FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Discovery Channel
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 17:38   

Ale ja kcem całodobowy :D. Hyper leci 4 godziny na dobę, z czego godzina idzie na animce. No i rzadko pokazują ten przemysł "od podszewki". To jest teraz baza pod anime, bo prezentowane gry lecą w kółko te same przez kwartał :/.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 14:30   

Postanowiłem że zajme swoje stnowisko w tym temacie wiedząc jednocześnie że będzie raczej mało popularne, dla mnie "Discovery Channel"(cały jej pakiet) jest produktem amerykańskim, bardzo prymitywnym coraz bardziej przypominającym swoją formą MTV albo programy typu Big Brother, są bardziej rozrywkowe niż naukowe.

Naprzykład pogromcy mitów, amerykański Chopper i tego typu wynalazki to kpina nie edukacja, gdy coś oglądam i ma to nalepkę program naukowy to wymagam żeby był naukowy. Programy przyrodnicze na Discovery są zwyczajnie nudne, kręcone w dynamiczny wprost mdły sposób ma się wrażenie jazdy kolejką górską po obfitym posiłku. Realizatorzy raczą nas też w tych programach niesamowitą ilością polowań i scen zabijania jakby te zwierzęta nic innego nie robiły - ale wiadomo nie od dziś krew sprzedaje się świetnie.

Wydaje mi się że "Discovery" nie jest adresowane do finezyjnych europejczyków(tak samo jak ich samochody nie nadają się dla europejskich odbiorców) - poprostu nie ta liga i nie te wymagania.

Nie wiem zresztą po co szukać dobrych programów dokumentalnych z USA, w szczególności zaś z wymienionych stacji pakietu Discovery Channel, ja się świetnie czuje oglądając programy dokumentalene BBC i chociażby te z Planete, może dlatego że są wykonane jak dla "dorosłego" odbiorcy i czasami naprawdę potrafią być kontrowersyjne i ciekawe, bo to przecież poraz pierwszy na Planete zobaczyłem "Okropną prawdę" M. Moore to by napewno na poprawnym do bólu politycznie Discovery nie poleciało i tyle.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 14:44   

Ja Discovery lubię, szczególnie Science. Fakt, że to w dużej mierze rozrywkowe kanały, ale w sumie mco z tego- takie "Wysypisko" bardzo przyjemnie mi się oglądało np. Poza tym od kilku lat śledzę programy o tornadach (taka mała mania, niektóre już na pamięć znam), lubię też medyczne.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 14:47   

Udai - trudno się nei zgodzić, ale IMO czasem i rozrywka jest potrzebna. Oczywiście, że w momencie gdy chcemy obejrzeć program naukowy/przyrodniczy, to nie oczekujemy mitów rodem z "Nie do wiary", ale mimo wszystko ^_-...
Ja sam od dawien dawna nie oglądam tego typu programów (nie mam kablówki xP), ale czasem miło byłoby jednak włączyć takowy (zadowalam się czasopismami popularnonaukowymi, które też nei zawsze są wpełni wiarygodne, ale jednak ^_-...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 14:50   

A ja Awful Truth widziałem tylko na Explorerze (taka dziwna stacja, czasem gadają po węgiersku :P). Program całkiem fajny, ale Moore czasem przegina w drugą stronę.

Co do samego Discovery - ja wiem, że czasem puszczają denne programy (jak Brainiacs - zważ, Udai, że program jest prowadzony przez Hammonda z Top Gear, Brytyjczyka ;)), ale w wielu z nich naprawdę trudno mi się przyczepić do czegoś. Co do Mythbusters - oni są właśnie po to, żeby obalać/potwierdzać głupie i niedorzeczne współczesne legendy.

Udai napisał/a:
Realizatorzy raczą nas też w tych programach niesamowitą ilością polowań i scen zabijania jakby te zwierzęta nic innego nie robiły

A powiedz ty mi - widziałeś kiedyś program o drapieżnikach, w którym by one nie polowały? Bo może to ja coś przegapiłem ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 15:31   

Myth Busters rządzą :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-04-2006, 15:49   

Cytat:
Realizatorzy raczą nas też w tych programach niesamowitą ilością polowań i scen zabijania jakby te zwierzęta nic innego nie robiły


Te zwierzaki jeszcze kopulują. I rodzą młode... Oprócz tego jeszcze wydalają. Generalnie jednak przez większość czasu albo zajmują się poszukiwaniem pokarmu, albo - jeśli go akurat znajdą - oszczędzaniem energii na lepsze czasy.

No niestety, to nie są ludzie, nie mają bogatych zainteresowań i ciekawych hobby.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-04-2006, 18:13   

Cóż, ja też nie widzę obecnie na Discovery programu dla siebie, ale ja mam wąski krąg zainteresowań - historia i mitologia. O mitologii był tam bodajże jeden program dawno temu, historycznych było sporo, ale głównie druga wojna i kobiety Hitlera, generałowie Hitlera, ludzie Hitlera, lekarze Hitlera. Żeby chociaż coś o Stalinie, a tu guzik. O interesującym mnie okresie średniowiecznym filmów jak na lekarstwo, acz taki jeden o turniejach był nawet interesujący. Ale to było dawno i nieprawda.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-04-2006, 18:21   

Ysen - kiedyś dawno dawno temu było mnóstwo programów o starożytności, ale obawiam się, że jednak mało wiarygodnych. O średniowieczu też kilka widziałam... Ale mówię, to wszystko było dawno dawno, kiedy jeszcze oglądałam telewizję.

Ja pamiętam, że kiedyś nałogowo oglądałam na Discovery programy medyczne właśnie, takie z serii niesamowitych operacji (kobieta z nowotworem ważącym 75 kilo, facet z metalowym prętem w czaszce, operacja usunięcia twarzy zainfekowanej czymś-tam... Tego typu sprawy...) - niezwykłym dla mnie było, że tak skrajne przypadki są odratowywane... Plus wszelkie serie "kryminalne" typu medycyna sądowa, detektywi sądowi etc...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 18:29   

Ja i tak tam historycznych za bardzo nie szukam, więc co mi tam - najwyżej jak się trafi akurat coś ciekawego, to obejrzę ^^. Ale faktycznie z drugą wojną i Hitlerem to już lekka przesada, to się ciągnie od ponad roku.
W ogóle oni strasznie rzadko zmieniają ramówkę i tu tkwi ich główny błąd. Ile razy można oglądać ten sam kawałek o gwiazdach? Ja go spotkałem już chyba z 50 razy, znam to prawie na pamięć. Czasem się tylko kawałek obejrzy, bo akurat fajna animacja jest czy coś (np. z kolapsarami ^^).
A na Planete z kolei jak na złość ciężko jest utrafić znów w to samo (ja lubię coś obejrzeć/przeczytać kilka razy dla utrwalenia :P).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-04-2006, 18:31   

Taaak, czasem mam wrażenie, że tylko to można obejrzeć na Discovery prócz Pogromców Mitów i samochodów. A o starożytności pamiętam, niektóre nawet warte uwagi, natomiast jak już mówiłem antyk nie jest moim konikiem:/.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 18:54   

Mai_chan napisał/a:
(kobieta z nowotworem ważącym 75 kilo, facet z metalowym prętem w czaszce, operacja usunięcia twarzy zainfekowanej czymś-tam... Tego typu sprawy...)


O, tak tak, to było to! ^^ Najlepsze te w godzinach nocnych, gdzie pokazywali przebieg operacji (kawałek oczywiście), niesamowite. Plus jakieś programy o bliźniętach syjamskich albo różnych dziwnych mutacjach genetycznych, mogliby powtórzyć.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-04-2006, 18:57   

Abigail, piąteczka! ^^ <clap>

Problem polegał głównie na tym, że to było w poniedziałki wieczorem... A ja jeszcze nie byłam wtedy zdolna położyć się spać o północy i wstać rześka do szkoły następnego dnia... (zresztą, nadal nie jestem zdolna).

Tak, i to był problem...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-04-2006, 19:22   

Ja lubiałem Wysypisko. Taki teleturniej, w którym dwie druzyny zamykano na wysypisku śmieci z odpadków budowały one jakąś maszynę. Strasznie pozytywne to było.

Kiedyś trafiłem też na jakieś Reality Show o wędkarzach... Nie jestem pewien, czy na Discovery, czy innym kanale. W każdym razie dwuch wędkarzy puszczono na maleńką wyspekę, jedynie ze sprzętem wędkarskim i kilka dni mieli przeżyć z tego, co nałowią. Ten, który złowił więcej wygrywał. Dodatkowo osoba, które złapały danego dnia największą rybę dostawała nagrodę specjalną: np. batonik, jakąś super przynete itd.

Pierwszego dnia ich wyprawy spadł ulewny deszcz, nic nie zrobili, zato wymarzli się w jego strugach. Następnego dnia pogoda poprawiła się, ale - jak to po deszczu - ryby nie brały. Goście byli bez jedzenia, bez niczego, ratowali się tym, że jedli jażębine i wodorosty. Jednemu z nich udało się nawet złowić rybę: jakąś niewymiarową uklejkę i dzięki mógł poprosić o nagrodę specjalną. Wybrał batonik...

Jak się facet cieszył...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 22:03   

korsarz napisał/a:
Myth Busters rządzą :D


A Kari Byron rzadzi moim umyslem :] She's hot :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group