FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Gdyby zniknęły komputery:
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-06-2008, 13:11   

Gdyż był za mało czy za bardzo skuteczny?
Przejdź na dół
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-06-2008, 13:23   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale akurat ścisłowcy mają w tej dziedzinie bardzo wygodnie, ponieważ każde prawdziwe stwierdzenie w naukach ścisłych musi być weryfikowalne.

Więc w czym problem?

W tym, że poza naukami ścisłymi już nie jest tak różowo. Choć prawdę mówiąc tradycyjne papierowe czasopisma wcale nie są dużo lepsze pod tym względem, a większość treści w Internecie ma raczej charakter "czasopismowy", nie książkowy.

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
W szczególności, w jaki sposób określasz, czy stwierdzenia obecne w różnych miejscach w Internecie pochodzą z tego samego źródła.


Google pod linkami podaje fragment tekstu, który w przypadku przepisywania od siebie jest identyczny, co oszczędza zachodu sprawdzania.

Pochodzenie ze wspólnego źródła nie jest tożsame z identycznością słowo-w-słowo. Ludzie często piszą o rzeczach, o których dowiedzieli się gdzieś indziej, swoimi słowami - nawet, jeśli owa wiedza jest fałszem. Wtedy bez porządnej bibliografii nie masz szans określić, czy stwierdzenie rzeczywiście powstało niezależnie, czy też zostało przez autora przeczytane gdzieś indziej i uznane za prawdziwe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-06-2008, 15:38   

Opisałem do czego mi się przydaje gugiel, ale to nie jedyny sposób weryfikacji. Dużą pomocą są powtarzane błędy ("idiota napisał, idiota przepisał" jak to powiedział mój promotor). Podobnie dobór faktów czy argumentów - po n-tej z kolei przeczytanej pracy wyrabia się spore rozeznanie w tych klockach.

Cytat:
W tym, że poza naukami ścisłymi już nie jest tak różowo. Choć prawdę mówiąc tradycyjne papierowe czasopisma wcale nie są dużo lepsze pod tym względem, a większość treści w Internecie ma raczej charakter "czasopismowy", nie książkowy.


O to to. Bardzo słuszne spostrzeżenie. W takich właśnie kategoriach należy rozpatrywać internet a tu konkurencję ma niewielkę, jeśli chodzi o tematy zupełnie niszowe.

Cytat:
Gdyż był za mało czy za bardzo skuteczny?


Nie wiem nawet na ile to potwierdzone więc nie będę zmyślał. Na pewno zdarzało mu się działać dziwnie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-06-2008, 00:13   

Naprawdę nie wiem jak się robi anime, ale wszyscy wypatrują problemów tylko z ich odtwarzaniem. Czy do produkcji anime nie wykorzystuje się komputerów ?? Jeśli tak to wszystkie wasze VHS'y czy inne analogi szlag trafia.

Świat bez komputerów byłby ciekawym eksperymentem ... do czasu. Wkońcu tęsknota za dobrodziejstwami technologi byłaby niedozniesienia. Brakowałoby mi internetu i innych takich rzeczy, ale bardziej się boję o naszą medycyne czy bankowość. Takiego załamania gospodarczo-społecznego nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

PS. Zostaje czytanie Mangi i ziwększenie ilośći ulicznych muzyków a już będzie. wspaniale.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 00:37   

Norrc napisał/a:
Czy do produkcji anime nie wykorzystuje się komputerów ??

A do Lupina wykorzystano? Za czasów pierwszego sezonu chyba tylko ENIAC egzystował i pokrewne, a już kręcono anime.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-06-2008, 01:46   

Do GitSa dodawali całkiem ciekawy film z kaegorii "The making of" i tam autorzy się chwalili, że byli pierwszym projektem animowanym, w którym wykorzystano na dobrą sprawę komputery w choć trochę szerszym zakresie. Wszystkie poprzednie produkcje ponoć tworzono całkowicie analogowo. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale jestem skłonny uwierzyć.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 12:26   

Swiat bez komputerow?
W kazdej postaci?

Hmm, w koncu bym sobie dychnal, na spacer poszedl, albo cus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 14:46   

najbardziej by mi brakowało windowskia :*** ach te superszybkie okieneczka :**

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 22 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 21:39   

Ari napisał/a:
ach te superszybkie okieneczka :**


i to ultra szybkie menu.. *_* xD

a tak realnie to świat już jest za bardzo uzależniony od technologii by móc się jej wyrzec..

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Gnidex Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 03:49   

A co by było z różnego rodzaju kasami w sklepach? Też by wysiadły? A co z systemami bankowymi? Ludzie by potracili ciężko zarobioną kapustę $_$ Kamery ochrony też by pewnie odparowały.
A najbardziej tęsnkiłbym za komórkami (a konkretnie grami na nie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 18:25   

Aha, prawdopodobnie pojawiloby sie wiecej dzieci... boom demograficzny jednym slowem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 22:20   

Gdyby komputery zniknęły to wróciłbym do innych rozrywek. Komiksy, książki, filmy w kinie, TV czy DVD nawet teraz pałaszuje w ogromnych ilościach i jedyną poważną zmianą byłoby kupno osobnych odtwarzaczy do wszystkiego tego co teraz robię na kompie oraz niemożność łatwego kupowania rzeczy z zagranicy. Koniecznie kupiłbym nowego Walkmana/discmana. Nareszcie miałbym co zrobić z kilkudziesięcioma kasetami zalegającymi mi w domu z czasów liceum. Pewnie też częściej dzwoniłbym do znajomych na aparaty stacjonarne (jak to było jeszcze kilka lat temu gdy nie miałem komórki), pamiętał do nich numery i wychodził na pole pokopać piłkę. Mniej czasu marnowałbym na bezproduktywne ślęczenie przed kompem i odświeżanie for :)

Jakoś bym przeżył, chociaż na pewno komputery, komórki i internet znacznie ułatwiają wiele rzeczy. Młodsze pokolenie wychowane na zasadzie, że wszystko może mieć w 5 minut ściągnięte z netu mogłoby mieć poważny problem. Ludzkość też jakoś by się dźwignęła z upadku. Na pewno kilka pierwszych lat byłoby ciężkie. Kraje rozwijające się i biedne mogłyby zyskać na znaczeniu bo kompów u nich na lekarstwo i w większosci wypadków radzą sobie jakoś z ich niewielkim wykorzystaniem. I znowu więcej drzew by schodziło na papierki.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Monisa
Gość
PostWysłany: 20-12-2022, 16:37   Kursy IT Online

Witam. Wiele osób woli doskonalić swoje umiejętności lub studiować bez naruszania równowagi między pracą a życiem osobistym. Kursy IT Online https://goit.global/pl/course/ oferują elastyczność studiowania materiału. Dostępne są również kursy we własnym tempie, które umożliwiają studentom ukończenie kursu w dogodnym dla nich czasie. Niektóre inne kursy mogą być również dostosowane do preferencji studentów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group