekaw jestem, jak to powinno wyglądać według Ciebie ^^.


Owszem, rana może się tak zachowywać... Jeśli została wykonana żyletką, a nie ostrzem miecza (które swoją grubośc mieć musi, więc nie ma mowy by rana była widoczna dopiero chwilę po jej zadaniu) czy nabojem pistoletowym/strzałą :P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 16:41   

Shizuku napisał/a:
W japoni nie ma czegoś takiego jak indywidualne nauczanie.
A to zdaje się akurat prawda - jest to jeden z czynników sprzyjających utrzymywaniu się zjawiska hikikomori (jeśli ktoś nie przychodzi do szkoły, to najwyraźniej ma powód, i niekulturalne by było dopytywanie się o przyczynę).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group