FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Co to jest seinen?
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2012, 22:33   

kapplakk napisał/a:
Auka napisał/a:
Akurat Skull Man, jak i większość anime wymienionych przez 616 jest w kategorii Seinen na anidb.

No to w takim razie odpuszczam - choć MAL i ANN tego nie potwierdzają (i Tanuki również, a jakże!:).
Ale co ludzie widzą seinenowskiego w Skull Manie - nie wiem, dla mnie to jakiś bezsens - jeden groźny kościotrup seinena nie czyni. Dla mnie to nigdy nie będzie seinen, podobnie jak większość tytułów z listy 616 (wiem, jestem wredny, bo przyczepiłem sie raptem czterech:p)


nie wystarczy to, że Skull Man powoli buduje fabułę i intrygę, nie skupia się na ciągłych walkach, dba o klimat i ma dojrzałą tematykę? Jeśli tylko dlatego, że ma trochę humoru to dla ciebie nie seinen to równie dobrze Berserk nie jest seinenem.

Cytat:
argument totalnie chybiony moim zdaniem, na tej zasadzie to nawet Ksieżniczka Mononoke mogłabyby być seinen, tylko po co robić coś seinenem na siłę?...


Choćby dlatego, żeby wyjaśnić czemu nie pokazałbym Giant Robo dzieciom, bo uznałbym, że go nie zrozumieją.

Cytat:
A co do spoglądania na Tanuka to dość racjonalne wydaje mi się jest podejście, że jak przy tytule nie ma plakietki seinen, to chyba po prostu anime na nią nie zasługuje?


Albo ktoś zapomniał wypełnić ten punkt na liście wyróżników lub uznał, że nie jest on ważny - z tego co zauważyłem, wielu recenzentów akurat wyróżnik widownia pomija i nie zaznacza żadnego punktu. Czy racjonalnym byłoby twierdzenie, że tytuły te nie są skierowane do nikogo?

Cytat:
mecha to gatunek zagrożony, że tak trzeba go bronić?:)


W Polsce? Tak.

Cytat:
Takie rzeczy to można znaleźć nawet w Naruto.


Ale w naruto bohaterami nie są socjopaci. Po za tym, tam była próba gwałtu.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2012, 22:41   

Tak btw.
Giant Robo ma na takunu kategorię seinen. Żadnego nie oglądałem, ale internetu mi jeszcze nie zabrali, coby sprawdzić. ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2012, 22:47   

shugohakke napisał/a:
Czy właśnie nazwałeś mnie kłamcą i nieprawdomówcą?

Tak i miałem nadzieje, że każdy zrozumie, że to taki żarcik ale jeśli cię uraziłem to przepraszam. Co nie zmienia faktu, że się nie zgadzam z twoją definicją.


shugohakke napisał/a:
Giant Robo ma na takunu kategorię seinen. Żadnego nie oglądałem, ale internetu mi jeszcze nie zabrali, coby sprawdzić. ^^

Bo zdaje się, że 616 tę kategorię wybierał. Ale niestety nie ma racji.


I moderacja nas pozabija za ten offtop.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2012, 23:02   

O żesz... A ja faktycznie chiałem już dać sobie spokój...

616 napisał/a:
nie wystarczy to, że Skull Man powoli buduje fabułę i intrygę, nie skupia się na ciągłych walkach, dba o klimat i ma dojrzałą tematykę?

Nie.
I nie dba o klimat, tylko sprawia, że jest on obecny w pewnych momentach.
Z tą dojrzałą tematyką to bardzo wzniosłe, acz trochę przesadzone.
616 napisał/a:
Choćby dlatego, żeby wyjaśnić czemu nie pokazałbym Giant Robo dzieciom, bo uznałbym, że go nie zrozumieją.

Też bardzo wzniosłe. A ja bym tam robotka spokojnie puścił dzieciom, może właśnie dla nich to byłby seinen. Zresztą księżniczkę Mononoke też bym puścił dziecku i powiedział - kiedyś zrozumiesz więcej, ale to nie seinen, synku:)
616 napisał/a:
Albo ktoś zapomniał wypełnić ten punkt na liście wyróżników lub uznał, że nie jest on ważny - z tego co zauważyłem, wielu recenzentów akurat wyróżnik widownia pomija i nie zaznacza żadnego punktu.

No to chyba wirus amnezji pośród mrozów, skubany twardy, bo na MALu i ANN też zapomnieli.

Prawda jest taka, że definicji gatunku może być tyle, ilu ludzi się nad nim pochyli i taka dysputa mogłaby w nieskończoność trwać.

I może tak właśnie będzie bo moshi kazała grzeszyć w nowym temacie:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2012, 23:20   

Auka napisał/a:
Tak i miałem nadzieje, że każdy zrozumie, że to taki żarcik ale jeśli cię uraziłem to przepraszam. Co nie zmienia faktu, że się nie zgadzam z twoją definicją.

Ojej. Ja też żartowałem (pisanie nie wyraża właściwie emocji jednak...). Tak czy inaczej jaka jest twoim zdaniem definicja seinena w takim razie?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2012, 23:25   

Nie mam w zasadzie własnej definicji, opieram się głównie na tym w jaki sposób została wydana manga i co autor (czy w przypadku anime autorzy) o niej mówią.
Gdybym jednak musiał określić to powiedziałbym, że to po prostu dojrzalszy tytuł skierowany głównie do mężczyzn (taki Monster jest idealnym przykładem).

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-02-2012, 23:36   

Chłopaki, a słyszeliście kiedyś o czymś takim jak wikipedia? Sprawdzałem, mają tam całkiem konkretną definicję seinena. Oszczędzicie sobie sporo kłopotów i dziwnych dyskusji jak przeczytacie.

Cytat:
Prawda jest taka, że definicji gatunku może być tyle, ilu ludzi się nad nim pochyli i taka dysputa mogłaby w nieskończoność trwać.

Prawda jest taka, że seinen to nie gatunek.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-02-2012, 23:42   

Słyszeliśmy, ale rzucanie linakmi jest mało wyszukaną formą dyskusji.
Jak już napisałem seinen to grupa docelowa "dużych chłopców" czyt. wikipediowe 18-30 lat.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2012, 23:44   

Dla mnie definicja seinena jest dość prosta: anime/manga skierowane do młodych/dorosłych (czy jak kto chce) mężczyzn, czyli takie anime, w którym nie musi być wartkiej akcji, kolorowych wybuchów na pół ekranu i biegających po całym mieście zabójców, żeby wciągało - oczywiście nie musi, ale może. Powinien być natomiast poważny klimat, poważna treść, a jeśli humor, to na odpowiednim poziomie. Domeną seinena są też sceny wulgarne, bardzo brutalne etc...
(No przecież każdy to chyba wie? Po co komplikować sobie życie...)
Eeech, po prostu seinen to coś innego niż dla nastolatków, ktoś w końcu po coś takie gatunki jak seinen czy josei wymyślił...
I dla mnie np. Giant Robo się w kategorii seinen nie mieści, jakkolwiek by ją definiować.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-02-2012, 23:49   

Cytat:
Dla mnie definicja seinena jest dość prosta: anime/manga skierowane do młodych/dorosłych (czy jak kto chce) mężczyzn

To prawda.

kapplakk napisał/a:
czyli takie anime, w którym nie musi być wartkiej akcji, kolorowych wybuchów na pół ekranu i biegających po całym mieście zabójców, żeby wciągało - oczywiście nie musi, ale może. Powinien być natomiast poważny klimat, poważna treść, a jeśli humor, to na odpowiednim poziomie. Domeną seinena są też sceny wulgarne, bardzo brutalne etc...

A to pierdoły i dorabianie ideologii na siłę

kapplakk napisał/a:
Eeech, po prostu seinen to coś innego niż dla nastolatków, ktoś w końcu po coś takie gatunki jak seinen czy josei wymyślił...

Owszem, głównie po to żeby ludzie wiedzieli jakie magazyny z mangami kupować. I głównie w kontekście magazynów to określenie ma w ogóle sens.

_________________


Ostatnio zmieniony przez JJ dnia 02-02-2012, 23:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-02-2012, 23:49   

kapplakk napisał/a:

Dla mnie definicja seinena jest dość prosta: anime/manga skierowane do młodych/dorosłych (czy jak kto chce) mężczyzn, czyli takie anime, w którym nie musi być wartkiej akcji, kolorowych wybuchów na pół ekranu i biegających po całym mieście zabójców, żeby wciągało - oczywiście nie musi, ale może. Powinien być natomiast poważny klimat, poważna treść, a jeśli humor, to na odpowiednim poziomie. Domeną seinena są też sceny wulgarne, bardzo brutalne etc...

Yumekui Merry jest seinenem. Według Twoich metod definiowania nie pasowałoby bardziej niż Giant Robo. Nie wiem o którym dokładnie mówi 616, ale jakoś na Wikipedii manga z 2007 roku owszem seinen ma.
Zaakceptuj, że gdy Twoja definicja nie zgadza się z opiniami ludzi zajmujących się tym biznesem zawodowo, to raczej oni mają rację.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2012, 23:55   

Daerian napisał/a:
Według Twoich metod definiowania nie pasowałoby bardziej niż Giant Robo. Nie wiem o którym dokładnie mówi 616, ale jakoś na Wikipedii manga z 2007 roku owszem seinen ma.

Z tym, że 616 pisał o Giant Robo, a nie GR: Giant Robo. A jeśli pisał o tym drugim, to źle zapisał tytuł.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2012, 00:08   

Auka napisał/a:
Daerian napisał/a:
Według Twoich metod definiowania nie pasowałoby bardziej niż Giant Robo. Nie wiem o którym dokładnie mówi 616, ale jakoś na Wikipedii manga z 2007 roku owszem seinen ma.

Z tym, że 616 pisał o Giant Robo, a nie GR: Giant Robo. A jeśli pisał o tym drugim, to źle zapisał tytuł.


A na wikipedii mamy wspomniane tylko o mandze Giant Robo która powstała w roku 2007 i jest określona jako seinen, nie pisze pod którą wersje jest podpięta. Ale za to o rok starsze Giant Robo: The Day The Earth Burned, które jest powiązane z serią OVA Giant Robo: The Day The Earth Stood Still, jest podpisane jako seinen.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:10   

Chyba mamy inny internet, link.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:15   

JJ napisał/a:
pierdoły i dorabianie ideologii na siłę

Tak, tutaj powinienem zastrzec, że to moje spojrzenie na temat

JJ napisał/a:
Owszem, głównie po to żeby ludzie wiedzieli jakie magazyny z mangami kupować.

No właśnie, z tego samego powodu wymyslono dziesiątki gatunków rocka, metalu, house'u itd. Wg. mnie te przylepki są nie bez znaczenia.

Daerian napisał/a:
Nie wiem o którym dokładnie mówi 616, ale jakoś na Wikipedii manga z 2007 roku owszem seinen ma.

Owszem, manga ma, ale mowa była o anime. Oglądałem i jak dla mnie nie było powodów klasyfikowania jako seinen. Skull Man też wg. mnie w ogóle nie pasuje do etykiety seinen.

Daerian napisał/a:
Zaakceptuj, że gdy Twoja definicja nie zgadza się z opiniami ludzi zajmujących się tym biznesem zawodowo, to raczej oni mają rację.

Chyba nie nadążam - tzn. którzy ludzie? Could you please..?:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group