FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Cień z południa
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-10-2005, 17:40   

Ja mam akurat uwage co do tematu, którym się trochę interesuję - wampirów.
Rozumiem że bardzo podobał ci sie pomysł Sapkowskiego i wymieszałeś go z pomysłami z "Nie wszystko złoto, co się świeci" Piekary (chociaż tam to mi się właśnie podobało to zaskoczenie, gdy pseudouczone księgi przegrywały z mądrościa ludową i tradycją), jedak taki typ wampira miom zdaniem nie pasuje do twojego świata, wzorowanego na słowiańskich mitach i legendach. Moim zdaniem w takim nastroju lepiej spisałby się klasyczny wampir z "Draculi" (choć, bez pewnych dziwnych dodatkow jak bierząca woda... nadal nie wiem dlaczego fakt że wampir potrafią latac i datego im sie nie chce moczć ma świadczyć o tym że się wody boją... a Dracula płynał statkiem :-D), a jeszcze bardziej - wąpierze z naszych tutejszych legend :)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Mrufon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Paź 2005
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2005, 17:43   

Cóż - zarzuty są przedwczesne. Co z tego, że na tamtym forum fruwały noże. Czy tutaj coś podobnego miało miejsce? Zaczęliście od ostrzeżeń i gróźb, nieładnie. Trudno rozmawiać w takiej atmosferze.
Ysengrinn i Zegarmistrz - postarajcie się zachować moralitety dla kogoś, kto chce lub potrzebuje ich wysłuchać. Naprawdę bardziej niż czegokolwiek nie pragnę wysłuchiwać od Was pouczeń i gróźb, drobnych złośliwości. Jakie macie kwalifikacje i kompetencje, by mnie pouczać?
Znajdźcie TU, NA TYM FORUM zwroty, które mogły kogoś urazić. Inne fora zostawcie ich adminom.

Gościnność to rzadka cecha...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6025304
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-10-2005, 19:14   

Mrufon napisał/a:
Jakie macie kwalifikacje i kompetencje, by mnie pouczać?


Cztery semestry kursu pedagogicznego, że tak odpowiem złośliwie.

A co do gościnności... Mieliśmy powiedzieć co myślimy o systemie, to mówimy. Przepraszam, że ostro... Zjechanie kilkudziesięciu serii anime robić coś złego z człowiekiem...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mrufon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Paź 2005
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2005, 19:36   

Więc tuszę, że można wrócić do rozmowy.
Mumie.
Nie występują w Lechistanie, to jasne. Występują tam, gdzie jest praktykowana mumifikacja - głównie w Stygii oraz w Tal-Moor. Tam też można si.ę z nimi zetknąć. Poza tym niektóre religie wymuszają takie postępowanie z ciałami, także w chłodniejszych rejonach Orindu.
Nazwy...
Rozumiem, że komuś mogą się nie podobać. Ciężko o tym rozmawiać, bo nie da się ustalić obiektywnie, kto ma rację. To subiektywne wrażenie, nam nazwy nie szkodzą.
Opisy, opisy - sam jak palec piszę ten system, zajmuję się wszystkim, choć nie wszystko mnie interesuje. Np. nie interesuje mnie totalnie religia, ale robota musi być wykonana. Stąd świadom jewstem, że w systemie są braki zwłaszcza ilościowe, chociaż zdarzą siuę i jakościowe.

Cytat:
Cztery semestry kursu pedagogicznego, że tak odpowiem złośliwie.

Jako lekarz nie poodjąłbym się stawiania diagnozy pacjentowi po 4 semestrach medycyny, a zwłaszcza ordynowania terapii. :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6025304
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-10-2005, 20:02   

Mrufon napisał/a:
Jako lekarz nie poodjąłbym się stawiania diagnozy pacjentowi po 4 semestrach medycyny, a zwłaszcza ordynowania terapii. :>


Nikt Ci nie ordynuje terapii. A w szkole mógłbym na pół etatu pracować już teraz... Lecz z różnych powodów dla mnie lepiej, bym tego nie robił.

Wszystkie wrażenia są subiektywne. Nie ma czegoś takiego jak wrażenie obietywne. Nawet stwierdzenie "niebo jest niebieskie" nie jest obiektywne, bo zawsze można trafić na daltoniste. To podstawa recenzowania czegokolwiek.

do postu poniżej

To właśnie nazywamy subiektywnym. Nie ważne, czy stoją za tym patologia, choroba, czysta złośliwość czy cokolwiek innego - w tym wypadku mamy do czynienia z możliwością odmiennego postrzegania świata przez ileś tam osób.

Czyli postrzeganiem subiektywnym. Czyli relatywizmem, jak można jeszcze nazwać to zjawisko.

Koniec OT.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 21-10-2005, 20:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mrufon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Paź 2005
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2005, 20:11   

Cytat:
Nawet stwierdzenie "niebo jest niebieskie" nie jest obiektywne, bo zawsze można trafić na daltoniste. To podstawa recenzowania czegokolwiek.

To akurat nie jest trafiony przykład. Daltonizm to patologia, choroba aparatu optycznego, więc nie ma mowy o subiektywnym odbiorze kolorów.
Za daleko zapędzasz się z tym relatywizowaniem :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6025304
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group