FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-06-2011, 17:37   Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Wydzielone z Ciekawostek.
Ponieważ panowie zachowują się bardzo grzecznie i dyskusja wygląda sensownie, w ramach EKSPERYMENTU-WYJĄTKU wydzieliłam osobny temat. Dyskusja jest pod czujnym nadzorem, dlatego uprzejmie proszę o nie wywlekanie brudów, "słodzenie" sobie i politykom, a także udowadnianie światu dlaczego pan X jest bardziej od pana Y. Wszystkie posty, które uznam za zbyt ostre, napastliwe itp. od razu wylecą. A i ostami będę obdarowywać hojniej niż zwykle. Chcecie rozmawiać o polityce, udowodnijcie, że potraficie to robić bez skakania sobie do oczu. Życzę powodzenia i naprawdę mam nadzieję, że nie będę musiała zamknąć tego tematu za dwa dni.

moshi_moshi


Jeśli to przejdzie, to czeka nas wesoła kampania wyborcza.

Zasadniczo to co Kalisz usiłuje zrobić z Blidą to powtórka "smoleńszczyzny" którą mieliśmy przez ostatni rok, tylko skierowanej w odwrotną stronę. Życzę powodzenia w udowadnianiu wyborcom, że była tylko męczenniczką i niewinną ofiarą IV RP.

Z drugiej strony, jeśli faktycznie coś znaleźli, to może wreszcie przewietrzy nam się scena polityczna.


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 13-12-2015, 14:33, w całości zmieniany 9 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2011, 17:45   

Obawiam się, że mocniejsze oskarżenia były odnośnie tortur na terenie Polski. Te również mogłoby przewietrzyć naszą scenę i to jeszcze mocniej. I co? I nic. Pokrzyczą, pokwiczą, a sprawa rozejdzie się po kościach... W Europie polityk to wciąż nadczłowiek, którego prawo się nie ima.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-06-2011, 17:57   

Nie "były" tylko dalej "są" - sprawa dalej się toczy, wciąż się może okazać, że przez Millera bekniemy na arenie międzynarodowej. I tamta sprawa była o wiele cięższego kalibru niż afera Blidy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-06-2011, 01:07   

Ale chyba jednak nie przejdzie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2011, 09:09   

Kalisz oczywiście musiał o takim wniosku w raporcie komisji napisać, bo inaczej by to wyglądało, że cała ta komisja w sprawie Blidy była bez sensu. No i nie potrzebnie była powoływana. A czy to przejdzie, czy też nie podejrzewam, że będzie mu już to obojętne.

Urawa napisał/a:
W Europie polityk to wciąż nadczłowiek, którego prawo się nie ima.
Chyba, że w stanach z wywieszonym jęzorem goni pokojówkę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-06-2011, 16:58   

Noc żywych trupów, czyli Napieralski wzywa na pomoc wielkich przedwiecznych.

Czy mi się tylko zdaje, czy staczamy się w kierunku systemu jednopartyjnego?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2011, 17:02   

Call of Luduu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-06-2011, 17:16   

Nie przepadam za lewicą, więc niby nie powinno mnie to obchodzić, ale...

Litości, Czarzasty? Oleksy? Jaskiernia? _^_ Nikogo poza aferzystami tam nie mają?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2011, 17:21   

Ysengrinn napisał/a:
Noc żywych trupów, czyli Napieralski wzywa na pomoc wielkich przedwiecznych.

Czy mi się tylko zdaje, czy staczamy się w kierunku systemu jednopartyjnego?

Po tym, jak Tusk ściąga lewicowców (Kluzik, Rosati, Arłukowicz) i idzie w antyklerykalizm, gotów w to jestem uwierzyć. A jeśli rzeczywiście do sejmu nie wejdzie najrozsądniejszy chyba facet w SLD, czyli Kalisz, to serio, możesz mieć rację.
Swoją drogą, mój tolkienowsko lewicowy komentarz sprzed kilku lat.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2011, 21:41   

Ysengrinn napisał/a:
Noc żywych trupów, czyli Napieralski wzywa na pomoc wielkich przedwiecznych.

No to jest głupota... Bo Ci panowie poza lojalnością dla partii co mogą zaoferować? Nic...
Nie wiem czemu Napieralski jest aż tak zdesperowany, że sięga po tych dinozaurów. No chyba, że liczy na to ze wyborcy lewicy powrócą do urn z prochami...
Szkoda bo mogli napsuć trochę krwi "Tym którzy teraz są wszystkim" a tak to zaczną tracić w sondażach.

Urawa napisał/a:
A jeśli rzeczywiście do sejmu nie wejdzie najrozsądniejszy chyba facet w SLD, czyli Kalisz

Trochę sam jest sobie winny. Nie musiał na przykład jechać na konwencję Palikota, ani też w wyborach prezydenckich wspierać bardziej kandydata innej partii. Zwłaszcza jak pierwsza tura się jeszcze nawet nie skończyła.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2011, 07:05   

Cytat:
No chyba, że liczy na to ze wyborcy lewicy powrócą do urn z prochami...

Mam wrażenie, że chodzi raczej o przyciągniecie starszego elektoratu. Ten nie idzie na hasła antyklerykalne/progejowskie, ale bardzo często z sentymentem patrzy w przeszłość, sięgając nią nawet do czasów PRL. Poza tym, śmiać się można, ale są to nazwiska, mimo wszystko rozpoznawalne i kojarzone, a tych SLD ma w tej chwili na lekarstwo. Czkawką odbija się sejm, senat, parlament europejski, samorządy - za dużo tego i partiom kadry się kończą. Już mówi się, że PiS chce ściągnąć do wyboru parlamentarnych kilku co bardziej znanych europarlamentarzystów. PO, które i tak jest w najlepszej sytuacji, ściąga do siebie "nazwiska", często o bardzo odmiennym światopoglądzie. SLD nie ma ani takiej mocy przyciągania ani rezerwy, więc musi robić to, co może.
Ktoś powie, że łatwiej byłoby wyciągać młodszych polityków - nieprawda, młodzi są ambitni i mogą zagrozić potencjalnym hegemonom, a takie zabytki jak ww. raczej takich ambicji już nie zdradzają, są pewniejsi. W dodatku takiego np. Millera bardzo lubią media, więc jeśli się dostanie, może dla Napieralskiego stanowić równowagę dla Kalisza, nadobecnego w mediach.
Znamienne, że wbrew zapowiedziom parytetowym, nie ma na liście dawnych caryc lewicy - Jakubowskiej, Sierakowskiej czy Łybackiej. Nawet tak ryzykowny pomysł, jak wzięcie byłej striptizerki z "Top Model" został uznany za zbyt odważny.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 07:51   

Ysengrinn napisał/a:
Nie "były" tylko dalej "są" - sprawa dalej się toczy, wciąż się może okazać, że przez Millera bekniemy na arenie międzynarodowej. I tamta sprawa była o wiele cięższego kalibru niż afera Blidy.

Coś w tej sprawie nowego się pojawiło. Nawet jeśli źródło dość wątpliwe, to jednak...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 12:13   

Potwierdzałoby to moją opinię z tamtego czasu, że Kwaśniewski nie miałby ani jaj by się na coś takiego zgodzić, ani tym bardziej umiejętności aktorskich by przekonywująco kłamać że nic o tym nie wie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 13:08   

Urawa napisał/a:

Mam wrażenie, że chodzi raczej o przyciągniecie starszego elektoratu. Ten nie idzie na hasła antyklerykalne/progejowskie, ale bardzo często z sentymentem patrzy w przeszłość, sięgając nią nawet do czasów PRL. Poza tym, śmiać się można, ale są to nazwiska, mimo wszystko rozpoznawalne i kojarzone, a tych SLD ma w tej chwili na lekarstwo. Czkawką odbija się sejm, senat, parlament europejski, samorządy - za dużo tego i partiom kadry się kończą. Już mówi się, że PiS chce ściągnąć do wyboru parlamentarnych kilku co bardziej znanych europarlamentarzystów. PO, które i tak jest w najlepszej sytuacji, ściąga do siebie "nazwiska", często o bardzo odmiennym światopoglądzie. SLD nie ma ani takiej mocy przyciągania ani rezerwy, więc musi robić to, co może.
Ktoś powie, że łatwiej byłoby wyciągać młodszych polityków - nieprawda, młodzi są ambitni i mogą zagrozić potencjalnym hegemonom, a takie zabytki jak ww. raczej takich ambicji już nie zdradzają, są pewniejsi. W dodatku takiego np. Millera bardzo lubią media, więc jeśli się dostanie, może dla Napieralskiego stanowić równowagę dla Kalisza, nadobecnego w mediach.
Znamienne, że wbrew zapowiedziom parytetowym, nie ma na liście dawnych caryc lewicy - Jakubowskiej, Sierakowskiej czy Łybackiej. Nawet tak ryzykowny pomysł, jak wzięcie byłej striptizerki z "Top Model" został uznany za zbyt odważny.

Ja trochę nawet podzielam twoją analizę. Zauważ tylko, że dzięki takiemu sentymentowi SLD stanie się łatwym celem do ataków. Jak tych starych wyjadaczy wciągną na listę to w kampanii będą zmasakrowani. Bo przecież sami amunicje dostarczą do armat. A powinni coś takiego wykombinować by do tych armat posłać Kmicica, choćby z "kapelusza". Bo choćby nie wiem jak dobrze Miller z Czarzastym( tak w ogóle co to za lewica, zwłaszcza jak Miller czuje się liberałem) byliby merytorycznie przygotowani do kampanii, to przeszłość i tak ich dopadnie. Takie ruchy z listami co teraz robi SLD powinny być już naprawdę ostatecznością. Mam wrażenie, że z taką polityką zmarnują to co sobie wypracowali. No, ale mądrzejsi będziemy po wyborach. Jak na razie SLD z Pisem traci za to PO mimo kilku wpadek nadal zyskuje.

Wracając do Sierakowskiej i Łybackiej to one zdaje się bardziej były związane z Borowskim, niż z Napieralskim. Więc ich obecność na listach jakoś mnie nie dziwi.

Urawa napisał/a:
Coś w tej sprawie nowego się pojawiło. Nawet jeśli źródło dość wątpliwe, to jednak...

Ja bym to między bajki włożył.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 13:43   

Cytat:
Ja trochę nawet podzielam twoją analizę. Zauważ tylko, że dzięki takiemu sentymentowi SLD stanie się łatwym celem do ataków. Jak tych starych wyjadaczy wciągną na listę to w kampanii będą zmasakrowani. Bo przecież sami amunicje dostarczą do armat. A powinni coś takiego wykombinować by do tych armat posłać Kmicica, choćby z "kapelusza". Bo choćby nie wiem jak dobrze Miller z Czarzastym( tak w ogóle co to za lewica, zwłaszcza jak Miller czuje się liberałem) byliby merytorycznie przygotowani do kampanii, to przeszłość i tak ich dopadnie. Takie ruchy z listami co teraz robi SLD powinny być już naprawdę ostatecznością. Mam wrażenie, że z taką polityką zmarnują to co sobie wypracowali. No, ale mądrzejsi będziemy po wyborach. Jak na razie SLD z Pisem traci za to PO mimo kilku wpadek nadal zyskuje.

Zwróć proszę uwagę na miejsce ich wystawiania - nie Kraków, Warszawa czy Wrocław, ale mniejsze miasta, takie jak Płock. Tam sam fakt posiadania kojarzonego nazwiska jest premią - miałem tego przykład w moich okolicach, gdzie spadochroniarski jasiu wędrowniczek Czarnecki zdobył bardzo dużą ilość głosów. Owszem, masz rację, istnieje ryzyko, że przeszłość ich dogoni, ale jest to wliczone w cenę, i obawiam się że bilans i tak wypada na ich korzyść względem jakichś anonymousów.
Kategoryzacja względem poglądów to zaś u nas coś tak absurdalnego, że nawet bym tego nie tykał, panuje tu bowiem pomieszanie z poplątaniem, w świetle którego socjaliści są prawicą, liberałowie czy wolnorynkowcy lewicą, lewicowcy - liberałami itd. Nie wiem, czy potrafiłbym wskazać w Polsce polityka, którego poglądy są adekwatne do jego teoretycznego przynajmniej miejsca w układzie ideowym. Skoro głoszący identyczne niemal gospodarczo poglądy jak powojenni komuniści Kaczyński (czytałem niedawno przemówienia Minca - niemałą ich część można by dziś przepisać i dać Kaczyńskiemu) jest liderem tzw. prawicy, katolicki konserwatysta Gowin jest wiceprzewodniczącym partii liberalnej, nazywający siebie liberałem, w poglądach zaś dość konserwatywny Miller ma być jedną z nowych twarzy lewicy, zaś odwołujący się do lewicowego radykalizmu Palikot był wydawcą mocno prawicowego "Ozonu", to ja w zasadzie nie mam więcej pytań. I jak tu się dziwić, że mając poglądy liberalno-konserwatywne nie mam w praktyce na kogo głosować?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 268 Idź do strony 1, 2, 3 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group