FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Następny
  Wieści z kraju i ze świata
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-04-2010, 15:48   

Szczerze mówiąc zastanawia mnie co mieli na myśli autorzy tej notki. Prawda jest prawdą czytanie sobie z internetu "darmowych" kopii gdy coś można w danym kraju kupić przestępstwem jest. Ale jak to ma się odnosić do krajów, w których danej mangi się nie wydaje, i nie zanosi na to? Fan build up popularności (potencjalnego rynku zbytu) czy przestępczość? Rozumiem , że dla poprawności , mangi powinny być sprzedawane na całym świecie pod patronatem matczynego wydawnictwa. Ale nie dajmy się czarować liczba fanów (i terytorium) wzrasta szybciej niż dostępność papierowych wydań. internet zawsze będzie szybszy. Większość grup tłumaczących mangi przerywa "pracę" gdy tylko tytuł zostaje licencjonowany w danym kraju.
Wiem , że czytanie mang ściągniętych z netu jest nieładne. Ale do kogo właściwie jest ten apel? Do nas zagraniczników, czy może do Japończyków udostępniających rawy online ? :/
Jeżeli do nas , to nas w ogóle nie powinno być :]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-04-2010, 18:08   

Polaczki-biedaczki zawsze i tak będą mały za mało pieniążków, lepiej kupić wódkę, szlugi, sponiewierać się nielegalnym towarem, byleby tylko mangi nie kupić.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-04-2010, 18:29   

Slova, a teraz mi wytłumacz, proszę, w którym miejscu twój post odnosi się do cytatu Keiia lub postu Kokodina, bo jako żywo związku nie widzę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-04-2010, 20:22   

kokodin napisał/a:
Wiem , że czytanie mang ściągniętych z netu jest nieładne. Ale do kogo właściwie jest ten apel? Do nas zagraniczników, czy może do Japończyków udostępniających rawy online ? :/

A mianowicie chodzi mi o to, że nawet przy ogólnodostępnych wersjach papierowych będa rawy i będą skanlacje. Ja sam nie raz usłyszałem, że jestem durny, bo kupuję anime.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-04-2010, 20:38   

Slova napisał/a:
kokodin napisał/a:
Wiem , że czytanie mang ściągniętych z netu jest nieładne. Ale do kogo właściwie jest ten apel? Do nas zagraniczników, czy może do Japończyków udostępniających rawy online ? :/

A mianowicie chodzi mi o to, że nawet przy ogólnodostępnych wersjach papierowych będa rawy i będą skanlacje. Ja sam nie raz usłyszałem, że jestem durny, bo kupuję anime.


A drugą prawdą jest to, że gdyby nie było skanlacji to nikt by nie wiedział o ich istnieniu i nie kupował tych serii za granicą. Poza tym nie czarujmy się. Ile mang z Weekly Shonen Jumpa jest wydawanych na naszym rynku? Tylko Naruto i Bleach. W życiu bym nie zapoznała się z One Piece gdyby nie te metody. I gdyby ta manga wyszła w Polsce to kupiłabym ją, mimo że to większy tasiemiec niż oba te tytuły (a końca nie widać). Tak więc wszystko zależy od dobrej woli kupującego. A że pazerność ludzka nie zna granic to żadna nowość.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2010, 02:12   

Weekly Shounen Jump nic tak naprawdę nie wie o piractwie tak samo jak cała reszta firm fonograficznych i tak dalej, prawdą jest to, że dzięki piractwu można się wzbogacić (wbrew fałszywym badaniom jak to się okazało). Wiele ludzi używa nielegalnych kopii by móc ocenić czy coś jest warte obejrzenia, nie ukrywam, że też tak robię. Kupuję dobre płyty z muzyką. Dla przykładu jeden z moich ulubionych zespołów wydał niedawno płytę przesłuchałem kilka razy i doszedłem do wniosku, że warto tym bardziej, że cena edycji limitowanej (zespół wydał 2 płyty a edycja limitowana to 2 płyty razem) to 100 zł i wszystko ładnie opakowane plus wywiad, biografia, zdjęcia i kod do strony z dodatkowymi materiałami. Jak się chce to można walczyć o potencjalnego kupca a w Polsce nie ma co liczyć na mangę, która wychodzi na równi z rozdziałami w Japonii, gdyby wychodził (np. jeden dzień później - dajmy czas na przetłumaczenie) Weekly Shounen Jump Polska to kupiłbym gazetę a takowej nie ma. Poza tym myślę, że mają na myśli swój kraj bo niedorzeczne byłoby zamieszczanie takiej informacji.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 15:18   

O! Shuisha zlikwidowała Raw-Paradise. Widać faktycznie się wkurzyli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-04-2010, 15:36   

Wiecie, podano dopiero co, że sprzedaż mang w ubiegłym roku w USA spadła o 20% A nie czarujmy się, jeśli Japończyków obchodzą rynki zagraniczne, a podejrzewam, że obchodzą w stopniu znikomym, to właśnie głównie amerykański.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 16:13   

Po raz 14 rozdano nagrody im. Osamu Tezuki
Nagroda główna
Hyouge Mono - Tea for Universe, Tea for Life
Yoshihiro Yamada - Kodansha

Najlepszy debiut
Mushi to Uta
Haruko Ichikawa - Kodansha

Krótkie dzieło
Thermae Romae
Mari Yamazaki - Enterbrain

Nagroda specjalna
Yoshihiro Yonezawa (1953-2006)
współzałożyciel Comiketu, krytyk komiksowy

więcej:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-04-19/14th-tezuka-osamu-cultural-prize-winners-announced

Powiem tak, nie znam żadnego z tych tytułów, a spotkałem się tylko z jednym. Zachodnio-internetowy rynek jeszcze nie jest taki duży, jak można by się było spodziewać.

vries napisał/a:
Wiecie, podano dopiero co, że sprzedaż mang w ubiegłym roku w USA spadła o 20% A nie czarujmy się, jeśli Japończyków obchodzą rynki zagraniczne, a podejrzewam, że obchodzą w stopniu znikomym, to właśnie głównie amerykański.

Akurat na zagranicy to wrażenia nie zrobi, bo skany można pozyskać przez sieci P2P. A strona Raw-Paradise jak sama nazwa wskazuje nie prowadziła żadnych tłumaczeń. Ostrzeżenie nie było też w języku angielskim, więc nie było kierowane do społeczności międzynarodowej. W zeszłym roku mieliśmy kryzys, więc może stąd taki spadek... Z drugiej strony obawy słuszne. Zobaczymy jak będzie w tym roku...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2010, 20:38   

Z okazji piątych urodzin Anime Gate w sklepach yatta.pl i animekompas.pl można zamawiać anime w promocyjnych cenach. Kompletne wydanie Ergo Proxy można dostać już za 39.99 zł, Haibane Renmei za 19.99 zł, Kawalera miecza za 49.99 zł, a Ostatniego Strażnika Magii za 9.99 zł. Muszę przyznać że ceny są znakomite i jest to świetna okazja by uzupełnić kolekcje anime.

Poza tym w sklepie Merlin.pl można zakupić Cyber Cito Oedo za 10.00 zł.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-05-2010, 08:41   

Nie mana merlinie to nie kupię, nie mam zamiaru zakładać piętnastu kont w różnych sklepach. Czy oni nie widzą, że celując w największe internetowe sklepy trafią z promocją do większej rzeszy klientów?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2010, 19:14   

Skanlacje na celowniku.
Ciekawe, czy będą widoczne jakiekolwiek efekty tej współpracy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2010, 19:47   

Dla tych co mają Canal+, nowe anime od 16 czerwca. W takich chwilach żałuję że nie mam tego kanału, ale może kiedyś puszczą tę serię na Hyperze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2010, 21:43   

O proszę, a ja raz, że C+ mam, dwa, że Mononoke nie widziałem, a obejrzeć zamierzałem. Co za praktyczny zbieg okoliczności :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2010, 19:32   

Keii napisał/a:
Skanlacje na celowniku.
Ciekawe, czy będą widoczne jakiekolwiek efekty tej współpracy.


Z mojego punktu widzenia, gdyby nie skanlacje to rynek mangowy na świecie leżałby i kwiczał srogo, kończąc się w mękach. Wielu ludzi nie lubi kupować kota w worku i woli przeczytać kilka chapterów w internecie, a później dokonać ewentualnego zakupu. Ja tak mam, gdyby nie skany to w mojej kolekcji nie byłoby 19 tomików FMA w wersji polskiej o innych tytułach nie wspominając. Jest też wiele pozycji, które będę zbierał jak tylko zostaną u nas wydane, przykładowo takie One Piece (dzięki skanom z internetu).

Wiem, ktoś za chwilę rzuci tekstem "kup wydanie zagraniczne tytuły xxx zamiast czekać na jego wydanie u nas" ale łatwo jest mówić. Japońskim nie posługuję się jeszcze na tyle dobrze, aby ściągać mangi prosto z kraju ich pochodzenia, a jak niekiedy widzę cenzurę wydawców anglojęzycznych (przykładowo ocenzurowanie śmierci Greed'a z FMA na krzyżu) albo bzdetne i niepotrzebne zmiany w imionach i nazwiskach oraz całej masie innych rzeczy (przykładowo mój ukochany Meitantei Conan) to mnie skręca. Więcej języków obcych nie znam.

Jest wielu ludzi, którzy myślą inaczej niż ja i wolą ściągać nielegalne skany, nie kupują oryginałów i jeszcze zbijają na tym kasę (spotkałem się z przypadkami w stylu "świeżo wypalone CD z tomikami danego tytułu za 5zł w górę"). Takich ludzi szczerze nienawidzę i generalnie to właśnie z nimi powinno się walczyć ale nie w taki sposób, że cierpią na tym dobre i niewinne osoby, które chcą się zapoznać z jakimś tytułem.

Tyle z mojego punktu widzenia w tym temacie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 63 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group