FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Barack Obama vs. Mitt Romney - na kogo oddał(a)byś głos?

Gdybym mógł, zagłosowałbym na:
Mitta Romneya
57%
 57%  [ 15 ]
Baracka Obamę
42%
 42%  [ 11 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2012, 18:43   Barack Obama vs. Mitt Romney - na kogo oddał(a)byś głos?

Willard Mitt Romney czy Barack Hussein Obama II. Nie będzie przesadą powiedzieć, że wynik wyborów prezydenckich w Stanach jest dla nas ważniejszy niż wynik naszych własnych wyborów, choć niestety tylko w tych ostatnich możemy wziąć udział.

Załóżmy jednak, że takie prawo mamy. Na którego z kandydatów oddalibyście swój głos, mając możliwość? Który Waszym zdaniem byłby lepszym (bądź mniej tragicznym) wyborem dla USA, dla Polski, dla świata?

Nie dodaję do ankiety gołego kowboja, gdyż mam dziwne przeczucie, że zdystansowałby obydwu kandydatów...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 19:03   

Ysengrinn napisał/a:
Nie będzie przesadą powiedzieć, że wynik wyborów prezydenckich w Stanach jest dla nas ważniejszy niż wynik naszych własnych wyborów, choć niestety tylko w tych ostatnich możemy wziąć udział.

Jest mocną przesadą.

Ja bym dał ankietę po prostu: "na kogo, gdybyś mógł, oddałbyś swój głos", bez kontekstu bezpośredniego z Polską, ale to już prawo autora tematu.

Jestem konserwatystą, więc co do zasady bliżej mi są Republikanie. Mam kilka zastrzeżeń, ale dramatu w sumie nie ma. Przyznam, że rzeczywiście nie jest on korzystny dla Polski.

W każdym razie, głosowałbym, nie bez zawahania, na Romneya. Raz, bo republikanin, dwa, bo lepiej dla Polski. W teorii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 13-09-2012, 19:09   

Który jest za rozwojem w kierunku Marsa?

Ah.

Chińczycy.

Na żadnego. Poczekam aż USA przetrafi kryzys ubezpieczeniowo-socjalny i wtedy obejrzę kandydatów.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 19:13   

A propos, był dziś w GW artykuł poruszający ten temat. Wynika z niego, że 50% Polaków na powyższe pytanie odpowiada "mam to gdzieś" :D

Nie przypominam sobie naprawdę, żadnego pozytywnego (w mojej opinii) aspektu prezydentury O., a zraziłam się parokrotnie.
A osobiście wyznaję zasadę, że lepsza zmiana z niewielką nadzieję na poprawę niż tkwienie w tym samym bagnie (nawet jak by to się sprowadziło do przeprowadzki do innego szamba). Więc Romney. Ale w sumie to się cieszę, że w rzeczywistości nie muszę podejmować tej decyzji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2012, 19:59   

Ja sam wybrałem Obamę. Może nie jest ideałem, ale szczerze mówiąc nie widzę jakichś przytłaczających przykładów jego niekompetencji czy mierności. Może poza tym, że nie oddał pokojowej nagrody Nobla, która była mocno WTFowa.

Natomiast Romney jest nie dość, że kiepskim kandydatem jako takim, to fatalnym kandydatem na czas kryzysu. Karykaturą konserwatysty -bezduszny tępy bogacz, który zupełnie nie rozumie problemów zwykłych ludzi i najchętniej dalej by psuł system podatkowy, tworząc kruczki prawne pozwalające bogaczom ukrywać dochody. Marksistowscy propagandziści nie mogliby wymyślić bardziej groteskowego symbolu "nierówności klasowej".

Obawiam się przy tym, że po dwóch kadencjach Dabjlu Busha jestem mocno sceptyczny względem republikanów i tego jakoby ich polityka była na rękę Polsce.

alosza napisał/a:
Ysengrinn napisał/a:
Nie będzie przesadą powiedzieć, że wynik wyborów prezydenckich w Stanach jest dla nas ważniejszy niż wynik naszych własnych wyborów, choć niestety tylko w tych ostatnich możemy wziąć udział.

Jest mocną przesadą.


Nie jest, choćby z tego prostego powodu, że wynik naszych wyborów prezydenckich nie ma praktycznie znaczenia. No ok, gdyby Jarosław Kaczyński został prezydentem w 2010 r. PiS zapewne by się rozleciał. Ale to specyfika partii, nie samych wyborów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-09-2012, 20:41   

Ysengrinn napisał/a:
Natomiast Romney jest nie dość, że kiepskim kandydatem jako takim, to fatalnym kandydatem na czas kryzysu. Karykaturą konserwatysty -bezduszny tępy bogacz, który zupełnie nie rozumie problemów zwykłych ludzi i najchętniej dalej by psuł system podatkowy, tworząc kruczki prawne pozwalające bogaczom ukrywać dochody.
Uh. Dowody?

Gdzie masz to w jego programie albo wypowiedziach?

Proponuję test: wypełnij sobie http://www.isidewith.com/

W odróżnieniu od przekonań o przekonaniach kandydatów, które potrafią być błędne, test oparty jest o poglądy które kandydaci na sporej przestrzeni czasu wyrażali w mediach, więc zawsze jak coś zmienią to można im wyciągnąć. Do tego całość jest na bieżąco poprawiana o nowe wypowiedzi kandydatów :)


Natomiast Obama ma przerąbane u amerykańskiej klasy średniej, u ludzi z tzw Square States, i dlatego, a nie z jakiegokolwiek innego powodu poleci - chyba, że Romney się podłoży, co akurat nie jest aż takie nieprawdopodobne.


Ale oczywiście, nie będę pretendował do roli wyroczni, nie wtedy kiedy moje poglądy świadczą, że jako amerykanin byłbym zatwardziałym republikańskim redneckiem ;) - http://www.isidewith.com/results/33511150 Hora, 79% republikanin.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-09-2012, 20:59   

Cóż, przyznam szczerze że nie śledzę jakoś szczególnie poglądów żadnego z kandydatów, a najwięcej o całej kampanii słyszałem przy okazji Eastwooda robiącego z siebie idiotę. Dlatego sugerując się podlinkowanym przez Totema testem i wiarą w to, że większy idiota od Busha nie miałby szans na prezydenturę (naiwne, wiem) a zatem Romney aż tak kompletnie głupi nie jest wychodzi mi, że z Romneyem zgadzam się w większej ilości przypadków niż z Obamą.

Może nie zgadzam się do końca w paru dość istotnych zagadnieniach społecznych z Romneyem, ale ostatecznie 'Screw global warming, nothing we can do about it' i kwestia pompowania pieniędzy w banki którym się nie należą przeważają szale. Romney it is.

Na marginesie po obrazie chciwego bogacza skłonnego kosztem kraju polepszać sytuację innych bogaczy jaki namalował Ysen nie spodziewałem się, że Romney był przeciwko bail-outom banków. Ciekawe, ile w tym politycznej propagandy, a na ile faktycznie powiedziałby bankom 'spadać' kiedy wyciągały ręce po kasę.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-09-2012, 21:35   

wa-totem napisał/a:
Proponuję test: wypełnij sobie http://www.isidewith.com/

Jestem w 85% zielony O_o

Plus najbardziej zgadzam się z libertarianinem, Gary Johnson > Jill Stein > Romney > Obama

Acz przyznam że o amerykańskiej polityce obecnie pojęcia bladego nie mam, nie wiem jak tam udał im się ten cały CHANGE za rządów szanownego noblisty.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2012, 21:43   

wa-totem napisał/a:

Proponuję test: wypełnij sobie http://www.isidewith.com/


Wypełniłem. Jakoby powinienem głosować na libertarianina. Acz przyznam, że rozwaliło mnie:
Cytat:
Should the U.S. end the war in Afghanistan?

- Yes
- No


Natomiast podstawowy problem - to, ze z kimś się zgadzam w jakiejś kwestii nie znaczy, że widziałbym go jako prezydenta. Liczą się jeszcze cechy osobowościowe.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 21:50   

też zrobiłem tego quiza :)
Mitt Romney - 82%
Gary Johnson - 75%
Virgil Goode - 74%
Barack Obama - 31%

.... i tylko jedno pytanie mnie dziwi a mianowicie to o teorię ewolucji.... może ja się nie znam ale co to ma wspólnego z kandydatami?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 21:51   

Ysen - jak klikniesz w "Choose another stance" to pojawia Ci się znacznie więcej opcji. :P

I ja też ponoć powiniennem głosować na Gary'ego Johnsona. I, szczerze mówiąc, jak o nim trochę poczytałem, to gość choć nie ma szans, to brzmi całkiem sensownie. Zwłaszcza z tego co czytam o czasie jego gubernatorstwa w Nowym Meksyku.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2012, 21:56   

Racja, to kolejne źle sformułowane pytanie - nie dotyczy przecież tego czy powinno się w szkołach uczyć o kreacjonizmie.

Cytat:
Ysen - jak klikniesz w "Choose another stance" to pojawia Ci się znacznie więcej opcji. :P


I tak zrobiłem - co nie zmienia faktu że można na to pytanie odpowiedzieć po prostu "nie".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 22:05   

Wychodzi, że ten Garry Johnson to jakiś łebski facet, bo też się z nim zgadzam
http://www.isidewith.com/results/112632322

Co prawda w kilku punktach strzelałem, ze względu na niewiedzę (np w kwestiach systemu opieki zdrowotnej).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-09-2012, 22:17   

Huh. Po pierwszym objawieniu, jakim był fakt, że 'choose more options' faktycznie pokazuje Ci więcej opcji, a nie tylko zaznacza odpowiedź jako ogólnikowe 'inne' i drugim jakim było 'rozwiń by zobaczyć więcej pytań' też mi wychodzi że powinienem głosować na Garrego Johnsona.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-09-2012, 22:40   

Heh, ja też jak widać mam na topie rekomendacji Gary'ego Johnsona.

I tak totem udowodnił, że tanuki to tajna loża libertariańska!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group