FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Ulubiony setting

W jakich settingach lubisz grać?
Low Fantasy (magia istnieje, ale nie gra głównej roli)
13%
 13%  [ 8 ]
High Fantasy (magia jest potężną siłą, mającą olbrzymi wpływ na rzeczywistość)
18%
 18%  [ 11 ]
Darkness & Mrokness (wiadomo?)
6%
 6%  [ 4 ]
Steampunk
15%
 15%  [ 9 ]
Space Opera
5%
 5%  [ 3 ]
Cyberpunk
8%
 8%  [ 5 ]
Postapokalipsa
12%
 12%  [ 7 ]
Względny realizm
10%
 10%  [ 6 ]
Baśniowo-mitycznie
6%
 6%  [ 4 ]
Inne (jakie?)
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 58

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-06-2011, 22:13   Ulubiony setting

W sumie wypadałoby wiedzieć kto ma jakie preferencje:P. Opcji do wyboru 4, bo wiadomo, że każdy lubi co jakiś czas jakąś odmianę.

Opcje do wyboru w ankiecie są z definicji bardzo ogólne, toteż proszę o rozwijanie uzasadnień.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2011, 22:33   

Głównie High fantasy, choć nie oznacza to koniecznie i automatycznie braku techniki, czy magii w stylu dedekowym. Nie mam też nic przeciwko realiom futurystycznym, choć raczej w typie hard sf niż space opery. Nie przepadam za jesiennodeszczowością i steampunkiem, mam też średnie podejście do klasycznego cyberpunka. Klimaty postapokaliptyczne trawię o ile nie są zbyt ponure (patrz jesiennodeszczowość).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-06-2011, 22:36   

High Fantasy (magia jest potężną siłą, mającą olbrzymi wpływ na rzeczywistość) - jak się można domyśleć...
Steampunk - szczególnie z dodatkiem magii.
Postapokalipsa - byleby nie zbyt ponura.
Baśniowo-mitycznie - wyjątkowo je lubię ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-06-2011, 22:52   

Postapokalipsa:
Bo uwielbiam klimaty z Fallouta i Mad Maxa (druga część w szczególności). No i jest jeszcze szansa, że będziemy w takim świecie żyć ;p

High Fantasy:
Ogromna swoboda na jaką sobie ta konstrukcja świata pozwala, bardzo do mnie przemawia.

Cyberpunk:
Skomputeryzowany świat z GitSa, Ergo Proxy, Matrixa i wielu wielu innych jest po prostu świetny. Co druga osoba przeżywa niesamowite przygody, które wcale nie muszą mieć wpływu na Losy Wszechświata™.

Baśniowo-mityczne:
Jedno stwierdzenie: Alicja w Krainie Czarów.

Plus te, które lubię mniej, ale lubię:
Dark-Mrok: taki mam już typ charakteru, bardziej przemawia do mnie bycie Tym Złym niż Głównym Bohaterem.
Steampunk: bo Arcanum i fajna, wiktoriańska otoczka.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sehtal Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Stąd
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2011, 16:53   

Low fantasy
Magia może być, ale nigdy nie lubiłem zagrywek typu "Przybył mag, reszta może się zbierać"

Postapokalipsa:
Coś mnie w tym kręci, no i jak Loko powiedział, warto ćwiczyć zanim się to zdarzy.

Steampunk:
Destant ze sterowca na napędzanym parą jetpacku trzymając w łapce miotacz elektryczny marki Tesla and Tesla to jest to.

Space Opera:
Mam dużą sympatię do SF. Niestety dotąd na dobrą sesję w tym klimacie nie trafiłem.

_________________
There is no such thing as an 'inhuman act', for there is no act so vile that one cannot find a human willing, or even eager, to commit it.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2011, 22:55   

W zasadzie każdy mi odpowiada, w zależności od grupy.
Kiedyś uwielbiałem multiwersum DnD <Abeir Toril, cały spelljammer etc>. Później odkryłem radość mieszania konwencji i przez lata tym jedynym słusznym mixem był Multiświat <bądź Multiworld sececjonistów>.
Z wiekiem jednak człowiekowi musk obumiera i gust ustabilizował mi się na very high technology maskowane jako high/low magic. Przykładem tego settingu jest Scrapped Princess.
Ideałem natomiast jest Dragonsphere - setting który zawiera bardzo zaaawansowaną technologię obcych <tytułowa smocza sfera ze smokami. To sfera Dysona wokół lokalnego gazowego olbrzyma a przy okazji żłobek dla smoków>, adoptowana przez ludzi obca technologia <magowie na zasadach z Sutepri>, ludzka technologia, ludzkie moce psioniczne, technomagia dawnych mieszkańców księżyców zeżartej przez sferę planety. I tak dalej.
Projekt Dragonsphere jest przy tym darmowy - jako radosny wykwit twórczości 4chanowej egzystuje w formie rara w sieci i jakiejśtam wiki. Link nie zawiera treści niewłaściwych dla forum - o dziwo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-08-2011, 22:27   

Wszystko w zależności od tego, na co mam akurat ochotę.

High Fantasy - jak ma być epicko. Lubię epickość, jest taka... yyy... epicka!
Gdy potrzeba herosów ratujących świat, czy też obracających go w perzynę, gdy pojawia się wielkie zło, któremu przeciwstawić musi się nie mniejsze dobro, gdy powstałe sceny akcji mają powodować opad szczęki, wtedy najlepsze jest przesycenie świata magią. Tak by aż ociekał nią. By jej stężenie krzesało skry przy najmniejszej akcji.

Low Fantasy - połączone z szarością, ogólnym złem i biedą. Przygnębiające realia, w których fantastyka staje się nagle wręcz przerażająco wiarygodna. Wędrowiec samotnie przemierzający odwieczny las zimnym późnojesiennym popołudniem. Jedną ręką trzyma kurczowo resztki starego płaszcza, które wiatr próbuje mu uporczywie wyrwać, a drugą szuka miecza, bo te odgłosy z lasu, które go przed chwilą dobiegły z pewnością nie wróża nic dobrego. Ach, miecza nie ma, wymienił go niedawno na jedzenie. Szkoda, ta potwora, co majaczy w krzakach chyba czułaby do niego większy respekt niż do czerstwej bułki obijającej się po kieszeni... Coś w ten deseń :)

Postapokalipsa - lobię zwłaszcza z powodu możliwości łatwego znalezienia miejsc które pobudzają fantazję w tym kierunku. Sam kiedyś z kumplem na spantanie zacząłem odstawiać LARP'a stalkerowego, tylko dla tego, że miejsce w którym się znaleźliśmy potężnie wpływało na nasza wyobraźnię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 09-02-2017, 12:17   

Moim ulubionym settingiem jest High Fantasy z elementami Dark Fantasy. ^^
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group