FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Przesądy
Wersja do druku
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 20-01-2007, 23:20   Przesądy

Tak się zastanawiam... Wiele osób uważa się, że gdzie tam, nie są przesądni, ale... na wszelki wypadek spluwają przez lewe ramię, pukają w niemalowane drewno i boją się trzynastek.
Ja jestem co nieco przesądna, może dlatego, że nie jestem raczej osobą twardo stąpającą po ziemi _^_
A więc:
- nie wlewam gorącej wody do pustego kubka (zawsze musi być jakaś herbata, kawa, czy cukier)
- jak jedzie karetka to łapię za czerwone (jak mam pod ręką)
- za skarby świata nie wejdę do klasy trzecia lub lewą nogą
I to by było na tyle. Czarnych kotów się nie boję i innych przesądów mi nie zaszczepiono.
Trzynastki nawet lubię, trzynastego sierpnia (a może lipca? Ktoś mi robi mętlik w głowie@_@) jest dzień mańkutów, a ja leworęczna jestem.
Jak ktoś zna jakieś ciekawe przesądy, które egzekwuje, lub styka się na codzień, to może się wypowiedzieć.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2007, 23:27   

momoko napisał/a:
- nie wlewam gorącej wody do pustego kubka (zawsze musi być jakaś herbata, kawa, czy cukier)


- Nie mówie "powodzenia" przed egzaminem.
- Zawsze przed ważnymi wydarzeniami dzwonie do babci, bo ona bardzo skutecznie się modli.
- Nigdy przed ważnymi wydarzeniami się nie modle sam, bo zwykle przynosi to odwrotny efekt od zamierzonego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sakura_chan
Gość
PostWysłany: 21-01-2007, 00:02   

Zegarmistrz napisał/a:

- Zawsze przed ważnymi wydarzeniami dzwonie do babci, bo ona bardzo skutecznie się modli.
- Nigdy przed ważnymi wydarzeniami się nie modle sam, bo zwykle przynosi to odwrotny efekt od zamierzonego.

Mam dokładnie tak samo.

Podobno nie można swojej drugiej połówce dawać butów, bo odejdzie (kumplowi się niestety sprawdziło) Szkoda że to działa tylko w obrębie głównych zainteresowanych, bo jest taka jedna, której z chęcią podarowałabym cały sklep obuwniczy...
Powrót do góry
SenSeiji Płeć:Mężczyzna
Wild Soul


Dołączył: 03 Gru 2006
Skąd: Rum-un-ia ^^
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2007, 00:21   

hmm... babcia mi kiedyś mówiła chen dawno że jak się nie będę modlił wieczorem do boga to diabeł mnie porwie, ale że anioł ze mnie żaden to w mojej ostatniej modlitwie powiedziałem "Boże jeśli diabeł naprawdę istnieje to z chęcią przestane się modlić" do dziś go nie widziałem ( to tak żartobliwie ^^)

Tak na serio to mam ten sam przesąd co Zeg, mianowicie by nie mówić "powodzenia" przed jakimś ważnym zadaniem bądź też egzaminem, jak narazie powiedziano mi to raz i miałem ostro pod górke, od tamtej pory unikam tego wyrazu i wstrzymuje innych i sam siebie by tego słowa nie mówić

Znam jeszcze jeden przesąd związany z religia chrześcijańska, mianowicie liczba 666, dla niektórych bardzo pechowa a nawet unikana szerokim lukiem (dosłownie), choć w niektórych kulturach naszego świata jest uznawana za szczęśliwą (w jakich akurat nie pamietam, bo obiło mi się o ucho ta wiadomość jak oglądałem TV)

_________________
A Dream like my, Dream always about nightmare's
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5487885
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2007, 00:34   

Nie zauważyłem u siebie szczególnych oznak, lecz czuję się nieswojo gdy przebiegnie mi czarny kot...
Jeśli chodzi o "13" to nawet w te dni mam szczęście, więc to mnie nie dotyczy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-01-2007, 11:46   

Urodzona w piątek trzynastego.
Przesądy? Że jak? Ciemnota i zabobon :P

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2007, 11:46   

Mai-chan napisał/a:
Urodzona w piątek trzynastego.

O, jak moja mama ;>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2007, 13:01   

Gość napisał/a:

Mam dokładnie tak samo.


To kiedyś było bardziej rozbudowane. Niestety nie jestem już tak dobrym chrześcijaninem, jak kiedyś. Wszystko przez studia na tym laickim kierunku...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-01-2007, 21:25   

Ja się wyzbyłem nie mówienia "powodzenia" i nie odpowiadania "dziękuję" przed egzaminem/czymś ważnym, bo kiedyś ewidentnie mi takie "powodzenia" pomogło ^^

Co do 13 i piątków 13 to mamy nieco ponad 6 miliardów ludzi naświecie, więc zuo ma małe szanse trafienia we mnie ^^v a jak trafia to chyba przeważnie w tych, którzy się boją owej 13 ;)

Czarne koty bardzo lubię, są to jedne z najpiękniejszych zwierzaków w moim osobistym rankingu ^^

Generalnie nie wiem, czy można nazwać to przesądem, ale zawsze lubię mieć przy sobie ulubioną kostkę do gry na gitarze. Jakoś nieswojo się bez niej czuję :) Choć czasem bywa, że orientuję się, że jej nie miałem cały dzień dopiero wieczorem (trudno się wtedy powstrzymać od myśli "no dlatego" jeżeli dzień był średnio udany ;))

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 15:35   

A ja tam nie mam zadnych przesadow i mam spokoj! ;))

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 17:13   

LookOUT napisał/a:
A ja tam nie mam zadnych przesadow i mam spokoj! ;))


Dokładnie, mam tak samo!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 19:09   

Hmm, czasem gdy się o kogoś martwię i w głowie tworzy mi się czarny scenariusz, boję się go wypowiedzieć. Wiecie, nigdy nie powiem czegoś w stylu... a co jeśli Lolka trzasnął samochód? Nie ma bata, żebym powiedziała coś takiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2007, 20:00   

Nie mam żadnych przesądów, oprócz zwracania czasem uwagi na liczby. Ale to głównie autosugestia (choć można właściwie sporo dokładać, np. prawdziwa astrologia jest niesamowicie skomplikowana i kto wie, czy nie ma w tym czegoś prawidłowego). W kwestiach możliwych, ale nie wyjaśnionych pozostawiam opcję, że może się wyjaśni. Jak nie - to co z tego.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-01-2007, 21:36   

Mai_chan napisał/a:
Przesądy? Że jak? Ciemnota i zabobon :P

DITTO!
Podpisuję się obiema rękami xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 22:15   

Zegarmistrz napisał/a:
- Nie mówie "powodzenia" przed egzaminem.


U mnie to ostatnimi czasy b. popularny przesąd jest, bądź co bądź. ^^

Piątek trzynastego - przeciez to bardzo fajna data jest! Osobiście bardzo ją lubię i nie mam jej nic do zarzucenia.
No a czarne koty tez odpadają, bo mam jednego w domu; chyba wszystko odgania (łącznie z gośćmi czasami).

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group