FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Rozbieranie Mazoku
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 14:04   

Distant: niektóre moderatorki są w weekendy offline. Wracają za to w tygodniu. Poza tym MAM NADZIEJĘ że napomnienie Seriki pomoże i nie będzie żadnych ekscesów. Nie można przecież zaczynać od płoszenia nowego narybku, prawda?

A co do tematu: Mazoku mogą być w kilku kawałkach, przypomnijcie sobie choćby takiego Kanzela: składał się z dwóch połówek z zębatą dziurą pośrodku. A ubranie jest czymś przez nie wytwarzanym (złożliwe pytanie brzmi: po co, skoro nie muszą się do ludzkich norm stosować...), czym mogą do woli manewrować. W tym ściągać buty.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 14:15   

Noire --> Z przyzwyczajenia. Tak często on udaje tajemniczego kapłana, że już mu to weszło w nawyk ;P.

Co do mazoku, skoro ich powłoka jest tylko projekcją, to mogą sobie z nią robić, co się żywnie podoba. Oczywiście mają swoją ulubioną (np. "nierozbieralny Xelloss" ;P), ale w razie potrzeby mogą wprowadzić mniejsze lub większe zmiany (np. ten but, czyli ostatecznie Xellossa da się rozebrać, pod warunkiem że tenże by się na to zgodził ;P). Zresztą sporo mazoku ma różne formy (chociażby Kanzel, Mazenda czy Joyrock). Zresztą Joyrock po przemianie z tej śmiesznej żaby w swoją bojową formę powiedział Linie: "Kształt nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Czy chcesz, bym przybrał jakiś?". A skoro nie ma znaczenia, to może go bez problemu dzielić, zmieniać etc.

Acha i co do nowych - mała rada, nie piszcie posta za postem, od czegoś jest ta opcja "zmień". Ewentualnie jeśli się tak boicie że tej dodatkowej informacji ktoś nie przeczyta, zawsze możecie dać pogrubione "edit:" i po tym tekst. Pewnym wyjątkiem jest odświeżanie starego tematu jeśli dana osoba go zakończyła. Wtedy ewentualnie może być post za postem. No, i oczywiście tematy z twórczością własną ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Distant Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Skąd: Somewhere in the world
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 15:17   

Do przykładów Mazoku złożonych z kilku części można jeszcze dodać tego, który zaatakował team tuż przed przejściem do prawdziwej Claire Bible. Złożony z dwóch kulek. Przy czym jedna odpowiadała za obronę a druga za atak.

_________________
Never surrender, never give up...

http://forum.multiworld.pl - Nothing is impossible here
http://komiks.multiworld.pl - Komiks Multiworld ;3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 15:54   

Distant --> To co ich zaatakowało to był raczej jakiś lesser demon, albo wogóle efekt zwykłego zaklęcia. Moim zdaniem trochę za słabe to to była na mazoku ^^"

A co do części mazoku... Przecież Xelloss ma jeszcze swoją laskę (w znaczeniu dosłownym wielbiciele par X&F i X&L ;P), która ewidentnie nie jest z nim trwale zrośnięta, a zgodnie z tym co ktoś wspomniał o teleportacji przedmiotów "trzecich" deportowanie i aportowanie jej byłoby niezwykle energochłonne gdyby nie była częścią jego powłoki. Kolejny dowód na to, że ciało astralne można dzielić i zmieniać w dowolny sposób.

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 16:27   

Nie zapominajmy jednak, że Xell jest bardzo potężnym Mazoku- i wydaje mi się, że takie zajmowanie się teleportacją rzeczy trzecich nie sprawiłoby mu problemu... Ale jednak bardziej pasuje mi stwierdzenie, że może on manipulować swoją powłoką astralną- o tym zresztą wspomniałem już na początku...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 18:23   

hmmm.... wychodzi na to że mazoku są tak potężne , że nie ma co dyskutować na temat ich ograniczeń.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 18:36   

Oj, nie wszystkie... ^^' Taki Xell jest BARDZO potężny, bo jest bezpośrednim podwładnym Zellas, jednej (piszę w rodzaju żeńskim, bo tak się przyjęło... wiadomo, że te skubańce płci nie mają... ^^") z Lordów Mazoku. Nie ma się co dziwić. To właśnie jego potęga sprawia, że może przyjąć dowolną, między innymi ludzką, postać. Słabsze Mazoczki muszą zadowolić się innymi dziwactwami, co nie raz widzmy w serii.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bleu_dreamer Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Paź 2003
Skąd: nikt mnie nigdzie nie chce ^^
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 19:02   

Oni w ogóle są wszyscy dziwni ^^
A z tym butem, to kurcze...Może on po prostu chciał wyczyścić kawałek swojego ciała, tak jak np. wyciera się ręcę?

_________________
Buhahahahahahahahahaaaaaaa!!!&
btw. kochajmy herbatkę! ^^&
btw.2 i Xellosa też! &
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 20:26   

Ale to nie wszystko! Skubaniec ( ciągle mówimy o Xellosie) sie w goroncych źródłach maczał?! co?! skubaniek jeden! ja dajej jestem przy wersji że albo ma dwie iluzje na raz ( ciałko i ubranko) albo poprostu ubranie sobie kupił ( raczej jestem za tą pierwszą)

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 20:32   

Ale jak został uszkodzony przez Gaava, to się strzępił cały, razem z ubrankiem... A nie, że mu się podarło.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2003, 20:40   

dlatego jestem bardziej za tą pierwszą wersją. dwie iluzje. iluzja ciała i iluzja ubrania. wtedy ten Mazoku to już moze z ubraniem robić co chce.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2003, 00:15   

Po co mu dwie iluzje, skoro już ustaliliśmy, że jako potężny mazok może dowolnie zmieniać powłokę astralną? ^^"

Ale coś mi się jeszcze przypomniało... Phibby został w serii rozebrany (podwójnym Dragonslavem ;P) Ja tam nie przyglądałem się dokładnie, ale wydawało mi się, że jego ubranko się spaliło, kiedy zaatakowały go Lina i Sylphiel. Może on zastosował tą "drugą" metodę...

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2003, 01:18   

Oczywiscie mozna przyjac, ze skubaniec ( kurcze, polubilem to slowo >)) moze zmieniac swoja fizyczna powloke. Co nie zabrania mu przeciez noszenia zwyklych przedmiotow, chocby butow. Albo troche bardziej 'dopieszczonych' jak amulety >)
Powrót do góry
Bleu_dreamer Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Paź 2003
Skąd: nikt mnie nigdzie nie chce ^^
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2003, 15:39   

No właśnie, biedny to on raczej nie jest, a nawet jakby był, to mógłby sobie po prostu wziąźć ^^

_________________
Buhahahahahahahahahaaaaaaa!!!&
btw. kochajmy herbatkę! ^^&
btw.2 i Xellosa też! &
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2003, 16:04   

Co do Phibby'ego - zdaje mi się, że on zrzucił tak jakby "górną warstwę"... zostawił ciało w ubraniu, z tego wyszło drugie ciało - mowię, co widziałam i co pewnie mi się pokręciło ^^''

btw: tyrańskie moderatorki nie zawsze błagają... niektóre rozkazują, chociaż i tak nikt ich nie słucha :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group