FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Co to jest seinen?
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2012, 00:26   

Cytat:
Chyba mamy inny internet, link.


Macie, klik

A ja mam oba wasze internety, muahahaha!

A tak poważnie, to właśnie jest typowe nieporozumienie związane z używaniem tych pojęć w kontekście anime - mamy dwie mangi Giant Robo, pierwsza, będąca inspiracją dla OVA, szła w magazynie shounen, druga, podlinkowana pod OVA na wikipedii, w magazynie seinen. I jak tu Giant Robo zaszufladkować? Cholera wie, bo z tą pierwszą mangą OVA ma pewnie niewiele wspólnego fabularnie, a o drugiej w ogóle informacji na wiki nie ma. Z klasyfikacji więcej problemów niż pożytku.

kapplakk napisał/a:
No właśnie, z tego samego powodu wymyslono dziesiątki gatunków rocka, metalu, house'u itd. Wg. mnie te przylepki są nie bez znaczenia.

Powiedz mi w takim razie proszę, co zaliczasz do rocka dla pań w przedziale wiekowym 18-25 lat ;D

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:37   

Druga manga ma swoją własną ekranizację, więc raczej temu OVA bliżej do mangi shounen, niż tej drugiej. W zasadzie nie ważne bo okazało się, że 616 chodziło o inną serię. Ale masz rację, tych pojęć nie powinno się używać do opisywania anime.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:39   

JJ napisał/a:
Z klasyfikacji więcej problemów niż pożytku.

Problem bardziej w tym, że mowa o anime, a to jak klasyfikują mangę to inna sprawa. Przypominam, że dyskusja zaczęła się w temacie 'Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)' i została wycięta do tego tematu, a tu wszyscy cholera o jakichś mangach z Wiki trują...
Cytat:
Powiedz mi w takim razie proszę, co zaliczasz do rocka dla pań w przedziale wiekowym 18-25 lat ;D

Dla takich skąpo ubranych, pracujących na myjni to może Offspring?:P (pewnie się ktoś obrazi).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:43   

kapplakk, bo klasyfikacja Seinen, Josei, Shounen itd. wywodzi się z mang.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:46   

Auka napisał/a:
bo klasyfikacja Seinen, Josei, Shounen itd. wywodzi się z mang.

Tak, chodzi mi tylko o to, że jak już dyskutujemy o Giant Robo, to piszmy raczej o anime, bo wątek się rozmywa...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 00:51   

kapplakk napisał/a:
Tak, chodzi mi tylko o to, że jak już dyskutujemy o Giant Robo, to piszmy raczej o anime, bo wątek się rozmywa...

A ja ci tłumaczę, że nie da się ocenić czy anime jest Shounenem czy Seinenem, na podstawie samego anime, bo te wyznaczniki odnoszą się do mang.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2012, 00:57   

Więc jak w takim razie określić czy manga jest shounen czy seinen? I proszę bez odpowiedzi w stylu "po magazynie w którym się ją wydaje", dla uproszczenia przyjmijmy, że jeszcze nie ma takiego magazynu, a ja, jako wydawca, zastanawiam się do którego wcisnąć rzeczoną mangę.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 01:03   

Autor mangi chyba najlepiej wie do kogo kieruje swoje dzieło, w takim wypadku pytasz się jego.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 01:07   

Cytat:
Macie, klik

A ja mam oba wasze internety, muahahaha!

Twój internet-fuu jest silny, ale nie tak silny jak mój.

Cytat:
Cholera wie, bo z tą pierwszą mangą OVA ma pewnie niewiele wspólnego fabularnie, a o drugiej w ogóle informacji na wiki nie ma. Z klasyfikacji więcej problemów niż pożytku.

Tak, z pierwszą mangą OVA ma mniej więcej wspólne jedynie Daisuke i Giant Robo, gdyż jest ona nawiązaniem do całości twórczości Yokoyamy. The Day the Earth Burned powstało z racji czerwonego światła na kontynuacje OVA w formie animowanej. Jest to najbardziej związana z OVA manga i jest to seinen. Choć jest to zaliczane jako alternate universe, ale wiki twierdzi że manga jest w stylu OVY.
Jeżeli zaś chodzi o mangę w artykule OVA w ANN wygrzebałem, że jest to manga związana z anime z 2007. Krótko mówiąc: nie ma większego znaczenia bo nie jest związana z OVA ;P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2012, 02:53   

shugohakke napisał/a:
Więc jak w takim razie określić czy manga jest shounen czy seinen? I proszę bez odpowiedzi w stylu "po magazynie w którym się ją wydaje", dla uproszczenia przyjmijmy, że jeszcze nie ma takiego magazynu, a ja, jako wydawca, zastanawiam się do którego wcisnąć rzeczoną mangę.


To zły z ciebie wydawca. Najpierw się zaczyna pracę nad otwarciem magazynu od zebrania autorów, którzy będą w nim publikować, a tym musisz powiedzieć dla jakiej grupy docelowej mają tworzyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2012, 02:55   

JJ napisał/a:
Powiedz mi w takim razie proszę, co zaliczasz do rocka dla pań w przedziale wiekowym 18-25 lat ;D


Coldplay.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 03:01   

Vodh napisał/a:
JJ napisał/a:
Powiedz mi w takim razie proszę, co zaliczasz do rocka dla pań w przedziale wiekowym 18-25 lat ;D


Coldplay.


Uważajcie na moshi ヽ(゚Д゚)ノ bo zaczynacie offtop w temacie, który został wydzielony za to, że był offtopem.

We need to go deeper.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2012, 06:34   

Kusi mnie prośba o wydzielenie tematu o rocku dla pań w wieki 18-25 żebym mógł rzucić losową opinią na temat Incepcji.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2012, 08:25   

616 napisał/a:

To zły z ciebie wydawca. Najpierw się zaczyna pracę nad otwarciem magazynu od zebrania autorów, którzy będą w nim publikować, a tym musisz powiedzieć dla jakiej grupy docelowej mają tworzyć.

Nie nie nie. To nie tak, że zakładam nowy magazyn. Ja mam dwa magazyny shounenowy i seinenowy. Mam również wrednego twórcę, który przedstawia mi jakąś dziwną mangę, a ja muszę zdecydować w który magazynie ją publikować (załóżmy z góry, że jest publikacji warta).


No, ale do czego to ma prowadzić?
Auka napisał/a:

A ja ci tłumaczę, że nie da się ocenić czy anime jest Shounenem czy Seinenem, na podstawie samego anime, bo te wyznaczniki odnoszą się do mang.

Chcę pokazać, że jakich kryteriów by się nie zastosowało do oceny czy manga jest seinenem to można je spokojnie powtórzyć dla anime, więc nie zgadzam się z przytoczonym twierdzeniem.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 08:40   

shugohakke napisał/a:
Chcę pokazać, że jakich kryteriów by się nie zastosowało do oceny czy manga jest seinenem to można je spokojnie powtórzyć dla anime, więc nie zgadzam się z przytoczonym twierdzeniem.

No właśnie się nie da, jak znasz jakieś anime z furiganą czy wydane w magazynie to daj znać.

Nie za bardzo wiem czego oczekujesz, prawie każdy tutaj już napisał swoją definicję Seinena, a i na angielskiej wiki jak wspomniał JJ, jest to dosyć jasno opisane.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group