FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Następny
  Ciekawostki okołogrowe
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-06-2014, 13:08   

Pomijając design, obiecują mniej więcej to samo co autorzy każdego kickstarterowego erpega...

Tu macie prawdziwą łamiącą wiadomość.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 29-06-2014, 13:09   

Keii napisał/a:
Ysengrinn napisał/a:
Hmm, wygląda ciekawie.

Na kickstarterze wszystko wygląda ciekawie.


Bo ja wiem, mój Impulse pad i Shadowrun zapewniają mi mnóstwo rozrywki. A że większość projektów to scam. Cóż..
Indiegogo jest gorsze.

Ontopic: Oh, yes please. Bardzo, bardzo want dieselpunka*.



*tudzież hard sci-fi, jak opis sugeruje

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2014, 13:43   

Dżiz, a mogę się pojarać samym dizajnem? Nikt Wam nie każe w tym uczestniczyć, malkontenci.

Mi się taka stylistyka podoba, a historia zapowiada się ciekawie. Nie wiem czego więcej chcieć na tym etapie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2014, 13:19   

Z cyklu Kickstarterowe Faile

Yogventures zostało anulowane. Może i zebrana kwota nie jest spektakularna około 570 tyś. dolarów, ale jest to chyba pierwszy fail, który nie dostarczył i nie dostarczy produktu końcowego.
Ouya (8 mil. dolarów) dostarczyła coś, co później okazało się nieprzydatne, a Double-fine adventures aka. Broken Age (3,3 mil) musiało zrobić dwie dodatkowe składki, ale końcu udało się wydać połowę gry (nawet jeżeli dobrej) i modlą się teraz, żeby starczyło im środków na drugą połowę.

O projekcie:
Yogventures miało być w założeniach produktem minecrafto-podobnym (skupionym bardziej na projektowaniu własnych przygód z prostych klocków, tak jak mapy przygodowe w minecrafcie) zbudowanym na silniku Unity. Ogólnie zbudowanym wokół dosyć popularnej Youtube-owej grupy Yogscast (sam śledzę niektóre serie). Ogólnie jednak projekt był prowadzony przez zewnętrzną grupę developerską (Winterkewl games), a Yogscast użyczył swojej marki.

Po "udanym" kickstarterze projekt powstawał przez 2 lata i ogólnie jak patrzyłem na kilka dzienników developingu dupy nie urywał (ot klon minecrafta, z nieblokowymi drzewami, nieblokowym terenem, ale gracz nadal miał trudności z wygładzaniem swoich tworów).
Problem polegał na tym, że projekt posuwał się w ślimaczym tempie. Inne gry zdążyły go wyprzedzić, bah sam minecraft ze swoją fanbazą oferuje niesamowitą liczbę modów już w chwili obecnej.
Sami Yogscast nie pomogli w promowaniu produktu (ostatnia informacja na kanałach na temat projektu jest sprzed 8 miesięcy). Trudno się dziwić, bo projekt nie prezentował się dobrze. Poza tym zmniejszyli w tym czasie swój "coverage" map przygodowych na rzecz, bardziej kreatywnego wykorzystania wielgachnych paczek modów stworzonych przez fanów minecrafta.

W końcu *skończyła się kasa (co jak co ale 600 tyś. dolców to nie jest taka wiele). Yogscast nie chciało finansować projektu ze swoich funduszy i Winterkewl games po prostu zbankrutowało. Wszelkie assetsy zostały przejęte przez Yogscast i teraz próbują jakoś załagodzić sytuację (tym bardziej, że pokrywa to się razem z kontrowersjami programu, który ogłosili **Yogdiscovery).

Co się stało, że się nieudało?
Jak zwykle bywa bardzo wiele czynników:
- Zespół deweloperski nie miał wystarczającego doświadczenia (miała być to ich pierwsza gra).
- Brak pokrycia projektu ze strony Yogscastu.
- Niewielkie zebrane fundusze. 600 tyś dolarów to niewiele jak na 2 lata pracy.
- Powinno mierzyć się siłę na zamiary 250 tyś. dolarów próg był nierealnie mały.
- Gra miałaby konkurować z minecraftem. Co jest praktycznie niemożliwe. Minecraft sam w sobie jest dosyć ubogi (po tylu latach developingu), ale jego siłą stanowią niezliczone ilości modów (sami członkowie Yogscast-u przyznają, że nie znają wielu rzeczy z podstawki, ponieważ teraz grają praktycznie tylko w zmodowne wersje). Budowa fanbazy od zera, kiedy już coś jest lepszego, jest niezwykle trudna. Poza tym Unity to nie java i podobno jak się używa Unity Pro to nie jest wcale tak prosto zmodyfikować grę (bez wydania kilku tysięcy dolców na wersję profesjonalną unity).

Co teraz?
- Yogscast nie ma obowiązku zwracać kasy. Kickstarter jest kickstarterem (sprzedają marzenia), który swoją drogą został założony przez Winterkewl games.
- By złagodzić stratę Yogscast (który bądź co bądź ryzykuje swoją marką) będzie rozdawał klucze do gry TUG (Co jest podobno pierwszym krokiem rekompensaty, domyślam się, że ci co zapłacili 10 tyś. dolców dostaną możliwość zapoznania się ze swoimi idolami).

Kontrowersje
- Oczywiście wywołało to napięcie między Yogscast, a Winterkewl games (developer sam miał pożyczyć dodatkowe 25 tyś na kontynuację projektu).
- Według rozpiski developera z kickstartera podobno 150 tysięcy dolarów poszło do Yogscastu. Z czego 50 miało iść na nagrody rzeczowe, a 100 na zatrudnienie nowego programisty, który nigdy nie został zatrudniony. Według jednego z członków Yogscastu (chyba Kirin Dave), dostali tę kasę i mieli płacić programiście, ale to WnterKewl games miało go zatrudnić.
- Zastanawia mnie jaka była zależność między Yogscast, a Winterkewl games. W końcu nie dajesz tak sobie 100 dolców, żeby zatrudnili ci programistę i nie przekazujesz assetsów do gry ot tak sobie. Możliwe, że właśnie Yogscast był "głównym udziałowcem" projektu i te 600 tysięcy kickstartera nie było jedyną kasą wydaną na ten projekt. Słyszałem, że Yogscast samo wyłożyło znaczną sumę na projekt, ale nadal wymaga to klaryfikacji.
- Pierwsze oświadczenie wydane przez Yogscast jest słabe. Napisali, że pracują nad pełnym oświadczeniem, ale nie chcą wchodzić w szczegóły i nie wszystko co napisał developer jest zgodne z prawdą.

Na koniec moja dziwna teoria
To, że sprawa wyszła teraz to nie przypadek. Mamy prawie środek lata, wiadomo, że mniej osób śledzi takie newsy. Poza tym trochę ponad tydzień temu Yogscast ogłosiło projekt Yogdiscovery. Ogólnie mówiący o tym, że jak developer im zapłaci, to zrobią "coverage" jego gry. Za co oczywiście posypały się na nich gromy i ze środowiska dziennikarskiego, i z środowiska "okołogrowej rozrywki youtubowej"). Moim zdaniem jest to trochę terapia szokowa (lepszy wstrząs niż powolny rozkład), tym bardziej że przypada na okres mniejszego ruchu w branży (za dwa tygodnie, nikt o tym nie będzie pisał).

Jakie z tego wnioski
To co wie każdy. Kickstarter nie zawsze jest dobry.
Przy czym chciałem zauważyć, że jest to pierwszy taki przypadek, gdzie próbowano zbudować coś na fandomie, ale na horyzoncie znajduje się kolejny bardzo podobny przypadek i tam kasa jest dużo większa (prawie 2,5 miliona dolarów). Chodzi o projekt Homestuck adventures. W październiku miną 2 lata od ufundowania projektu, a tu ani widu, ani słychu (niestety update-y na stronie kickstartera wyłącznie dla "daroczyńców", chociaż powiem, że w tym roku na razie były tylko 2).
Projekt także powstał na bazie fandomu (komikso-podobna historia na stronce www o bardzo prostej grafice, chociaż zawierająca od czasu do czasu jakąś animację, czy elementy interaktywne), ogólnie o tym wiadomo jeszcze mniej niż o Yogventures i po zapoznaniu się z około tysiącem stron tego "komiksu" nie rozumiem co ta gra miałaby być (i wątpię by fani rozumieli i w końcu otrzymali to co chcieli).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris81
Gość
PostWysłany: 18-09-2014, 18:55   

http://www.youtube.com/watch?v=LvY1FrB3Hxc - kilka minut z gry Torment: Tides of Numenera
Cóż, dla mnie gra wygląda super, już się jej nie mogę doczekać... Ale tu niestety rok jeszcze trzeba będzie na nią poczekać.

Za to duchowy spadkobierca Baldur Gate coraz bliżej - http://www.youtube.com/watch?v=QhYJ4eoZ788.
Powrót do góry
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 26-10-2014, 10:00   

Na gog.com pojawił się oststnio ten oto komunikat.

Co to za nowy wydawca? Użyta czcionka, pochądząca z Monkey Island bardzo jednoznacznie wskazuje na to, że CDProjektowi wreszcie udało się dogadać z Disneyem i czeka nas prawdziwy wysyp klasyków od LucasArts.

Przygodówki z Indianą Jonesem, wspomniana seria Monkey Island, Grim Fandango, wszystko co kiedykolwiek powstało z Gwiezdnych Wojen (X-Wing! Jedi Knight!) i mnóstwo innych, mniej lub bardziej znanych (Afterlife!).

A w dalszej kolejności możemy dostać wszystkie klasyczne gry Disneya i Marvela...

Get hyped.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 26-10-2014, 11:16   

Xeniph napisał/a:
Na gog.com pojawił się oststnio ten oto komunikat.

Co to za nowy wydawca? Użyta czcionka, pochądząca z Monkey Island bardzo jednoznacznie wskazuje na to, że CDProjektowi wreszcie udało się dogadać z Disneyem i czeka nas prawdziwy wysyp klasyków od LucasArts.

Przygodówki z Indianą Jonesem, wspomniana seria Monkey Island, Grim Fandango, wszystko co kiedykolwiek powstało z Gwiezdnych Wojen (X-Wing! Jedi Knight!) i mnóstwo innych, mniej lub bardziej znanych (Afterlife!).

A w dalszej kolejności możemy dostać wszystkie klasyczne gry Disneya i Marvela...

Get hyped.



W końcu działająca seria X-winga? HYPERSPACED!

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość
PostWysłany: 10-12-2014, 19:51   

Będzie remake Heroes III w HD!
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-01-2015, 17:32   

Zabrałam się w końcu za najnowsze Assassin's Creed, jako żem wierną fanką marki (mimo wszystko). Oprócz gry właściwej istnieją jeszcze dwie aplikacje towarzyszące - jedna na smartfony/tablety, druga przez przeglądarkę. Jedna i druga odblokowuje różne tam gadżety w grze. O tej na telefony się nie wypowiem, ale przeglądarkowa...

Oficjalny komunikat w sprawie AC: Initiates zamieszczony na stronie głównej 24 grudnia:

Cytat:
Hello Initiates,

We have taken the decision to place AC Initiates in a continued state of maintenance during the holiday period.

The reasoning for this is to minimize the effect from outages to your experience during this time, as well as to allow us work on ensuring the technical stability of the platform.

Although AC Initiates will be in maintenance and thus unavailable to access via the web or console browsers, all gold Initiates chests are now unlocked in game for online players. You will receive an in game error message when attempting to access the ACI website from in-game due to the maintenance. This is expected behaviour, and will be addressed in a future update. However, you will have unrestricted access to all the chests with the golden ACI crest and the rewards within them.

Please note that you won't be able to access the gold Initiates chests if you are playing offline.

Finally, we want to thank you for your continued passion and feedback. We hope you have a pleasant holiday period.

The AC Initiates team.


Innymi słowy: tak bardzo nie umiemy zapewnić stabilnej usługi, że na wszelki wypadek wyłączymy. Dla ułatwienia podpowiem, że nie działa do dzisiaj, jakichkolwiek komunikatów kiedy wstanie brak. Mało nie spełzłam ze śmiechu, po prostu drogi Ubisofcie, what the hell? Żeby było zabawniej, Initates działało już dużo wcześniej, wydaje mi się że już przy okazji Black Flag - i nadal jest w wersji alfa.

No komedia, po prostu komedia.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD



Ostatnio zmieniony przez Mai_chan dnia 07-01-2015, 18:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-01-2015, 18:18   

Mai_chan napisał/a:
drogie EA

Assasiny to Ubisoft. Chociaż po ostatnich failach faktycznie coraz trudniej rozróżnić...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-01-2015, 18:20   

...bosz, masz rację, nie wiem skąd mi się to wzięło. Jakieś zwarcie na przewodach albo co.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-01-2015, 23:14   

Bo te przewody są podobne i biegną obok siebie. Jak Origin pada tak, że nigdzie nie działa, to EA nawet się nie zająknie, że coś jest nie tak. Mają dwa kanały na tweeterze, na których teoretycznie powinni umieszczać takie informacje - oba martwe.

A bardziej na temat - po tym jak Ubisoft wydał Unity we wczesnej wersji beta, biorąc kasę jak za pełnoprawny produkt, postanowili wynagrodzić to graczom poprzez danie im darmowej gry. Bonus dostaną ci, którzy zaakceptują poniższe "warunki prawne":
Ubosoft napisał/a:
W związku z udzieleniem zezwolenia na udział w zamieszczonej na stronie http://acu.ubi.com ofercie, której przedmiotem jest bezpłatna gra wideo firmy Ubisoft („Kampania”), Użytkownik niniejszym wyraża zgodę na poniższe warunki w imieniu swoim, swoich spadkobierców i najbliższej rodziny:

Niniejszym nieodwołalnie i bezwarunkowo Użytkownik ZWALNIA firmę Ubisoft Entertainment S.A., wraz z jej dotychczasowymi, obecnymi i przyszłymi oddziałami; spółkami dominującymi, zależnymi i stowarzyszonymi, poprzednikami, następcami i cesjonariuszami, jak również ich dotychczasowymi, obecnymi i przyszłymi pracownikami, członkami zarządu, akcjonariuszami, dyrektorami oraz przedstawicielami, jak również podmiotami wydającymi rekomendacje, zalecenia lub instrukcje lub uczestniczącymi w ocenie ryzyka i kontroli strat w odniesieniu do Kampanii (zwanymi na potrzeby niniejszego oświadczenia „Stronami Zwolnionymi”) Z WSZELKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI WZGLĘDEM Użytkownika, jego przedstawicieli, spadkobierców i najbliższej rodziny Z TYTUŁU WSZELKICH ROSZCZEŃ, ŻĄDAŃ, KOSZTÓW, POSTĘPOWAŃ SĄDOWYCH, NALEŻNOŚCI, ROSZCZEŃ OBRONY, POWÓDZTWA LUB PODSTAW POWÓDZTWA, ZOBOWIĄZAŃ, ODSZKODOWAŃ, UTRATY USŁUGI, REKOMPENSATY, BÓLU I CIERPIENIA, KOSZTÓW OBSŁUGI PRAWNEJ ORAZ KOSZTÓW POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO, W TYM ZNANYCH I NIEZNANYCH, WYNIKAJĄCYCH Z ZAKUPU, NABYCIA, NAJMU, POSIADANIA I/LUB UŻYTKOWANIA I/LUB ZAMIARU DOKONANIA ZAKUPU, NABYCIA, NAJMU, POSIADANIA I/LUB UŻYTKOWANIA GRY THE ASSASSIN'S CREED UNITY LUB KARNETU SEZONOWEGO ASSASSIN'S CREED UNITY NA DOWOLNE PLATFORMY LUB ZWIĄZANYCH Z POWYŻSZYMI I/LUB ZWIĄZANYCH Z KAMPANIĄ, BEZ WZGLĘDU NA TO CZY WYNIKAJĄ ONE Z ZANIEDBANIA STRON ZWOLNIONYCH LUB Z INNEJ PRZYCZYNY, JAK RÓWNIEŻ OŚWIADCZA, IŻ NIE BĘDZIE WNOSIĆ POWÓDZTWA WZGLĘDEM WYŻEJ WYMIENIONYCH PODMIOTÓW.

Ponadto Użytkownik zgadza się nie wnosić postępowań ani nie pomagać żadnej stronie trzeciej we wnoszeniu roszczeń o zwrot kosztów, wnoszeniu skarg lub postępowań sądowych w celu podważenia ważności niniejszego Zwolnienia z odpowiedzialności lub okoliczności jego wykonania. Użytkownik wyraźnie potwierdza i rozumie, że niniejsze zwolnienie jest ZWOLNIENIEM OGÓLNYM.

Użytkownik wyraźnie potwierdza, że niniejsze Zwolnienie z odpowiedzialności ma na celu objęcie swoim zakresem jak najszerszej odpowiedzialności zgodnie z prawem stanu Kalifornia oraz z innymi stosownymi przepisami prawa lub regulacjami, jak również niniejsze Zwolnienie z odpowiedzialności podlega regulacji oraz interpretacji zgodnie z prawem stanu Kalifornia. Użytkownik zgadza się, że w razie gdyby dowolna klauzula lub dowolne postanowienie niniejszego Zwolnienia z odpowiedzialności została uznana za nieważną przez właściwy sąd, brak ważności takiej klauzuli lub postanowienia nie wpłynie w żaden sposób na pozostałe postanowienia niniejszego Zwolnienia od odpowiedzialności, które pozostaną wykonalne.

Wszelkie dane osobowe przekazane przez Użytkownika Stronom Zwolnionym w związku z niniejszą Kampanią będą podlegały polityce prywatności Ubisoft, która jest dostępna na stronie https://legal.ubi.com/privacypolicy/. Niniejsze Zwolnienie z odpowiedzialności, Kampania oraz wszelkie dane osobowe przekazane przez Użytkownika w związku z Kampanią również podlegają warunkom Ubisoft dostępnym na stronie https://legal.ubi.com/termsofuse/. W razie rozbieżności pomiędzy niniejszym Zwolnieniem z odpowiedzialności a wyżej wymienionymi warunkami użytkowania lub polityką prywatności Ubisoft, moc nadrzędną posiadają warunki Zwolnienia z odpowiedzialności.

KLIKAJĄC PRZYCISK [AKCEPTUJĘ], UŻYTKOWNIK POTWIERDZA, ŻE ZAPOZNAŁ SIĘ Z TREŚCIĄ NINIEJSZEGO ZWOLNIENIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ORAZ W PEŁNI ROZUMIE JEGO WARUNKI; DOBROWOLNIE I ŚWIADOMIE UCZESTNICZY W KAMPANII ORAZ ROZUMIE, ŻE PODPISUJĄC NINIEJSZE ZWOLNIENIE, REZYGNUJE Z ISTOTNYCH PRAW I AKCEPTUJE TEN FAKT DOBROWOLNIE W ZAMIAN ZA STOSOWNE ŚWIADCZENIE I BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, A JEGO ZGODA MA STANOWIĆ KOMPLETNE, NIEODWOŁALNE I BEZWARUNKOWE ZWOLNIENIE Z WSZELKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W NAJSZERSZYM PRAWNIE DOZWOLONYM ZAKRESIE.

Serio, coś takiego trzeba zaakceptować.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-01-2015, 16:47   

Wygląda na zaawansowany szamanizm... aż dziw że tak duża firma się w coś takiego bawi. Choć może w USA to faktycznie może tak działać.

W każdym razie, z Kodeksu cywilnego:
Cytat:
Art. 385¹.
§ 1. Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny.
§ 3. Nieuzgodnione indywidualnie są te postanowienia umowy, na których treść konsument nie miał rzeczywistego wpływu. W szczególności odnosi się to do postanowień umowy przejętych z wzorca umowy zaproponowanego konsumentowi przez kontrahenta.

Art. 385³. W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:
1) wyłączają lub ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za szkody na osobie;
2) wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
23) wyłączają jurysdykcję sądów polskich lub poddają sprawę pod rozstrzygnię-cie sądu polubownego polskiego lub zagranicznego albo innego organu, a także narzucają rozpoznanie sprawy przez sąd, który wedle ustawy nie jest miejscowo właściwy.


I z rozporządzenia Rzym I:
Cytat:
Artykuł 6
1. Bez uszczerbku dla art. 5 [umowy przewozu - przyp. Morg] i 7 [umowy ubezpieczenia - przyp. Morg] umowa zawarta przez osobę fizyczną w celu, który można uznać za niezwiązany z jej działalnością gospodarczą lub zawodową („konsument”), z inną osobą wykonującą działalność gospodarczą lub zawodową („przedsiębiorca”) podlega prawu państwa, w którym konsument ma miejsce zwykłego pobytu, pod warunkiem że przedsiębiorca:

a) wykonuje swoją działalność gospodarczą lub zawodową w państwie, w którym konsument ma miejsce zwykłego pobytu; lub
b) w jakikolwiek sposób kieruje taką działalność do tego państwa lub do kilku państw z tym państwem włącznie;

a umowa wchodzi w zakres tej działalności.

2. Niezależnie od ust. 1, dla umowy, która spełnia warunki wymienione w ust. 1, strony mogą dokonać wyboru prawa właściwego zgodnie z art. 3. Wybór taki nie może jednak prowadzić do pozbawienia konsumenta ochrony przyznanej mu na podstawie przepisów, których nie można wyłączyć w drodze umowy, na mocy prawa, jakie zgodnie z ust. 1 byłoby właściwe w braku wyboru.


Tl;dr - pewnie by bardzo chcieli, ale w Unii takie numery nie przejdą.

I jasne, niby wrzucili tam klauzulę salwatoryjną (tę o stwierdzeniu nieważności postanowień przez sąd), ale mogliby w końcu przestać ignorować europejski porządek prawny...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-01-2015, 20:09   

Cytat:
w imieniu swoim, swoich spadkobierców i najbliższej rodziny

Haha, oh wow.
Dobre.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2015, 23:20   

wa-totem napisał/a:
Cytat:
w imieniu swoim, swoich spadkobierców i najbliższej rodziny

Haha, oh wow.
Dobre.
Tak, to chyba najweselszy element tego dowcipu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 47 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group