FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Discovery Channel
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 20:56   Discovery Channel

Jedyny kanał, jaki uważam za godny oglądania. Co nie zmienia faktu, że NIE JEST dla mnie w pełni wiarygodnym źródłem wiedzy.

Zdarzyło mi się kiedyś obejrzeć program o wojnie punickiej, która jak się okazuje była toczona między faszystowskim i prymitywnym Rzymem, a rozwiniętą, krzewiącą kulturę i pokojową republiką handlową Kartaginy. Twórcy nie zająknęli się słowem o ofiarach z dzieci czy rozpowszechnieniu masowego użycia niewolnictwa. Oczywiście Rzymianie wygrali, bo przejęli kartagiński statek i nauczyli sie samemu je robić. O wynalezieniu przez nich Kruka, pomostu bojowego o którym nawet w polskiej podstawówce uczą, też ani mru mru. Tak więc ostrożnie z entuzjazmem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2006, 21:44   

Tak właściwie to nie jeden kanał, a cały ich zestaw :]. Można jeszcze do tego dołożyć Planet i National Geographic, jakby się ktoś upał - tematyka podobna, czyli o wszystkim.

Z programami jest jak w życiu - jedne fajne, a inne nie teges. Ale wiele fajnych rzeczy można się dowiedzieć.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-02-2006, 00:17   

Aaaa.... wojenne na Civilisation xD
No i jeszcze reality TV, ale tylko pościgi policyjne xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 00:48   Re: Discovery Channel

Ysengrinn napisał/a:
Jedyny kanał, jaki uważam za godny oglądania. Co nie zmienia faktu, że NIE JEST dla mnie w pełni wiarygodnym źródłem wiedzy.

Zdarzyło mi się kiedyś obejrzeć program o wojnie punickiej, która jak się okazuje była toczona między faszystowskim i prymitywnym Rzymem, a rozwiniętą, krzewiącą kulturę i pokojową republiką handlową Kartaginy. Twórcy nie zająknęli się słowem o ofiarach z dzieci czy rozpowszechnieniu masowego użycia niewolnictwa.
ysen a Gospodarka Rzymu opierala sie na kim ?? na dobrowannych wolontariuszach?? A z tymi ofiarami z dzieci nie jest wcale tak dokładnie wiadomo . Wiecie dla mnie jakby uosobic Rzym z tamtego okresu to on móglby jako czlowiek nosić koszulke z napisem na prozedzie "Choćbym kroczył ciemna dolina zła sie nie ulekne" A z tyłu "Bo jestem najwiekszym i najokrutniejszym skur..... w całej dolinie" Byli najsilniejsi najokrutniejsi a zarazem najbardziej zdyscyplinowani pod wzgledem wojska. Ale włsnie bez podboju i wojny nie blo by ich odkryc społeczno wywilizacyjnych. W brew pozrom struktura a nawet doktryny gwiezdnowojennych Sitchó to w durzejmierze jest wziete z Rzymu.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-02-2006, 01:01   

Cytat:
ysen a Gospodarka Rzymu opierala sie na kim ??


Zależy kiedy, później to na imporcie z Egiptu;P. Natomiast racja, Rzymianie mieli plantacje niewolników. Tyle tylko, że Kartagina miała je wcześniej i to od niej Rzym się wykorzystywania niewolników na taką skalę nauczył, o czym film nie wspomniał. I właśnie o to mi chodzi.

Rzymian nie usprawiedliwiam - byli jacy byli. Natomiast nie podoba mi się chrzanienie, że stworzyli imperium, bo przypadkiem wpadł im w ręce statek z pozaznaczanym sposobem składania, przez co mogli zgapić technikę od wroga. Owszem byli rzeźnikami, ale ich sukcesy nie były ot takim przypadkiem i zrządzeniem losu - wyprzedzali epokę pod niemal każdym względem, zwłaszcza pod względem robienie krzywdy bliźniemu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-02-2006, 08:02   

Wiecie, to trochę jak powszechny mit o Sparcie... Że niby to wychowanie dzieci w skrajnie ciężkich warunkach, coby się przyzwyczajały do wojny, że to, że siamto...

Owszem, Sparta była miastem militarnym. Ale dzieci wychowywane były normalnie i zdrowo się odżywiały.

A mit powyższy pochodzi z tego, że... Sparta była również miastem turystycznym! A co przyciągnie greckich turystów lepiej niż jakieś dziwactwo? No i właśnie...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 09:26   

Mai_chan, wiesz, jesli poczytac sobie papiery, to wyjdzie jakie wojska wystawiala sparta tu i owdzie, z czego wynikna drobne niemozliwosci ekonomiczne....
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2006, 09:40   

W National Geographic mają fajne zdjęcia :)
Z kolei Discovery Channel... Jest jeszcze Discovery Science i Discovery Civilisation. Było fajne... dopóki na "science" nie pojawili się łowcy duchów/kosmitów. Jeszcze Civilisation w miarę trzyma się konwencji. Ale na Science można od czasu do czasu pooglądać o kosmosie albo o dinozaurach :) . A z macierzystego Discovery najchętniej oglądam "Myths Busters" :D .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2006, 11:56   Re: Discovery Channel

Ysengrinn napisał/a:
Oczywiście Rzymianie wygrali, bo przejęli kartagiński statek i nauczyli sie samemu je robić. O wynalezieniu przez nich Kruka, pomostu bojowego o którym nawet w polskiej podstawówce uczą, też ani mru mru.
O tym, że Hannibal poniósł porażkę również na skutek działań rodów Kartagińskich (które były zbyt zajęte wzajemnymi przepychankami o władzę i wpływy, by dostrzegać zewnętrzne zagrożenie) też z tego co pamiętam nie wspomnieli.

Ogólnie na Discovery można sobie naprawdę ciekawe rzeczy pooglądać (chyba, że akurat jest o zjawiskach nadprzyrodzonych, albo kosmitach), ale trzeba jednak uważać, bo trafiają się programy na różnym poziomie (no i czasem dopuszczają do głosu zwolenników tzw "odważnych i nowatorskich teorii", czyli przeważnie zwykłych szajbusów)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 12:22   

Dodajmy jeszcze wyczyny polskich tlumaczy, dzieki ktorym mozemy sie np dowiedziec np. ze samolot byl uzbrojony w cztery pistolety maszynowe a oddzialy wykonywaly manewr pozorancki
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2006, 13:21   

Jeśli chcą koniecznie mieć coś z duchami, kosmitami i innymi wampirami, to powinni przynajmniej założyć podkanał "Discovery Fantastica", "Discovery Unreal", or something like that, a nie mieszać tego z "Science"... :/ imho of course ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2006, 19:23   

Mi się i tak najbardziej podobał film dokumentalny o życiu smoków na Animal Planet ;-) :
http://animal.discovery.com/convergence/dragons/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 10:21   

korsarz napisał/a:
"Discovery Unreal"


Taaa, może jeszcze "... Tournament" - mógłby być program o grach :D.


A co do pościgów policyjnych to ostatnio podobny programik jest na TVN Turbo. No to teraz jest 2x więcej frajdy :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-02-2006, 11:01   

Obecnie nie oglądam żadnego z kanałów Discovery, bo są one dostępne tylko w pakiecie rozszerzonym mojej kablówki, dodatkowo płatnym. A wcześniej lubiłam zerknąć na programy przyrodnicze.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 11:06   

BOReK napisał/a:
mógłby być program o grach :D.

Jest hyper ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group