FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Anime dobre na zmiany....
Wersja do druku
Ewachan Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 19:02   Anime dobre na zmiany....

Pewnie mieliście moment w swoim życiu kiedy chcieliście coś zmienić.
W tym temacie chciałabym spytać jak anime zmieniło wasze życie?
i spytać czy znacie jakieś anime godne polecenia dziewczynie, która by chciała zmienić swoje życie na lepsze :D coś motywującego?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2010, 19:42   

Po pierwsze polecam Ci lekturę tematów ¤ Anime skłaniające do rozmyślań/refleksji i Jak M&A wpływa na Wasze życie???. Obydwa topiki są całkiem ciekawe i częściowo łączą się z tematyką założonego przez Ciebie tematu.

Natomiast jeśli chodzi o zadane przez Ciebie pytanie... Cóż, nigdy nie szukałem w anime wzorców lub elementów, które miałyby zmienić mnie w lepszą osobę. Mało tego - taka próba pewnie skończyłaby się całkowitą porażką, gdyż większości anime bardzo daleko do dzieł filozoficznych i traktatów moralizatorskich. Mówiąc wprost - szukasz w złym miejscu.
Powrót do góry
szakal161 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2010, 23:10   

Jak dla mnie jednym Przełomem było anime HSD Kenichi po obejrzeniu go 2 razy zapisałem się na sztuki walki takie jak "Shaolin kung-fu" oraz MMA "ProMai" ^^ I naprawdę kocham to teraz ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-03-2010, 18:58   Re: Anime dobre na zmiany....

Ewachan napisał/a:

i spytać czy znacie jakieś anime godne polecenia dziewczynie, która by chciała zmienić swoje życie na lepsze :D coś motywującego?


Tengen Toppa Gurren Lagann
Baccano!
On Your Mark
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2010, 21:30   

Zmiany były czymś, co mi się przydało, aż czekałam, na coś świeżego, na jakieś nowe hobby, bo nudziłam się i to bardzo... Więc tak, anime jest dobre na zmiany. Wyrwało mnie z tego poczucia ''Rany, znów wracam do domu i znów min się nudzi, nie mam co robić, pomocy!''. Ok, piszę, jakby nagle zmieniło się nie wiadomo ile. Poza tym uwielbiam wymyślać teorie spiskowe do wszystkiego (co by było gdyby...), a większość serii aż się prosi o takie teorie (choć szukania pairingów na siłę tam, gdzie ich nie ma, zwłaszcza yaoi/yuri wkurza mnie ostatnio niemiłosiernie...) Problem w tym, że teraz z kolei nie mam za wiele czasu na oglądanie... Życie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2010, 13:16   

Będąc z wykształcenia (a dokładniej w procesie tegoż :P ) pedagogiem, mogę strzelać, że takim anime był dla mnie Great Teacher Onizuka. Chociaż jeśli już spowodowało to we mnie jakąś zmianę, to na tyle subtelną że niezauważalną. Zwłaszcza że pomysł studiów pedagogicznych pojawił sie całe lata po obejrzeniu tej serii, ale kto wie, kto wie...

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2010, 15:08   

"Zmienić swoje życie" przez obejrzenie jakiegoś anime? Niestety, nie umiem udzielić poważnej odpowiedzi na to pytanie innej niż "screw anime, get a life".

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-03-2010, 15:32   

Ze zmianą na lepsze to rzeczywiście anime raczej nie pomoże. Faktem jest natomiast, że Neon Genesis Evangelion (ta, śmiejcie się) coś w moim życiu zmieniło - sposób spostrzegania. Odkąd obejrzałem tę serię o wiele wyraźniej widzę, że ogromna większość ludzkich problemów bierze się z niedostatków komunikacji - ludzie nie chcą lub nie są w stanie się nawzajem zrozumieć, więc wdają się w kłótnie, nie potrafią odpuścić, widzą złośliwość zamiast troski i głębsze uczucie tam, gdzie jest tylko grzeczność. Niszczą życie sobie i bliskim tylko dlatego, że opacznie zrozumieli słowa innych i nie zwrócili uwagi na możliwe znaczenie swoich.

Niestety życie nauczyło mnie dodatkowego rzeczy - możesz wiedzieć, że przeszkody w komunikacji istnieją, ale w wielu przypadkach i tak Ci się to niczego nie przyda. Będziesz wiedział, że zbliża się katastrofa, ale nie będziesz w stanie zrobić niczego, żeby jej uniknąć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2010, 15:58   

Costly napisał/a:
"Zmienić swoje życie" przez obejrzenie jakiegoś anime? Niestety, nie umiem udzielić poważnej odpowiedzi na to pytanie innej niż

Utena!
z jej wiekopomnym morałem

Spoiler: pokaż / ukryj
"screw anime, get a life".

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-03-2010, 16:04   

Na pewno moje życie zmienło "Lady Oscar", gdyż po obejrzeniu tego anime odbiła mi szajba na punkcie rewolucji francuskiej, co z kolei wpłynęło na kilka ważnych, życiowych decyzji. Bez dwóch zdań "Sailor Moon" - gdyby nie ono, nie byłoby mnie pewnie tutaj.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group