FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  ---
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-12-2010, 20:45   

Nikt by nie chciał tracić pieniędzy, tylko jeżeli się nie nauczycie poprawnie formułować myśli, to nawet nie będziecie mieć szans tam się znaleźć, bo żadna instytucja Wam nie da kredytu ani dofinansowania, bo sensownego wniosku nie napiszecie...

Nie chodzi o to, żeby sypać formułkami typu "Joł kliencie!" w dowolnym tonie (chociaż ta druga wersja przynajmniej była po polsku i bez literówek). Chodzi o to, żebyście napisali JASNO, co KONKRETNIE planujecie. Szczerość i otwartość - fajnie, ale prosimy w poprawnej polszczyźnie, starannie, a przede wszystkim bez ogólników.

Z tego co zrozumiałam:
1. Chcecie założyć studio produkujące filmy animowane stylizowane na anime. Fajnie. To, czy macie do tego odpowiednio utalentowanych ludzi, to generalnie nie nasza sprawa, ale byłoby fajnie, jakbyście przynajmniej okreslili, JAKIEGO typu animacje chcecie produkować. Anime są BARDZO różne, kierowane do róznej publiczności, inne osoby będą zainteresowane przygodówką, inne haremówką, a jeszcze inne ostrym ecchi.
2. Próbujecie się dowiedzieć, czy polska widownia będzie zainteresowana - i tutaj zaczęłabym na Waszym miejscu od zorientowania się, czy w ogóle tego typu produkcje się w Polsce sprzedają. Dowiedzieć się, jak funkcjonują wydawnictwa, czy przynoszą zyski, czy straty, a jesli zyski, to z jakiego typu produkcji, a co jest kompletną klapą;
3. Chcecie dystrybucji poprzez streaming, i to płatnej. A zrobiliście najpierw kosztorys, żeby wiedzieć, ile minimum musieliby zapłacić klienci, żeby inwestycja się zwróciła? Dopiero na tej podstawie możecie pytać, "ile bys zapłaci", pamiętając, żeby proponowana w ankiecie cena minimalna była w stanie pokryć koszty przy pomyślnych wiatrach.

A przede wszystkim - to jest forum fanów, nie marketingowców (chociaż paru by sie znalazło). Możemy mówić za siebie ("ja bym kupiła za 10 złotych"), nie za ogół społeczeństwa. Pamiętajcie, że to nieduża i niespecjalnie reprezentatywna próbka, jeżeli chcecie prowadzić badania marketingowe w tym miejscu, to wyniki będą raczej tendencyjne. Nie twierdzę, że nie powinniście, tylko żebyście wzięli na to poprawkę.

A co do pytań(?) zawartych w pierwszym poście: dla mnie (ja - jedna osoba, NIE ogół fanów) znacznie bardziej liczy sie jakość, niż to, czy coś odpowiednio "przypomina" anime. Nie oglądałabym anime dlatego, że to anime, tylko dlatego, że reprezentuje któryś z gatunków, które lubię i ma odpowiadające mi walory rozrywkowe (np. dla mnie: ciekawą fabułę, barwne postaci, elementy fantastyczne, nie zawiera ecchi, nie skupia się na romansach). Dokładnie te same cechy będą decydować, czy obejrzę animację zachodnią, ewentualnie zachodni film fabularny. Dlatego też dla mnie okreslenie:
Cytat:
problemy, które spowodowały wspięcie się japońskiej animacji na wyżyny popularności w latach 80 i 90
jest skrajnie nieprecyzyjne i o Waszej planowej działalności nie mówi mi NIC.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2010, 20:52   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:14, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-12-2010, 20:58   

Napiszę w punktach, żeby było jaśniej...
1. Neostorm, czego dotyczy ten temat:
- istniejącego/ nieistniejącego studia produkującego filmy animowane
- tworzenia polskiej animacji a la anime
- tworzenia animacji w języku polskim i angielskim
- legalnego rozpowszechniania anime w Polsce za pomocą internetu
- opłacalności produkowania filmów animowanych w Polsce
- opłacalności sprzedawania filmów animowanych na zasadzie downloadu/ streamingu?!

2. Rozumiem, że chcesz się czegoś dowiedzieć od forumowiczów. W takim wypadku wypadałoby odpowiadać grzecznie i wyczerpująco na ich pytania. Nie wiedząc o co chodzi, nie są w stanie odnieść się do twoich propozycji.

3. Jeżeli chcesz zamieścić na forum ankietę, to najlepiej podaj do niej link w swoim pierwszym poście.

4. Nikt nie lubi kupować kota w worku. Chcąc sprzedać/ zareklamować jakikolwiek produkt, wypadałoby pokazać ludziom jakieś próbki.

5. Polecam dalsze korzystanie z trybu korporacyjnego.

6. Pisz po ludzku, ponieważ na razie większa część twoich postów przypomina strumień świadomości, czytelny tylko i wyłącznie dla ciebie. Pamiętaj, ty wiesz o co ci chodzi, my niekoniecznie. Dlatego musisz wyrażać się na tyle zrozumiale, aby dyskusja (jakakolwiek) była możliwa.

7. Temat pod obserwacją. Albo zastosujesz się do prośby, albo zamknę go w pigułę...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-12-2010, 21:08   

Swoją drogą - Wy na serio znacie się na animacji, czy też liczycie, że znajdziecie rysowników z łapanki?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-12-2010, 21:18   

Żeby tylko rysowników. A a dubbing, a animacja, a reklama to pies?
Tworzenie animacji to droga zabawa- tak droga, że Nickelodeon (jeden z większych amerykańskich graczy na rynku) tym najlepszym pomysłom daje kilka odcinków na próbę, a twórcy powinni modlić się do słupków oglądalności.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2010, 21:30   ---

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-12-2010, 21:36   

Neostorm napisał/a:

Ogólne założenia tematyczne to szeroko pojęte sci-fi z naciskiem na problemy
związane z wpływem tecnologii na społeczeństwo, dróg rozwoju ludzkości
oraz odwiecznego konfliktu człowiek-maszyna.


Ja wiem, że się czepiam, ale ten temat jest w cholerę przewałkowany. Matsumoto sporo się o tym naprodukował.

Poza tym kwestia języka- zamierzacie wynająć angielskich/amerykańskich aktorów? To będzie kosztowało, a polscy raczej się za to nie wezmą.

Nie przemawia też do mnie pomysł "al'a ambitniejsza animacja japońska". Jaka? Utena? NGE? Niezależne studio może zrobić co najwyżej krótkometrażówkę, pełny serial to konkretne pieniądze.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Accelerator
Gość
PostWysłany: 08-12-2010, 22:34   

Najlepiej by było, gdybyście stworzyli chociaż kilka artworków (nie wspominam tutaj o żadnym trailrze czy animacji, bo do tego potrzeba dużo ludzi i czasu). Mając coś takiego w arsenale, można śmiało uderzyć do ludzi z zapytaniem typu "Co o tym sądzicie? Czy chciałbyś to głębiej poznać?".
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-12-2010, 22:50   

O, właśnie. To pokazałoby też, że faktycznie jest wśród Was ktoś kto umie rysować i cała ta dyskusja nie jest zupełnie zawieszona w próżni.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2010, 00:29   

Neostorm napisał/a:
-tworzenia polskiej animacji a la "ambitniejsza animacja japońska"

No i zbankrutujecie, bo trzeba raczej szukać komercyjnej, rentownej i nie koniecznie przepakowanej formy animacji. Nie sądzę by na towarze niszowym dało się dużo zarobić jako pierwszym produkcie. Musiał by być wtedy na prawdę dobry. Krytycy krytykami a rynek rynkiem. Zarobić można tylko na ilości.
Neostorm napisał/a:
- tworzenia animacji w jezyku polskim i angielskim (polskim w zaleznossci od zainteresowania)

Tworząc animację w języku polskim musieli byście stworzyć całe zaplecze od podstaw. Dubbing w Polsce wymarł a nowożytni jest kompletnie niestrawny. Przykłady Harry Potter lub cały Disney aktorski.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-12-2010, 02:22   

Cytat:
Cytat:
6. Pisz po ludzku, ponieważ na razie większa część twoich postów przypomina strumień świadomości, czytelny tylko i wyłącznie dla ciebie. Pamiętaj, ty wiesz o co ci chodzi, my niekoniecznie. Dlatego musisz wyrażać się na tyle zrozumiale, aby dyskusja (jakakolwiek) była możliwa.

6. Jesteśmy zaszczyceni.


G... Ng.... NhahahahahahahahAHAHAHAHAHAHA... <rolls over and dies>

Przepraszam, naprawdę próbowałem się powstrzymać.

Dla dobra tego forum (i swojego własnego przede wszystkim) polecam Ci wybrać się na pielgrzymkę do Tybetu, gdzie poznasz tajniki sztuki przekazywania myśli za pomocą słów. Do tego czasu niestety nie wróżę wielkich sukcesów.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 16:50   

Jeżeli mogę zasugerować coś od siebie: Wydaje mi się, że najpierw na dobry początek powinniście spróbować stworzyć jakąś 'mangę'. Koszta produkcji są o wiele mniejsze, sam proces twórczy mniej skomplikowany, a co za tym idzie ryzyko jest znacznie obniżone. Zrobicie parę historii, zobaczycie czy ludziom się spodobają, a jeśli tak, na pewno znajdziecie ludzi, którzy mając pewność, zgodzą się podjąć większe ryzyko jakim jest zrobienie animacji. Tak ma się w większości sprawa z anime, manga sama w sobie jest ankietą czy warto inwestować w animowanie.
Polski rynek radzę olać ciepłym sikiem, twórcy gier już dawno to zrobili. Niestety jest za mały by kogokolwiek wyżywić. Jak powiedział gość z Egmontu, dobry twórca komiksu to taki, który sprzeda się na świecie, a przy okazji wydamy go my. I nie przejmuj się, jak nie wydadzą, zrobi to Google.com...

I jeszcze jedna sprawa: bez urazy, ale wasz dobór kolorów wygląda jak byście się urwali z ASP. Może moje przekonanie o niej jest błędne, ale jest jakie jest: "Kontrast Jurek, powtarzam kontrast i jeszcze więcje szarego!!" Może to tylko moje własne odczucie, ale... :

tl1.png
Plik ściągnięto 1546 raz(y) 5,1 KB

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 18:59   ---

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2010, 19:19   

Cytat:
Neostorm - jak znajdziesz jelenia który da Ci na to wariactwo pieniądze, to masz u mnie piwo. I drugie, jeśli podasz jego namiary i telefon.

Historia wydawania anime w Polsce zna takie przypadki.

Ale serio, obserwując rozwój rynku anime w Polsce niemal od początku jego istnienia, mogę jasno stwierdzić, że wydawanie go nigdy nie było opłacalnym zajęciem. Tylko naj- tytuły (Miyazaki, Satoshi Kon) jakoś tam schodziły, większość sprzedawała się dość przeciętnie albo wcale. Zaś podejście polskiego fandomu do krajowych tworów mangowych było zwykle dość chłodne (owszem, są wyjątki, jak "Meago Saga", która w tej chwili czeka na premierę w Japonii). Zaś z tworzonych domowymi metodami animacji opartych o wzorce japońskie pamiętam chyba tylko jeden, udany teledysk, który trwał 1.50. A i tak wiem, że autorka, skądinąd utalentowana graficzka, włożyła w niego długie tygodnie pracy.

Nie wiem, o co dokładnie wam chodzi, bo próżno z tematu to wywnioskować. Z tego, co rozumiem, macie zamiar stworzyć studio, które będzie tworzyć komercyjne produkcje animowane wzorowane na japońskich. Coś a'la "Avatar: The Last Airbender" albo "Witch"? Tja, rozumiem, że ktoś z ludzi tworzących studio odziedziczył/wygrał właśnie kilka milionów dolarów i nie ma co z nimi zrobić.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-12-2010, 19:23   

Szczerze? Studio Replikant robi sobie tym tematem sporą krzywdę. Posty Neostorma wyglądają... jak wyglądają i ciężko zrozumieć o co właściwie mu chodzi. W dodatku SR nie pokazało żadnych swoich osiągnięć, choćby w stylu projektów postaci, próbek animacji, albo zwykłego trailera. Wątpię by ten topic zachęcił użytkowników tego forum do choćby wypełnienia ankiety z pierwszego postu. Wręcz przeciwnie - większość pewnie uzna że jest to zwykły "żart" jakiegoś trolla i nie warto tracić na niego czasu.

Neostorm napisał/a:
@Laurent: prawie zgadłeś...

Jak rozumiem jesteście absolwentami/uczniami jakiejś szkoły plastycznej?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group