FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Polityka historyczna
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-11-2006, 14:05   

Akurat ośmieszanie Kaczyńskim wychodzi genialnie. Dobra, powiedzmy, że jestem w stanie przeżyć, iż to oni się tym zajęli, pod warunkiem, że oddadzą to w ręce ludzi kompetentnych, a nie idiotów. Wątpię w to o tyle, że idiotami są sami lyderzy partii.

A propos Grisz, czemu nie wspominasz o PO?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-11-2006, 14:12   

Aha, Moderacja zapomniała dodać:
Temat jest pod szczególna obserwacją, jeśli zauważę chociażby jedną, jedyną wycieczkę osobistą - zamknę, a winowajca otrzyma osta.

Mam nadzieje, że ta groźba wystarczy, by Państwo prowadzili dyskusję m.in o polityce w sposób kulturalny, bez CYnYzmu, Yronii i Syrkyzmu w stosunku do poglądów politycznych drugiej osoby.

Niektóre osoby uprasza się także, by PRZED przystąpieniem do dyskusji przeczytały dokładnie, co napisali przedmówcy.

Miłego dnia
IKa

PS. TAK, to JEST prewencja.
PS2. *ŁYP*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2006, 14:30   

Bo jestem wciąz jeszcze członkiem PO (ale to kwestia czasu).
PO jest obecnie partią ANTYPiS i nie ma żadnej polityki poza tym. Dlatego też jej nie wymieniam.
PiS powoli to robi, dowodem ostatnie działania i dofinansowanie (wreszcie!) IPN.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-11-2006, 14:48   

A propos:

http://wiadomosci.onet.pl/1432183,327,1,0,120,686,item.html

Słyszeli? Co sądzą?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2006, 15:05   

Wreszcie!! I to potwierdza to co mówiłem wcześniej. Owszem, nie sądze, by od ręki mógł ten kanał konkurować z Discovery czy History, ale jeśli jest, to dobra podbudowa pod dążenie w tym kierunku w przyszłości. Kaczki, co bym o nich nie wspomniał, pod względem polityki historycznej są moimi faworytami - kto był w Muzeum Powstania Warszawskiego ten wie, o czym mówię.

I idę o zakład, że żadna inna partia by nam takiego programu nie zafundowała.

Aha, a co do polityki historycznej tzw lewicy - proszę bardzo: http://wiadomosci.wp.pl/wid,8595564,kat,1342,wiadomosc.html
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-11-2006, 15:08   

W tym samym czasie członkowie Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego oraz Polskich Drużyn Strzeleckich złożyli kwiaty pod pomnikiem, a w odpowiedzi na okrzyki GMO, skandowali m.in. "Polska dla Polaków".

Khem... No sorry...

Cytat:
Słyszeli? Co sądzą?


Parafrazując Czernomyrdina - chcieliśmy dobrze, a wyjdzie jak... Czas pokaże. Pomysł mi się podoba, byle było to bardziej powszechnie niż TVP Kultura i nie skupiało się wyłącznie na Katyniach, Ribentrop-Mołotowach i ubecji...

Jak już mówiłem do tej pory historii w powszechnej debacie praktycznie nie było, więc nie można się dziwić, jak ktoś coś dziwnego palnie.

PS - Na mój bardziej aktywny udział w dyskusji na razie nie liczcie, internet znowu dostaje szaleju...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-11-2006, 15:46   

Grisznak napisał/a:
Parafrazując Czernomyrdina - chcieliśmy dobrze, a wyjdzie jak... Czas pokaże.

Owszem, jak to wyjdzie, to się zobaczy. Ale chyba nie będzie łatwo. Co by nie mówić TVP nie należała do tej pory do nazbyt obiektywnych stacji i o dbanie i nasze polskie interesy też cokolwiek ciężko by ją posądzić. W czasie całej tej afery z Jedwabnem TVP nie paliła się przecież o ile mi wiadomo by cokolwiek klarownie i w sposób niepodważalny wyjaśnić. Trudno mi liczyć na to, że wszystko się zmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...

Smaku całej sprawie dodaje fakt, że PiS znalazł się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Koalicja z LPR i Samoobroną nie była planowana. Program PiS w takim kształcie, w jakim go czytałem przed wyborami do sejmu, obejmował dość szeroki zakres zagadnień, a niektóre z nich w obecnej sytuacji nie są już możliwe do przeprowadzenia. Nie wiem jak to wpłynie na efektywność działań i chyba nawet ekspertom ciężko to ocenić. Trudno założyć, by nawet cały program rozwiązał wszystkie problemy, a częściowy... Cóż, przynajmniej lepiej taki niż żaden...

Tak więc ostatecznie różowo i wesoło raczej nie będzie, ale może chociaż nie będzie gorzej niż było... ^^

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-11-2006, 18:06   

Już jest gorzej niż było. Ale miało byc o polityce historycznej, nie ogólnej, więc proszę skończyć offtop.

Cytat:
Ale chyba nie będzie łatwo. Co by nie mówić TVP nie należała do tej pory do nazbyt obiektywnych stacji i o dbanie i nasze polskie interesy też cokolwiek ciężko by ją posądzić.


Teraz już można, bo Kaczory obsadziły władze TVP swymi bliźnimi w sprawie, jaka by ona nie była.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-11-2006, 18:25   

Ysengrinn napisał/a:
Ale miało byc o polityce historycznej, nie ogólnej, więc proszę skończyć offtop.

Ja tylko mówię, że sama polityka historyczna oczywiście coś tam da, ale powinna też być wspierana przez inne elementy. A obawiam się, że tego właśnie zabraknie.
Ysengrinn napisał/a:
Teraz już można, bo Kaczory obsadziły władze TVP swymi bliźnimi w sprawie, jaka by ona nie była.

No jednak TVP to ogromna instytucja. Nie tak łatwo upilnować wszystkiego. Nie wierzę, żeby poprzednie władze TVP oddały stołki bez żadnej próby pozostawienia sobie furtki. To jak z korupcją -wiadomo, że sporo ludzi bierze łapówki, można próbować wymieniać ludzi na uczciwych, ale nigdy nie wiadomo ilu "synów skurczy" jeszcze na stołkach pozostało. :] Podobnie rzecz się ma w administracji jako całości. Minister może mówić "A" a zanim dojdzie do dyrektorów szkół to zmieni się w "B" a nauczyciele w szkołach będą uczyć "C"... Tak mi się wydaje przynajmniej.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-12-2012, 19:03   

[Raise undead!]

Borze, przez 6 lat nikt tutaj nie zajrzał? Zgroza. Zatem by rozniecić na nowo płomień debaty - uczmy się o Niemców.

Podsumowując najciekawsze wydarzenia ostatnich 6 lat polskiej polityki historycznej:

- dementowanie "polskich obozów śmierci" jak Ziemia długa i szeroka, czyli walka ze skutkami, połączona z ignorowaniem przyczyn;
- "ogólnonarodowa" "dyskusja" o tym czy Roman Dmowski zasłużył sobie na włączenie do panteonu narodowego; sądząc po tym, że z roku na rok lewicowych protestantów jest coraz mniej, a ludzi składających pod jego pomnikiem kwiaty coraz więcej, odpowiedź brzmi "tak";
- wyszedł film Pokłosie, który można uznać za całkowitą klęskę i kapitulację naszej polityki historycznej;
- nie wiem czy katastrofa w Smoleńsku kwalifikuje się jako akt polityki historycznej, ale w polskich warunkach bym tego nie wykluczał...
- zaczyna wychodzić miesięcznik "Uważam Rze Historia" - nie wiem czy nie pierwsze pismo w Polsce prowadzące świadomą i zdroworozsądkową politykę historyczną zgodną z interesem państwa.

Powiedzieć, że jest marnie byłoby niezasłużonym chełpieniem się...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2012, 22:28   

Zawsze zastanawiałem się dlaczego prawicę tak podnieca to Muzeum Wysiedleń. Niemcy nie muszą usprawiedliwiać i zaciemniać swoich czynów z II WŚ, bo mają historię pełną sukcesów militarnych, kulturowych, naukowych i gospodarczych.
My nie. A w każdym razie nie ostatnio.

Ysengrinn napisał/a:

- "ogólnonarodowa" "dyskusja" o tym czy Roman Dmowski zasłużył sobie na włączenie do panteonu narodowego; sądząc po tym, że z roku na rok lewicowych protestantów jest coraz mniej, a ludzi składających pod jego pomnikiem kwiaty coraz więcej, odpowiedź brzmi "tak";

Roman Dmowski jest człowiekiem zasłużonym dla Polski, ale również jest antysemitą. Jego antysemityzmu nie da się zatuszować. Do tego troszkę faszyzował... (ale to norma w tamtych czasach).
Ale można też w druga stronę. W Łodzi z tego co pamiętam ONR świętowało swoim marszem ustrzelenie Narutowicza.

Ysengrinn napisał/a:
- wyszedł film Pokłosie, który można uznać za całkowitą klęskę i kapitulację naszej polityki historycznej;

Cóż, prawica zrobiła wokół tego filmu tyle szumu, że nawet zagraniczne media zauważyły jego istnienie. Brawo. Z drugiej strony powstałą Bitwa Wiedeńska mająca chwalić naszą sławę, ale nie bardzo wyszła z powodu braku talentu i budżetu. Ale powstała.

Ysengrinn napisał/a:
- zaczyna wychodzić miesięcznik "Uważam Rze Historia" - nie wiem czy nie pierwsze pismo w Polsce prowadzące świadomą i zdroworozsądkową politykę historyczną zgodną z interesem państwa.

Jak dla mnie jest to idealna rekomendacja, by go nie kupować. Dla mnie autentyczna historia jest ciekawsza niż polityka historyczna. Poza tym nie jestem pewien, czy masz się czym cieszyć, bo projekt może splajtować po obaleniu Lisickiego.

Osobiście uważam, że Polacy w tym ja nie są dobrze wykształceni historycznie. Dlaczego? Bo historia której się uczą nie niesie za sobą przekazu kulturowego. Dlatego często słyszałem o najlepszym projekcie obecnego rządu ever - Pawilonu EXPO 2010 - uwagi w stylu gigantyczna cepelia. Nie sadzę, by szersza wiedza o Dmowskim byłaby w stanie temu zapobiec.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-12-2012, 00:09   

Vries napisał/a:
Zawsze zastanawiałem się dlaczego prawicę tak podnieca to Muzeum Wysiedleń. Niemcy nie muszą usprawiedliwiać i zaciemniać swoich czynów z II WŚ


A jednak to robią. Dziwaki, wiem. Skutecznie zresztą, bo faktycznie przyjęło się w świecie pisać o zbrodniach Nazistów, zapewne tych z Księżyca.

Vries napisał/a:
Dla mnie autentyczna historia jest ciekawsza niż polityka historyczna.


No właśnie tu mamy przykład zupełnego niezrozumienia rzeczy (by nie powiedzieć "złośliwego i celowego przeinaczania słów"). Polityka historyczna nie polega na kłamaniu, wręcz przeciwnie - może polegać na odkłamywaniu rzeczywistości, jeśli powszechnej świadomości zakorzeniły się szkodliwe bzdury (polscy faszyści Piłsudski i Dmowski, np.). Chodzi o przedstawianie spójnego przekazu, by osoby które historią się nie interesują wiedziały co o Polsce i Polakach myśleć.

URze Historia przedstawiało (bo poważnie wątpię, by przetrwało ostatnią zawieruchę) rzetelną wiedzę historyczną skupiając się na pewnych aspektach, które inne podobne wydawnictwa konsekwentnie pomijały. Co bynajmniej nie znaczy, że prezentowało mniej wiarygodne dane - wręcz przeciwnie.


Cytat:
Cóż, prawica zrobiła wokół tego filmu tyle szumu, że nawet zagraniczne media zauważyły jego istnienie.


Głównie Wyborcza się produkowała, zresztą trudno się dziwić, jeśli Pasikowski szedł jak po sznurku linią polityki historycznej tejże i szczodrze walił antysemitami we wszystkich, którzy śmieli choćby mieć jakieś uwagi.

I nawet nie miałbym do tej linii uwag, gdyby nie drobny detal - świetnie wpisuje się w propagandę jaka od dziesięcioleci jest w obiegu w Stanach, gdzie dobrze pisać o Polakach w kontekście II wojny po prostu nie wypada. I nie żartuję - autorka książki o polskim ruchu oporu spotkała się z zarzutem, że więcej pisze o Polakach niż o Żydach (!). Tamtejszy światek naukowców zajmujących się drugą wojną światową to interesowny, zachowawczy beton, pełen przesądów z którymi musimy mozolnie się zmagać, jeśli chcemy choćby marzyć o jako takiej renomie w świecie. To się wydaje być fanaberią i egzotyką, ale właśnie - tylko wydaje się. Udawanie, że problemu nie ma nie sprawi, że on zniknie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group