FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Anime skłaniające do rozmyślań/refleksji
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-09-2009, 00:47   

Ciekawym przykładem sztucznej inteligencji która "ożyła" jest Ergo proxy. Mamy tam do czynienia z wysoce zaawansowaną technicznie bezduszną sztuczną inteligencją, Która jedynie wykonuje polecenia. Jednak w momencie zetknięcia się z pewnym wirusem androidy zaczynają wychodzić poza ich standardowy program. Jeden z nich zmienia się nawet w ekscentryczne dziecko, zdolne do użycia wyobraźni czy nazwania własnych uczuć. Ironią jest w tym to, że ten sam wirus zmienił setki innych (większość) androidów w bezużyteczne kukły czekające na zagładę w pozycji modlitewnej. Jedynie nieliczne były w stanie "wymyślić" sobie cel "życia" i stać się spontanicznymi istotami. Ciekawe jest też to, że te nieliczne "żywe" maszyny była w stanie zatroszczyć się, wyczuć uczucia innych podobnych im maszyn. Skłamać w taki sposób by oszczędzić im cierpienia.
Wszystko to wydaje się nam nierealne, jednak z perspektywy obecnego tempa rozwoju informatycznego i tych kilku wieków pomiędzy nami a akcją ergo proxy. 60 lat temu szacowano że świat potrzebować będzie pięciu kalkulatorów, a od 20 lat mamy takie maszyny w zegarkach. Być może sztuczna inteligencja i nam się jeszcze objawi, może nie spontaniczna ale jakaś na pewno.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2009, 14:08   

kokodin dobrze powiedziane. Widzę że w tym temacie dużo osób przytoczyło temat Ergo Proxy które rzeczywiście jest niemal dziełem sztuki, po prostu genialny tytuł. Te psychodeliczne klimaty które teraz częściowo są jeszcze w sferze s-f kto wie czy za jakiś czas nie przeinaczą się w rzeczywistość, z pewnością sam motyw życia pod kopułą jest najbardziej realny z racji rosnącej dewastacji planety i zanieczyszczeń. Jeżeli takowa przyszłość miałaby nas czekać to jednym z niewielu jej pozytywów byłyby komputery, mam na myśli na chwile obecną nasze laptopowe tablety. Wyobraźmy sobie ze nie musimy latać z ołówkiem i kartką żeby coś zapisać, że nie musimy żadnych książek właściwie tachać ze sobą, że nie musimy miec gps osobnego, taki motyw komputerów przejawił się w Ergo i bardzo mi się podoba, z niecierpliwością oczekuje wejścia tej technologii w życie.

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Noothingg Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2009, 12:48   

Ktoś przede mną (przepraszam nie mam pamięci do ników) podał tytuł Elfen Lied oczywiście zgadzam się. Chociaż zdania na temat tego anime są bardzo podzielone jedni uważają je za chore i beznadziejne (po części jestem w stanie ich zrozumieć. Krew, nagość i jeszcze troszkę krwi). Inni natomiast widza w tym Anime prawdę o ludziach. Potworność i nieczułość na cierpienia innych. Wybaczenie i poświecenie. Do mnie osobiście przemówiło to anime ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2009, 20:10   

Noothingg napisał/a:
Inni natomiast widza w tym Anime prawdę o ludziach. Potworność i nieczułość na cierpienia innych. Wybaczenie i poświecenie. Do mnie osobiście przemówiło to anime ;p

Dokładnie takie przesłanie ma nieść to anime, jeżeli ktoś pomimo krwi i nagości potrafi zauważyć to przesłanie to może śmiało powiedzieć że to anime zostało stworzone dla takich właśnie widzów.
Właśnie skończyłem Clannad After Story i powiem wam że daje do myślenia, jest nutka magiczności ale przesłanie jest dość realistyczne i podczas oglądania były momenty
Spoiler: pokaż / ukryj
dramatu i aż łezka kręciła w oku ale happy end jest
. Na prawdę polecam, może na początku być ciężko się przemóc do obejrzenia bo tak tez miałem ale potem jak sie wciągnie to już sie automatycznie do końca ogląda ;-] będzie mi się teraz pewnie przez kilka dni kołatać po głowie to wszystko. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Komin
Gość
PostWysłany: 08-12-2009, 13:28   

Jeśli chodzi o anime to chyba nie mam raczej faworyta, ale w mandze. U tego jest sporo. Chyba najbardziej, że tak się wyrażę poruszyło mnie "After School Nightmare" Mozoushiro Setony. Piękna kreska, wspaniała historia poruszająca tematy własnej tożsamości no iu zaskakujące, alegoryczne zakończenie. A w Elfen Liedzie nie doszukiwałbym się jakieś głębszej treści :). Poprostu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group