FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-09-2011, 15:58   

Slova napisał/a:
za nazywanie ludzi rasistami i homofobami także powinny być sankcje.


O, i to jest mądry pomysł. Może wtedy wszystkie mniejszości przestałyby sobie podcierać takimi określeniami tyłek. I naprawdę, ludzkość powinna wyhodować sobie jakieś jaja. Sam fakt że zniewagi słowne takiego kalibru trafiają w ogóle do sądu jest naprawdę godny politowania. Wszyscy ci [ciach!] piewcy tolerancji powinni zacząć od tolerowania nietolerancji, bo jak dotąd jest to jedyna nietolerowana postawa, a z roku na rok staje się coraz bardziej oczywiste, że jest to postawa dużo bardziej naturalna niż sporo rzeczy których nie tolerować nie wolno.

Vodh, do licha ciężkiego...

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2011, 16:04   

RepliForce napisał/a:
Czyli mam przez to rozumieć, że za wyzywanie ludzi tylko dlatego, że wyglądają inaczej niż ty, albo kochają inaczej możesz bezkarnie ich wyzywać? To coś tu jest nie tak

Nie bezkarnie. Ale jak ktoś w zamian usłyszy, że jest rasistą albo homofobem, to też się może poczuć dotknięty. Sory, ale nie możemy nikogo stawiać ponad prawem, bo jest mniejszością.

Poza tym mam prawo publicznie głosić, że nie lubię gejów i nie chcę w zamian słyszeć, że jestem troglodytą i zacofanym socjopatą.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-09-2011, 16:31   

Slova - umówmy się tak, że ty masz prawo mówić, że homoseksualistów nie lubisz, ja zaś mam prawo mówić, że mi się twoje poglądy nie podobają i uważam je za krzywdzące. Dopóki nie będziesz wkraczał w prywatną wolność moją, czy kogokolwiek innego, nie zamierzam podejmować żadnych innych działań. I myślę, że to jest dobre miejsce, by zakończyć tę dyskusję - osobiście nie mam ochoty się kłócić, zwłaszcza że jakoś nie wierzę w możliwość zmiany przez ciebie czy Urawę poglądów na ten temat.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2011, 16:52   

Mai_chan napisał/a:
umówmy się tak, że ty masz prawo mówić, że homoseksualistów nie lubisz, ja zaś mam prawo mówić, że mi się twoje poglądy nie podobają

Ale właśnie chodzi o to, że to prawo się systematycznie zabiera - np. poprzez te wpisywanie na listy homofobów... Sory, ale jakby się poczuli homoseksualiści, gdyby ktoś chciał ich spisać na jakąś specjalną listę?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 16:53   

Francuzi kroją swoją historię na rzecz... no właśnie :)
http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1406&path=arty2011

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 17:01   

Znowu ten wątek się przewija. Rozumiem Slovę, bo też nie lubię tego i owego. Najbardziej nie lubię skrajności w poprawności. . Podobnie jest z skrajnym brakiem tolerancji. Beton. Taki przykład listy homofobii jest mocno przesadzony. Nie lubię gejów i nie chodzą głosząc tego po ulicach i do niczego nie zmuszam. Rozumiem listę pedofilów, bo dla nich nie powinno być litości.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 19:24   

Morg napisał/a:
A to IMHO też kuriozum, jeśli nie wręcz skandal – moralnie zabieg być może był usprawiedliwiony (nie znam całości sytuacji), ale jeśli faktycznie taka była argumentacja prawna, to tylko ręce opadają i pozostaje tylko zgodzić się z moim kierownikiem studiów... nie daj Boże, żeby się inni lekarze zainspirowali...

Ależ to przecież III Rzesza z jej programem eugenicznym w klasycznym wydaniu. Choć nie, wróć, tam nikt nie bredził o moralności... Hitlerowcy byli jednak mniej cyniczni, wprost przyznawali, że tych, których uważają za gorszych, należy sterylizować.

A wracając do lżejszych kwestii - na naukę nigdy nie jest za późno.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 20:20   

Jezus Maria...

Temat drażliwy, wobec czego uprasza się wszystkich, którzy chcieliby kontynuować, o wyrażanie się oględnie i ważenie słów. Nie rozmawiacie o ziemniakach i kapuście, tylko o żywych ludziach, nierzadko piszących na tym forum, toteż na wszystkich bogów, dwa razy zastanówcie się czy Wasza wypowiedź kogoś nie urazi.


Mai napisał/a:
Także, mam takie dziwne wrażenie, że nie do końca zdajecie sobie sprawę z tego, jakiego kalibru słowa potrafią lecieć w stosunku do ludzi LGBT. Wyzywanie od zboczeńców to pikuś, szczegół nie wart uwagi.


Z ust 11-latków i młodszych dzieciaków? Zapewne dużo "fajnych" rzeczy zasłyszanych od rodziców, których zupełnie się nie rozumie i nie analizuje (ja konkretne poglądy polityczne zamiałem gdzieś w wieku 18 lat). Jedyny skutek wpisania takiego gówniarza na jakiś rejestr sprawi, że może się faktycznie utożsamić ze swymi słowami, bo przecież i tak został zaszufladkowany. Go go UK...

Crushmaker napisał/a:
Francuzi kroją swoją historię na rzecz... no właśnie :)
http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1406&path=arty2011


Było jakiś czas temu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-09-2011, 23:47   

Ysengrinn napisał/a:
Z ust 11-latków i młodszych dzieciaków?


Aż, chyba już wiem skąd nieporozumienie. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że pisałam z pracy. Tak, też uważam, że to całe wpisywanie dzieciom rzekomej homofobii czy rasizmu w papiery jest głupie i bez sensu. Dzieciaki z reguły nie mają pojęcia o co tak naprawdę chodzi w rzucanych obelgach - wyjaśnić, powiedzieć że to nieładnie i koniec, nie ma co wytaczać na muchę armaty. Mój oryginalny komentarz tyczył się wypowiedzi Morga o "kuriozalnym przepisie".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-09-2011, 23:56   

Cóż, ale z dziećmi pojawia się zaraz inny problem, a mianowicie to co wynoszą z domu (o wzorce zachowań mi tu konkretnie chodzi) i ich wychowanie. Bo dzieci od kogoś się takiego, a nie innego podejścia nauczyć musiały. Więc i ktoś za to jakąś odpowiedzialność ponieść powinien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2011, 06:06   

Najsłynniejszy LARPowiec Europy nie przestaje zaskakiwać. Mam wrażenie, ze gdyby inwazja nazistowska miała miejsce w XXI wieku, to Norwedzy dowiedzieliby się o niej z BBC...

EDIT= widzę też, że gdy w zeszłym roku wołałem, że głosowałbym raczej na bliźniaczki niż samego Napierała, to ktoś mnie usłyszał.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 09:59   

Francja nadal bohatersko walczy z problemem, który sama sobie zafundowała.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 10:18   

Chciałem napisać, że modlenie się na ulicach, to chyba nie taki duży problem, ale potem obejrzałem filmik umieszczony przy tym artykule...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 18:47   

Piractwo w Polsce trzyma się dobrze... także w MSZ. I wygląda na to, że solidnie za to zabulimy...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2011, 19:10   

Cytat:
„To niesamowite, że dokument ‘Polska? Tak!’, film zrobiony z przymrużeniem oka wzbudza tyle emocji. Dziękuje za wszystkie telefony i maile z gratulacjami i pytaniami. Szczerze, nie rozumiem tego zamieszania. Gwiazdy (to w sumie normalni ludzie) traktowały to na wesoło, a sądząc po pewnych wpisach, to jest dla niektórych ludzi sprawa super poważna. Zadziwia mnie upolitycznianie tego filmu. Jestem osobą apolityczną i nigdy nie przeprowadziłbym wywiadu z politykiem".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 120 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group