FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61, 62, 63  Następny
  Wieści z kraju i ze świata
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-02-2010, 03:17   

Przeczytałem sobie co anime gate napisało na swojej stronie, do premiery tak afiszowanego na tanukach tytułu, jakim jest last exile. Niestety udowodniło to jedynie moje przypuszczenia.
Cytat:
Dostępna tylko w następujących sklepach: animekompas.pl; merlin.pl; wybrane salony sieci EMPiK.

Nakład edycji kolekcjonerskiej jest ograniczony i nie będzie wznawiany, dostępnych będzie tylko 500 egzemplarzy.

Oznacza to nie mniej nie więcej, że rynek anime w Polsce jest tak niszowy, jak w prl-u przemysł. Co prawda nie sądzę aby to był dobry przykład, bo mnie na przykład na to po prostu nie stać, ale nawet nasze forum liczy więcej niż 500 osób. Mimo to, wydaje mi się że tak stare anime, co prawda dobre, nie pasuje do tak hucznej oprawy "premiery".

Z resztą byłem ostatnio w empiku zerknąć co mają i kilka odcinków ghost in the shell leżało koło bakugana i ben tena o zgrozo, nic więcej. Czyli od czasu mojej ostatniej wizyty sprzedali wszystkie odcinki daphne, cawalera d'eon , trinity blood, ergo proxy i może coś jeszcze, natomiast nie zgromadzili praktycznie nowych zapasów. I ja się dziwie dlaczego rynek anime jest niszowy, po prostu boją się go rozbujać.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2010, 07:58   

Co do rynku anime w Polsce - owszem, jest niszowy, ale Ameryki tym nie odkryłeś... nie wiem natomiast co jest złego w wydawaniu starszych tytułów - jeśli tylko się sprzedadzą.

kokodin napisał/a:
natomiast nie zgromadzili praktycznie nowych zapasów.

A tym akurat bym się nie przejmował - zawsze można zamówić, a jeśli odbierzesz w którymś Empiku, to za przesyłkę nie płacisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-02-2010, 09:28   

Szczerze mówiąc nakład tej edycji kolekcjonerskiej jest naprawdę spory jak na warunki naszego rynku. Dla porównania Mass Effect w wersji deluks miał nakład ledwo 2000 sztuk, Warhammer Online - 600 sztuk, a przecież rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej masowy niż m&a. Czyli nie jest tak źle.

A Empikiem też bym się nie przejmował. Większość osób i tak zamawia przez empik.com z powodu rabatu i możliwości odbioru w salonie, albo w innych sklepach internetowych, mających lepszą ofertę i ceny.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-02-2010, 20:38   

Nie nie, mi nie chodzi o to że wydali last exile (bo to dobrze) tylko o to w jaki sposób to zrobili. Z mojego punktu widzenia powinni wpuścić do sklepów cichcem 10 rożnych tytułów w małych nakładach i wznawiać jak było wzięcie a dopiero po jakimś czasie wypuszczać zestawy kolekcjonerskie. To mi wygląda jak wymuszona reanimacja, ratowanie firmy poprzez wydanie czegoś sprawdzonego w innym opakowaniu plus wydanie tego samego w normalnym. To nie wygląda niestety na towar premium, raczej jak zabawka dodana do happy meal-a. Po prostu zgrywanie premier zaległości wydawniczych z wielka pompą mi nie pasuje. Gdyby ograniczyli się do wydania tych 4 płyt dvd powiedział bym "nareszcie się ruszyli" A za kasę wydaną na kolekcjonerskie wydanie, mogli by może i wydać jakiś dwu płytowy tytulik.
Niestety ja już się przejechałem na ich wydaniach wiec mam do czegoś takiego uprzedzenie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-02-2010, 17:52   

Jest zielone światło dla wszystkich spin-offów na podstawie gry Da Capo. Na zalew haremówek spod tego szyldu jednak się nie zanosi, na pierwszy ogień idzie... magical girls z Sakurą w roli głównej. Jeden z faworytów na moją listę "tego na pewno NIE CHCĘ zobaczyć"...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 00:06   

Oto fragment newsa z jednego portalu udostępniającego anime. Koniec świata. Fani Haruhi łączę się z wami w bólu czytając nazwiska polskich 'seyuu'.

Cytat:
Wydawnictwo Anime Gate ogłosiło, iż szykuje się polski dubbing "Haruhi Suzumiya no Yuutsu"! Prace rozpoczną się w maju, a gotowa pierwsza seria zostanie wyemitowana w telewizji Hyper.
Potwierdzono, że piosenki z anime również zostaną przetłumaczone.

Oficjalna obsada:
Haruhi Suzumiya - Dorota Rabczewska
Mikuru Asahina - Katarzyna Cichopek
Nagato Yuki - Weronika Książkiewicz
Kyon - Borys Szyc
Itsuki Koizumi - Piotr Kupicha

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-04-2010, 00:14   

0rdi... to naiwna wkręta, czy naprawdę nie załapałeś, że to news z cyklu 1 kwietnia? ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-04-2010, 00:25   

0rdi napisał/a:
Itsuki Koizumi - Piotr Kupicha


*wyobraża sobie Koizumiego śpiewającego Kyonowi "A teraz chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie..."*

Do want! XD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-04-2010, 00:26   

...a, to teraz już wiem kim jest Piotr Kupicha ;p Jeszcze tylko ustalić kim jest owa Książkiewicz i mam opanowaną tą zacną obsadę ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 09:24   

Costly napisał/a:
0rdi... to naiwna wkręta, czy naprawdę nie załapałeś, że to news z cyklu 1 kwietnia? ;p


Brałem to pod uwagę, ale czy nie warto choć na chwilkę sobie wyobrazić tego, tego, tego czegoś? ; )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-04-2010, 16:05   

Manga Kami nomi zo Shiru sekai ma zostać zanimowana.

Jako fanka tego cyklu mam do powiedzenia tylko jedno: HELL, YES!



...czy ja właśnie sie przyznałam że z niecierpliwością oczekuję na haremówkę?

Teraz moim jedynym adaptacyjnym życzeniem pozostaje Mirrai Nikki, obym i tego doczekała.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2010, 16:32   

Tren napisał/a:
Manga Kami nomi zo Shiru sekai ma zostać zanimowana.

O! Super, też strasznie lubię ten tytuł, a przedstawione w nim podejście do tematu "haremówki" jest na tyle oryginalne (a z drugiej strony dosłowne), że ma szanse zdobyć sobie pokaźną grupę fanów - jak na razie mangą interesuje się niestety dość mało ludzi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-04-2010, 16:59   

Komentarze na MALu były dość entuzjastyczne XD. Z drugiej strony boję się, że to spaprzą (np. wsadzą niepotrzebny fanserwis)... ale właściwie to nie. Manga zapewne pozostanie jedyna słuszna, a mnie do szczęścia wystarczy ujrzenie zanimowanego Keimy (który jest najgenialniejszym głównym bohaterem haremówki jakiego spotkałam).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-04-2010, 10:05   

Osaka Considering Regulating "Boy's Love" Manga.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2010, 11:46   

W Shueishy się wkurzyli.
Przetłumaczone oświadczenie:
Cytat:
To all our readers
There are now many people unjustly posting copies of manga on the internet. These unjust copies are inconsistent with mangakas' feelings. They are also distorting the authors' intentions of "I want the work to be read this way". The actions of posting these unjust copies on the net, into which the mangakas have poured their hearts, are not only hurting mangakas in real life but are also against the law, even if done in a light-hearted manner. Every time we discover such "unjust copies", we talk to the mangaka and consider every possible countermeasure. But the number of inconsiderate people is great, and at present we cannot deal with all of them. We have a request for all our readers. The unjust internet copies are deeply hurting the manga culture, mangakas' rights, and even mangakas' souls. Please understand once again that all of that is against the law. Also, the mangakas and Shueisha will severely deal with any unjust copies found on the internet. We ask that our readers please continue to support us.

~Weekly Shounen Jump editorial department

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 63 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group