FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Heroes of Might & Magic V
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 21:10   

GoNik mam pytanie: Jakie są oficialne wymagania V części Hereos ?? czy z grą nie ma żadnych problemów jezeli chodzi o jej optymilizacje (czy nie rwie) ??

Z góry dzięki za odpowiedz

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 22:51   

Z wymaganiami nie jest źle, a w stosunku do bety czy nawet dema widać poważna poprawe. Dawniej na średnich detalach haczyło na moim kompie (Athlon 2,6 512 RAM), a teraz moge grac na najlepszych i chyba w rozdzielczosci 1280xileśtam. W każdym razie chodzi dużo lepiej niż poprzednie wersje, tylko czsem przy nagłym przeskoku na mapie haczy i zdarza sie doczytywać miasta.

Oficjalne minimalne wymagania (w nawiasie rekomendowane):
procesor 1,5 (2,5) GHz
512MB pamięci
Karta 64MB (128MB) zgodna z directX 9

Sama gra bardzo przyjemna. Muzyka i grafika świetne. Kampania przystani to max. jeden dzień gry i to bardziej taki tutorial, zeby sobie zobaczyc jak to sie je (dopiero ostatnia misja może sprawić rudności). Fajne misje zaczynają się dopiero przy kampanii inferno. Jestem na drugiej i mojego bohatera mówiącego głosem Lindy elfy zeszmaciły zupełnie. Gdyby nie Mistrzostwa to przebijałbym się jak najszybciej do kampanii Nekropolis, a tu od 9 do 16 praca, a od 15 do 23 mecze.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-07-2006, 01:50   

Gra po zainstalowaniu i wejściu do menu głównego zaczęła mrygać, migać i wyświetlać jakieś pismo kosmitów. Po zainstalowaniu nowszego sterownika do grafiki zniknęło pismo kosmitów, ale mryga nadal. Co powinienem zrobić?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 10:18   

Nic. Do tych Herosów trzeba naprawdę mocnego kompa, na minimalnych wymaganiach zachodzi symdrom, który opisałeś. Zresztą na zalecanych nie jest lepiej. Wszystko dlatego, że gra jest wręcz przeładowana czadowymi efektami specjalnymi (wizytówka Nivala- od Etherlordów (poprzedniej produkcji) mój biedny blaszak dostał "rzeżączki")

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 10:46   

Szarodziej napisał/a:
Nic. Do tych Herosów trzeba naprawdę mocnego kompa, na minimalnych wymaganiach zachodzi symdrom, który opisałeś. Zresztą na zalecanych nie jest lepiej. Wszystko dlatego, że gra jest wręcz przeładowana czadowymi efektami specjalnymi


No co prawda to prawda panowie naprawdę przesadzili - chociaż chyba nie tyle przeładowali efektami co porostu niezoptymilizowano jej jak należy przynajmniej wg. mnie

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-08-2006, 21:48   

Znalazłem metodę - gram u krewnych, którzy mają nowszego kompa. Jestem na trzeciej misji kampanii Inferno, obecnie zastanawiam się co źle robię. Fabuła co najmniej równie ciekawa jak w Warcraft III na razie, od dawna nie grałem w coś, co by mnie zaciekawiło;>.

EDIT = z tego co wyczytałem na stronach to w świecie H5 istnieją jeszcze przynajmniej dwie rasy - orkowie i krasnale. Zapewne z nimi spotkamy się w dodatkach.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2006, 12:07   

gra jest całkiem fajna. prawie tak dobra jak heroes3 (chociaż prawie robi wielką różnicę). tylko troche za bardzo wybajerzona i duże ma wymagania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2006, 18:30   

Fakt, różnica między Heroes 3 i 5 jest duża. Szkoda że na niekorzyść tej nowszej. Nie oszukujmy się, szansa na stworzenie lepszej gry z serii hirołsów niż Heroes 3 jest minimalna. Dzisiaj wymaga się gier w pełnym trójwymiarze i to jest główny grzech 4 i 5 części (może o 4 lepiej nie wspominać, bo to już totalne nieporozumienie). Gdzie tu magia i baśniowy klimat? Przebajerowane bitwy w dodatku mało intuicyjne. Zabrali 3 zamki, a jednostek neutralnych jest tyle co kot napłakal. Mapy są ciasne i puste. Krótkie to to jest z tego co słyszałem. Wymagania sprzętowe sprawiły, że musiałem grać bez rotate'owania mapy (bo zaczynało się przycinać) na minimalnych detalach. Rzuciłem tylko ogólne spostrzeżenia, bo w sumie grałem w "piątkę" niewiele to nie ma co sie wymądrzać, ale i tak coś jest nie tak, bo jak w 3 sie zagrywałem latami od czasów demka z misją martwi i pogrzebani to w to cacko pograłem pare dni, przeczytałem poradnik z którego poznałem fabułę, ziewnąłem pare razy i dałem uninstall. Gra jest jednak dobra, tylko zalega w cieniu wielkiej poprzedniczki (nie liczmy czwórki).

PS: grafa i muza są świetne. Podobaly mi sie zamki 8D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2006, 20:09   

Zapowiedziano dodatek. Ma nosić tytuł Hammers of Fate. Dochodzi w nim rasa krasnoludów.

http://www.the-genies-lamp.com/heroes_5/renegade_prerelease.htm - nowe jednostki neutralne.

http://www.the-genies-lamp.com/heroes_5/fortress_prerelease.htm - jednoski krasnali.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 21:18   

Stwierdzam, iż nowe jednostki neutralne są jak dla mnie fikcja. A przynajmniej te "haven renegate"... dlaczego? Gdyż jako "neutralne" pojawiają się i w V -_-

Ponadto całość zalatuje mi trochę Klanami krasnoludów z Disciples.
Pozatym średnio podoba mi się myśl, by jednostką 7go poziomu był płonący smok, skoro z tego co widać po screenach wyłowionych chociażby na stronie homm krasnoludy są raczej pod śnieżne tereny...

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-09-2006, 21:29   

Może trzymają takowe smoki w swoich potężnych kuźniach żeby im chuchały na wykuwane topory xD albo zabierają je ze sobą zamiast termosów ;P

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2006, 15:18   

Cytat:
Ponadto całość zalatuje mi trochę Klanami krasnoludów z Disciples.

Zgadzam się. Goście z Disciples ściągali z Heroesów, a teraz sytuacja się odwróciła. Porównajcie sobie np. Stolicę Elfów i zamek Sylvan. Przecież Kersyl (drzewo Sylwanów) to podróba głównego drzewa elfów w Powrocie Galleana. Po prostu popatrzcie na zamki w Disciples i w Heroes 5. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać ^_-?

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-09-2006, 15:24   

Well, pożyczają sobie nie tylko z Disciples, ilość zapożyczeń z Warhammera Fantasy również jest bardzo duża (mroczne elfy i ludzcy rycerze w szczególności), a historia orków niepokojąco przypomina tę z Konfrotacji (inny bitewniak figurkowy). Z Warcrafta też coś chyba wzięli, tylko nie pamiętam co. Cóż, przynajmniej "inspirowali się" wieloma źródłami...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-09-2006, 15:33   

Ja bym powiedział, że to Heroes od dawna ściąga z Disciples :-D 4 częsc była właściwie całkowicie ściągnieta z Disciples.
W sumie zaś Disciples 1 było jedną z pierwszych gier typu turowe ekonomiczno-wojenne fantasy, które zerwały z standardami ustawionymi przez Heroes II i III :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group