FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2012, 13:11   

Fate/Zero ma niemal samych dorosłych bohaterów, w przeciwieństwie do Fate/Stay Night co wiele osób uważa za zdecydowaną zaletę serii. Zresztą Stay Night nie należy oglądać, tylko przechodzić grę.

Zresztą obejrzyj sam opening Fate/Zero i spytaj siebie czy nie chcesz obejrzeć serii z taką grafiką.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2012, 14:58   

Bez tego nie zrozumiesz połowy gagów w Carnival Phantazm :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2012, 15:02   

Żadne z was mnie nie przekonało...
Ech...
To chyba muszę obejrzeć i sam się przekonać ;D

A do gry dostępu nie mam, poza tym nie przepadam.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-01-2012, 15:52   

Bo Fate to dobra seria jest. Przy czym dla mnie jest tym lepsza, że znam Fate Stay Night i sam brak Shirou jest dla mnie megazaletą... Seria zawiera dorosłych bohaterów, walki, postaci historyczne, klimat, mrok, krew. Czego chcieć więcej? :3

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2012, 17:05   

Salva napisał/a:
Bo Fate to dobra seria jest.

You have won golden pants. Takiego argumentu oczekiwałem. Idę oglądać anime i rozejrzeć się za grą.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2012, 17:12   

shugohakke napisał/a:
Salva napisał/a:
Bo Fate to dobra seria jest.

You have won golden pants. Takiego argumentu oczekiwałem. Idę oglądać anime i rozejrzeć się za grą.

Pfffffff. Tyle to powiedziałyby ci oceny na jakimkolwiek serwisie o anime. Myślałam, że pytasz o mniej oczywiste powody, a nie o to czy najlepsze anime ostatniego sezonu jest dobre.....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2012, 18:25   

Tren napisał/a:
shugohakke napisał/a:
Salva napisał/a:
Bo Fate to dobra seria jest.

You have won golden pants. Takiego argumentu oczekiwałem. Idę oglądać anime i rozejrzeć się za grą.

Pfffffff. Tyle to powiedziałyby ci oceny na jakimkolwiek serwisie o anime. Myślałam, że pytasz o mniej oczywiste powody, a nie o to czy najlepsze anime ostatniego sezonu jest dobre.....


Ja nie chciałbym się wtrącać, ale muszę nieśmiało wtrącić swoje trzy grosze, albowiem mam takie dziwne wrażenie, że to był sarkazm.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 27-01-2012, 18:50   

Sarkazm czy nie, teraz trzymamy go za słowo.

Ale tak w temacie, to naprawdę jest do dobre anime i dobra gra. Niestety FSN wypadło blado w porównaniu do pierwowzoru, pewnie dlatego że bez uciekania się do patentów jakie zastosowano w Higurashi ciężko opowiedzieć historię która jest tak rozbudowana. Gra ma o ile dobrze pamiętam 46 możliwych zakończeń, (40 to co prawda bad endy, ale co tam), prawie zawsze wnoszących coś do historii i dostarczających dodatkowych informacji/smaczków.

Fate/0 to z kolei prawdziwe mistrzostwo. Na dobrą sprawę nie ma tutaj za wiele akcji. Przez większość czasu słuchamy dialogów, patrzymy jak rozwijają się różne intrygi. Ale dzięki temu walki stały się naprawdę czymś wyjątkowym, nie są przypadkowe i bezsensowne. Za to są epickie. Albo nawet EPICKIE.
Znajomość FSN pomaga wyłapać sporo ciekawych detali. Pomijając już fabułę, miło się na to patrzy, graficznie jest dopieszczone jak mało które anime w ostatnim czasie. No i jest Saber w garniturze! xD
Powiem tyle że pierwszą połowę F/0 udało mi się już obejrzeć dwukrotnie.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2012, 21:53   

shugohakke napisał/a:
Ma ktoś rozsądny argument za obejrzeniem fate/stay night i fate/zero? Pamiętam, że kiedyś się za nie zabierałem i jakoś nie przypadły mi do gustu, a tu wszyscy szaleją na ich punkcie i nie bardzo wiem o co chodzi, więc chętnie bym obejrzał, ale potrzebuję chyba motywacji z zewnątrz ^^

Cóż, obie serie mają niezłą ścieżkę dźwiękową, więc choćby właśnie za to warto obejrzeć te serie.

Salva napisał/a:
Seria zawiera dorosłych bohaterów,

W Fate/ Stay Night byli oni dla mnie czasami zbyt dziecinni.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-01-2012, 22:32   

Dlatego Stay Night nie należy oglądać. Zero należy.

Złote majtki możesz sobie wsadzić shugohakke.

_________________



Ostatnio zmieniony przez Salva dnia 27-01-2012, 22:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-01-2012, 22:37   

Nie chciałem cię urazić, widać moje zrozumienie nagrody przez ciebie pożądanej okazało się totalną porażką. Przepraszam.

Tak tak btw. udało mi się zdobyć grę i zabieram się do jej zgłębiania.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mistique Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2012, 22:43   

kokodin napisał/a:
Mahoromatic w zasadzie spełnia wszystkie wymienione zachcianki.
Akcja jest dosyć banalna, ale z upływem odcinków rośnie do kulminacji fabularnych (w obydwu sezonach) Nachalna jest jedynie pewna nauczycielka, ale bardzo dobrze współgra to z "all dirty things are bad" i ogólnie charakterem pokojówki :P Kolejny plus to to, że tam niema głupich postaci. Poza tym świetna stara animacja Gainaxa, dopracowana kreska z początków panoramicznych anime (nieostre brzegi trzeba im wybaczyć). A w drugim sezonie jest jeszcze gratis moja ulubiona blond pokojóweczka (I'm sorry) Minuwa i w sumie sporo krwi i zniszczenia. Muzyka jest świetna a wersja anglojęzyczna bardzo przyjemna.



Obejrzałem oba sezony i nie były jakoś nadzwyczaj fajne. Szczególnie końcówka całego anime była niezadowalająca. Tak czy siak dzięki za polecony tytuł. Ponowię jednak jeszcze raz swoją wcześniejszą prośbę o polecenie mi anime bowiem mam ochotę obejrzeć coś jeszcze.

Cytat:
Mam ochotę obejrzeć przyjemną komedię z elementami ecchi. Uwaga jest jedna, te elementy ecchi, o których wspomniałem nie mają być nachalne, a jedynie urozmaicać co niektóre momenty delikatnymi detalami. Nie ma to być też typowy mózgojeb, a coś co ma ręce i nogi. Trzyma się kupy i ma choć mały zarys fabuły. Przykładem może być chociaż ostatnia pozycja jaką widziałem "Mayo Chiki". Jeśli zaś chodzi o to co widziałem, a czego nie to zapraszam na moją listę tanuki. Oczekuję propozycji, z góry dzięki.
[/quote]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2012, 23:20   

Salva napisał/a:
Dlatego Stay Night nie należy oglądać. Zero należy.

Na PAconie ucięliśmy sobie ze znajomymi dyskusję na temat Zero. I choć nie brakowało takich, którym ta seria się podobała, to jednak byli i tacy, którym nie przypadła do gustu - krytykowano wolne tempo akcji, brak rozstrzygających walk, przegadanie niektórych odcinków. Mi osobiście Zero się podoba, ale jeśli ktoś jest faktycznie przyzwyczajony do tego, że anime o pojedynkach mają raczej szybkie tempo, to Zero może go rozczarować. Ergo, nie każdemu konwencja Zero musi przypaść do gustu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2012, 00:16   

Mistique napisał/a:
kokodin napisał/a:
Mahoromatic w zasadzie spełnia wszystkie wymienione zachcianki.
Akcja jest dosyć banalna, ale z upływem odcinków rośnie do kulminacji fabularnych (w obydwu sezonach) Nachalna jest jedynie pewna nauczycielka, ale bardzo dobrze współgra to z "all dirty things are bad" i ogólnie charakterem pokojówki :P Kolejny plus to to, że tam niema głupich postaci. Poza tym świetna stara animacja Gainaxa, dopracowana kreska z początków panoramicznych anime (nieostre brzegi trzeba im wybaczyć). A w drugim sezonie jest jeszcze gratis moja ulubiona blond pokojóweczka (I'm sorry) Minuwa i w sumie sporo krwi i zniszczenia. Muzyka jest świetna a wersja anglojęzyczna bardzo przyjemna.



Obejrzałem oba sezony i nie były jakoś nadzwyczaj fajne. Szczególnie końcówka całego anime była niezadowalająca. Tak czy siak dzięki za polecony tytuł. Ponowię jednak jeszcze raz swoją wcześniejszą prośbę o polecenie mi anime bowiem mam ochotę obejrzeć coś jeszcze.

Cytat:
Mam ochotę obejrzeć przyjemną komedię z elementami ecchi. Uwaga jest jedna, te elementy ecchi, o których wspomniałem nie mają być nachalne, a jedynie urozmaicać co niektóre momenty delikatnymi detalami. Nie ma to być też typowy mózgojeb, a coś co ma ręce i nogi. Trzyma się kupy i ma choć mały zarys fabuły. Przykładem może być chociaż ostatnia pozycja jaką widziałem "Mayo Chiki". Jeśli zaś chodzi o to co widziałem, a czego nie to zapraszam na moją listę tanuki. Oczekuję propozycji, z góry dzięki.
[/quote]

Dororon Enma-kun Meramera
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2012, 01:13   

Mistique, Najlepiej powiedz co najbardziej schrzanili w Mahoromatiku a co było jego mocnymi stronami, i dobierze się po tych kryteriach. Strzelenie kolejnego tytułu tak z powietrza znowu będzie podyktowane głównie gustem polecającego.
Ja bym brnął dalej np w Hand Maid May i tak ona potem jest duża.:P Ale to znowu mój fetysz, cyborgi i ich dylematy. Tutaj z kolei znacznie więcej haremu, mniej wrogów i sporo więcej dziwnego humoru. I warto jest obejrzeć wszystkie 11 z 10 odcinków :P
Albo Sora no Otoshimono, które chwilami też ma coś z Mahoro (i świetny opening pierwszego odcinka drugiej serii).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group