FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Skad brać inspiracje, natchnienie?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-02-2007, 22:12   

Azag napisał/a:
Chętnie wezmę udział w konstruktywnej dyskusji na ten temat - to by była dla mnie jedna z tych otwartych, w których jestem gotowy na zmianę zdania.


Ja tą wiedze opieram na kursie psychologii... Mogę wyciągnąć notatki, ale nie miej wielkiej nadziei.
Najłatwiej być kreatywnym matematykiem, wymaga to tylko - bagatela - dwudziestu kilku lat treningu.
Humaniści robią się twórczy po latach 30-40.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2007, 23:34   

Ależ ja bardzo chętnie zostane przekonany :) poproszę o notatki albo jakieś ich podsumowanie - mogę nawet podać maila jak nikogo innego to nie interesuje.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2007, 09:26   

Azag - mało kto tego chce, wyjąwszy faktycznych ekshibicjonistów emocjonalnych, którzy wylewając swoje życie na papier i nakazując czytać to innym, czują się lepiej. Problem o którym piszę, polega na tym, że człowiek robi to nieświadomie a dostrzega dopiero po skończeniu wszystkiego. Czasem jest to wręcz tak pogmatwane, że zauważa się dopiero po pewnym czasie, po przeczytaniu kilku cudzych opinii i wniosków. Tak było z moim ostatnim fikiem, tym pisanym dla Miyaka i wczoraj dodanym na Tanuku. Napisałem go na szybko, na kolanie niemalże, bo po prostu chciałem napisać coś do rysunku, który mi podarowała. Wszystko było cacy, a tu zaczęły spływać opinie. I kilka osób wspomniało, że to i tamto, że one znały podobne sytuacje, tylko, że u nich... Sam zacząłem się zastanawiać nad wszystkim i doszedłem do wniosku, że w rzeczywistości w niektórych miejscach wykorzystałem własne doświadczenia życiowe, dość odległe, ale jednak. Przy czym zakamuflowałem to tak, że chyba nikt poza mną by tego nie zauważył.

Bo co się jednak tyczy self insertation sensu stricte, to na Eksterminacji w moim przypadku się zaczęło i skończyło.
Powrót do góry
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2007, 16:15   

o ludziki:>
ostatnio wzięło mnie na fica... mixa z InuYashy i GITSa. Na razie, jak tak czytam, to wychodzi z tego jedno wielkie naśladowanie dyskusji z GITSa. oO
Grisznak - moje opowiadanie było zainspirowane gniewem na bandę pewnych kolesi. stąd też się wzięło opowiadanie o rozstaniu płci...
nie mogę się nadziwić, że wtedy miałam tyle pomysłów, pierwsze opowiadanie pisałam na zywca - i zaraz wrzucałam na tanuka. I ludzikom się podobało!
a teraz kompletna pustka. I tylko tyle... nie mogę się pozbierać...
dlaczego tak jest? Kiedyś nadmiar, teraz niedomiar. :((
skosrzystam z waszych rad moi słodcy i zobaczymy...
a co z bohaterami? Jak im nadać fajny charakter, bez poowtarzalności?
Mamy przykład na anime - w kiepskim dostajemy zwykłe postacie o powtarzalnych charakterach i przewidywalnej fabule.
a tego za Chiny ludowe nie chcę i się boję!!
brrr! Nie ma nic gorszego przewidywalność!

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-03-2007, 22:42   

Ja pomysły biorę z filmów, książek, ale głównie ze swoich snów. Naprawdę. Moje sny są wyraziste i dobrze je pamiętam. Podsuwają oryginalne, nieszablonowe pomysły i przy odrobinie dobrej woli można je połączyć w sensowną całość. Chociaż to powoduje, że moja radosna twórczość jes trochę oniryczna i fazowa.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group