FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Barack Obama vs. Mitt Romney - na kogo oddał(a)byś głos?

Gdybym mógł, zagłosowałbym na:
Mitta Romneya
57%
 57%  [ 15 ]
Baracka Obamę
42%
 42%  [ 11 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 00:50   

Im so Garry Johnson. Obama i Romney mają u mnie ten sam wynik, LOL.
82% - Democrat
73% - Green
69% - Libertarian
54% - Republican

A jeśli chodzi o rzeczywisty wybór, to chyba Obama. Reforma systemu zdrowia i brak obniżek podatków dla bogaczy. Dla mnie to są istotne kwestie. Nie do końca podobają mi się jego poglądy na parę rzeczy. Ale nie przez przypadek Republikanie mają u mnie przerypane. Libertarianie są dla mnie zbyt liberalnie w kwestiach gospodarczych. Innymi słowy wybrałbym Obamę, bo jest Demokratą, a nie dlatego, że jest Obamą.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 14-09-2012, 08:23   

Cytat:

81% Libertarian

73% Democrat

70% Green

69%


Oczywiście, Gary Jonson. Kandydaci załapali się po 66% u mnie. Faworyt na 90% >]
Ja go chcę!

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 11:04   

Lol, Gary Johnson 90%.
Republikanie to taki światopoglądowy beton w stylu PiS + dość liberalne poglądy gospodarcze opierające się na "dajmy bogatym to i biednym skapnie", które mnie jako przyszłemu przedstawicielowi wiecznie ruchanej klasy średniej przestały się podobać. Poza tym Obama jest fanem Spider-mana i Conana. To na pewno by mnie przekonało, żeby na niego głosować. :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-09-2012, 14:51   

Zrobiłam ten test drugi raz, bo parę tygodni temu zbyt się spieszyłam i nawet dokładnie nie zapoznałam się ze wszystkimi odpowiedziami... ale znów wyszło tak samo, heh:
Obama > Jill Stein > Gary Johnson > (a w domyśle >>>>>>>>>>>>) Mitt Romney

Przy czym dodam, że wcale wielką fanką Obamy nie jestem, bo według mnie głównie dobrze się prezentuje i umiejętnie gada o zupełnie NICZYM, ale przynajmniej nie jest takim totalnym pajacem jak Romney.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-09-2012, 17:38   

Tak z ciekawości, czemu Romney jest pajacem?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-09-2012, 23:38   

Eh, to taki mój własny osobisty i ogólny wniosek na podstawie +- 6 miesięcy obserwacji i oglądania jego wystąpień (dość wyrywkowo oczywiście, bo przyznaję, że nie byłam aż tak zainteresowana), czytania różnych newsów i opinii innych ludzi, choćby poprzez rozmowy z internautami z USA na priv. Przychodzą na myśl różne mniejsze bądź większe sytuacje, choćby jego cudowne gafy podczas tej radosnej podróży do GB, Izraela i Polski (mam wrażenie, że szykuje się nam Bush 2.0) oraz historia z psem i ze znęcaniem się. Nie podoba mi się jego stanowisko względem aborcji i praw kobiet, poza tym strasznie nie lubię, kiedy przeciwnicy małżeństw homoseksualnych jedyne, co potrafią na ten temat powiedzieć to "bo małżeństwo to kobieta i mężczyzna! KOBIETA I MĘŻCZYZNA!!!" (kojarzy mi się to z 13-letnimi internetowymi krzykaczami, którzy myślą, że poprawiając czyjąś ortografię automatycznie wygrali dyskusję, a ich argumenty od razu stały się prawidłowe). Przynajmniej był szczery, to trzeba mu przyznać. No i dzięki temu powstają również takie perełki!

Jasne, w porównaniu do wybryków naszych polityków Mitt wciąż wymięka (ze specjalnymi pozdrowieniami dla Janusza Korw-... ups, lepiej nie napiszę, bo jeszcze ktoś mnie pozwie do sądu), ale biorąc pod uwagę fakt, że takie gafy zdarzają mu się wtedy, kiedy powinien jak najbardziej dbać o wizerunek, to... aż strach się bać co będzie dalej. Poza tym odnoszę wrażenie, najprawdopodobniej prawidłowe, że Mitt to taki typowy cwaniaczek, który się wcześnie nachapał (swoją drogą jego rodzice chyba też byli bogaci?) i problemy ludzi zwykłych i biednych są dla niego zupełnie obce. Wystarczy przeczytać wiadomości z ostatniej chwili... dla mnie ten człowiek ze swoimi trzema domami i koniem wyścigowym jest totalnie oderwany od rzeczywistości, nie wiem na jakiej planecie on żyje. A, fakt, nie na naszej, prawie zapomniałam (początek drugiej minuty, chociaż cały filmik jest A+)! No ale przynajmniej takim bogatym białasom jak on sam będzie się żyło lepiej, to na pewno.

Na Obamę pewnie też znalazłoby się jakieś brudy, jasne, ale osobiście jeżeli miałabym wybierać, to wolę mniejsze zło. Przy czym Obama wydaje mi się być po prostu bardziej szczery, bardziej ludzki. A Romney... jak to Jon Stewart trafnie ujął - Romney przypomina bohatera Pixara, zupełnie temu pajacowi nie ufam.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 23:57   

Ja nie respektuje praw kobiet, swietego prawa do wyskrobania sie, nie interesuja mnie problemy zwiazkowcow i takie tam glupie postulaty, ktore zeruja na wspolczuciu i wyrabiaja w czlowieku poczucie winy.
Romney to dla mnie bezcharakterna parowka. Niby republikanin, ale to sie prawde mowiac zatarlo juz dawno temu, nawet wczesniej niz w czasach Reagana, bo on nie byl ostatnim republikaninem, ktory pierwszym republikaninem od czasow Eisenhowera i Coolidge'a. Jesli republikanie amerykanscy to maja byc neokonserwatysci, dla ktorych liczy sie tylko Izrael, Patriot Act, walka z wyimaginowanymi terrorystami i fiskalizm to sie zastanawiam, czego mozna spodziewac sie po demokratach. Obama w gruncie mnie nie zawiodl, bo spodziewalem sie, ze bedzie to jeszcze wiekszy kozak od Busha, wiec nie sypie na niego niewiadomo jakich gromow. Ot kolejny amerykanski liberal.
Mimo wszystko jednak wybralbym Romneya, bo chociaz mialbym z glowy prawa kobiet.

Zrobilem tes i wyszlo mi cos takiego:

1. Gary Johnson Libertarian 92%
on domestic policy, economic, foreign policy, healthcare, science, and immigration issues
2. Mitt Romney Republican 69%
on social, environmental, and immigration issues
3. Virgil Goode Constitution 66%
on domestic policy and environmental issues
4. Barack Obama Democrat 28%
on science issues
5. Jill Stein Green 25%
on foreign policy issues
6. Rocky Anderson Justice 20%
no major issues
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2012, 07:36   

Ktoś pytał dlaczego w ankiecie jest pytanie o teorię ewolucji. Np. dlatego:
http://www.huffingtonpost.com/2012/09/13/dr-pepper-evolution-ad-backlash-christians-facebook_n_1882066.html?1347575495&ncid=edlinkusaolp00000009#slide=1520065

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-09-2012, 12:15   

W sumie to pytanie faktycznie ma sens - jeśli ktoś jest die-hard kreacjonistą to ja osobiście średnio wierzę, że tak po za tym jest rozsądnym i racjonalnym politykiem...

Cytat:
Innymi słowy wybrałbym Obamę, bo jest Demokratą, a nie dlatego, że jest Obamą.


To odwrotnie niż ja, bo aktualny prezydent jest jednak wyjątkowo sensowny jak na partię nawiedzonych pseudointeligentów.

Nie przepadam za demokratami, retoryką i poglądami przypominają mi środowisko Gazety Wyborczej. Problem w tym, że republikanie są jeszcze gorsi, bo uskuteczniają w polityce (w tym zagranicznej) ideologię kowbojską. Więc ja osobiście zupełnie nie wierzę, że ich powrót do władzy miałby pozytywne konsekwencje dla Polski.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2012, 12:54   

Cytat:
W sumie to pytanie faktycznie ma sens - jeśli ktoś jest die-hard kreacjonistą to ja osobiście średnio wierzę, że tak po za tym jest rozsądnym i racjonalnym politykiem...

A to mi akurat najmniej przeszkadza, tym bardziej, że o zakład idę, iż to całe wymachiwanie Biblią, kreacjonizmem i wiarą jest tylko na pokaz, żeby przyciągnąć wyborców.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2012, 12:30   

Trochę w temacie.

Cytat:
Zdaniem Romneya nie należy podnosić podatków najbogatszym przedsiębiorcom, bo to oni są motorem gospodarki.


Tak zasadniczo, to AFAIK motorem każdej gospodarki są małe i średnie przedsiębiorstwa...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2012, 13:33   

Władze USA od dłuższego czasu mają co do tego inne zdanie. Stawiają na duże przedsiębiorstwa. Moim zdaniem mają rację. Małe i średnie przedsiębiorstwa najczęściej są podwykonawcami molochów.

Z drugiej strony czasy się zmieniły i to nie bogaci są motorem rozwoju przedsiębiorstw, bo kapitał da się pozyskać inaczej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2012, 13:59   

Cytat:
Władze USA od dłuższego czasu mają co do tego inne zdanie. Stawiają na duże przedsiębiorstwa. Moim zdaniem mają rację. Małe i średnie przedsiębiorstwa najczęściej są podwykonawcami molochów.


No właśnie molochy to dobre określenie. Są mało elastyczne i kiepsko się przystosowują do zmian, a ostatni kryzys najlepiej pokazał, że nie tylko nie radzą sobie z problemami gospodarczymi, ale też same je powodują.

I w zasadzie dlatego właśnie nie podobają mi się ani demokraci, ani republikanie. Jedni mają podejście etatystyczne, drudzy liberalne, ale wszyscy są stronnikami wielkiego biznesu. A liberalizm gospodarczy wspierający wielkie korporacje jest równie autodestrukcyjny jak socjalizm.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-09-2012, 22:01   

umm
Cytat:
There are 47 percent of the people who will vote for the president no matter what. All right, there are 47 percent who are with him, who are dependent upon government, who believe that they are victims, who believe the government has a responsibility to care for them, who believe that they are entitled to health care, to food, to housing, to you-name-it. That that's an entitlement. And the government should give it to them. And they will vote for this president no matter what…These are people who pay no income tax.

A-ale Mitt.... ummm...
erm....
ok......................

Naprawdę zaczynam wierzyć w to, że nieważne co ten pajac powie, to i tak ludzie na niego zagłosują.

Poza tym uśmiałam się do łez przeglądając tego bloga, po czym okazało się, że to autentyczne cytaty z wypowiedzi Romneya.
Wymiękam.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-09-2012, 09:26   

Cytat:
umm

Yup, Romney jest republikaninem. A poza tym co nowego?

Śmieszy mnie trochę mówienie o tym nagraniu jak o skandalu, murrika naprawdę ma problemy z ogarnięciem poglądów na ekonomię AŻ DWÓCH partii? Wiecie, zawsze można zguglać:

Cytat:
Republicans emphasize the role of free markets and individual achievement as the primary factors behind economic prosperity. To this end, they favor laissez-faire economics, fiscal conservatism, and the promotion of personal responsibility over welfare programs.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group