FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  StarCraft
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-08-2007, 19:31   

Oba to RTS Ysen. Tak jak kiedyś porównywano Starcrafta i Total Commander, tak teraz porównuje sie Starcrafta z innymi grami :-)
Nawiasem mówiąc, czy tylko ja mam wrażenie, że jak na razie z RTS-ów nie zestarzały się tylko Starcraft i Red Alert?
A podwójna kosa jest cool. Nie oglądałeś Gundam Wing :P?

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2007, 09:10   

Daerian napisał/a:
Nawiasem mówiąc, czy tylko ja mam wrażenie, że jak na razie z RTS-ów nie zestarzały się tylko Starcraft i Red Alert?

właściwie tylko Starcraft. Jeśli chciałbym grać w Red Alerta, to raczej wziąłbym jakąś nowszą grę z cyklu C&C, np generals (albo tą najnowszą, ale jej jeszcze nie widziałem)

Daerian napisał/a:
A podwójna kosa jest cool. Nie oglądałeś Gundam Wing :P?

Ja oglądałem, i traumę mam do dziś.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-08-2007, 10:13   

Cytat:
właściwie tylko Starcraft. Jeśli chciałbym grać w Red Alerta, to raczej wziąłbym jakąś nowszą grę z cyklu C&C, np generals (albo tą najnowszą, ale jej jeszcze nie widziałem)


Błe, "Generals" jest cienki jak obiad w polskim szpitalu. Ma dużo fajnych pomysłów, ale zamordowanych dysproporcją sił (Hamerykanie są niemal równie przepakowani jak w realu, zwłaszcza w kampanii) i tychże sił zarysowaniem - hamerykańscy czołgiści dumnie mówiący "doing what's right", terrrrroryści krzyczący cienkim głosem "I'll shoot the next thing that moves!", ich niewolnicy (khy...) oraz Chińczycy, którzy pasują do fabuły jak wół do karocy (podbijają sobie środkowowschodnie republiki postradzieckie, co najwyraźniej nie przeszkadza Hamerykanom tak bardzo jak terrrrrrrrroryzm). Gupie to było.

"Emperor Dune" ma już tylko jedną wadę, za to mocną irytującą: praktycznie wszystkie jednostki elitarne to piechota, którą, jak wiadomo, w cyklu C&C wystarczy rozjechać. Czasem przeciwnik nawet nie zauważy, że właśnie rozpłaszczył elitarny oddział niewidzialnych Fremenów. "Tiberian Sun" (najnowszej wersji także nie sprawdzałem) również było, mam wrażenie, średnio wyważone - Nod miał na mój gust potężną przewagę w artylerii, lotnictwie, do tego różne oddziały ataku z zaskoczenia, GDI miało tylko pancerną pięść titanów i Mamootha, o wiele droższego niż był wart. W dodatku to trochę chyba zrównoważyli, natomiast w nowej części mam wrażenie, że dla odmiany po macoszemu potraktowano Nod.

"Red Alert" jednak wybija się na tym tle. Nawet pierwszy, w którym misje kampanii z garstką ludków i bez bazy były dobijające.

Cytat:
Oba to RTS Ysen.


Jezu, pomyliłem DoW z WoW. Skróty som zue.

I tak, niewątpliwie DoW jest wolniejsze, ale to tylko jedna z różnic. W SC nie ma takich sakramenckich różnic między jednostkami jeśli chodzi o powiedzmy zasięg - w DoW wojownicy ognia Tau mają zasięg gdzieś jednego ekranu, a artyleria Gwardii wręcz kilku, podczas gdy taka piechota eldarska ledwie kilku swoich długości (paradoksalnie jednostki w SC są o niebo bardziej wyspecjalizowane). Ogólnie Dawn jest bardziej realistyczny, jeśli chodzi o odwzorowanie pola bitwy (abstrakcyjnej, bo realia WH 40k jak wiadomo ogólnie leżą i kwiczą), a Starcraft bardziej dynamiczny.
Niestety - wad DoW ma sporo:

a) jest chyba dość mocno niezbalansowane, gdyż w pierwszych minutach gry np. Nekroni robią z Gwardii sieczkę - nie mają i nie potrzebują żadnych ulepszeń; nie wspomnę już o eldarach - największych lamerach Galaktyki;
b) AI jest zbugowane - komputerowi zdarza się walczyć wręcz idiotycznie, a przemieszanie kilku oddziałów sprawia, że żołnierze głupieją i zaczynają się miotać;
c) standardowy problem z nieskończonymi zasobami (był też w Total Anihilation) - kto zdobędzie przewagę na początku - wygrał; przeciwnik zostanie przyparty do muru i wystarczy utopić go we krwi, posyłając oddział za oddziałem, gdyż nie nadąży odtwarzać strat; oczywiście oznacza to konieczność rushowania.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Cerber Płeć:Mężczyzna
lol

Dołączył: 18 Kwi 2007
Skąd: lol
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2007, 11:02   

Ysengrinn napisał/a:
Niestety - wad DoW ma sporo:


Bah, o wadach DoWa nie musisz mi mówić bo sam dobrze je znam :( Blizzard robi wspaniały support dla Starcrafta (gogogo Korea!) i przez te wszystkie lata ciągle wydawał patche, co sprawia, że Starcraft jest (podobno, nie wiem, bo przez BN nie grałem... Jak miałem oryginał to nie miałem internetu, a jak miałem internet to Starcrafta gdzieś wcięło i teraz mam pirata ;f) zbalansowany. Z DoWem jest tak, że Reric wydaje patche, ale często przynoszą one więcej szkód niż pożytku (podstawowy DoW jest dobrze zbalansowany, Winter Assault ciutkę gorzej, ale też jest pięknie, ale Dark Crusade wszystko rozmotylił w nogi). Dark Crusade w wersji 1.0 był tak cholernie niezbalansowany (Tau i Nekroni byli tak wykoksani, że często jak wylosowało ich jako przeciwnika to ludzie normalnie wychodzili z gry), a Reric wypuścił do tej pory tylko 1 patcha, który trochę poprawił, ale balans dalej jest koszmarny (i nie zanosi się żeby wypuścił kolejnego patcha). DoWa ratuje jedynie mod DoWPro, który robią fani i jest "powrotem do korzeni" bo wprowadza ogromną różnorodność ulepszeń, dodaje nowe jednostki, umiejętności, zmienia mechanikę ras, i co najlepsze, jest zbalansowany.

I tak kończąc ten "mały" offtop, powiem tylko, że DoW ma ogromny potencjał, który niestety nie został przez Rerica i THQ wykorzystany. A Starcraft żyje, bo Blizzard pokazuje, że potrafi dbać o swoje gry i fanów nawet po tylu latach.

_________________
lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1121734
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2007, 14:43   

Starcraft dwójka będzie świetną grą, ale nie dla wszystkich.
Nie będzie możliwe granie tylko jednym typem jednostek. Nie będzie można się zbyt skutecznie ufortyfikować w bazie. Jest masa jednostek potrafiących zaatakować znienacka, pokonujących naturalne przeszkody terenowe. Nawet potężne jednostki mogą dostać w dupę od kilku słabiutkich (co sprawia, że prawie żadna nie będzie bezużyteczna). Będzie przeznaczona dla nadludzi z wbudowanym USB bo będzie tak straszliwie szybka i bez błyskawicznego podejmowania decyzji leżymy. Przez zmniejszenie możliwości obrony i zwiększenie możliwości jednostek nie będzie zbyt wiele czasu na oddech.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 18:06   

SC 2 zapowiada się na straszliwą kaszankę.

Pewnych gier się nie zmienia po prostu no ale najwidoczniej Blizzard chcąc być Trendy walnął grafę której do RTS-ów się nie nadaję. No cóż niektórych porażka serii Worms niczego nie nauczyła. a jeśli chodzi o SC to mistrzowska giera. Ileż to ja na nią kasy wydawałem w kafejkach no może nie tyle co na Q3 ale też sporo. Gram w nią od dawna ale od niedawna dopiero zacząłem grać trochę więcej i poważniej i całkiem sporo się nauczyłem (jak na mnie XD) Gram oczywiście Zergami bo źli są zawsze najsilniejsi w każdej grze i tu wyjątku nie ma a jeśli ktoś by chciał zagrać ze mną to zapraszam :)

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 19:28   

Kiedyś grałem w pierwszego SC. Grałbym nadal, gdybym znalazł gdzieś płytkę instalacyjną (znalezienie płytki instalacyjnej dowolnego programu wśród płyt mojego brata graniczy z cudem. Nie to, żeby trzymał je w zamknięciu...) i kod instalacyjny, po którym system Window$ nie zareagowałby Fatal Errorem... I gdybym miał dostęp do administratora (jako użytkownik nie mogę instalować nic) >.>
Ciekawa strategia, aczkolwiek miejscami wkurzajaca (bo jak inaczej określić fakt, że w momencie, kiedy twoja armia dopiero zaczyna sie rozwijać, pojawiają się oddziały wroga wybijające wszystkich do nogi?)... Blitzkrieg było wręcz standardową techniką ataku. I to zarówno w wykonaniu Terranów, Zergów i Protosów.
Na razie tylko tyle pamiętam, jak coś mi się przypomni, to dopiszę ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-04-2008, 13:09   

Będą nowe blizzardowe mangi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Elwuo
Gość
PostWysłany: 12-05-2008, 19:01   

Elo ma ktos moze cracka do StarCrafta ?? Na necie nigdzie nie mozna znaleźć :/
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2008, 19:34   


Następny, który woli "pozyskać" niż kupić legalną grę za kilkanaście złotych...
Słonko, StarCraft oryginalny kosztuje około 40zł (SC+BW), natomiast w Empiku można go kupić w pakiecie z kilkoma innymi klasykami
http://sklepkultura.dziennik.pl/blizzard-pack-starcraft-warcraft-diablo,358584,p za ok 59 zł.

Linka tez nie dostaniesz - punkt drugi Konstytucji Forum.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dawidos
Gość
PostWysłany: 22-07-2009, 09:50   

Cześć wam wszystkim mam do was prośbę bo pewna gra StarCraft mi się wyłącza po drugiej misji za każdym razem i nie wiem co mam robić tą gre ściągłem z neta i zrobiłem obraz płyty tak jak powinno być ale i tak coś jest nie tak jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-07-2009, 09:54   

Polecam grę kupić - jest bardzo dobra, nie kosztuje fortuny (vide: post IKi wyżej) i nie będzie z nią problemów.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-07-2009, 10:28   

Nadal jest...
http://merlin.pl/Antologia-Blizzard-Platynowa-Kolekcja_Blizzard/browse/product/8,431091.html

http://www.empik.com/blizzard-pack-pc-multimedia,358584,p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-07-2009, 12:04   

Morg napisał/a:
i nie będzie z nią problemów.

O ile faktycznie lepiej kupować niż piracić gry, to stwierdzenie jest bardzo na wyrost - z oryginałami, szczególnie tymi starszymi, też zdarzają się dziwne errory.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dawidos
Gość
PostWysłany: 22-07-2009, 12:34   

Wielkie dzięki za linki chyba zacznę zbierać kase na te gry bo ze ściąganiem jest wiele problemów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group