FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2010, 23:34   

Co się stało z wydawnictwem JPF? Od pewnego czasu nie działa ich strona. Możliwe, że była już na forum o tym mowa, ale ostatnio czytam forum strasznie wybiórczo więc mogłem przeoczyć to.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-04-2010, 23:36   

U mnie działa.
Jeśli wchodzisz z IP innego niż polskie użyj proxy, bo o ile dobrze pamiętam, z tym mogą być problemy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-04-2010, 23:36   

U Mnie Działa (TM).

EDIT: ninja'd!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2010, 23:38   

No to mam problem w takim razie. Każda przeglądarka mi się z tą stroną gryzie. Proxy nie ustawiałem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-04-2010, 23:43   

Z tego co widzę po wynikach z googla problemem może być Avast, wpis w pliku HOSTS albo proxy właśnie - spróbuj ustawić polskie na sztywno i wejść.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 24-04-2010, 01:17   

Na stronę JPF nie wejdziesz z IP innego niż polskie, nie wiem czemu odmawiają dostępu i trzeba używać jak już było napisane Polskiego proxy żeby wejść na portal. Wiem, bo sama mam problem ( Keii też dla tego wie ) z Anglii.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2010, 09:22   

Nie mam avasta(NOD32 Full Version). W pliku HOSTS mam miliony stron, ale nie ma tam jpg.com.pl. Sprawa proxy- w chromie nawet nie umiem ich ustawić : P W Firefoxie ustawiłem na kilka polskich i również nie działa. Na drugim komputerze(i 3 przeglądarkach) jest to samo. Wina może leżeć po stronie dostawcy internetu czy to raczej ja- informatyk za 3 gr coś zepsułem?

Tak z innej beczki, jest tam może jeszcze pierwszy tom Black Lagoon?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 24-04-2010, 13:34   

To ja pytanie z innej beczki. Poszukuje Japonskiej książki, może być nawet w formacie eBooka, ale nie wiem skąd by można takie coś kupić. Amazon.co.jp zawołał 38 funtów za przesyłkę za książkę za 1300 yenów... Wybaczcie, ale nie zapłacę cztery razy tyle za przesyłkę co za książkę. To nie problem cena książki, raczej przesyłka zabija, dla tego szukam może możliwości zapłacenia za książkę i pobrania w wersji eBook. Anyone?

EDIT:
Już nie ważne - Keii senpai rozwiązał mój problem ( w pewnym stopniu ) na gTalku. Dziekuje

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 15:49   

Został mi rok do matury, i już rodzina mnie straszy...

Czy waszym zdaniem korepetycje z historii są NIEZBĘDNE do zdania matury z niej? Zawsze myślałem, że po to chodzi się do szkoły, żeby przygotowała do matury, ale pewnie naiwny jestem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 16:08   

Asthariel napisał/a:
Czy waszym zdaniem korepetycje z historii są NIEZBĘDNE do zdania matury z niej? Zawsze myślałem, że po to chodzi się do szkoły, żeby przygotowała do matury, ale pewnie naiwny jestem...


To zależy od tego jak dobrze tą maturę chcesz zdać i ile samozaparcia posiadasz. Jeśli masz w sobie dość sił, by z własnej woli robić zadania i powtarzać przez cały rok oraz zdajesz sobie sprawę jak poprawnie należy konstruować pisemne prace z historii to nie musisz na żadne korepetycje chodzić.
Jednak na własne oczy widziałam, jak w mojej klasie najlepsi historycy uczęszczali na zajęcia dodatkowe (bo sama na nie chodziłam...). Nie wiem jak wygląda to w innych liceach, ale u nas matury oznaczały tonę dodatkowych zajęć ze zdawanych przedmiotów.

Ja bym ci radziła zainteresować się czy twoje liceum organizuje dodatkowe fakultety z funduszów Unii Europejskiej. Są one darmowe dla uczniów i powinny stanowić równie dobre przygotowanie co korepetycje (chyba, że będzie prowadził je kiepski nauczyciel).

I tak, naiwny jesteś. Zresztą ja też byłam, dopóki nie skończyłam z dodatkowymi zajęciami do praktycznie wszystkich zdawanych na maturze przedmiotów...

A tak od siebie dodam, że ŻADNA ilość zajęć dodatkowych nie gwarantuje wysokiego wyniku na maturze z historii. To chyba najgorszy egzamin, bo jeden błąd może cię pozbawić punktów za całe zadanie, a zrobienie wszystkich zadań i napisanie wypracowania w wyznaczonym czasie wymaga naprawdę szybkiego myślenia. Nie wspominając o tym jak dużo materiału jest do powtórzenia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 16:31   

Przede wszystkim należy znać program i porozmawiać o tym ze swoim nauczycielem (albo osobą dobrze poinformowaną w tym temacie). Przekroczenie programu może być problemem, jeżeli ma się na głowie kilka przedmiotów i stres, więc wybieraj mądrze (łatwo powiedzieć ;]).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 23:44   

Asthariel napisał/a:
Został mi rok do matury, i już rodzina mnie straszy...

Spokojnie, masz jeszcze czas. W rok idzie się nauczyć wszystkiego... zakładając, że ma się odpowiednio dużo uporu.

Tren napisał/a:
To zależy od tego jak dobrze tą maturę chcesz zdać i ile samozaparcia posiadasz.

I od tego jakiego masz nauczyciela od historii. Ja tu niestety miałem pecha, bo w trzeciej klasie zmieniono mi psorkę na inną... która do tej pory uczyła tylko w gimnazjum. W związku z tym przygotowywać się musiałem sam, bo to co robiliśmy w szkole właściwie można byłoby sobie darować bez większej szkody. A co do wypracowania... well, to będzie prawie-że-partyzantka. Niby wiem na co zwracać uwagę itd., ale z przećwiczeniem gorzej. Ale wracając do tematu...

Tren napisał/a:
Jeśli masz w sobie dość sił, by z własnej woli robić zadania i powtarzać przez cały rok oraz zdajesz sobie sprawę jak poprawnie należy konstruować pisemne prace z historii to nie musisz na żadne korepetycje chodzić.


Co do uczenia się do egzaminu przez cały rok... khem, khem... nie wiem jak u innych, ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie wychodzi, nie znam też nikogo u kogo by to wyszło. Ale generalnie owszem, korepetycje niezbędne nie są, dobrzeby było natomiast jeśli Twój nauczyciel organizowałby zajęcia dodatkowe pod kątem matury właśnie, bo bez tego to raczej klops, chyba że z historią nie masz żadnych problemów.

Najwięcej jednak zależy od nauczyciela - jeśli nie będzie do matury przygotowywać, to cóż...

A, właśnie - wszystko powyższe dotyczy matury rozszerzonej. Na podstawowej nie ma wypracowania... choć ja osobiście jak zobaczyłem podstawową, to chyba jednak wolę rozszerzoną... niektóre zadania, przynajmniej dla mnie, były straszne - z rozpoznawaniem obrazów na czele.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-05-2010, 17:51   

Zna ktoś może znaczenie słowa "Capella"? Bo ostatnio kilkukrotnie spotkałem się z tą nazwą, m.i. jest to nazwa nacji w Cabalu

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2010, 18:00   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Capella

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-05-2010, 19:05   

Ze słownika łac.-ang.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group