FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
qwerty
Gość
PostWysłany: 22-02-2016, 19:37   

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/akta-kiszczaka-ipn-publikuje-pierwszy-pakiet,621410.html
Przejdź na dół
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2016, 15:19   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
z tego co wiemy dotyczyły znacznie większej ilości osób, a jakoś mówi się tylko o jednej.


No niezupełnie tak - mówi się o jednej bo akta tej jednej właśnie Kiszczakowa chciała spylić IPNowi. Dopiero po przeszukaniu domostwa znaleziono większą ilość papierów, ale po prawdzie nie wiadomo o nich nic - można się tylko domyślać, że to kwity na innych "solidaruchów". Jeśli jednak nawet, to nie wiadomo na jakich.
Były to dokumenty które Kiszczak uznał za warte przechowywania do ostatniej chwili. Szansa że dotyczą mało istotnych osób jest przyzerowa. A Kiszczakowa chciała upłynnnić wszystkie, po prostu kartkę z teczki Bolka wzięła jako przykład.

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
(najbardziej podoba mi się ta, z której wynika, że największym bohaterem opozycji, ponoszącym całą chwałę za obalenie systemu, był sam Kiszczak. Nie jestem tylko pewny czy prawica w pełni przemyślała wynikające z tego konsekwencje)


Oczywiście, że przemyślała - przecież ulubiona melodia prawicy to ta, że III RP to PRL-bis, Okrągły Stół to była zdrada/spisek, a gruba kreska pozwoliła się uwłaszczyć esbecji i nomenklaturze, zatem teraz muszą wkroczyć prawdziwi patrioci i naprawdę obalić komunę. Nie wiem gdzie widzisz problem :P.
A, no tak, oczywiście, jak mogłem zapomnieć...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-02-2016, 20:49   

Wałęsa jak Piłsudski - rozbraja mnie, że zarówno Wałęsa jak i Kaczyński są jak Piłsudski, tylko w przypadku Wałęsy to dobrze, a w przypadku Kaczyńskiego źle...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-03-2016, 01:26   

Tak w ramach ocen studniówki rządu - mam takie wrażenie, że dla kraju byłoby lepiej, gdyby Szydło była ministrem spraw zagranicznych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-03-2016, 16:01   

Bezimienny napisał/a:
A Kiszczakowa chciała upłynnnić wszystkie, po prostu kartkę z teczki Bolka wzięła jako przykład.
Swoją drogą, ciekawe, że pojawia się ostatnio narracja, że Kiszczakowa wybrała mniej wartościową część archiwum (w końcu Wałęsa od lat jest nic nie znaczącym politycznym truchłem) aby ...uniknąć losu Jaroszewiczów. W końcu teraz może w miarę wiarygodnie twierdzić, że przeszukano, zabrano, nic nie ma... i nie grozi, że ktoś szukający konkretnej teczki przyjdzie, i jak u Jaroszewiczów, uzna zaprzeczenie za upór który trzeba złamać siłą...

Inna sprawa, że będąc świadomymi, że prezydent TW Bolek mógł być szantażowany teczką, to zupełnie innego wymiaru nabiera jego sprzeciw w sprawie całkowitego wycofania z Polski wojsk sowieckich, czy pomysły w stylu NATO-bis, obliczone na zatrzymanie prozachodniego kursu.

A najsmutniejsze, że miał to wszystko na własne życzenie. Trudno w zasadzie mieć do niego żal nawet o epizod z lat 70tych, zwłaszcza jeśli pamięta się jak się wtedy żyło. Za to w pełni można mieć mu za złe, że uwierzył we własną legendę, i własną niepokalaność - po czym szedł w zaparte w latach 90-tych. Wtedy był czas się przyznać... ale nie byłoby prezydentury, dworu klakierów, wreszcie nie byłoby okazji "pożyczyć" pewnych dokumentów do kancelarii, które potem "przypadkowo zaginęły"...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-03-2016, 00:30   

O mało nie straciliśmy kolejnego prezydenta. Mamy do tego jakąś głupią tendencję...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2016, 08:46   

Asfalt był rosyjskiego pochodzenia.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-03-2016, 17:53   

No i już wyszło że nie asfalt, ale szef BOR z nadania PO, towarzysz generał Ja nick i.

Towarzysz generał uznał, że jego g...no interesuje, że producent opon zaleca maksymalny okres używania 3 lat. On jest najmędrszy, więc on ustala, że można używać 6 lat... na necie widziałem już nawet skany osobiście podpisanej instrukcji. Obniżył też normę co do głębokości bieżnika, a zatem stopnia zużycia opony.

http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/a/bor-o-oponie-w-aucie-prezydenta-za-wypadek-odpowiada-poprzednia-ekipa-video,9487129/

W tym kontekście nie dziwi, że plótł w te-fałsz-enie jakieś androny że na taki wyjazd to trzeba w terenówkach itepe... za to powinny być zarzuty, ale oczywiście nie będzie, bo śledztwo prowadzi niezawodny towarszysz prokurator-umarzacz

http://niezalezna.pl/77329-prokurator-umarzal-wiele-glosnych-spraw-teraz-zajmuje-sie-wypadkiem-limuzyny-prezydenta-dudy

Oczywiście towarzysz umarzacz umorzy, bo żadne prawo nie zakazuje być idiotą, a szef BOR ma prawo ustalić normę wydłubaną z nosa. Wystarczy że towarzysz generał zrobi zdziwioną minkę zranionego niewiniątka i powie że on wcale a wcale nie chciał niczego złego i wierzył że robi dobrze, i sprawa z głowy... bo trzymanie się zaleceń producenta to tylko "ludowa mądrość" i zdrowy rozsądek, których się na generalskich stołkach nie wymaga...

Normalnie, k...wa, podobno w tym kraju PiS rządzi?!

Z początku myślałem że pojednawcze podejście i zapowiedź że "nie będzie lockoutów urzędników poprzedniej ekipy poza stanowiskami politycznymi" to dobry pomysł na pojednawczą realpolitik, ale wychodzi na to, że tak naprawdę potrzeba podejścia wprost opartego na biblijnym "Thou shall not suffer a witch to live". Tyle, że państwa nie da się ot, tak sobie, zamknąć do jutra aż się nowi urzędnicy ogarną... a już widać po niektórych pomysłach, że nowi nie muszą być lepsi. Tyle tylko, że przynajmniej się z handlem na razie opamiętali...

Nota bene, mam ostre deja vu - za komuny Ił-62M "lądował" w Lesie Kabackim z dokładnie takich samych powodów. LOT ustalił normę zakładową przeglądów na 10000 godzin (cały samolot). W protokołach po katastrofie dużo było o awarii silnika i o szczegółach technicznych, ale ani słowa o tym, co powiedział przedstawiciel producenta - że oni o tym wiedzieli, i właśnie dlatego zalecali przeglądy silników co 2500 godzin, co ówczesne kierownictwo LOT radośnie olało.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-03-2016, 20:22   

Cytat:
na necie widziałem już nawet skany osobiście podpisanej instrukcji


Link? Bo widziałem już artykuł, że opona leżała w magazynie i czekała na utylizację i to obecna ekipa kazała ją stamtąd wyciągnąć. Nie to, że bronię pana generała z zawodu ceramika, ale oskarżenie ciężkie, więc wypadałoby je umocować.

Cytat:
Z początku myślałem że pojednawcze podejście i zapowiedź że "nie będzie lockoutów urzędników poprzedniej ekipy poza stanowiskami politycznymi" to dobry pomysł na pojednawczą realpolitik, ale wychodzi na to, że tak naprawdę potrzeba podejścia wprost opartego na biblijnym "Thou shall not suffer a witch to live". Tyle, że państwa nie da się ot, tak sobie, zamknąć do jutra aż się nowi urzędnicy ogarną... a już widać po niektórych pomysłach, że nowi nie muszą być lepsi. Tyle tylko, że przynajmniej się z handlem na razie opamiętali...


Nie ma czegoś takiego jak "urzędnik na stanowisku politycznym". Albo albo, jeśli ktoś zajmuje stanowisko polityczne (tzn. minister, wiceminister bądź doradca ministra) to nie jest urzędnikiem.


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 23-03-2016, 18:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2016, 15:40   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
na necie widziałem już nawet skany osobiście podpisanej instrukcji


Link? Bo widziałem już artykuł, że opona leżała w magazynie i czekała na utylizację i to obecna ekipa kazała ją stamtąd wyciągnąć. Nie to, że bronię pana generała z zawodu ceramika, ale oskarżenie ciężkie, więc wypadałoby je umocować.
To co Totem mówi to była pierwsza wersja, to co ty wyszło później. Cała historia jest wogóle jak cebula, co chwile dochodzą nowe szczegóły. Np dziś już wiadomo, że była zakupiona nowa opona na zastępstwo, ale z nieznanych na razie bliżej powodów trafiła nie do tego samochodu. Żarty mówią, że po to by się nie zużyła.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2016, 17:11   

Bezimienny napisał/a:
Żarty mówią, że po to by się nie zużyła.

Ja myślę że pewnie zużyta na samochodzie była jedna więc kupili jedną, a przecież należy wymieniać parami na osi. Czekała więc na bliźniaczkę. =D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-04-2016, 08:03   

Mnie tylko jedno ciekawi - ile czasu potrzeba jeszcze opozycji, by przełknęła dumę i przyznała, że jak dojdzie do władzy nie wycofa się z Pińcetplus. Im szybciej to zrobią tym mniej będzie bolało i tym szybciej ludzie zapomną, że to coś co zawdzięczają PiS, a nie ich odwieczne i nienaruszalne prawo. Jak Petru ze Schetyną będą się dalej upierać, że Pińcetplus to zuo, to PiS może umościć się na tej samej pozycji co PO za Tuska - "głosujcie na nas, bo przyjdą barbarzyńcy i zabiorą wam to co słusznie się wam należy".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-05-2016, 14:16   

Ciekawostka - Ziemkiewicz z Kukizem, Jakubiakiem i Andruszkiewiczem będą budować endeckie elity. Jakby ktoś nie kojarzył tego ostatniego to jest to ten specjalista od nazywania pociągów.

To ciekawe, że Kukiz zdecydował się w końcu określić politycznie i to określić zdecydowanie. To by znaczyło, że chce zostać politykiem na serio i zjednoczyć mgławicowy elektorat skrajnej prawicy, który dotąd nie mógł się zdecydować między korwinowcami, zbuntowanymi korwinowcami, kukizowcami i kim tam jeszcze.

Pytanie czy jest przygotowany na problemy, jakie na pewno wynikną. Ostatni konflikt z Winnickim, który miał rozbić klub Kukiza, a rozbił sobie tylko nos, pokazuje, że wbrew pozorom z ambicjami nadmiarowych wodzów mogą sobie poradzić.

Kibicować im nie kibicuję, ale może trochę ucywilizują narodowców - część nauk Dmowskiego jest niegłupia i dalej aktualna, ale akurat dziś na fali zdaje się być ich mocno uproszczona wersja. Jakubiak i Ziemkiewicz, co bym o nich nie sądził, zdają się patrzeć na świat bardziej realistycznie - na pewno nie są zwolennikami zaostrzania aborcji, Ziemkiewicz nawet coś tam mruczy o związkach partnerskich. Gdyby mieli posłuch to z jednej strony narodowcy mogliby wypłynąć na szersze wody polityki (żądania totalnego zakazu aborcji skazują ich póki co na marginalizację), z drugiej nie byliby tak niebezpieczni dla reszty społeczeństwa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gość
Gość
PostWysłany: 31-07-2016, 12:36   

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20478110,wymarzony-syn-hitlera-na-zdjeciu-rzecznika-onr-a-tlumaczenie.html#Czolka3Img
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-07-2016, 13:34   

Cóż, ONR ma szczególne miejsce w polskiej historii. Nazywa się ono Bereza Kartuska.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 267 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group