FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Manga i Anime- różnice w popularności
Wersja do druku
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2012, 14:36   

Osobiście również jeżeli mam brać się za czytanie to sięgam po książke - nigdy nie przepadałem za obrazkami w książkach/komiksach - i to właśnie z tego powodu że komiks/manga ogranicza nam wyobraźnie. Wersja wyłącznie opisowa daje dużo szersze pole do popisu naszemu czerepowi :>
Druga kwestia to brak muzyki/dzwięku - co za tym idzie znacznie skromniejsza wartość kompozycyjna - a jest to coś na co zwracam największą uwagę i punktuję najwyżej w Anime*.

*z resztą z tego powodu w ogóle się tą dziedziną sztuki zainteresowałem - jako że kolejne filmy aktorskie były wręcz żałosne i irytujące pod tym względem...

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-05-2012, 19:06   

Chemik napisał/a:

*z resztą z tego powodu w ogóle się tą dziedziną sztuki zainteresowałem - jako że kolejne filmy aktorskie były wręcz żałosne i irytujące pod tym względem...

Biorąc pod uwagę jakiej klasy kompozytorzy tworzą muzykę do filmów (W. Kilar, Ennio Morricone, John Williams) a jacy do anime zastanawiam się co oglądałeś :P

A problem z mangami jest prosty - czytanie z monitora jest niewygodne, a w formie papierowej nie wychodzi zbyt wiele rzeczy u nas.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2012, 20:06   

Chodziło mi o kompozycje - o całokształt przekazu, klimat etc. - nie o sama muzyke :) chociaż i ta w wielu seriach specjalnie nie ustępuje :>

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-05-2012, 20:55   

Daerian napisał/a:
A problem z mangami jest prosty - czytanie z monitora jest niewygodne, a w formie papierowej nie wychodzi zbyt wiele rzeczy u nas.

"Niewygodne" to jest czytanie wszelkiej maści Shounen Jumpów - jest to najbardziej nieporęczna książkopodobna rzecz, którą miałem w rękach.
Osobiście w przeciwieństwie do książek, mangi przyswaja mi się dużo wygodniej z monitora i szczerze mówiąc nigdy nie rozumiałem narzekań na ten sposób ich przyswajania.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-05-2012, 21:14   

Ja po maratonie mangi (z monitora), wieczorem nieostro widzę :P Zmęczenie po jednym dniu czytania mangi z monitora jest niewyobrażalne. Dla porównania papierowe mangi jakie posiadam nie męczą aż tak. Anime no kompletnie inna kategoria. Tekstu z napisów jest porównywalna ilość co w mangach, ale często nie trzeba ich czytać dokładnie lub nawet wcale. Co za tym idzie oczy męczą się mniej? (w teorii) W moim przypadku zmęczenie po dłuższym seansie jest podobne, przynajmniej po podobnym maratonie. A często oglądam duby bez jakichkolwiek napisów. Jak to zatem wytłumaczyć?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-05-2012, 04:20   

kokodin, odpowiem pytaniem. Potrafiłem maratonować takiego One Piece'a przez parę dni pod rząd czytając go przez dobire kilka godzin dziennie i nie odczułem zmęczenia oczu większego, niż podczas zwykłego użytkowania komputera. Jak to wytłumaczyć?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-05-2012, 06:29   

Mnie raczej chodziło o to, dlaczego ludzie twierdzą, że anime mniej męczy oczy niż czytanie mangi. Moim zdaniem różnicy niema, chyba że rzeczywiście manga jest papierowa. Nie pytałem dlaczego się męczę ogólnie. Bo mam wrażenie, że tak to zostało odebrane.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-05-2012, 16:38   

Ach, zapomniałbym o jednej jeszcze przewadze anime nad mangą - w przypadku filmów animowanych nie zdarza mi się zatrzymywać akcji i wpatrywać dobrą chwilę w kadr, zanim domyślę się co to zdaniem autora miało przedstawiać. W komiksie japońskim natomiast bardzo często dziwaczna perspektywa, połamane pozy i "dynamiczny" układ strony sprawiają, że w ogóle nie wiem na co patrzę, gdzie zniknęli bohaterowie z poprzedniej strony, ewentualnie jakiej płci jest ta ofiara zderzenia z tramwajem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group