FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Unknown.
Gość
PostWysłany: 28-01-2012, 15:16   

yo!
Miałem ogromy zastój w oglądaniu anime, nawet myślałem że już koniec z oglądaniem anime na zawsze, ale znowu mnie na coś natchnęło.

Szukam dobrego seinena, jakieś propozycje ?
Przejdź na dół
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-01-2012, 15:59   

Hm, Shigurui, Black Lagoon, Monster, Gantz?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2012, 18:11   

Unknown. napisał/a:
yo!
Miałem ogromy zastój w oglądaniu anime, nawet myślałem że już koniec z oglądaniem anime na zawsze, ale znowu mnie na coś natchnęło.

Szukam dobrego seinena, jakieś propozycje ?


New Getter Robo
Giant Robo
Fate/Zero
Baccano!
Genshiken
Higurashi no Naku Koro Ni
Mazinkaiser SKL
Infinite Ryvius
Noein
O dziewczynie skaczącej przez czas
Paranoia Agent
Perfect Blue
Millenium Actress
RahXephon
Skull Man
Sky Crawlers
Armored Trooper VOTOMS
REDLINE - a to już tylko dlatego, że warto
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 20:40   

Gość napisał/a:

Szukam dobrego seinena, jakieś propozycje ?

Polecam Ima, soko ni iru boku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mageno Płeć:Kobieta

Dołączyła: 31 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2012, 20:57   

Witam wszystkich serdecznie,

Ostatnio zaczęłam oglądać różne anime o klimatach wampirycznych tj. Vampire Princess Miyu (tv+OVA) oraz Blood+. Przyznam, że oba tytuły bardzo mi się spodobały. Szczególnie połączenie przeszłości ze współczesnością było interesujące (np. jak do tego doszło, że Miyu i Saya są tym kim są). Oczywiście anime nie są bez wad, ale jak dla mnie ich zalety niemalże całkowicie przysłoniły minusy. Kreska w obu przypadkach mi nie przeszkadzała. Szukam zatem podobnych anime, w których występuje: wyżej wspomniany klimat lub podobny, główna bohaterka jest płci żeńskiej i jest "pogromcą" (mam wrażenie iż kobiety w anime są bardziej uczuciowe), zazwyczaj walczy z rasą podobną do swojej mając pomocnika, nutka mroku, gatunek: dramat, horror, w każdym razie nie komedia. Proszę tylko bez Hellsinga i Vampire Hunter. Wiem, wybredna jestem :).

Wprawdzie bez wampirów, ale już do swojej listy dodałam Jigoku Shoujo.

Inne związane z krwią; zobaczyłam całe Shingetsutan Tsukihime - niezbyt porywające, by nie rzec, że nudne (przynajmniej dla mnie). Shiki darowałam sobie po trzech odcinkach.

A i jeszcze coś. Parę miesięcy temu postanowiłam przypomnieć sobie pewne anime z dzieciństwa, pewnie dobrze wam znane - Magic Knight Rayearth. Stwierdzę tylko iż to nie to samo uczucie co dawniej ;]. Ale prawdopodobnie drugiego podobnego anime nie ma? Tutaj pytam raczej z ciekawości.

Dziękuję za wskazane wszelkie podobne pozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-01-2012, 21:09   

mageno napisał/a:
główna bohaterka jest płci żeńskiej i jest "pogromcą" (mam wrażenie iż kobiety w anime są bardziej uczuciowe),

Ga Rei Zero i Kara no Kyoukai.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-01-2012, 21:30   

mageno napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie,

Ostatnio zaczęłam oglądać różne anime o klimatach wampirycznych tj. Vampire Princess Miyu (tv+OVA) oraz Blood+. Przyznam, że oba tytuły bardzo mi się spodobały. Szczególnie połączenie przeszłości ze współczesnością było interesujące (np. jak do tego doszło, że Miyu i Saya są tym kim są). Oczywiście anime nie są bez wad, ale jak dla mnie ich zalety niemalże całkowicie przysłoniły minusy. Kreska w obu przypadkach mi nie przeszkadzała. Szukam zatem podobnych anime, w których występuje: wyżej wspomniany klimat lub podobny, główna bohaterka jest płci żeńskiej i jest "pogromcą" (mam wrażenie iż kobiety w anime są bardziej uczuciowe), zazwyczaj walczy z rasą podobną do swojej mając pomocnika, nutka mroku, gatunek: dramat, horror, w każdym razie nie komedia. Proszę tylko bez Hellsinga i Vampire Hunter. Wiem, wybredna jestem :).


Blade. Główna postać żeńska jest pełnoprawną częścią duetu ze słynnym zabójcą wampirów tak po 3-4 odcinku.
Po za tym z anime o wampirah znam jeszcze JoJo's Bizarre Adventure, ale to nie spełnia twoich kryteriów.

Cytat:
A i jeszcze coś. Parę miesięcy temu postanowiłam przypomnieć sobie pewne anime z dzieciństwa, pewnie dobrze wam znane - Magic Knight Rayearth. Stwierdzę tylko iż to nie to samo uczucie co dawniej ;]. Ale prawdopodobnie drugiego podobnego anime nie ma? Tutaj pytam raczej z ciekawości.


Sokou no Strain
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-01-2012, 22:33   

Gdybyś nie pluł komedią to polecenia godnym był by Moon Phase, toż to jest parodia sitcomu, przepleciona z horrorem akcji. Trochę to dziwnie współgra z nekomimi.

Z rzeczy bardziej do ludzi podobnych, ale nie o wampirach, Witch Hunter Robin. Czyli o tym obłędzie gdzie są dobre i złe wiedźmy a przynależność do którejś grupy to tylko miraż.

A tak z innej beczki, trudno jest znaleźć serial o potworach, gdzie głównym bohaterem demonicznym nie była by kobieta, to się po prostu lepiej sprzedaje. Nightwalkera nie liczę :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mageno Płeć:Kobieta

Dołączyła: 31 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2012, 12:15   

Dziękuję za odzew, nie spodziewałam się tylu odpowiedzi.

Przed chwileczką skończyłam oglądać Ga Rei Zero - właśnie takich motywów poszukiwałam. Btw. świetne anime. Dzięki jeszcze raz :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-02-2012, 22:54   

ŁYP! Dyskusję na temat definicji seinena przeniesiono tutaj. Idźcie, nie grzeszcie więcej...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
karthus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2012, 17:32   POSZUKUJE ANIME - bardzo proszę o pomoc

Poszukuje jakiegoś anime w którym głównym wątkiem jest kobieca dominacja (femdom), nie musi być to bardzo hardcorowe. Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2012, 20:10   

Witam
Poszukuję anime które aktualnie wychodzi lub już wyszło do końca. Z elementami sf,magii, super mocy, fantasy, mechów. Nie musi to być razem ale chociaż jeden element w anime. Głównie chodzi o te elementy a nie o to gdzie i kiedy się anime dzieję. Znajdzie się coś nowego?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2012, 20:44   

Kizvo napisał/a:
Witam
Poszukuję anime które aktualnie wychodzi lub już wyszło do końca. Z elementami sf,magii, super mocy, fantasy, mechów. Nie musi to być razem ale chociaż jeden element w anime. Głównie chodzi o te elementy a nie o to gdzie i kiedy się anime dzieję. Znajdzie się coś nowego?

Pozdrawiam

Wszystko to znajdziesz w Horizon in the Middle of Nowhere.
Cytat:
Poszukuje jakiegoś anime w którym głównym wątkiem jest kobieca dominacja (femdom), nie musi być to bardzo hardcorowe. Bardzo proszę o pomoc.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to G-Taste. Chyba, że serie z patologicznymi tusndere w rodzaju MM.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2012, 21:02   

Owszem, znalazłem już te anime ale nie chce mi się oglądać go po angielsku. Umiem go ale po prostu wolę po polsku. Są takie słówka których nie do końca rozumiem a głupio jest tracić sens wypowiedzi dlatego czekam na tłumaczenia.
Jeżeli ktoś jeszcze zna fajnie gdyby te anime były bardziej brutalne z krwią itp. mogą być też ecchi, czasem są ciekawe jak na ten gatunek. Jak np. High School DxD bardzo mi przypadło to anime do gustu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2012, 23:24   

Szukam anime o konflikcie dwóch (lub więcej) sił czy raczej grup postaci, ale uwaga widza ma być w miarę równo rozdzielona między strony (jak w LoGH z tym, że na neutralności narracji mi specjalnie nie zależy - może być rozdział na dobrych i złych). Epickie walki oraz związki wszelakie (od romantycznych po familijne) między antagonistami mile widziane.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group